Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 13:37   #4021
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Jesam, a kao i ljudi, neki psi su skloniji debljanju i degenerativnim promjenama. Toga je bilo i ranije i psi su ranije umirali prirodnom smrću. Danas bez problema dožive 15+ godina. Nitko ne poriče da treba paziti i na njihovu prehranu.
Moj ima 12+ godina i skakuće ko vjeverica a jede samo pedigre brabonjke. Brzo krepaju velik i čistokrvni psi zato jer su ugojeni križanjem rođaka. Genetska greška i ništa drugo.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 07.07.2016., 13:47   #4022
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da li sportaši uzimaju dodatne pripravke ili žive samo na sirovoj hrani?

Jer ukoliko postižu svjetske medalje sve samo isključivo na prirodnoj bazi, e onda je to jedan razlog više.

Drugo, za meso je razumljivo no nejasno zašto bi neko iz prehrane izbacio ribe, osobito morske, stvarno nikad nisam čula da se neko požalio na riblje meso težinom u želucu tim bolje ako jede bez kruha jer germa je u tom slučaju 'krivac'.
Velika većina vrhunskih sportaša , u cilju ima samo medalju, tako da oni sve predodrede tom cilju, naravno prehrana i dodaci u mega dozama(anabolici i velike količine proteina), odmor i spavanje, koncentriranje na natjecanje. Koliko i kako tu trpi organizam, je za napisati najmanje par knjiga.

Velim današnji vrhunski sport i sportska rekreacija sa razgibavanjem su nebo i zemlja u smislu zdravlja.

U zadnje vrijeme, pogotovo u sportovima izdržljivosti , pojavljuju se frutarijanci sa velikim sportskim uspjesima.

A riba, gle, i nju treba ubiti, osim toga u smislu liječenja, voće i povrće je , bar po meni bolje.
Rorion is offline  
Old 07.07.2016., 14:31   #4023
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Velika većina vrhunskih sportaša , u cilju ima samo medalju, tako da oni sve predodrede tom cilju, naravno prehrana i dodaci u mega dozama(anabolici i velike količine proteina), odmor i spavanje, koncentriranje na natjecanje. Koliko i kako tu trpi organizam, je za napisati najmanje par knjiga.

Velim današnji vrhunski sport i sportska rekreacija sa razgibavanjem su nebo i zemlja u smislu zdravlja.

U zadnje vrijeme, pogotovo u sportovima izdržljivosti , pojavljuju se frutarijanci sa velikim sportskim uspjesima.

A riba, gle, i nju treba ubiti, osim toga u smislu liječenja, voće i povrće je , bar po meni bolje.
ovo za sportase je besmisleno komentirat jer nema ni natruha istine, svaka osoba koja ista zna o vrhunskom sportu zna da se hrane izuzetno kvalitetno i raznovrsno.

nego, odakle dobivas fosfor?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 07.07.2016., 14:54   #4024
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ovo za sportase je besmisleno komentirat jer nema ni natruha istine, svaka osoba koja ista zna o vrhunskom sportu zna da se hrane izuzetno kvalitetno i raznovrsno.

nego, odakle dobivas fosfor?
Rekreacija, razgibavanje, treniranje, sve je to ok i zdravo.

No profesionalni sport je druga galaksija.


"Profesionalni sport je istinsko stanje bolesnog organizma, rijetki sportaši nisu zdravstveno oštećeni, a mnogi su s 40 godina invalidi - kaže dr. Bahtijarević." sve je rečeno."


http://www.zadarskilist.hr/clanci/18...do-impotencije



7Nationarmy podcijenjuješ sugovornika malo prečesto, jelda?

Fosfora imaš u orasima i lješnjacima i previše.

