Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 00:03   #241
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Meni je taj temeljni dohodak dobra ideja. Evo jedan podatak: Hrvati u štednji imaju 271 milijardu kuna, od toga 75 posto spada na obalu to jest na izrabljivače na obali. Znači oni imaju love na bacanje. Njima povećamo porez, oni će umjesto najnovijeg BMW-a voziti novu Toyotu il neki sličan klinac, a narod će napokon imati nešto od turizma. Smiješno mi je kada na dnevniku hvale najuspješniju turističku sezonu ikad, kao da seljak iz Novih Bankovaca u Slavoniji ima išta od toga...ima jedino uski krug izrabljivača sa obale.
Ovo sam i ja nedavno stavio ovdje, ali mislim da je 160 milijardi kuna u pitanju, dakle 40 000 kuna per capita.

Sam iznos i nije toliko sporan, kraj toliko nogometaša, estrade, mamića, canjuga i političara (da znam da glavni dio love je u Švicarskoj, off-shore firmama i ne znam čemu, ali sigurno nisu ni bez prebite kune ovdje) to i nije neka štednja, ali taj podatak da obala ima 75% štednje je prilično znakovit. Bar nakon tog podatka nema više onog Dalmacija radi, Zagreb se gradi brija.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 19.02.2018., 00:10   #242
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ovo sam i ja nedavno stavio ovdje, ali mislim da je 160 milijardi kuna u pitanju, dakle 40 000 kuna per capita.

Sam iznos i nije toliko sporan, kraj toliko nogometaša, estrade, mamića, canjuga i političara (da znam da glavni dio love je u Švicarskoj, off-shore firmama i ne znam čemu, ali sigurno nisu ni bez prebite kune ovdje) to i nije neka štednja, ali taj podatak da obala ima 75% štednje je prilično znakovit. Bar nakon tog podatka nema više onog Dalmacija radi, Zagreb se gradi brija.
https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-foto-20180116

Odgovor drugome gospodinu: ja kao Imoćanin nemam ama baš ništa od turizma. Prihod od turizma može dogodine biti veći 200% ali ja ću i dalje hodati raspalih gaća. Isto vrijedi i za druge građane RH koji nisu blizu pijata.
cudan tip1 is offline  
Old 19.02.2018., 00:12   #243
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Ima ko je blizak vladajućoj partiji. Šta ima običan čovjek? Ništa. Sinovi mu sele u Irsku.
Ne trkeljaj, prijavis proizvodnju i dobis poticaj.
lostcase is offline  
Old 19.02.2018., 00:14   #244
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Ne trkeljaj, prijavis proizvodnju i dobis poticaj.
Zašto onda sele Slavonci?
cudan tip1 is offline  
Old 19.02.2018., 00:31   #245
Protupitanje, zašto sele Dalmatinci?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Old 19.02.2018., 00:32   #246
Protupitanje, zašto sele Dalmatinci?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Old 19.02.2018., 00:38   #247
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Zašto onda sele Slavonci?
Bit ce da sele ovi sto nemaju zemlje ili je imaju malo.

Pa pola slavonije zivi u gradovima
lostcase is offline  
Old 19.02.2018., 00:42   #248
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Bit ce da sele ovi sto nemaju zemlje ili je imaju malo.

Pa pola slavonije zivi u gradovima
Pa kakav je ovo odgovor? Slavonci očito nemaju ništa od turizma, zato sele.

Isti odgovor ovome prije. Dalmatinci iz Zagore hodaju raspalih gaća dok par desetaka kilometara zračne linije ljudi na obali žive ko mali kraljevi. Ajmo ujednačiti malo Lijepu našu, uzeti onome ko ima za sljedećih 5 pokoljenja i ko čak ima za štediti i dajmo onima koji su primorani na selidbu.
cudan tip1 is offline  
Old 19.02.2018., 00:53   #249
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Pa kakav je ovo odgovor? Slavonci očito nemaju ništa od turizma, zato sele.

Isti odgovor ovome prije. Dalmatinci iz Zagore hodaju raspalih gaća dok par desetaka kilometara zračne linije ljudi na obali žive ko mali kraljevi. Ajmo ujednačiti malo Lijepu našu, uzeti onome ko ima za sljedećih 5 pokoljenja i ko čak ima za štediti i dajmo onima koji su primorani na selidbu.
A zasto bi slavonci trebali imat koristi od turizma?

Evo zamisli si da su Slavonija i Dalmacija dvije odvojene drzave ?

I sta sad? Kome ces sad uzet?
lostcase is offline  
Old 19.02.2018., 01:02   #250
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
A zasto bi slavonci trebali imat koristi od turizma?

Evo zamisli si da su Slavonija i Dalmacija dvije odvojene drzave ?

I sta sad? Kome ces sad uzet?
Nisu dvije odvojene države.
cudan tip1 is offline  
Old 19.02.2018., 01:09   #251
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Nisu dvije odvojene države.
Uhvati se motike.
lostcase is offline  
Old 19.02.2018., 01:20   #252
Nisam upućen u stanje ovdje, je li ovdje postoje hdz-ovi i sdp-ovi plaćenici ili?
cudan tip1 is offline  
Old 19.02.2018., 01:25   #253
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Nisam upućen u stanje ovdje, je li ovdje postoje hdz-ovi i sdp-ovi plaćenici ili?
Ne. Uhvati se motike ovdje u HR ili uzmi pinklec pa put Irske ili Njemacke.

