Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2014., 07:47   #2021
Pa ono, teorija i ima smisla, jer kad pogledamo to su sve interesne zone dotičnih zemalja. I dalje kolonizatori imaju debelog utjecaja na zemlje koje su posjedovali. Samo što, eto, nije toliko javno izražen da se o tome puno priča. Tko zna što bi se desilo u slučaju većeg rata.
ubojica mekog tuljca is offline  
Old 01.09.2014., 12:46   #2022
Tema se slobodno može zatvorit jer je počeo WW3. Ostale su samo tehnikalije tipa da se ostali uključe. Sretno svima.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Old 01.09.2014., 13:00   #2023
Na čemu temeljiš tu tvrdnju? Kad je zapravo počeo WW3 (ako je počeo)?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 01.09.2014., 13:05   #2024
Započeo je s ruskom intervencijom u Ukrajini, točnije okupacijom Krima, ovih dana je sve očitije. Razvoj situacije je jasan, Rusija već otvoreno šalje postrojbe u Ukrajinu, još se čeka eskalacija sukoba, uključivanje NATO-a itd.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Old 01.09.2014., 13:28   #2025
Ne treba Amerima sukob u cijeloj Ukrajini, oni su već plasirali svoje firme i ljudstvo tamo i počeli crpiti resurse te države koji su ogromni. Pod krinkom sukoba jel.
ubojica mekog tuljca is offline  
Old 01.09.2014., 13:54   #2026
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Započeo je s ruskom intervencijom u Ukrajini, točnije okupacijom Krima, ovih dana je sve očitije. Razvoj situacije je jasan, Rusija već otvoreno šalje postrojbe u Ukrajinu, još se čeka eskalacija sukoba, uključivanje NATO-a itd.
Ovo nije otvoren, nego proxy rat. Što nažalost, ne umanjuje njegovu tragičnost. Slažem se da bi moglo doći do eskalacije, ali ne vjerujem da će to biti čečenski stil ratovanja, nego da će taj rat biri dugotrajan, ali re-la-tiv-no niskog intenziteta. Neće NATO drito intervenirat jer je SAD razvučen na mnogim frontovima po svijetu, a sam ne može sve pokrivati. Druga bi stvar bila da je EU jako odlučna i jedinstvena po pitanju Ukrajine i sankcija Rusiji.

A vidimo da nije.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 01.09.2014., 13:58   #2027
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ovo nije otvoren, nego proxy rat.
Ovaj rat nema uvjeta da bude proxy rat.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Old 01.09.2014., 14:01   #2028
Ima. Jer SAD je razvučen na previše frontova, EU nije jedinstvena, a jedina sila koja nema što izgubit i stoga ima najviše računa prekinuti sa proxy-jem, te navaliti regularnom vojskom je Rusija.

Ona to zasad ne čini. Što ne znači da neće, ali zasada to ne čini. Što jest, jest.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 02.09.2014., 09:44   #2029
Pripremite se

Sad znate na koju stranu trebate ici na front,to ce Eu i Sad da vam srede preko veze. Slaveni se sami medjusobno ubijaju,a Germani izvlace dobit.Stojimo u redu za NATO,a svi znamo koji im je konacni cilj Rusija.
Tako je htio Napoleon,pa Hitler,a sad ovi.Nemojte misliti da je to Libija,Irak,Afganistan i da vam se rat nece u vlastitu kucu preseliti jer ko je god na njih krenuo iznenadio se,a pobjedu je unapred slavio.
Rusi su najbogatiji narod na svijetu imaju trecinu zemaljske kugle na raspolaganju,ogromna bogatstva plina,zlata,dijamanta,nafte izlaz na sve strane svijeta i mogucnost da zive najbolje u svijetu.Zato ovi Germani i zele da im otmu zemlju kao sto su to ucinili Indijancima,Aboridzinima,Arapima itd.Nadam se da necemo saznati kako izgleda kad padaju nuklearne rakete,ali smo blizu odgovora.
andela1keres is offline  
Old 02.09.2014., 11:05   #2030
Khm, jedino gdje se može bježati jest Australija. EU i NATO ratuju sa Rusijom, bliski istok je okupiran ISIS-om koji će sigurno iskoristiti europsku i USA preokupaciju Ukrajinom, Afrika je oduvijek najbolje izbjegavati.....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 02.09.2014., 11:45   #2031
Ruski predsjednik Vladimir Putin navodno se šefu Europske komisije Joseu Manuelu Barrosu prije nekoliko dana priprijetio da bi, kada bi to poželio, Kijev mogao osvojiti za dva tjedna.

