Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2009., 20:24   #41
pitaj na pp onda nisam lud za banovima...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 20:35   #42
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ja se nadam nikako. Kad uđem u trgovacki centar, restoran, vlak, trajekt volim mislit kako cu iz njega izac s jednakim brojem ekstremiteta s kojim sam i usao. Pardon my French.
Na čega impliciraš?

Quote:
Sto se tice Njemacke i WW2 preporucujem procitati:

John Maynard Keynes "The Economic Consequences of the Peace" (1919)
Ima besplatno na Project Gutenbergu.
A dobro, ne znam ja sve u detalje, znam samo da su se razvili u jaku vojnu silu u 15tak godina.Eto na to sam ciljao.Previše odlazite u neke druge sfere i komplicirate, a moje pitanje je jednostavno.

Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
izrael je vrlo nezahvalan uzor zbog izvora njihovih financija
Joj, joj, joj...Pa ljudi ne pitam ja za izvor financija, nego kada sam spomenuo Izrael mislio sam na njihovo naoružanje.

A vi počeli o izvorima financiranja, nekim ranjavanjima(?) i sl.

Dakle, stavite na stranu ostale faktore, nije mi jasni kako to ne možete isključiti?Ili sam ja nejasan u svojim postavkama?

Znači želimo od Hrvatske napraviti Izrael po količini vojne opreme i tehnologije, a da nam uz to bude uzor i Njemačka vojna industrija i njezin bum nakon I. svjetskog rata.

Molim izostavite SVE ostale faktore.Znači ne zanima me pozadina njemačke uspješnosti, američki anualni ajnšpric Izraelcima i sl. nebitni elementi za ovu temu.

Hvala.

P.S.Nemojte mi govoriti da je to nerealno, jer je sama tema "alternativna".
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 20:42   #43
jebiga onda, nabavio bi 30 000 raznih zrakoplova, 100 000 nuklearki, opremu za kloniranje, satelite, bazu na mjesecu s ispostavom na marsu, spravu za manipulaciju mislima, robotske vojnike itd itd
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 20:49   #44
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
jebiga onda, nabavio bi 30 000 raznih zrakoplova, 100 000 nuklearki, opremu za kloniranje, satelite, bazu na mjesecu s ispostavom na marsu, spravu za manipulaciju mislima, robotske vojnike itd itd
Je li Izrael to ima?

Ne, ozbiljno, nije mi jasno koja postavka nije ovdje razumljiva?

Zašto sada odlaziš u neku debilnu krajnost, osim čiste provokacije?

Piše "alternativna", dakle "nerealna", a nisam mislio "nerealna" u smislu da nam Borg bude naoružanje.

Ali dobro, kako vidim da očito je tek nekolicina shvatila temu, i odlazi u krivom smjeru, a neki i namjerno trolaju, molim da ju Tyndall stavi pod ključ.

Hvala.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 20:52   #45
Ok, ajde igrati ću se.

Pitanje - koje su zadaće tih potencijalnih OS i koje prijetnje očekujemo?
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 21:06   #46
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Ok, ajde igrati ću se.

Pitanje - koje su zadaće tih potencijalnih OS
vladanje svjetom buahahahhaha

__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 21:10   #47
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Ok, ajde igrati ću se.

Pitanje - koje su zadaće tih potencijalnih OS i koje prijetnje očekujemo?


Zadaća je prvenstveno defenzivna, dakle da se obranimo od svakog potencijalnog napada bliskih nam susjeda i njihovih saveznika, ako ih imaju jel.Ili smislenih protivnika ( dakle odbijmo neke velike sile tipa SAD, Rusija, Kina, Indija i sl. ).
Dakako ne bi bilo loše da se može izvesti i neki protuudar ako nas netko napadne.
Ali prvenstvena namjera dobro ukopani bunker.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 21:29   #48
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Je li Izrael to ima?

Ne, ozbiljno, nije mi jasno koja postavka nije ovdje razumljiva?

Zašto sada odlaziš u neku debilnu krajnost, osim čiste provokacije?

Piše "alternativna", dakle "nerealna", a nisam mislio "nerealna" u smislu da nam Borg bude naoružanje.

