Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 17:27   #61
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
https://www.jutarnji.hr/vijesti/digi...atske/7023258/


daklem ? ce da se transformisemo skroz naskroz ? i ove brade su valjda u skladu sa posjetom veleuvazenog nam gosta s druge strane krive drine ?


nego, sam kraj clanka :

"Goran Vrabec, začetnik brenda Volim ljuto, govori o tome kako mu tehnologija pomaže od uzgoja do prodaje ljutih papričica"

nda...
totalno transformisanje

Martina Dalić:
Quote:
Digitalna revolucija počiva na čovjeku, na čovjeku koji posjeduje vještine i znanja, koji je otvoren prema promjenama, koji posjeduje intelektualnu znatiželju te glad za stvaranjem. Samo takvi ljudi mogu stvoriti adekvatnu kulturu u svakoj organizaciji da bi omogućili digitalnu revoluciju i proveli digitalnu transformaciju kako u tvrtkama tako i u javnom sektoru i cjelokupnom društvu. I zato ostvarivanje ekonomskih koristi digitalne transformacije traži jačanje i korištenje vještina koje se do sada možda i nisu najuže povezivale sa zahtjevima uspješnog gospodarstva. Emocionalna inteligencija, intelektualna znatiželja, sposobnost prilagodbe novom okruženju i situacijama, dubinsko razumijevanja svijeta i promjena u njemu, mogućnosti sagledavanja novih i drugačijih rješavanja problema su te vještine čija važnost raste s tehnološkim promjenama, koje kreiraju novu vrijednost i koje zapravo predstavljaju temelj digitalne preobrazbe gospodarstva'



da, transformisat će nas luzeri, noliferi koji žrtvuju život za 8000 kn platu. :klap:
a u svim poduzećima će biti pri dnu sa primanjima...ponajmanje bitan faktor ičega, te na svekolikom dnu.
Sva druga zanimanja i poslovi su ili pošteno ili kvalitetno plaćena, ali "najbitniji" prvaci i "genijalci" će po običaju iz zadnjih 200 godina, biti društveno marginalizirano govno.

Bravo Martinče, bravo! :klap: vrhunska prodaja priče.



#not me too



nek si transformiraju mamu. mater svoju divnu :klap:
nek "transformiraju" Obalu Bjelokosti...Hrvatsku...ovo ono...svakako. odista.
predlažem za početak transformaciju životinja u Maksimiru u suvremeno društvo. :klap:
pa onda Rvate
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 12.02.2018., 17:58   #62
gospodja dalic je opisala savrsenog egzodusasa

daklem zivo me zanima jel joj neko poslije reko, ali zeno pa takvi su svi u svabiji ?!
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 12.02.2018., 19:20   #63
jao, pa ta Dalićka je bila dužna na kreditnoj kartici prije nekoliko godina kada je postala ministrica financija i ona će mi danas pričati o ekonomiji, transformaciji svijesti, digitalnoj preobrazbi i sličnim sranjima
homosapiens is offline  
Old 12.02.2018., 19:20   #64
Da je meni znat kako od toga da ovo bude neoporezivo davanje u naravi: http://www.czo.hr/dodatno-osiguranje/ dođeš do kemoterapija - očito se u nargile počelo stavljat nešto drugo u odnosu na moja abudhabijska vremena.
Monsignor.m is offline  
Old 12.02.2018., 19:45   #65
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Da je meni znat kako od toga da ovo bude neoporezivo davanje u naravi: http://www.czo.hr/dodatno-osiguranje/ dođeš do kemoterapija - očito se u nargile počelo stavljat nešto drugo u odnosu na moja abudhabijska vremena.
pokusavam odabrati razlicite pakete.. relativno je jeftino, ili sam nesto krivo odabrao..(negdje 3500kn godisnje, cudno mi je da je to tako malo )..
ali s druge strane je to uglavnom dijagnostika i samo neki manji operativni zahvati.. nema operacija abdomena, ni sl...

vidim da pise: Dodatno zdravstveno osiguranje omogućava preglede u ugovornim ustanovama bez čekanja i uputnica.
Taroth is offline  
Old 12.02.2018., 20:02   #66
Minornim poreznim rasterećenjem si rasteretio HZZO, povećao zaposlenost i poboljšao "javnu uslugu". :klap:
Monsignor.m is offline  
Old 12.02.2018., 20:26   #67
Cudno je da monsinjor nije ovo naglasio, kad vec sve stavlja sa njihove stranice