http://danas.net.hr/svijet/ako-to-po...-za-dva-tjedna



Ratna situacija i zategnuti odnosi Rusije s SAD-om i ostatkom Europe nagnali su predsjednika Vladimira Putina da donese zakon po kojem svi državljani Rusije koji žive u inozemstvu moraju do 5.listopada doći u domovinu nanovo prijaviti svoje putovnice i prikazati svoje financijsko stanje zbog novog obračuna poreznog sustava.

http://sportski.net.hr/tenis/maria-s...-drzavljanstvo


Nije bitna Šarapova, već.....

Priprema li se Putin za veliki rat?
satir_ is offline  
Old 02.09.2014., 11:51   #2032
A Obama poručuje:

Svi za jednoga, jedan za sve.
Obamina poruka Rusiji: Napad na jednu članicu NATO-a, napad je na sve ostale!

http://danas.net.hr/svijet/obama-pos...e-diraj-baltik
satir_ is offline  
Old 02.09.2014., 13:39   #2033
Da je treći svjetski rat počeo ne bih se složio s tom tvrdnjom, ali da je sve spremno za njega to definitivno da. Sad samo nedostaje jedna veća iskra da sve zapali. Nisu ni Putin ni Obama budale i svjesni su kuda ovo sve može odvesti pitanje je samo koliki su ulozi u ovoj igri i tko će koga izmusti do kraja. A i njih dvojica su vjerovatno samo marionete velikih korporacijskih bogatuna iz sjene koji sada ekonomski ratuju preko sankcija jednih drugima.
cake1984 is offline  
Old 02.09.2014., 13:48   #2034
Quote:
cake1984 kaže: Pogledaj post
Da je treći svjetski rat počeo ne bih se složio s tom tvrdnjom, ali da je sve spremno za njega to definitivno da. Sad samo nedostaje jedna veća iskra da sve zapali. Nisu ni Putin ni Obama budale i svjesni su kuda ovo sve može odvesti pitanje je samo koliki su ulozi u ovoj igri i tko će koga izmusti do kraja. A i njih dvojica su vjerovatno samo marionete velikih korporacijskih bogatuna iz sjene koji sada ekonomski ratuju preko sankcija jednih drugima.
Među tim korporacijskim bogatunima postoje dvije obitelji čija prezimena počinju sa R. Da je jednou od te dvije grupe ucmekat (ako se već ne mogu obadvije) novo sunce bi nam sinulo.

Ne bi nam doduše bilo bogzna kako dobro, jer bi se novi bogatuni osilili. Uvijek je bilo tako. Ali bi sirotinaj imala makar kratak predah od 10-20 godina dok na mjesto ove dvije gupe bogatuna ne dođe netko treći.

Pa nek popijem ban, ali yebiga, kad je tako.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 02.09.2014., 13:48   #2035
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Ruski predsjednik Vladimir Putin navodno se šefu Europske komisije Joseu Manuelu Barrosu prije nekoliko dana priprijetio da bi, kada bi to poželio, Kijev mogao osvojiti za dva tjedna.

http://danas.net.hr/svijet/ako-to-po...-za-dva-tjedna



Ratna situacija i zategnuti odnosi Rusije s SAD-om i ostatkom Europe nagnali su predsjednika Vladimira Putina da donese zakon po kojem svi državljani Rusije koji žive u inozemstvu moraju do 5.listopada doći u domovinu nanovo prijaviti svoje putovnice i prikazati svoje financijsko stanje zbog novog obračuna poreznog sustava.

http://sportski.net.hr/tenis/maria-s...-drzavljanstvo


Nije bitna Šarapova, već.....