Iz zdravstvenog lista:
Fosfor se nalazi u toliko vrsta hrane da se manjak ne događa gotovo nikad. Na dan ga treba unijeti 550 mg, a ta se vrijednost ne razlikuje između žena i muškaraca. Prije se savjetovao unos kalcija i fosfora u omjeru 1:1, no danas se smatra da to nije od veće važnosti. U suvremenoj prehrani ima više fosfora nego kalcija.

http://www.zdravstveni.com/ostalo/mi...or-djelovanje/
Rorion is offline  
Old 07.07.2016., 14:58   #4025
ajde nemoj vise, steroidi su na popisu kontroliranih supstanci i niti jedan nije legalan u profesionalnom sportu, ni najblazi moguci koji se koriste za oporavak ruptura.

imas na netu jelovnik profi nogometasa, 5 obroka dnevno - vise manje mediteranska prehrana. ne puno crvenog mesa ali zato puretina i riba.

odakle dobivas fosfor?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 07.07.2016., 15:31   #4026
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ajde nemoj vise, steroidi su na popisu kontroliranih supstanci i niti jedan nije legalan u profesionalnom sportu, ni najblazi moguci koji se koriste za oporavak ruptura.

imas na netu jelovnik profi nogometasa, 5 obroka dnevno - vise manje mediteranska prehrana. ne puno crvenog mesa ali zato puretina i riba.
To je u klubovima 3. lige gdje si igrači sami kupuju kopačke.

Pričao sam o vrhunskom profesionalnom sportu.

Osim toga, prevara na doping kontroli je igra mačke i miša, može trajati godinama.
Kako to, pa lijepo, zna se unapred na što se testira, i lepo se to ne uzima, u ponudi ima brdo ostalog što će se uzeti.

Validan je i rekord Nemice Marite Koh na 400 metara - 47,60, koji je neoboriv 28 godina, kao i sprinterke Florens Grifit Džojner na 100 i 200 metara (10,49 sekundi i 21,34 sekunde), koji su postavljeni davne 1988. godine. Amerikanka je ušla među legende atletskog sporta, iako je preminula u 38. godini, u snu pod nedovoljno razjašenjenim okolnostima. Zvanično od posledica epileptičnog napada, a nezvanično zbog dopinga koji je koristila godinama.

http://mondo.rs/a602783/Top-Liste/Sp...ta-doping.html

Ha, ha, godinama su prolazili na doping testovima, dok nisu otišli predaleko. No uzeli su lovu, sjaj, slavu i napravili reklamu sportskim kompanijama,
No i zaboravili i izgubili najbitnije-zdravlje.
Rorion is offline  
Old 07.07.2016., 16:40   #4027
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Znaci, samo da ponovim, hranu zaluzujemo dodavanjem kiselina, limunske i mlijecne?

Ili si mislio na zaluzivanje organizma? Ne bi islo, a kad bi islo ne bi valjalo...
Čitaj što piše i to je bio kitat. Znači imaš problem i sa čitanjem, a ne samo sa urnebesnim zaključivanjem.

što doista piše. a ne tvoja intrpretacija

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3952

Jedite ovo ako želite alkalizirati svoju prehranu:

Gašo the mukotrpak ti je odavno pojasnio kako nadbubrežne žlijezde reguliraju pH organizma. Prevelikim ili smanjenim unosom ćeš poremetiti rad regulacije, a dobro se zna kako je kupovna hrana prebogata solima i kiselinama. Nikako da shvatiš kako je sirova hrana lijek u ovakvim uvjetima.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh, zaboravio si na 5000 mg limunske kiseline?
Zna iznenaditi, posebno one koji ju ne znaju, kao recimo ti.... A malo te zafrkava i elementarna kemija...

Kad za nesto (limun) kazemo da sadrzi 5% limunske kiseline, govorimo o tezinskom omjeru limunske kiseline i ukupne mase tvari koju promatramo... Krute tvari, kao sto je limunska kiselina ne izrazavamo u mililitrima... Znaci, rijec je o 5 grama suhe, bezvodne limunske kiseline. Kad bi nekoj budali palo na pamet da to preracunava u mililitre na bi bilo rijec o 5 nego o 3 mililitra...

Znaci, u tih 5000 mg nema vode, rijec je o 5000 mg bezvodne kiseline, to je jedna dobra cajna zlicica limuntusa na ~100 ml otopine...

