Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Anketama ... najviše vjerujem
Ipsos Pulsa 55 55.56%
Promocije Puls 10 10.10%
Mediane 1 1.01%
2x1 komunikacije 33 33.33%
Glasovatelji: 99. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2012., 20:56   #101
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
čekaj, kakva su to istraživanja ?
jel hsp ima 3,4% ili hsp A.S ? , i jel to prema crobarometar sdp dobio 3,2% ?
HSLS, Kerum, Ruža, IDS su u "ostalima" - 6%

Da, SDP je ojačao na štetu HNS-a.
DJTcro is offline  
Old 25.09.2012., 21:03   #102
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Crobarometar/Nova TV rujan 2012.

SDP 29%
HDZ 21%
Laburisti 10% o.O
--------
HSS 4,2%
HDSSB 3,5%
HSP 3,4%
HSU 2,9%
Grubišić 2,7%
BUZ 2,4%
HNS 1,8%
ostali 6%


Popularnost političara
Josipović 73%
Lesar 51%
Grubišić 50%
Milanović 44%
Karamarko 23%
Čačić 27%

Milanović i u rujnu uživa potporu svoje stranke s 87 posto, voli ga baš kao i mjesec prije 29 posto HDZ-ovaca. Na padu popularnosti može zahvaliti razočaranju birača ostalih stranaka, apstinentima i neodlučnim biračima koji su mu malo okrenuli leđa.

Tomislav Karamarko pak ima velik problem, pada mu potpora među vlastitim biračima – sada je ona 56 posto. U mjesec dana izgubio je među svojim biračima 9 postotnih poena. On je među biračima SDP-a manje popularan nego Milanović kod HDZ-ovaca. Karamarka voli 13 posto SDP-ovih birača.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/e...-gradzane.html
svi polako padaju, samo HDSSB sigurno raste
vrc23 is offline  
Old 04.10.2012., 13:15   #103
Prvi donosimo rezultate lokalnog istraživanja: SDP i don Ivan Grubišić pomest će HDZ u Gradu Splitu i Županiji

Za župana SD
Ivan Grubišić 52,9%
Ante Sanader 30,1%
Neodlučni 12,9%
Županijska skupština SD
HDZ 24,4%
SDP 24%
Ivan Grubišić 23%
HSP dr. Ante Starčević 6,7%
Laburisti 6,6%
Gradsko vijeće ST
Lista Ivan Grubišić 27%
SDP 23%
HDZ 15%
Laburisti 9%
HGS 2,9%
http://www.jutarnji.hr/prvi-donosimo...aniji/1057750/
------
Dao Bog, da tako bude izgledao i rezultat. Onog Sanadera ne bih pustio da vodi mjesni odbor, a kamoli moju županiju. Grubišića bi rado volio vidjeti kao svog župana.
DJTcro is offline  
Old 04.10.2012., 19:56   #104
Promocija plus/Listopad 12.

http://www.hrt.hr/uploads/media/CRO-...0-2012-HTV.ppt - Svi podaci o istraživanju

http://s1.directupload.net/images/121004/x78t3ee2.png

http://www.hrt.hr/uploads/pics/3_ad170e.jpg

http://www.hrt.hr/uploads/pics/4_ea67d3.jpg
---------
Karamarkov desni blok HDZ+HSS+HSPAS= 24,1%
Desna alternativa HSP+HDSSB+Hrast= 5,2%
-
Vladajući SDP+HNS+HSU+IDS= 31,6%
Lijeva alternativa Laburisti+Grubišić= 11,8%

Zadnje uređivanje DJTcro : 04.10.2012. at 20:44.
DJTcro is offline  
Old 05.10.2012., 21:15   #105
Predsjednik Josipović je pozitivan za 77,3% građana/ki (prema 79,1% iz rujna), dok je negativan za 13,4% (prije mjesec dana 12,3%).
Zoran Milanović je pozitivan za 50% ispitanika/ca (u rujnu 40,7%), a negativan za 36,8% (u rujnu 43,5%). Prvi je ministar u ukupnom doživljaju netto pozitivan 13,3 postotnih poena.
Tomislav Karamarko pozitivan je 20,8% građana/ki (u rujnu 24,8%), dok je za njih 60,8% negativan (u rujnu 51,4%). Predsjednik HDZ-a je u ukupnom doživljaju netto negativan za 40 postotnih poena (prije mjesec dana 26,6).
Novog je šefa HDZ-a po negativnoj percepciji nadvisio samo prvi potpredsjednik Vlade RH Radimir Čačić koji je netto negativan 51,6 postotnih poena (prije mjesec dana 60,2). Čačićev pozitivan doživljaj ovaj mjesec iznosi 18,4% (prije mjesec dana 15%), a negativan 70% (prije mjesec dana 75,2%).
Među ostalim stranačkim prvacima i istaknutijim političarima u zemlji najbolji doživljaj zabilježen je za Dragutina Lesara (netto pozitivan 41,5 postotnih poena), a sličan rezultat bilježi i Ivan Grubišić (netto pozitivan za 31,3 postotnih poena). Nešto slabiji rezultat bilježe Ruža Tomašić (16,1) i Branko Hrg (7,4).

