Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2017., 16:09   #41
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Kako se osjeća onaj koji ostavi? E silno bi voljela znati odgovor na to pitanje....

Kako se naprimjer osjeća netko tko ti se nakon 24 godine braka (+ 4 godine hodanja, + djeca) iskrade iz kuće ko zadnji lopov dok si s djecom u posjeti svojima, kratko nakon sprovoda bliskog člana obitelji? Pa ti stavi na stol zahtjev za "sporazumni razvod" dva sata nakon što si mu rekao da se spremaš na operaciju jer je to što su našli na pretragama maligno?

Da ne nabrajam dalje, dao bi se roman napisati. Naravno, svoj trofejni mlađi model je javno prošetao po familiji 10 dana poslije odlaska, a ubrzo ju i uselio. I do dan danas tvrdi "mirne savjesti" kako nije imao nikoga... kaže to je "došlo poslije". Ajde!

Ne znam kako se osjeća netko takav, mogu samo reći kako sam se ja osjećala - trebalo mi je četiri duge godine da se oporavim od šoka, od narušenog zdravlja koje se još pogoršalo od svega, od gubitka posla i prihoda zbog bolesti (pune dvije godine) ... u 50-oj.

Danas sam super, stala na noge i izgradila novi život, ali me silno zanima da li se takvi ljudi ikad osjećaju loše kad se pogledaju u ogledalo?
Odgovor na tvoje pitanje je jednostavan - on se osjeca odlicno zato jer nema savjesti. Pravo pitanje je kako te takva osoba tako dugo i toliko uspjesno mogla zavaravati?

U svakom slucaju drago mi je sto si stala na noge i izgradila novi zivot. Zelim ti svu srecu ovog svijeta (karma ce se pobrinuti za sve ostalo). Cuvaj se.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 16:43   #42
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Odgovor na tvoje pitanje je jednostavan - on se osjeca odlicno zato jer nema savjesti. Pravo pitanje je kako te takva osoba tako dugo i toliko uspjesno mogla zavaravati?
I sama si često postavljam to pitanje. Netko je prije bio onakav, a sada je ovakav, promjenio se. Promjena ne dolazi naglo i odjednom nego u malim "podnošljivim" dozama, malo po malo. Valjda tako i ta savijest nestaje malo po malo, nekad je bila, a onda više nije. Ne od danas na sutra, nego godinama mic po mic. Do nule.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 00:29   #43
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
I sama si često postavljam to pitanje. Netko je prije bio onakav, a sada je ovakav, promjenio se. Promjena ne dolazi naglo i odjednom nego u malim "podnošljivim" dozama, malo po malo. Valjda tako i ta savijest nestaje malo po malo, nekad je bila, a onda više nije. Ne od danas na sutra, nego godinama mic po mic. Do nule.
Vjerujem da je tako u nekim blazim situacijama, ljudi se prestanu voljeti, sve manje im je stalo, udaljavaju se polako do potpunog kraja.

Medjutim ova zena je navela ekstremni primjer bezdusnosti, i to ne moze nastati ni naglo niti postepeno. Da bi ovo sto je njoj njen suprug uradio covjek uradio bilo kome -mora biti bezdusan sam po sebi, drugo objasnjenje ne postoji.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:01   #44
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ovo mi se čini harmonična veza. Barem ono što je rečeno iz uvodnog posta.

Uostalom i da se ne radi o sretnoj vezi, odgovorno je ponašanje upozoriti partnera da problemi postoje prije nego se nekoga dovede pred gotov čin da ga/ju se ostavi zbog drugog.

Naravno, ukoliko partner ignorira probleme u vezi, onda je to nešto drugo.
Okolnosti nisu bile takve da sam ga imala na sto upozoriti niti je bilo problema. OK, bivsi je malo ruzno jeo, ali meni je to tada bilo slatko

Kad gledam poruke koje smo razmijenili nakon prekida, meni je drago da se sve odvilo kako je, jer je bivsi toliko ogorcen, vrijedja, naziva imenima, davi, izvodi gluposti... Pitam se jesam li uopce ikad poznavala tu osobu. Ja ga nisam blokirala, uvijek sam inzistirala da mi kaze kako se osjeca, da ako mogu ikako pomoci da cu rado saslusati... Dakle nije da sam ga ostavila i pretvarala se da ne postoji. Nisam ni inzistirala na prijateljstvu, samo sam ostavila otvorena vrata komunikaciji, ali on ga je zaista pretjerao
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:36   #45
Osjećala sam se super ok, krasno, olakšanje, još rekla bivšem zašto nam je veza postala šit i razne stvari grozne koje uopće nisam trebala, ali bila sam mlađa i gluplja
Tek naknadno sam mislila kako se nisam baš ponijela lijepo i imala dovoljno obzira.
Normalno, opizdila me karma za to sve poslije
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 00:00   #46
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Uvijek volim pročitati kad netko na forumu natipka poruku sa lijepim željama. Baš mi bude toplo oko srca kad vidim koliko empatije ljudi imaju jedni za druge .
Quote:
domella kaže: Pogledaj post
Hvala, hvala