To je razlog pH vrijednosti limunovog soka oko 2... Sto ga cini prilicno kiselim...

Provjeri pH metrom, koji si spominjao, usput provedi i onaj svoj eksperiment neutralizacije solne kiseline limunom
nije završeno dok nije svršeno pješčani brate

si pročitao 1,66 , bravo :klap:, no trebao bi znati kako je iznos iz suhog /dehidriranog/ limuna, a podaci o kaliju su iz cijelog ....

no da skratim tvoj lament, postoje e l e m e n t i, striček Mendeljejev prije stotinjak godina. Kalij to je, a limunska kiselina nije. Možeš li pojmiti to? Razumiješ o čemu se tu piše? Moć kalija je veća nego limunske kiseline.
Čuo si za elemente u "tragovima". Jesi li shvatio napokon.
Limunsku kiselinu možeš stvoriti umjetnim putem, kalij baš i ne.
Za svaki slučaj pogledaj periodni sustav elemenata i uskladi sa svojim znanjem kada tamo nađeš limunsku kiselinu.


Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post

E, ovakve anegdote su pravi dokazi... Elegantni

Malo o limunu i zelucu (pa i ostatku tijela)...
https://thechronicleflask.wordpress....kaline-lemons/

Malo ozbiljnijeg wikija:

https://en.wikipedia.org/wiki/Alkaline_diet

Jedan malo ozbiljniji link i citat o zgaravici, kojem sam u vezi iste skloniji povjerovati nego tvojim pricama o orehnjacama, limunu, pHmetru i carobnim pretvorbama kiseline u bazu, gdje kiselinu neutraliziras dodavanjem druge kiseline:

Avoid high-acid fruits and vegetables, such as citrus fruits, pineapple, tomatoes, or tomato-based dishes (pizza, chili, and spaghetti).

https://www.nlm.nih.gov/medlineplus/...ons/000197.htm
Čovjek nije samo želučana kiselina, postoje senzori i regulatori i nešto što upravlja cijelim sustavom. Naveo sam jedan primjer koji možeš provjeriti. Obožavam kolače i samo stoga sam zamijetio taj efekt.

No opet krivo zaključuješ Garofeeder prepun nerazumijevanja i još se čudiš. Tko je ovdje ikada napisao da ćeš kiselinu neutralizirati drugom kiselinom, mada ima istine sa slabijom razblažuješ jaču. Ovaj put nećeš valjda ponovo pogriješiti kada već želiš mak na konac.
Pitanje je kako receptori reagiraju na taj mix ili količinu. Nitko ne piše da se trebaš držati ko pijan plota, ali onom tko ima problema sa zdravljem će mu pomoći. Nije svemoguće, ali pomaže. Tijelo samo sebe držu u ravnoteži no ako nemaš esencijalnih tvari/elemenata možeš se slikati sa svojim zdravljem. Postoje direktni dokazi kako i stres uništava hormonalne žlijezde a ako tijelo na nalazi ono što mu treba (jedući "praznu" hranu) dolazi do lavinskog efekta urušavanja.

i osvrt na članak koji sa pročitao prije tebe
My name is Dr Kat Day and I have a PhD in chemistry and over a decade’s experience as a chemistry teacher.
Kemija nije dovoljna. Svi znaju da se kiselina i lužina neutraliziraju i daju sol. Ovdje se radi o živim organizmima i regulacijma o kojima kemičari baš i ne znaju jer je vrlo teško provoditi pokuse koji su vjerodostojni.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
E, sad, obzirom na kolicinu tvog elementarnog nepoznavanja teme o kojoj pricamo, ne mislim vise trositi svoje vrijeme na ocito uzaludno objasnjavanje elementarnih pojmova... Ostavljam tebe, proroka Ibrahima i ostatak ekipe na miru da si pricate svoje pricice bez moga ometanja
`ajde, još jedan dokaz korisnosti sirove hrane, aleluja
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 07.07.2016., 16:58   #4028
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Čitaj što piše .
Nikako da shvatiš kako je sirova hrana lijek u ovakvim uvjetima.
1. Jesi li siguran da oni znaju čitati?
2. Neće oni to shvatiti ,da požive još sto života.
Ruku na srce, i meni je trebalo da shvatim, da oni ne žele shvatiti.
A teme se drže koliko i šuplja kanta vodu.
Rorion is offline  
Old 07.07.2016., 18:11   #4029
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
tako je krajem sedamdesetih proslog stoljeca krenula hajka na masnocu zivotinjskog porijekla pa se pocelo forsirati ono sto danas vrapci na grani cvrkucu da je stetno u svim oblicima - palmino ulje. onda se znanost primila posla i naravno da je palmino ulje ispalo kao podvala multinacionalki i da jedan cvarak ima vise vitamina (da djeco, vitamina) nego 20 kila blitve. takodjer se saznalo da maslinovo ulje samo po sebi nije dovoljno nego je optimalno rjesenje kombinirati ga s plavom ribom (omega 3 i 6).