CEIZ indeks je u prosincu 2017. ostvario vrijednost od minus 0,7 indeksnih bodova. Radi se o najnižoj vrijednosti indeksa zabilježenoj još od rujna 2014. godine, objavili su u ponedjeljak iz EIZ-a.

https://www.hrportfolio.hr/vijesti/e...-7-posto-50491
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 12.02.2018., 20:35   #68
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Minornim poreznim rasterećenjem si rasteretio HZZO, povećao zaposlenost i poboljšao "javnu uslugu". :klap:
znaci potvrdjujes da je navedeni paket samo paket dijagnostike?

Taroth is offline  
Old 12.02.2018., 20:44   #69
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ili si obnevideo od halucinogenih stvari u nargilama ili si trol kao i obično:



Možda ja ne znam dovoljno o zdravstvu, ali ti ne znaš pročitati post.
80% troskova zdravstva se odnosi na 20% korisnika, najcesce starijih ili kronicnih bolesnika... ne vidim kako bi nudjenje ovakvih usluga pomoglo zdravstvu u cjelini, pri tome ne govorim o osobnoj/mojoj/tvojoj dobrobiti
Taroth is offline  
Old 12.02.2018., 21:06   #70
Hrvatska je prva u EU-u po broju radnika u nestalnim poslovima, u Njemačkoj jedva da i postoje
Quote:
Hrvatska je uvjerljivo zasjela na vrh ljestivce po zaposlenosti u nesigurnim poslovima. Poslove koji traju do tri mjeseca obavlja više od 8 posto radnika, što je dvostruko više od Francuske koja je na drugom mjestu.
Imamo najviše radnika u nestalnim poslovima i to onima koji traju do 3 mjeseca. Takvo zapošljavanje u Hrvatskoj iznosi 8,4 posto, piše Dnevnik.hr.
Iza Hrvatske u nesigurnim poslovima koji traju 3 mjeseca slijedi Francuska s gotovo upola manjim postotkom - 4,8 posto.
Ovakvi kratki ugovori rijetki su u Njemačkoj gdje ih je 0,5 posto, a najmanje ih je u Rumunjskoj, samo 0,2 posto.
Kada se gledaju svi ugovori sklopljeni na određeno, sindikati upozoravaju da je stanje u Hrvatskoj još i gore.
"Blizu četvrtine zaposlenih radi na određeno vrijeme ili u tom drugom nestalnom obliku rada", govori Krešimir Sever iz Nezavisni hrvatski sindikati.
To znači i manja prava, nema božićnica, regresa, poslodavci ne moraju plaćati prijevoz, a radnici ne idu na bolovanje, rade blagdanima, nedjeljom, sve u nadi kako će na kraju doći do ugovora na neodređeno, piše Dnevnik.hr.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 12.02.2018., 21:27   #71
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
80% troskova zdravstva se odnosi na 20% korisnika, najcesce starijih ili kronicnih bolesnika... ne vidim kako bi nudjenje ovakvih usluga pomoglo zdravstvu u cjelini, pri tome ne govorim o osobnoj/mojoj/tvojoj dobrobiti
Tai prokleti Pareto
Pametan Nick is offline  
Old 12.02.2018., 21:46   #72

Kazu nasi poslodavci da je to jedini pravi nacin, ugovori na odredeno , sto kraci. Prije toga naravno preko parazitskih agencija za privremeno zaposlavanje, da radnik ima sto manje prava. Ako ne moze to , daj prek studentskog centra .

Jer drugacije ne mogu, nije im profitabilno.

Ovi vani zaposlavaju vanzemaljce pa oni mogu davati normalne ugovore.



svim tim kokosarima koji zaposlavaju prek agencija, preko sc-a za poslove gdje treba normalni radnik na 8 sati, koji ne prijavljaju radnike...treba lupiti jebačke kazne. Vecina ce platiti, ma sigurno 90%, ovih 10% ce zatvoriti firme ili e smanjiti broj ljudi ili nesto.
Ali, ovih 90% koji "prezive" ce svoje iskustvo ispricati drugim "poduzetnicima", i vise im nece takve gluposti padati na pamet, bar ne vecini.