Ali dobro, kako vidim da očito je tek nekolicina shvatila temu, i odlazi u krivom smjeru, a neki i namjerno trolaju, molim da ju Tyndall stavi pod ključ.

Hvala.
a jeboga ti , monsinjor ti napiše krasan post , šta bi ti htio da fantaziramo , pa kad počnemo fantazirat onda nevalja .

ako hočeš ozbiljno - nema nama alternative i nema novaca , a rat se nevodi sa onim što bi ti htio nego sa onim što imaš i uvijek kad neko planira planira tako da mu plan bude realn tj. da planira ono što njegova postrojba može učiniti sa snagama i sretstvima koja su mu na raspolaganju .

šta da fantaziramo , bez saveznika se ne ratuje , sa 10 aviona se ne ratuje , bez kopnene vojske se ne ratuje , bez mornarice se ne ratuje , mi to ništa nemamo i zato nam treba nato za saveznika to je alternatva koju su srbi izabrali, mi to nečemo i nesmatramo alternativom .

ono što mi možemo je ljepo monsinjor objasnio i za koje zadače mi moramo biti sposobni , a koje bi bile dio nato odgovornosti.

netreba fantazirat o našoj moči , pogledaj koliko nas ima , i pola nas je govana , pogledaj od mađarske do bosne ili kontra koliko je km , od mora do bosne , nema dubine teritorija , prvi napad ako nezaustaviš prošo voz nemaš dubine za obranu, i jebo ga onaj ko je u hv izmislio korpuse i pizde materine.

pa nemamo mi novaca ni za kruh , i samo sanjat možemo o avionima i nekakvoj mornarici , trebaju nam saveznici bez njih nema ništa .

u ratu smo se borili sa neprijateljem koji nije znao iskoristit svoje prednosti , a kad neko to bude znao odosmo mi bez natoa u vražju mater.
MENE SAMO MUČI PITANJE TKO NAM JE NEPRIJATELJ , nekad se to znalo , danas nema takvih prijetnj.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 21:37   #49
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
a jeboga ti , monsinjor ti napiše krasan post , šta bi ti htio da fantaziramo , pa kad počnemo fantazirat onda nevalja .
Pa fantazije neka budu u rangu onoga što sam napisao, pa da opet ponovim:

"Znači želimo od Hrvatske napraviti Izrael po količini vojne opreme i tehnologije, a da nam uz to bude uzor i Njemačka vojna industrija i njezin bum nakon I. svjetskog rata."


Quote:
ako hočeš ozbiljno
Za ozbiljno su neke druge, bolne teme.

Quote:
šta da fantaziramo , bez saveznika se ne ratuje , sa 10 aviona se ne ratuje , bez kopnene vojske se ne ratuje , bez mornarice se ne ratuje , mi to ništa nemamo i zato nam treba nato za saveznika to je alternatva koju su srbi izabrali, mi to nečemo i nesmatramo alternativom .

ono što mi možemo je ljepo monsinjor objasnio i za koje zadače mi moramo biti sposobni , a koje bi bile dio nato odgovornosti.

netreba fantazirat o našoj moči , pogledaj koliko nas ima , i pola nas je govana , pogledaj od mađarske do bosne ili kontra koliko je km , od mora do bosne , nema dubine teritorija , prvi napad ako nezaustaviš prošo voz nemaš dubine za obranu, i jebo ga onaj ko je u hv izmislio korpuse i pizde materine.

pa nemamo mi novaca ni za kruh , i samo sanjat možemo o avionima i nekakvoj mornarici , trebaju nam saveznici bez njih nema ništa .

u ratu smo se borili sa neprijateljem koji nije znao iskoristit svoje prednosti , a kad neko to bude znao odosmo mi bez natoa u vražju mater.
MENE SAMO MUČI PITANJE TKO NAM JE NEPRIJATELJ , nekad se to znalo , danas nema takvih prijetnj.
Nismo u NATO-u, to je pretpostavka iz prve priče.Novac sam objasnio, nemoj ga opet uplitati.I nisam rekao da nemamo saveznike, nego da smo nesvrstani.Rekao sam lijepo, ako ne razumiješ postavke, nemoj odgovarati.Ne znam šta drugo reći.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 21:44   #50
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post


