Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2011., 14:27   #21
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Jedan od svijetlih primjera strateškog i dugoročnog planiranja
A ništa, barem smo im u Varaždinu obojali zgradu, bar onaj dio koji smo vodili mi na obučnoj, dok je završna raskopala zidove, a uopće nisu ni kitovali, ni obojali.

Inače, kod selidbe je "najzabavnije" bilo tegliti one ultrateške sefove sa najviših katova u Croatiji. Nas 8 bi ih nosilo niz stepenice. Srićom, imali smo pomoć jednog lika iz profi satnije, koji je bio klon Arnolda Schwarzeneggera.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 09:37   #22
hey hey i ja sam bio 2001. u Maršalki .Bio sam dekontaminator, Tkalčić je tada tek došao iz tigrova, nije imao ni čin, a sijećam se i rajića , na specijalističkoj je bio zapovjednik neki zajeb. ne sijećam se imena, prije rata je bio vodo instalater
babelzon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:14   #23
Vojarna Croatia

Uglavnom su mi u sjećanju ostali Tigrovi, a posebno dečki iz ATVP (antiterorističke vojne polcije), ti su bili pravi komandosi subotom popodne su često na pisti vježbali spašavanje predsjednika u pokušaju atentata. Osim njih tu su bile još Vp Kobre, i 67.bojna Vp.Jedini ročnici smo bili mi iz abko.Prema nama su se odnosili kao prema djeci.Sjećam se zgodne liječnice,dr. Rašpica (neki frik iz tigrova), a da, samnom je u sobi bio Ivan Volarić današnja folk zvijezda Žak, dobar dečko uvijek sam ga gnjavio da mi svira belana na gitari. Nezaboravno je bilo i na gašenju požara u Divuljama, i tabora kada smo na straži pucali u mrak, a ono jadni kinezi bježali preko granice iz Bih u HR. Mislim da sam bio 34. kl. u moje vrijeme smo testirali novu plinsku masku, ne znam dali je kasnije ušla u standardnu opremu, do besvijesti smo slagali šatore za dekontaminaciju (ja sam bio dekontaminator ,ili lopatar kako su nas tada zvali) znali smo svaki vijak acdc-jke (autokamion za dekontaminaciju) ,čuvali autopark (pravu stražu nismo imali jer Tigrovi nisu dali da ih čuvaju dica) sjećam se i tigrova kako su nedjeljom rado igrali ratne igrice na playstationu (!?), sve u svemu biti u Maršalki u moje vrijeme je svakako bila prednost, dobra hrana, disciplina prilagođena ostalim profesionalnim postrojbama (nema uzbuna,nema galame ujutro,nema straže,nema časnika nedjeljom,stalno su dolazile neke delegacije iz NATO-a, itd.) najljepša vojarna, u samom Novom Zg, nije bilo loše.
babelzon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 19:37   #24
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Budući sam vojni rok služio u 50. bojni ABKO, baš u vrijeme dok se selila iz vojarne Croatia u Varaždin (jesen-zima 2004./2005.) i pritom postao ročni razvodnik (da se pohvalim ), na Obučnoj, zanimale bi me priče o povijesti ABKO satnije/bojne od njenih početaka pa sve do danas, kako od profesionalnih vojnika u njoj, tako i od ročnika, kao i trenutno stanje u bojni.

Bartole? Stavi video s tabora u Varaždinu.

kolega razvodnik
Elgato is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 10:04   #25
Bojna ABKO je 1995-1996 bila u vojarni Borongaj
__________________
BAREM 40 MIG 29 M U HRZ
mač33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 21:27   #26
Haha..a kako sam na ovo nabasao Ja sam bio u 50. bojni ABKO 93/94, 9. ratna klasa HV, 2. klasa razvodnika u HV
Radili terene u Zadru i pili neko gesser pivo u kantini kad bi sjela terenska A i vježba sa 4. brigadom na Viru pa Duboki jarak..lijepe uspomene...
Resident is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 19:08   #27
Lijepo bi bilo na fejsu otvoriti neku grupu ABKO. ja sam taman bio 2004.g, klasa prije nas se doselila u Varaždin a mislim da dvije klase poslije nas su otišli u Dugo Selo. Ostalo u lijepom sjećanju sve u posebno Čerkezovac koliko god mi bilo mrsko kad sam bio tamo!
aluflex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 06:54   #28
a kaj ste radili u čerkezovcu
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 13:54   #29
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
a kaj ste radili u čerkezovcu