Nego meni je fascinantno kako neki ljudi isključivo prevaru doživljavaju ko najgoru stvar koja ti se može u vezi dogoditi, ljudi koji prevare su totalne sotone, dok su njihovi partneri sveci samo zato jer ih nisu prevarili
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Da nam život ne priušti koje iznenađenje ne bi bio život. A oni koji kažu kako se njima ne bi nikad nešto desilo su mi najsimpaticniji. Uglavnom ne mogu sebi doći kada uvide da su i oni samo ljudi i da im ništa ljudsko nije strano. Moja priča nema veze sa varanjem, ali ima sa "meni se to nikad ne bi moglo desiti " Uživaj dok još možeš - pazi samo da te usud ne iznenadi previše.
Ne znam otkuda podaci da sam ja svetac, da uživam, mislim da se meni neke stvari ne mogu dogoditi, da nema gorega itd.

Oni koji opravdavaju prevaru kemijom ili čime već.. opravdavaju li prevaru tako kada su oni prevareni? Sasvim legitimno pitanje.

Kako bi taj koji vara doživio prevaru da je on prevaren?
Bi li onda to objasnio "svima se događa"?

Zašto taj koji vara uopće vara? Ako ta osoba ne ispunjava očekivanja onoga koji vara, zašto odmah ne ostavi, nego ostavi tek kad se pojavi novi jebač?

Ego je izrazito zajebana stvar..
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 00:05   #47
osjecala sam se super jer sam bila u losoj dugogodisnjoj vezi a taj sa strane mi je samo dao poticaj da ostavim partnera. to je bila toliko mucna i fake veza i prekidala sam ima 3 godine, lik me nije ostavljao na miru, sada znam da je bio manipulativan a ja naivna i slaba, tako da je meni to ostavljanje radi drugog super doslo. a tog drugog sam ostavila opet nakon samo 2 tjedna, nije da mi je nesto znacio.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 17:11   #48
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
A vidite, ja nikad ne bih pomislila da je nedostatak griznje savjesti i neke empatije prema nekome koga sam do jucer voljela normalan ili uobicajen. Zanimljivo.
Kod normalnih emotivnih odnosa nije uobicajen, da.

U cijeloj tvojoj prici ne vjerujem ti da ste do zadnjeg casa bili 'ludo zaljubljeni', jer da jeste, ne bi to to tako hladno mogla izvesti.
U to sam ziher ne 100, vec 150%.

Al ok, ja sam onaj tip koji vjeruje u ljubav koja se gradi, koja opstaje i nakon prvih par godina.
Kemiju sam dozivjela 100x u zivotu i sve su kemije jednake - imaju rok trajanja, a nakon njih sto ostane, pitaj boga
Meni osobno takvo sto ne bi bilo dosta da me izbavi iz veze kojom sam zadovoljna i ispunjena.
Sretnem svako malo kojekakve zanimljive ljude i mogli bi zakemijati u roku keks, ali sto ja znam sto je taj covek I ne znam kako bi se mogao uopce usporediti s onime sto sam si izgradila emotivno kod kuce. Jednostavno sam naucila da te stvari ne treba pustiti da odu predaleko, prerezati ih u startu prije nego sto se zavrti ikakva prica - jer kemiju stvaramo uglavnom sami. I nema zime.

Ukoliko bi veza doma pak bila klimava, onda bi me moglo izvuci van i puno manje od jake kemije.
I tek u tom slucaju ne bih imala nikakvu griznju savjesti zbog prekida.

Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post

Kad gledam poruke koje smo razmijenili nakon prekida, meni je drago da se sve odvilo kako je, jer je bivsi toliko ogorcen, vrijedja, naziva imenima, davi, izvodi gluposti... Pitam se jesam li uopce ikad poznavala tu osobu.
Vjerojatno se on to isto pita i za tebe
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 22:44   #49
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
jedino sto sam zeljela je da ode vec jednom.
Da, sebične osobe obično ne vide dalje od vlastitog nosa.

Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Znam da zvuci grozno, ali nemam griznju savjesti.
Nije baš grozno, ali jednostavno si takva.

Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Ni ne sjetim ga se vise. Nije me briga.
Jer si bitna samo ti, ništa čudno.

Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Jesu li takvi osjecaji (u nedostatku boljeg izraza) normalni? Recite mi kako ste se vi osjecali.
Jesu, takvi osjećaji su normalni kod sebičnih/egoističnih osoba. Sve je to ok i uglavnom dođe na naplatu jedan dan, a nekad ni tad.