Samo treba volje za takve kontrole, a ne pustiti da rade kaj hoce.
MMachéte is offline  
Old 12.02.2018., 23:21   #73
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Kazu nasi poslodavci da je to jedini pravi nacin, ugovori na odredeno , sto kraci. Prije toga naravno preko parazitskih agencija za privremeno zaposlavanje, da radnik ima sto manje prava. Ako ne moze to , daj prek studentskog centra .
Nemoj se brinuti.
To su navrat-nanos mjere kojima se nastoji kompenzirati odljev radne snage. Već neko vrijeme očekujem totalnu liberalizaciju tržišta rada. Moći će raditi i studenti i penzići, svi, kako hoće. Samo problem je što neće
Buju penziću ili studošu dali da vari i popravlja dalekovod ili da na autu mijenjaju getribe.... kako da ne... hou jes nou...
Kerefek76 is online now  
Old 12.02.2018., 23:26   #74
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Minornim poreznim rasterećenjem si rasteretio HZZO, povećao zaposlenost i poboljšao "javnu uslugu". :klap:
Daj se saberi....
Ta blesava osiguranja ne pomažu ti ama baš ništa kod ozbiljnih bolesti jer plaćaju ionako zahvate do nekih 10k kuna. Za sve ostalo moraš preko javnog zdravstva ili platiti ozbiljnu lovu.

Tebi nije jasno da je privatno zdravstvo u Hrvatskoj praktički nemoguće jer od prosječne plaće jednostavno ne možeš odvojiti ozbiljan iznos za pravo privatno zdravstveno osiguranje. To mogu ljudi samo u par zemalja svijeta koje možeš nabrojati na prste.
Kod nas je izbor ili javno zdravstveno osiguranje na bazi solidarnosti ili smrt. Za 95% ljudi u Hrvatskoj to je realnost.

Nedao ti Bog da budeš teže bolestan pa da iskusiš zdravstveni sustav na vlastitoj koži.
Kerefek76 is online now  
Old 13.02.2018., 00:46   #75
Ovima koje muci nemogucnost stvaranja kriticne mase: cemu pobogu ako ljudi mogu jednostavno otici?

Iako je kapitalizam u hrvatskoj inacici poprilicno primitivan, jos uvijek se puno bolje zivi nego u kapitalizmu npr amerike 1930ih. Osim toga mi smo se ispuhali 90ih, nitko vise nije toliko ‘ratoboran’. Ne moze se vise nikoga okrivljavati: ni rat, ni komunjare, ni druge nacionalnosti. Ljudima se jednostavno ne da. Dosta im je cekanja da ‘zivot pocne’. I onda odu.

Za koga i sto bi se trebali boriti?
Marica Carica is offline  
Old 13.02.2018., 00:51   #76
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li su Litvanci imali istu (medijsku) kuknjavu?

Zanimljivo je da je konzervativna ekipa trljala na nos Milanoviću početak egzodusa, a sada je još gore.
Tržište će regulirati to na najbolji mogući način. Upravo tamo gdje je "klika" najjača, najveći je egzodus. A oni briju na natalitet i Isusa boga i dr.
Pa sta se cudis, samo nas isusbog jos i moze spasiti.

Ja ne vjerujem u nestajanje rodijacko/uhljebnickog modela ikad niti uz ikakav mehanizam trzista. Dapace, nakon egzodusa ostaje taj mindset ‘neprirodnom selekcijom’ maltene probran i u vecini. I kojeg ocito samo bacacem plamena je moguce iskorjeniti.

Nakon X godina u egzilu i druge ‘kulture rada’ i kvalitete zivota da ce se kvalitetan kadar sadnesto u vecim brojevima vracati i suocavati se sa ‘mastodontima’ hrvatskog drzavnog aparata? Pa vidite kako je prosao Tim Oreskovic!
Pritipliz...