Zadaća je prvenstveno defenzivna, dakle da se obranimo od svakog potencijalnog napada bliskih nam susjeda i njihovih saveznika, ako ih imaju jel.Ili smislenih protivnika ( dakle odbijmo neke velike sile tipa SAD, Rusija, Kina, Indija i sl. ).
Dakako ne bi bilo loše da se može izvesti i neki protuudar ako nas netko napadne.
Ali prvenstvena namjera dobro ukopani bunker.
dobro ukopan bunker to misliš na tvrdu odsutnu obranu kako su palestinci i sirijci imali 82.g protiv brzog agilnog napada kakav su izveli židovi .

kad si stalno u obrani samo je pitanje vrenmena kad češ crknit , šta bi se desilo partizanima na sutjesci i neretvi da nisu bili ofanzivni i stalno aktivni .

šta se desilo njemcima u staljingradu kad su prestali biti aktivni u samom gradu i predali inicijativu rusima .

obrana služi samo da se pripremi napad , da se jedinice pregrupiraju i da se na napad odgovori kontra napadom.

vojska mora biti ofanzivnog karaktera , agresivna tako da ukopat se u bunker je nužno zlo i nije rješenje .
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 21:49   #51
pa ako hočemo da nam uzor bude izrael , onaj ko se siječa još za vrijeme rata , od prvog preustroja 92 . okretanja natou i dalje često se govorilo da če naša vojska biti kao izraelska , mala ,jaka i agresivna .

to je dobro.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 21:50   #52
20-tak MiG-ova 29 OVT (naglašavam ovo "OVT")
__________________
"Tko visoko leti, štedi gorivo."
Shamrock_One is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 22:05   #53
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Zadaća je prvenstveno defenzivna, dakle da se obranimo od svakog potencijalnog napada bliskih nam susjeda i njihovih saveznika, ako ih imaju jel.Ili smislenih protivnika ( dakle odbijmo neke velike sile tipa SAD, Rusija, Kina, Indija i sl. ).
Dakako ne bi bilo loše da se može izvesti i neki protuudar ako nas netko napadne.
Ali prvenstvena namjera dobro ukopani bunker.
OK, ali tko je prijetnja? Talijani? Srbija? Mađarska? Što žele od nas?

Samo tražim da postaviš nekakav scenario, bilo kakav. Recimo da Mađari dožive kolektivnu rektalno-kranijalnu inverziju i zaključe da žele naše proizvodne pogone kulena po Slavoniji i žele ih odmah.

Kužiš na što ciljam?

Quote:
Shamrock_One kaže: Pogledaj post
20-tak MiG-ova 29 OVT (naglašavam ovo "OVT")
To bi bilo mrak. Svi bi bili impresionirani našim avionima na aeromitinzima diljem svijeta.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 22:44   #54
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
OK, ali tko je prijetnja? Talijani? Srbija? Mađarska? Što žele od nas?

Samo tražim da postaviš nekakav scenario, bilo kakav. Recimo da Mađari dožive kolektivnu rektalno-kranijalnu inverziju i zaključe da žele naše proizvodne pogone kulena po Slavoniji i žele ih odmah.

Kužiš na što ciljam?
Da, kužim.

Mađari dožive tvoj scenarij, Srbi isto tako, BiH im se pridruži jer hoće malo više od Neuma, Slovenija također jer hoće malo više od Pirana.

Možda se i Talijani spremaju na vraćanje gradonačelnika Zadra u egzilu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 00:09   #55
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Možda se i Talijani spremaju na vraćanje gradonačelnika Zadra u egzilu.
Tome bi tribalo posić muda i zabit mu ih ... jel već di ... kao i usput posić minimalno cilo obiteljsko stablo nebili se ušutkalo degenerike sa takvim idejama.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:29   #56
Quote:
wanakamun kaže: Pogledaj post
Otkuda ti informacija da Izraelaca u Izraelu ima 12 i po milijuna ?
Pardon, mislio sam da ih ima 12 milijuna, izgleda da ih je samo nešto preko 7.
Nema veze, vrhunski su organizirani, izvježbani sa fantastičnom opremom i najjačim mogućim saveznikom.