Straža, 2 x 2 tjedna smjena 6-2. Znači mjesec dana vojnog roka smo proveli gore. 42 smjene. Al ovo 6-2 i nije puno značilo jer dok se razvede smjena na sva stražarska mjesta gubiš skoro sat prije straže i sat poslije straže pa ispadne skoro 4-2.
aluflex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:02   #30
Quote:
aluflex kaže: Pogledaj post
Straža, 2 x 2 tjedna smjena 6-2. Znači mjesec dana vojnog roka smo proveli gore. 42 smjene. Al ovo 6-2 i nije puno značilo jer dok se razvede smjena na sva stražarska mjesta gubiš skoro sat prije straže i sat poslije straže pa ispadne skoro 4-2.
ma znam
poznat mi je čerkezovac
al nisma znal da je abko tam daval stražu
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 09:37   #31
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ma znam
poznat mi je čerkezovac
al nisma znal da je abko tam daval stražu
mi jesmo uglavnom. prvi put smo preuzeli stražu od topnika iz Bjelovara ak se ne varam a drugi put od profesionalaca. A u oba slučajeva su profesionalci preuzimali stražu od nas.
aluflex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 19:24   #32
Pozdrav!
Nemojte me sad razapet što dižem temu.
U 50.bojnoj sam bio 98,g 26klasa Razvodnik (zapovjednik voda za dekontaminaciju).
Svako malo teren (Slunj, Čerkezovac,Kutina i gašenje požara u Dalmaciji).
98.g je bojna još uvijek bila na Borongaju.
Moram priznati da su tamo malo bili i ljubomorni na nas zato što smo bili pod Glavnim stožerom .Dobili smo i upozorenje od zapovjednika vojarne da popravimo ponašanje i počnemo pozdravljati časnike i dočasnike.
Postavit ču i ovdje pitanje dali netko slučajno ima film pokazne vježbe Kutina 98.
Zasada toliko.
E da mislim da je to jedina bojna ročne vojske koja ima sudjelovanje u ratu i piše to u knjižici.
otrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 23:54   #33
Hmm..kada sam ja bio išli smo na terene oko Zadra,Vranskog jezera,tamo je bila i linija razdvajanja,mislim da su naši punktovi zadnji bili prema selu Kakma(nisam siguran).Bilo je to 94., znači prije Oluje,dobivali terensku plaću za drugu i treču liniju ali ništa nije upisano u vojnu knjižicu. Inače znam da je bilo još ročnika koji su sudjelovali i to u borbenim postrojbama,topnici.Kao moj kum na Velebitu negdje na norama.
Resident is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 10:45   #34
Quote:
Elgato kaže: Pogledaj post
Bartole? Stavi video s tabora u Varaždinu.

kolega razvodnik
Jbt, miš, tek sad vidim ovaj stari reply, nakon tri godine.

Je, "Bartul" je. Nažalost, izgubio sam video tabora u havariji starog kompjutera.

Si ti to Brišaru?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 21:18   #35
Quote:
aluflex kaže: Pogledaj post
Lijepo bi bilo na fejsu otvoriti neku grupu ABKO. ja sam taman bio 2004.g, klasa prije nas se doselila u Varaždin a mislim da dvije klase poslije nas su otišli u Dugo Selo. Ostalo u lijepom sjećanju sve u posebno Čerkezovac koliko god mi bilo mrsko kad sam bio tamo!
Evo, otvorih stranicu posvećenu 50. bojni pa vas pozivam da se pridružite s lajkom, komentarom, shareom, whatever...

https://www.facebook.com/abekajci
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.