Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 13:41   #5781
Quote:
archduchess kaže: Pogledaj post
Hoćete prihvatiti još jednu epileptičarku u klub?

Jel ima tu netko tko je prolazio skidanje s terapije? Trebam iskustva, bilo kakva, jer mi je to najavljeno, a mene je nekako malo strah jer mi EEG nije baš najsjajniji.
Dobrodošla u klub ♥♥♥
Nisam imala takva iskustva (samo skidanja s jednih lijekova zbog uvođenja drugih)... a i neću jer je moja epi. doživotna; razumijem strah, ali i pomalo zavidim zbog mogućnosti skidanja s antiepi.

Doduše, ovo s lošim EEG-om i grand malom koji si imala zvuči pomalo riskantno...osobno bih tražila drugo mišljenje...
prošla sam sve dr. s odjela za epi. na Rebru i izvrsni su. Dr. Čajić mi je bila najbolja, ali je otišla...na kontroli u svibnju ću saznati tko joj je zamjena. I Šulentić je super!
I nisu baš ležernoga pristupa po pitanju skidanja; u vječnoj smo raspravi oko povećanja terapije

Ukoliko ćeš se naručivati preko centralnog probaj navesti dr. kojeg želiš, ali nisam sigurna da će upaliti...posebice jer je Petelin Gadže postala voditeljica odjela nakon Hajnšek

I naruči se što prije! Dotad se drži dosadašnje terapije, posebice ako djeluje!
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:03   #5782
Quote:
madlena kaže: Pogledaj post
Moj mali ima parcijalnu epilepsiju.Pije Oxalept ujutro i navečer.Njemu utrne usnica,jezik,ruka ili u par slučaja noga.Nemože pričati i progutati slinu.traje nekih 30 sek do minute.
tale1983 i Madlena, koliko se sjećam na dječjem zdravlju ima tema epilepsija... čini mi se da bi moglo biti korisnih iskustava roditelja djece koja imaju sličnih problema...
ali neovisno o dobi, s obzirom da imam parc. epi. ovi trnci su mi i više nego poznati
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 15:13   #5783
Quote:
Mojomojave kaže: Pogledaj post
Dobrodošla u klub ♥♥♥
Nisam imala takva iskustva (samo skidanja s jednih lijekova zbog uvođenja drugih)... a i neću jer je moja epi. doživotna; razumijem strah, ali i pomalo zavidim zbog mogućnosti skidanja s antiepi.

Doduše, ovo s lošim EEG-om i grand malom koji si imala zvuči pomalo riskantno...osobno bih tražila drugo mišljenje...
prošla sam sve dr. s odjela za epi. na Rebru i izvrsni su. Dr. Čajić mi je bila najbolja, ali je otišla...na kontroli u svibnju ću saznati tko joj je zamjena. I Šulentić je super!
I nisu baš ležernoga pristupa po pitanju skidanja; u vječnoj smo raspravi oko povećanja terapije

Ukoliko ćeš se naručivati preko centralnog probaj navesti dr. kojeg želiš, ali nisam sigurna da će upaliti...posebice jer je Petelin Gadže postala voditeljica odjela nakon Hajnšek

I naruči se što prije! Dotad se drži dosadašnje terapije, posebice ako djeluje!
Hvala Mojo

Odlučila sam da neću tražiti posebnog doktora, mislim da gore od ovog što me dočekalo u Dubravi ne može
Samo da pitam, jel se potrebno posebno naručiti i na EEG? Ili ako te naruče na pregled automatski si na EEGu?

Bez terapije ne želim bit dok nisam 200% sigurna da sam sigurna. A ne bih ju ni povećavala, jer bih htjela kroz neko određeno razdoblje postati mama.

EDIT: iz Dubrave jedino za dr. Sporiša imam pohvalu.

Zadnje uređivanje archduchess : 17.02.2018. at 15:16. Reason: dodatak
archduchess is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 11:35   #5784
Quote:
archduchess kaže: Pogledaj post
Hvala Mojo

Odlučila sam da neću tražiti posebnog doktora, mislim da gore od ovog što me dočekalo u Dubravi ne može
Samo da pitam, jel se potrebno posebno naručiti i na EEG? Ili ako te naruče na pregled automatski si na EEGu?

Bez terapije ne želim bit dok nisam 200% sigurna da sam sigurna. A ne bih ju ni povećavala, jer bih htjela kroz neko određeno razdoblje postati mama.

EDIT: iz Dubrave jedino za dr. Sporiša imam pohvalu.

Čini mi se da je to najpametnije; za početak neka te prime.

Automatski je EEG, trebaš doći negdje do 10 h (EEG obaviš odmah pa čekaš dr.), samo ti na uputnici treba pisati kontrolni pregled + EEG (inzistiraju na 1 uputnici gdje je to objedinjeno )

Pošalji pov. bolesti, zdravstvenu i dopunsko te uputnicu na [email protected]
i napomeni da bi se naručila na prvi kontrolni pregled kod njih

Samo nisam sigurna za uputnicu; sad sam slala A2 jer mi je kontrolni konzilijarni... vidi s dr. opće

Dokle god su oni Referentni centar Ministarstva zdravstva RH za epilepsiju, ne idem nigdje od njih

P. S. Za sva pitanja oko postanka mame s epi. stojim na raspolaganju (ta sam! a ima nas još ovdje!); i napomeni to odmah na Rebru jer oni još dodatno vode epi. trudnice
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.