E da, da ne zaboravim, sve ovo vrijedi i za ostale egoistične likove i likulje.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 22:49   #50
Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
osjecala sam se super jer sam bila u losoj dugogodisnjoj vezi a taj sa strane mi je samo dao poticaj da ostavim partnera. to je bila toliko mucna i fake veza i prekidala sam ima 3 godine, lik me nije ostavljao na miru, sada znam da je bio manipulativan a ja naivna i slaba, tako da je meni to ostavljanje radi drugog super doslo. a tog drugog sam ostavila opet nakon samo 2 tjedna, nije da mi je nesto znacio.
On je grozan i manipulativan, a ti naivna i slaba? Naivne i slabe osobe varaju i rade svinjarije drugima iza leđa? Zanimljivo...

A ti kao korektna osoba, ne misliš li da je ispravan postupak završiti lošu vezu i kad se oporaviš, ići dalje? Samo hipotetsko pitanje, odgovor se zna.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:22   #51
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
On je grozan i manipulativan, a ti naivna i slaba? Naivne i slabe osobe varaju i rade svinjarije drugima iza leđa? Zanimljivo...



A ti kao korektna osoba, ne misliš li da je ispravan postupak završiti lošu vezu i kad se oporaviš, ići dalje? Samo hipotetsko pitanje, odgovor se zna.


nisam napisala ikakve detalje o toj vezi, tako je kako sam napisala, ali razumijem odakle ti polazis ako je to sve sto znas. to je ispravan postupak sto si napisao ali taj frajer se prijetio, bio fizicki nasilan, seksualno i verbalno me zlostavljao i pratio svuda, imala sam epizodu cak i da me zakljucao u svoj podrum i nisam ni mogla do nikoga. ovo su samo dijelovi te "veze". lik me ostavio na miru tek kad smo zavrsili na sudu i kad je dobio zabranu prilaska na odredjenu kilometrazu i to nakon godinu dana nakon toga. strasno... ne bi nikom pozeljela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Some people willingly choose their cages.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:38   #52
Sve je to divno i krasno, sva opravdanja svijeta su tu, ali...

Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
On je grozan i manipulativan, a ti naivna i slaba? Naivne i slabe osobe varaju i rade svinjarije drugima iza leđa? Zanimljivo...

A ti kao korektna osoba, ne misliš li da je ispravan postupak završiti lošu vezu i kad se oporaviš, ići dalje?
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:39   #53
ti opravdavas zlostavljanje i nasilje????? sori. nemamo vise sto pricati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Some people willingly choose their cages.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:53   #54
Isprika što nisam odmah odgovorio, ali morao sam pojesti sladoled prije nego se ohlad... ček, ne... dok se ne zagr... dok se ne otopi. Tako je, dok se ne otopi, morao sam pojesti sladoled dok se ne otopi!

Kad već pričamo o manipulatorima, ja napišem ovo:

Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Naivne i slabe osobe varaju i rade svinjarije drugima iza leđa? Zanimljivo...
... i ovo:

Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
A ti kao korektna osoba, ne misliš li da je ispravan postupak završiti lošu vezu i kad se oporaviš, ići dalje?
... a sve što ti imaš reći na to je zaključak:

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
ti opravdavas zlostavljanje i nasilje????? sori. nemamo vise sto pricati.


Ma da mi je znat kojom logikom se dođe do tog zaključka da Deadpool opravdava zlostavljanje i nasilje?!?
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 02:02   #55
Quote:
domella kaže: Pogledaj post
Hvala, hvala

Nego meni je fascinantno kako neki ljudi isključivo prevaru doživljavaju ko najgoru stvar koja ti se može u vezi dogoditi, ljudi koji prevare su totalne sotone, dok su njihovi partneri sveci samo zato jer ih nisu prevarili
U usporedbi sa dnom i smecem koje vara - svetci su.
Ne generalno, ali ak odvagnes to dvoje.

Prevara je najgori oblik iskazivanja nepostovanja prema partneru.
Koji god bio povod, uzrok; koliko god bilo izlika...
Uvijek mozes otici, pa si onda naci nekog - samo kukavice traze "zamjenu" dok su jos uvijek u trenutnoj vezi/braku.

Quote:
Zagrebačkiplavi kaže: Pogledaj post
Ne znam otkuda podaci da sam ja svetac, da uživam, mislim da se meni neke stvari ne mogu dogoditi, da nema gorega itd.

Oni koji opravdavaju prevaru kemijom ili čime već.. opravdavaju li prevaru tako kada su oni prevareni? Sasvim legitimno pitanje.

Kako bi taj koji vara doživio prevaru da je on prevaren?
Bi li onda to objasnio "svima se događa"?