ali ne, sve su to gluposti, kakva znanost, kakva struka, kakva stvarnost - bolje je vikati o lesevima? odakle vam vitamin a u tijelu, da mi je znati.
Ovo je tema o sirovoj hrani. Čvarci nisu sirova hrana.
Begemotica is offline  
Old 07.07.2016., 18:15   #4030
Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Zato kaj ne možeš biti parcijalan alternativac, ako netko vjeruje u neku magiju i mistiku onda je vrlo vjerojatno da će vjerovat i u sve ostalo što ide "pod ruku" s time. To se inače zove crank magnetism.

Naravno, ne može se prakticirat tako nešto ako se ne odbace znanstvene spoznaje, jer bi se inače kontradiktiralo samome sebi. No čini se da neki nemaju problema s nekonzistentnošću.
Kompletno zanemarivanje placebo efekta, povratka prema srednjim vrijednostima, normalnog rad imunološkog sustava, itd.


Kad ste već dotakli temu o ubijanju živih bića, šta je sa svim mačkama i psima (i ostalim životinjama) koje ljudi imaju kao ljubimce? Što je s milijunima životinja koje moraju umrijet da ih se nahrani?

Kad već pričate o prirodnosti, da, prirodno je ubiti druge radi hrane, ali i radi zabave, da, prirodno je otuđiti drugome njegovo, da, prirodno je izumiranje vrsta, čak su i laži i prevare isto tako prirodne. Itd.
Oh, da, skoro sam zaboravio. Bakterije i virusi? Potpuno prirodni. Malarija? 100 % prirodna. Sirova nafta? Definicija organskog, 100 % prirodna.
Prirodnost ne znači ništa, nema nikakvu težinu. Da citiram jednog forumaša:
"Priroda je amoralna i iracionalna pa ona nije kriterijum ni za sta."

Meni se čini da je taj "fetiš" na "pirodnonst" oblik "fetiša" na tradiciju. U moje vrijeme...
Ovo je težak offtopic. Nije ovdje tema hrana za kućni ljubimci (na odgovarajućem podforumu ima i tema o sirovoj hrani za ljubimci), niti o prirodnosti.

Ali kad si već počeo tu temu: da, virusi ne samo da su prirodne nego i korisne, ubivaju slabije jedinke i tim jačaju vrstu kao cjelinu.
Begemotica is offline  
Old 07.07.2016., 18:23   #4031
Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da misliš primarno na životinje, pogotovo na kralježnjake; te parcijalno na biljke i gljive, dok su bakterije i slični jednostanični organizmi skroz nebitni.


Smijali su se Arhimedu, smijali su se Galileju, smijali su se Newtonu, ali smijali su se i klaunu Billyju.




Ovo me podsjeća na "nemaj drugih bogova osim mene". Dalje ne treba komentirati...
Slobodno otvori temu o pravu bakterija na život, a ovu temu pusti na miru. I svakako ne trebaš komentirati, ako komentar nema nijednu poveznicu sa temom.
Dosadno ti je?
Nađi si drugo igralište
Begemotica is offline  
Old 07.07.2016., 18:33   #4032
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ovo je težak offtopic.