Izrael bi nam trebao biti uzor. Ne samo na vojnom planu nego i općenito.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:51   #57
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Pardon, mislio sam da ih ima 12 milijuna, izgleda da ih je samo nešto preko 7.
Nema veze, vrhunski su organizirani, izvježbani sa fantastičnom opremom i najjačim mogućim saveznikom.

Izrael bi nam trebao biti uzor. Ne samo na vojnom planu nego i općenito.

nemamo saveznika kojeg izrael ima, mi nemamo love koliko imaju oni i opet nemamo saveznika kakvog imaju oni.

btw: monsignor, odličan post
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:57   #58
Kupovao bih oružje isključivo od Švedske, Izraela, JAR, Njemačke,Ukrajine... Dakle od zemalja koje bi prodavale oružje bez strogih uvjeta i bez mogućnosti političkih ucjena, samo je bitna lova. Istina, možda su tu Švedi najrigorozniji, ne prodaju oružje diktaturama, zemljama sa unutarnjim sukobima, kršenjem ljudskih prava i sl. Ostali samo ispostave cijenu.
Švedska: FH-77, ARCHER, BILL2, RBS-15mMk3, JAS-39NG, radari, CV9030
Izrael: UAV, streljivo, elektronika, SPIKE
JAR: pješačko i lako naoružanje, oklopna vozila, streljivo
Njemačka: LEO2 iz skladišta (prava bagatela), IRIS-T, kamioni...
Ukrajina: jeftino naoružanje iz rezervi SSSR: SAM sustavi, RPG nove generacije, transportni zrakoplovi i helikopteri, SVLR...

Tri jake oklopno-mehanizirane brigade, lakojurišna brigada (mehanizirana), zračno-desantna brigada, topnička brigada, PZ brigada, manje specijalne postrojbe.
RZ i PZO: 36xJAS-39NG, 24xMi-24(35), SA-11/13/16/18

Jače od svih susjeda pa i malo šire. Nema veze što bismo bili gladni kruha
zeitgeist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 14:24   #59
Quote:
zeitgeist kaže: Pogledaj post
Kupovao bih oružje isključivo od Švedske, Izraela, JAR, Njemačke,Ukrajine... Dakle od zemalja koje bi prodavale oružje bez strogih uvjeta i bez mogućnosti političkih ucjena, samo je bitna lova. Istina, možda su tu Švedi najrigorozniji, ne prodaju oružje diktaturama, zemljama sa unutarnjim sukobima, kršenjem ljudskih prava i sl. Ostali samo ispostave cijenu.
Švedska: FH-77, ARCHER, BILL2, RBS-15mMk3, JAS-39NG, radari, CV9030
Izrael: UAV, streljivo, elektronika, SPIKE
JAR: pješačko i lako naoružanje, oklopna vozila, streljivo
Njemačka: LEO2 iz skladišta (prava bagatela), IRIS-T, kamioni...
Ukrajina: jeftino naoružanje iz rezervi SSSR: SAM sustavi, RPG nove generacije, transportni zrakoplovi i helikopteri, SVLR...

Tri jake oklopno-mehanizirane brigade, lakojurišna brigada (mehanizirana), zračno-desantna brigada, topnička brigada, PZ brigada, manje specijalne postrojbe.
RZ i PZO: 36xJAS-39NG, 24xMi-24(35), SA-11/13/16/18

Jače od svih susjeda pa i malo šire. Nema veze što bismo bili gladni kruha
uz sve to i par s-300.
što se radara tiče mi imamo već one an/fps 117 samo su pokvareni.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 14:34   #60
Quote:
zeitgeist kaže: Pogledaj post
Kupovao bih oružje isključivo od Švedske, Izraela, JAR, Njemačke,Ukrajine... Dakle od zemalja koje bi prodavale oružje bez strogih uvjeta i bez mogućnosti političkih ucjena
Sve zemlje koje prodaju oružje postavljaju političke uvjete.

Sve.

Uvijek.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.