On je nakon X godina u inozemstvu STRANAC
Marica Carica is offline  
Old 13.02.2018., 02:52   #77
danas na salteru za financiranje u jednom ovecem ducanu naletim na koga ? obitelj iz osijeka, obitelj iz nisa i ja i buraz. nidje svabe kilometrima. old habits die hard, sve na kredit, kredit za sve. osjecani jadnici, nislije cigani, ja i buraz nigdje niodkuda. jedina misao zapravo, svijet boli kurac za nas, ono otpada, ali mi cemo svu nasu glupost da platimo, moze na rate - moze! svrbi me najvise sto jos uvijek nalijecem na sve to od doma, njemacka je kao cistiliste, nema nevinih, samo krivci, i svabe koji nam ljubazno i hladno uvaljuju novi kredit, industrijski, zamisljam zidove kako stoje u redu i cekaju da im sluzbeno lice pregleda papire, prije nego im gospodin objasni da im kreditna sposobnost ne pokriva pravo na produzetak zivota, ovoga, kupnju frizidera ili perilice. i mi smo nesto gadno zajebali negdje. buraz glasno kaze neto placu, kad ga sluzbenik pita, prolazi kontorlu, jaci smo od ovih jadnika, ociglednih tudjmanovih i slobinih poslusnika koji bleje u pod kad cuju cifru, patite picke i glupani i neradnici sami ste to trazli, sad je svabo gospodin a vi gladujte do sledece place i pricajte kako se doma jos uvijek bolje zivi, everything happens for a reason i znamo i ja i oni zasto niko ipak ne ide kuci, bolje je u njemackoj. manje smo zajebali od ovih, jaci nam je kredit, bog je velik, jebo mu ja mater i njemu i cistilistu. negdje smo ipak debelo zajebali.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 13.02.2018., 05:10   #78
Samo si zaboravio napisati 0% finanzirung na minimalno 6 mjeseci,prosječno 24 mjeseca ( mediamarkt 33 mjeseca, do 15,000 ojra) od papira prijava boravišta, ausvajs i EC kartica, dok negdje treba i zadnji izvod s plaće.

42 % njemačkih domaćinstava ima kredite, tako da ne stoji ova s donešenim navikama, ljudi su ljudi bilo gdje.

Zatim si zaboravio napisati da je njemcima draže platiti bar geld,tako su navikli, a treće što ima loše uzeti neku stvar na kredit sa 0 % kamata ? Recimo frižider ili perilicu.

Ja na primjer, kupujem bicikl, i do sada sam tražio polovni do 300 €, no neki dan sam ušao u dućan, pronašao jedan novi za 600 €, i pitam na kasi, može kredit, veli ona može, do 12 mjeseci 0 % kamata od papira, prijava, ausvajs i EC kartica sa koje će mi skidati, 50 € mjesečno. Zakaj ne ?

Hrvatske novine su pune članaka o tome kako hrvati nisu financijski pismeni, ni u njemačkoj nije bolje, imaju i oni svoj "provjereno"

Ovdje udio stanovništva po dobnim skupinama u kreditima:

https://de.statista.com/statistik/da...altersgruppen/
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 13.02.2018., 05:20   #79
Ovo mi je kao da citam Filipa Latinovica


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 13.02.2018., 08:40   #80
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Samo si zaboravio napisati 0% finanzirung na minimalno 6 mjeseci,prosječno 24 mjeseca ( mediamarkt 33 mjeseca, do 15,000 ojra) od papira prijava boravišta, ausvajs i EC kartica, dok negdje treba i zadnji izvod s plaće.

42 % njemačkih domaćinstava ima kredite, tako da ne stoji ova s donešenim navikama, ljudi su ljudi bilo gdje.

Zatim si zaboravio napisati da je njemcima draže platiti bar geld,tako su navikli, a treće što ima loše uzeti neku stvar na kredit sa 0 % kamata ? Recimo frižider ili perilicu.

Ja na primjer, kupujem bicikl, i do sada sam tražio polovni do 300 €, no neki dan sam ušao u dućan, pronašao jedan novi za 600 €, i pitam na kasi, može kredit, veli ona može, do 12 mjeseci 0 % kamata od papira, prijava, ausvajs i EC kartica sa koje će mi skidati, 50 € mjesečno. Zakaj ne ?

Hrvatske novine su pune članaka o tome kako hrvati nisu financijski pismeni, ni u njemačkoj nije bolje, imaju i oni svoj "provjereno"

Ovdje udio stanovništva po dobnim skupinama u kreditima:

https://de.statista.com/statistik/da...altersgruppen/
Znaci samo 15 % placa nesto na rate. Ostali 27%?
Valjda imaju Kredit na nekretninu ili za Auto ili slicno. Nazalost ne pise Sto se racuna sve kao Ratenkredit.

Po meni je to sve Sto nije posebno osigurano sa necim osim place.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.