Dosadno ti je?
Nađi si drugo igralište
Ok
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Old 07.07.2016., 21:15   #4033
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Video je odličan, kratko i jasno opisuje koji su uzroci najtežih bolesti (konzumacija mesa i sve hrane životinjskog porijekla), te kako se ljudi potpuno izliječe ne tako da gutaju tablete već tako da maknu direktni uzrok same bolesti i počnu jesti prirodnu živu hranu. Samo živa hrana daje život našem organizmu, mrtva hrana i lešine ga doslovno ubijaju. Čim više ljudi to shvati čim prije, biti će manje bolesnih.
Potpuno si u pravu.
Evo vezano uz to jedan članak u kojem je opisano na koji način jedan hrvatski maloprodajni lanac postupa s pokvarenim mesom i njegovim ostacima.
Ovo stavljam s najboljom namjerom jer doista mi je žao svakoga tko sebe i djecu truje ovakvim smećem...

Izdvajam dio teksta:
Inače, o Stanićevoj tvrtki se posljednjih govori i zbog svadbe u Vinkovcima na kojoj gotovo svi uzvanici dobili salmonelu. Pet dana nakon što se to dogodilo, u redakciju Provjerenog došao je mail koji otkriva što bi mogao biti razlog trovanja. Naime, tvrtka koja dobavlja hranu i sala u kojoj je održana svadba su sestrinske tvrtke, a vlasnik je upravo Bosiljko Stanić. Mail je, navodno, poslala referentica prehrane koja naređuje da se kobasice kojima je istekao rok trajanja zamrznu i presele u salu za vjenčanje.

“Kobasica Cabanos vam je istekla jučer (šifra 452365), molim da je zamrznete i da vam je kontrolor prebaci u sale za svatove, tako napravite i dokumente. Kobasica pureća vam ističe 24.5., nakon isteka molim da je kontrolor prebaci u sale za svatove, tako napravite i dokumente”, stoji u mailu.

Izjavu je za Provjereno dao i prozvani direktor Bosiljko Stanić koji je na pitanje je li istina da zaposlenici moraju kod njega trošiti novac rekao: "A gdje bi to trebali trošiti?".

A što se događa s mesom koje nije potrošeno?

"Iz svatova sve ono mljeveno meso što ostane ide u šokere. To se smrzne i kad nama treba meso to ide na odmrzavanje, preradi se i stavlja u burek. Tako oni rade burek cijelo vrijeme, znači sve što je mesnato u toj pekari ide iz svatova većinom", objasnio je Tomislav Skelac, bivši radnik Bose.

"To bude neopisiv smrad kad to meso dolazi tamo, to bude u bijelim kantama velikim, niti je pokriveno niti ima neku zaštitu. To se samo iz kombija istrese u banjice i onda ide na preradu i ide u burek", kaže Tomislav.


Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
ovo je alternativni dio foruma za ljude koji kvazi znanstvenicima, doktorima i farmaceutskoj industriji ne vjeruju jer smo shvatili koji je njihov primarni cilj (profit a ne izlječenje pacijenata).
Da, svjesni smo te žalosne činjenice i smatram da svatko ima prava na istinu.

Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Najsmješnije mi je kad neki ljudi počnu priču tipa "znanstvenici dokazali ovo, znanstvenici dokazali ono...". Pa nezavisni znanstvenici i inovatori odavno su izmislili motor na vodu, pa zašto onda ne vozimo danas automobile na vodu?
Ma potpuno se slažem; moglo bi se isto reći i za električni automobil koji je davno mogao i trebao zaživjeti da su lobiji i psihopati koji vladaju svijetom to dopustili.
Naravno, ovakvih primjera možemo nabrajati beskonačno, ali ostanimo na temi:
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Ili, nezavisni znanstvenici odavno su pronašli na stotine raznih mogućnosti izlječenja od raka, pa zašto onda medicina i dalje gura kemoterapiju? Pametni razumiju zašto, ostali će nastaviti blejati po svom
To i jest poanta priče i bit ovakvih tema.
Činjenice su činjenice, a rezultati su rezultati.
Ostalo je nebitno.