Komunisticke revolucije vise nes gledat u HR.
lostcase is offline  
Old 19.02.2018., 01:28   #254
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Ne. Uhvati se motike ovdje u HR ili uzmi pinklec pa put Irske ili Njemacke.

Komunisticke revolucije vise nes gledat u HR.
Daleko sam ja od komunista. Ja sam ono što se u ovoj državi naziva desničarem ili čak fašistom, ali ekonomski sam lijevo. Ne zazivam komunizam nego samo pravedniju raspodjelu sredstava što je sasvim moguće i što je vidljivo svakom normalnom čovjeku. Ti ne misliš da je moguće pravednije podijeliti kapital?
cudan tip1 is offline  
Old 19.02.2018., 01:40   #255
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Daleko sam ja od komunista. Ja sam ono što se u ovoj državi naziva desničarem ili čak fašistom, ali ekonomski sam lijevo. Ne zazivam komunizam nego samo pravedniju raspodjelu sredstava što je sasvim moguće i što je vidljivo svakom normalnom čovjeku. Ti ne misliš da je moguće pravednije podijeliti kapital?


Ne postoji nesto kao pravedna raspodjela u ekonomiji...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 19.02.2018., 01:41   #256
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Ne postoji nesto kao pravedna raspodjela u ekonomiji...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Pravednija je bolji izraz. Znamo svi da može pravednije.
cudan tip1 is offline  
Old 19.02.2018., 06:33   #257
Quote:
Peti ortak kaže: Pogledaj post
"Egzodus" je "vrhunaravni ujednačitelj" i jedini "reformator" u Hrvatskoj. :klap:

A ako sada "egzodus" stane* - Hrvatska će zauvijek ostati u društvu vječitih bolesnika s korupcijom i "rodijaštvom" kao "cherry on top".


*mnijem da će žalac ovo jedini skužit
Monsignor.m is offline  
Old 19.02.2018., 09:31   #258
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Pa kakav je ovo odgovor? Slavonci očito nemaju ništa od turizma, zato sele.

Isti odgovor ovome prije. Dalmatinci iz Zagore hodaju raspalih gaća dok par desetaka kilometara zračne linije ljudi na obali žive ko mali kraljevi. Ajmo ujednačiti malo Lijepu našu, uzeti onome ko ima za sljedećih 5 pokoljenja i ko čak ima za štediti i dajmo onima koji su primorani na selidbu.
Svi koji žele mogu imati koristi od turizma pa makar bili u Slavoniji. Turizam povlači i ostale grane industrije - građevinu, poljoprivredu, razne uslužne djelatnosti... Samo se treba pokrenuti.

A zašto se Slavonci sele? Sele se iz svih krajeva, pa i iz Dalmacije. Trebao si postaviti pitanje zašto Slavonija propada, mada imaš jako puno tema na forumu o tom.

Eto ti bi uveo ponovno komunizam, tipični uhljeb mentalitet. Kad ćete shvatiti da nemaju svi apartmane i ne bave se turizmom, i da većina živi kao i ostatak HR?!
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Old 19.02.2018., 10:00   #259
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Daleko sam ja od komunista. Ja sam ono što se u ovoj državi naziva desničarem ili čak fašistom, ali ekonomski sam lijevo. Ne zazivam komunizam nego samo pravedniju raspodjelu sredstava što je sasvim moguće i što je vidljivo svakom normalnom čovjeku. Ti ne misliš da je moguće pravednije podijeliti kapital?
pa fasizam jeste lijevo, fasizam uopste nije desno kako to mediji zagovaraju. znas zasto ? zato sto sto, sto vise moci se koncentrira u sto manje ruku - to je lijevo. a duce i führer su apsolutisti sa par serifa oko sebe, daklem fasizam je cisto lijevo. ufati se knjige prvo.

desno bi bilo, sto vise moci - u sto vise ruku, daklem svako sebi i svako sta uspije sebi da zaradi, nema vise "zajednicarenja", ajmo momak preuzet odgovornost za sebe i sebe gledat. zajednica, tj. drzava, tj. nacija, ce se vec nekako snac ako nece bit gladnh, ali ko nije sposoban da se izbori za sebe, taj je mozda samo teret i ne treba kao takav nikom. ako si vec desno pogledaj si one starship troopers i njihovu filozofiju drustva, mozda ti to vise bude pasalo od ducea i führera. to je recimo sasvim solidno desno.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 19.02.2018., 10:45   #260
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Pa kakav je ovo odgovor? Slavonci očito nemaju ništa od turizma, zato sele.

Isti odgovor ovome prije. Dalmatinci iz Zagore hodaju raspalih gaća dok par desetaka kilometara zračne linije ljudi na obali žive ko mali kraljevi. Ajmo ujednačiti malo Lijepu našu, uzeti onome ko ima za sljedećih 5 pokoljenja i ko čak ima za štediti i dajmo onima koji su primorani na selidbu.
Tako nešto je 1932 napravio jedan brkati gruzijac u ukrajini, uzimao je onima koji su imali da bi dao onima drugima i nije se baš proslavio
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.