Priprema li se Putin za veliki rat?
Nemoj širiti neistine, ja sam zvala rusko veleposlanstvo radi te prijave i rekli su mi da ljudi koji stalno žive u inozemstvu ne moraju ništa prijavljivati (što je i logično jer u Rusiji ima dvije vrste putovnica).

Dvostruko oporezivanje je druga stvar, ja ga se nimalo ne bojim, a Šarapovu će sigurno zaboliti. Ali svaka država ima pravo ubirati porez od svojih državljana.
Begemotica is offline  
Old 02.09.2014., 15:02   #2036
Quote:
andela1keres kaže: Pogledaj post
Sad znate na koju stranu trebate ici na front,to ce Eu i Sad da vam srede preko veze. Slaveni se sami medjusobno ubijaju,a Germani izvlace dobit.Stojimo u redu za NATO,a svi znamo koji im je konacni cilj Rusija.
Ma koju vražju dobit, o čemu ti pričaš? Izgubit će obje strane zbog međusobnih sankcija. Putin je isto blokirao njihov kapital u Rusiji, kao i oni ruski na zapadu.

Quote:
Tako je htio Napoleon,pa Hitler,a sad ovi.Nemojte misliti da je to Libija,Irak,Afganistan i da vam se rat nece u vlastitu kucu preseliti jer ko je god na njih krenuo iznenadio se,a pobjedu je unapred slavio.
Rusi su najbogatiji narod na svijetu imaju trecinu zemaljske kugle na raspolaganju,ogromna bogatstva plina,zlata,dijamanta,nafte izlaz na sve strane svijeta i mogucnost da zive najbolje u svijetu.Zato ovi Germani i zele da im otmu zemlju kao sto su to ucinili Indijancima,Aboridzinima,Arapima itd.Nadam se da necemo saznati kako izgleda kad padaju nuklearne rakete,ali smo blizu odgovora.
A Rusi kao nikada nisu napadali druge i iskorištavali tuđa bogatstva? Portugalci nisu? Španjolci nisu? Čija je cijela Srednja i Južna Amerika bila? I naša Dubrovačka republika se malo čak uključila. Imali su jednu koloniju u Indiji.

Toliko o moralu nas Slavena i Romana. A licemjerju nikad kraja.
klokanovac is offline  
Old 02.09.2014., 15:12   #2037
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Khm, jedino gdje se može bježati jest Australija. EU i NATO ratuju sa Rusijom, bliski istok je okupiran ISIS-om koji će sigurno iskoristiti europsku i USA preokupaciju Ukrajinom, Afrika je oduvijek najbolje izbjegavati.....
Ni u Australiji ti baš nije sigurno, jer područje vrvi opasnim stvorenjima. Je, imaju visoki životni standard, visoku zaposlenost, ali moraš se naučiti živjeti s tamošnjom prirodom, a to je najgori dio posla.
klokanovac is offline  
Old 02.09.2014., 20:59   #2038
Lome li se sva svjetska koplja na Ukrajini...što mislite ???
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 02.09.2014., 21:42   #2039
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Lome li se sva svjetska koplja na Ukrajini...što mislite ???
Ne lome se. Barem ne za sada. Još uvijek je to ""samo"" jedan regionalni rat.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 02.09.2014., 21:54   #2040
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne lome se. Barem ne za sada. Još uvijek je to ""samo"" jedan regionalni rat.

To sam i ja do sada mislio, zadnjih dana mislim da to prerasta u nešto puno opasnije.

Ajmo reći da se margina sa tri, popela na pet...postaje sve žešće.

Gomilaju se vojne snage sa obe strane...uđe li rat u zimu, to će biti katastrofa.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.