Može mi netko iznijeti stotine znanstvenih "dokaza" i "studija" da je vani hladna i kišna noć, ako svi koji iziđu iz kuće i samo malo otvore oči vide da je sunčan i vruć dan.
Nijedan znanstveni "dokaz" to ne može promijeniti.
Zato priznajem samo ono što se potvrdilo u praksi, ostalo nema nikakvog značaja niti je vrijedno spomena.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Kako se danas hrane i čime kućni ljubimci u stanovima je skroz dijametralna stvar, keksići iz vrećica, gluposti, tj. hrana koja njima NIJE prirodna.
Uočen je ooogroman porast tumora , degeneracije i atrofije kukova i zadnjih udova, te mlitavost tkiva, kod pasa i mačaka.
Samo primjer mog frenda: imao je nekog malog terijera kojeg je od prvog dana hranio isključivo i 100% samo hranom za pse iz dućana. Životinja je uginula s nepunih 7 godina, imala je neki poveći tumor.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da li sportaši uzimaju dodatne pripravke ili žive samo na sirovoj hrani?
Ovisi koji. Ima svega i svačega, no, prehrana sirovom ili veganskom hranom je pokazala sjajne rezultate.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Velika većina vrhunskih sportaša , u cilju ima samo medalju, tako da oni sve predodrede tom cilju, naravno prehrana i dodaci u mega dozama(anabolici i velike količine proteina), odmor i spavanje, koncentriranje na natjecanje. Koliko i kako tu trpi organizam, je za napisati najmanje par knjiga.

Velim današnji vrhunski sport i sportska rekreacija sa razgibavanjem su nebo i zemlja u smislu zdravlja.
Najbolja potvrda tome je i kratak životni vijek profesionalnih sportaša.
Prava su rijetkost (barem nagađam jer ne znam nijedan slučaj) da je sportaš profesionalac doživio preko 90 godina. Zna li netko takav primjer?
A to je samo nepunih 20% od hrvatskog prosječnog životnog vijeka, što onda baš i nije tako puno. Kako to ako je sport tako zdrav?
Znam da tu ulogu igra i forsiranje, ali siguran sam da je prehrana ključni faktor.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
"Profesionalni sport je istinsko stanje bolesnog organizma, rijetki sportaši nisu zdravstveno oštećeni, a mnogi su s 40 godina invalidi - kaže dr. Bahtijarević." sve je rečeno."
Istina. Jedan od najboljih primjera su bodybuilderi koji se klasično hrane; većina njih izgledaju 10 godina starije i poput ne baš naročito privlačnih robota.

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
što doista piše. a ne tvoja intrpretacija

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3952

Jedite ovo ako želite alkalizirati svoju prehranu:
Vezano uz ovo, evo još malo o važnosti kvalitetne prehrane za održavanje idealnog ph organizma
https://m.youtube.com/watch?v=H-91W2L32_w

Inače, odličan post u cijelosti; lijepo, stručno i konkretno objašnjeno.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
1. Jesi li siguran da oni znaju čitati?
2. Neće oni to shvatiti ,da požive još sto života.
Ruku na srce, i meni je trebalo da shvatim, da oni ne žele shvatiti.
A teme se drže koliko i šuplja kanta vodu.


Evo jedan slatki sirovi i vrlo, vrlo ukusni recept.
Kremasta torta s jagodama.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 07.07.2016., 21:47   #4034
Dragi prijatelji, čast mi je predstaviti vam novu umjetnost.
Rijetki su viđali, ovakva umjetnička djela.
Pogledajte, to remek djelo.