Zašto taj koji vara uopće vara? Ako ta osoba ne ispunjava očekivanja onoga koji vara, zašto odmah ne ostavi, nego ostavi tek kad se pojavi novi jebač?

Ego je izrazito zajebana stvar..
E misko, a otkud tebi da ja zagovaram prevaru?
Mislim kvoutao si me i onda ovo nadrobio .

Referirala sam se na tvoju pljuvacinu.
Na tvoje "lijepe zelje".

Znas sta je jos zajebanije od ega?
Karma
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 03:52   #56
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Isprika što nisam odmah odgovorio, ali morao sam pojesti sladoled prije nego se ohlad... ček, ne... dok se ne zagr... dok se ne otopi. Tako je, dok se ne otopi, morao sam pojesti sladoled dok se ne otopi!



Kad već pričamo o manipulatorima, ja napišem ovo:







... i ovo:







... a sve što ti imaš reći na to je zaključak:











Ma da mi je znat kojom logikom se dođe do tog zaključka da Deadpool opravdava zlostavljanje i nasilje?!?


jel ti uopce citas sto ja pisem? ja sam pokusavala frajera ostaviti 3 godine, 3 godine sam bila zrtva njegovih ucjena, maltretiranja i nasilja da bi tek kad sam ga prevarila on poceo shvacat da ja ne zelim biti s njim. ne zelim u detalje vise o tome. djelujes potpuno neiskusno i opet nezrelo, a kad sam te na nekoj drugoj temi nazvala mali jer djelujes veoma mladenacki i zelen si se uvrijedio. ko da nikad nisi dozivio da prekid nije samo to "eto mene prekidam" i ovaj mi odgovara "super hvala". zivis u nekom balonu i to je ok. sad mi odgovori kako sam ja svasta jer to samo radis, vidim i drugim sudionicima u raspravi. nije bitan sadrzaj, samo da se ti cujes. onak proseci ak nemas iskustvo o ovom. i fala bogu da nemas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Some people willingly choose their cages.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:26   #57
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Jer si bitna samo ti, ništa čudno.

Jesu, takvi osjećaji su normalni kod sebičnih/egoističnih osoba. Sve je to ok i uglavnom dođe na naplatu jedan dan, a nekad ni tad.
Pa da, u mom zivotu sam ja sebi najbitnija, sto je tu cudno?
Nisam udana i nemam djece i jos si uvijek takav stav mogu dozvoliti.
Ne vjerujem u naplate i karmu, samo u to da kod stvari koje su u zivotu bitne pokusam napraviti ono sto mislim da je najbolje za mene. Naravno da pritom ne zelim nikoga povrijediti, a i ako do toga dodje, nastojim minimizirati stetu koliko je god to moguce, ali da bih naustrb nekoga sebi uskratila srecu (ako ne moram) - ne bih.

Vjerovali vi ili ne, ali da mi je ex u bilo kojem trenutku dosao i rekao da se zaljubio u drugu, naravno da bi me to zaboljelo, ali ne bih radila dramu niti bih ga maltretirala nakon prekida kao sto je on mene. Smijesna mi je ideja da ako je do prekida doslo naglo ostavljeni ima pravo na divljanje. Nema. Time nije postigao nista osim da mi bude drago da se ovo dogodilo.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:01   #58
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
U usporedbi sa dnom i smecem koje vara - svetci su.
Ne generalno, ali ak odvagnes to dvoje.

Prevara je najgori oblik iskazivanja nepostovanja prema partneru.
Koji god bio povod, uzrok; koliko god bilo izlika...
Uvijek mozes otici, pa si onda naci nekog - samo kukavice traze "zamjenu" dok su jos uvijek u trenutnoj vezi/braku.
Potpisujem ovo!

Nekako je djubretarski i neljudski naci si nekog drugog dok jos veza formalno nije zavrsila, i onda dok se ti napunis novim elanom i samopouzdanjem rec bivsem partneru tko te jebe, adio.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:07   #59
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Voljela bih cuti iskustva "ostavljaca" i molim vas da se drzite teme ako se razvije.
Samo da dodam da iako sam u prvom postu rekla suprotno, drago mi je da se tema razvija u opcenitijem smjeru pitanja granica, sebicnosti i ega u vezi. Bacajte iskustva i misljenja kakva god
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:38   #60
Osjećala sam se super, višegodišnja veza je bila katastrofalna za mene, bila sam teška šupendara samo što nisam znala za bolje i nisam željela pogledatiistini u oči. Zlostavljao me psihički i iscrpio financijski i trebao mi je netko da me makne od te bolesne sredine.
Bilo mi je jedino žao što nisam otišla ranije.
Sad sam već 5 godina udana za najdivnijeg muškarca s kojim sam prevarila bivšeg.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.