Tehnika: malina i kupina na jasenu

http://i.imgur.com/XtvtoKC.jpg
Rorion is offline  
Old 07.07.2016., 23:54   #4035
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ovo je tema o sirovoj hrani. Čvarci nisu sirova hrana.
cvarak je bio primjer kako se pretjeruje i oko zabrana i oko preporuka. poanta je da je sve u omjerima i kvaliteti, covjek je svejed. znas zasto se brokula nikad ne kuha poklopljena? jer otpusta toksine koje voli vuci iz tla i zraka. ja ju isto jedem na salatu sirovu, a ne bi trebao kad ne znam odakle je dosla.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 07.07.2016., 23:55   #4036
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
To je u klubovima 3. lige gdje si igrači sami kupuju kopačke.

Pričao sam o vrhunskom profesionalnom sportu.
ne znas o cemu pises. barcelona, real madrid, juventus, man u... sve prva liga, vrh sporta. prolaze testiranja i zbog natjecanja i zbog osobnih potreba.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 08.07.2016., 00:15   #4037
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne znas o cemu pises. barcelona, real madrid, juventus, man u... sve prva liga, vrh sporta. prolaze testiranja i zbog natjecanja i zbog osobnih potreba.
OFFTOPIC- po neznam koji put.

Ps. izviri nos malo dalje od TV-a, tekmi i svog prozora.
Rorion is offline  
Old 08.07.2016., 00:20   #4038
tebi stvarno nije lako, pa daj citaj bar kaj pisem pa ces vidjet da crvenog mesa jedu sve manje i manje ali ne jedu ovo sto ti tvrdis da jedu. to su javno dostupni podaci, ako imas saznanja o drogiranjima, steroidima i slicno to je drugo ali nista slicno ne iznosis.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 08.07.2016., 00:26   #4039
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
tebi stvarno nije lako, pa daj citaj bar kaj pisem pa ces vidjet da crvenog mesa jedu sve manje i manje ali ne jedu ovo sto ti tvrdis da jedu. to su javno dostupni podaci, ako imas saznanja o drogiranjima, steroidima i slicno to je drugo ali nista slicno ne iznosis.
OFTOPIC- UVREDE-IZAZIVANJE SVAĐE

ps: dao sam bar 3 linka, malo pojasnio, problem je u suplementaciji(dozvoljenih i nedozvoljenih sredstava) prevelikoj sportaša, ne o oradi u vinu i škampima na buzaru, i izbjegavanjem vratine crvenog mesa od 30kn/kg, a ako ti nije lako, uputnicu ujutro zemi, ovdje rješenje nevidiš.

Zadnje uređivanje Rorion : 08.07.2016. at 00:47.
Rorion is offline  
Old 08.07.2016., 04:18   #4040
Vezano uz prehranu sportaša koja se spominje, doista žalim ljude koji se u neznanju hrane bilo kakvim namirnicama životinjskog porijekla, a pogotovo sportaše.
Zato i imaju takve rezultate kakve imaju po pitanju zdravlja i dugovječnosti...
Evo članak u kojem su izneseni rezultati raznih studija i istraživanja kao i Svjetske zdravstvene organizacije, a vezano uz konzumaciju "namirnica" životinjskog porijekla.
A i praksa je pokazala isto.


A evo što kaže autorica dviju knjiga - "Sirova hrana" i "Slatke strasti", Mihaela Devescovi, o sirovoj hrani, njenim učincima na zdravlje, svojim, kao i iskustvima drugih te navodi mnogobrojne pozitivne učinke sirove prehrane na čitav organizam.
Govori i o velikoj važnosti alkaliziranja organizma, a sve se poklapa s informacijama iz knjige Theodora Barroddyja "Alkalizirajte ili umrite" koju smo već spominjali ovdje.

Moram reći da sam imao veliko zadovoljstvo probati neke njene slastice i mogu reći da nikad u životu nisam jeo ukusnije kolače.
Klasični, pečeni kolači, s onim po zdravlje opasnim sastojcima (pasterizirano mlijeko, jaja, šećer, margarin, bijelo brašno, praškovi za pecivo...), u usporedbi s ovim savršenim okusima, doslovno su obična bljuvotina.
Zaista od srca prepučam svakome tko je u prilici probati, ima i u njenoj knjizi mnoštvo zaista fenomenalnih recepata.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.