Vlada RH početkom listopada uživa potporu 37,7 posto hrvatskih građana, dok vladinu politiku ne podržava 46,8 posto građana uz 15,5 posto neodlučnih. U odnosu na prošlomjesečne rezultate zabilježen je pad među podržavateljima (od 0,5 postotna poena), ali u usporedbi s rezultatima iz prvog mjerenja u veljači ta se podrška strmoglavo spustila (s tadašnjih 69,3 posto). Istovremeno, u proteklih se mjesec dana smanjio se i udio onih koji se protive vladinim politikama (za 0,6 postotnih poena), a taj je porast posebno vidljiv u usporedbi s rezultatima iz veljače (kad je zabilježeno svega 17,4% protivnika politici Vlade RH).

Josipović - 78% pozitivan/14% negativan
Milanović - 50% pozitivan/36,8% negativan
Karamarko - 20,8% pozitivan/60,8% negativan

https://www.promocija-plus.com/publi...va_10_2012.zip
DJTcro is offline  
Old 05.10.2012., 21:37   #106
Netko gura ovog Grubišića po anketama i to besramno...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 05.10.2012., 21:42   #107
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Netko gura ovog Grubišića po anketama i to besramno...
Što fali Grubišiću?

Čudi me što nije prvi na ljestvici.
DJTcro is offline  
Old 05.10.2012., 21:56   #108
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Što fali Grubišiću?

Čudi me što nije prvi na ljestvici.
Po samim intervjuima ništa posebno.
ALi to što mu je orjunaš Pilsel bio nositelj liste u jednoj izbornoj jedinici, mi je dovoljna da mi bude sumnjiv, jako sumnjiv
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 05.10.2012., 22:04   #109
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Po samim intervjuima ništa posebno.
ALi to što mu je orjunaš Pilsel bio nositelj liste u jednoj izbornoj jedinici, mi je dovoljna da mi bude sumnjiv, jako sumnjiv
Čovječe, šta te Pilsel toliko muči.. Ja tog tipa uopće ne shvaćam ozbiljno... Ne znam, da je Pilsel ikada bio u ORJUNI, možda ti to znaš bolje....

Don Ivan Grubišić ti ne treba biti sumnljiv, vjeruj mi.
DJTcro is offline  
Old 05.10.2012., 23:26   #110
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Čovječe, šta te Pilsel toliko muči.. Ja tog tipa uopće ne shvaćam ozbiljno... Ne znam, da je Pilsel ikada bio u ORJUNI, možda ti to znaš bolje....

Don Ivan Grubišić ti ne treba biti sumnljiv, vjeruj mi.
Ne muči me, jednostavno s likom s takvim stavovima (među ostalim da treba "zabraniti dokumentarac Heroji Vukovara jer širi se mržnja") ne bih imao ništa.
Ako Grubišić osobu s takvim stavovima stavi na listu to u mojim očima ga automatski stavlja kao negativca
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 16.10.2012., 13:21   #111
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ne muči me, jednostavno s likom s takvim stavovima (među ostalim da treba "zabraniti dokumentarac Heroji Vukovara jer širi se mržnja") ne bih imao ništa.
Ako Grubišić osobu s takvim stavovima stavi na listu to u mojim očima ga automatski stavlja kao negativca
Slučaj Pilsel u potpunosti razotkriva Grubišića. Grubišić je nečije kukavičje jaje i ako ga narod izabere opet će nasjesti. Iako nemam saznanja o Grubišiću ne bi me iznenadilo da je on bivši suradnik UDBE. Da se razumijemo, to je samo hipoteza, donesena s obzirom na njegove dosadašnje poteze. Za one koji ne znaju, UDBA je imala suradnike i među svećenstvom koje je vrbovala na razne načine - neki su bili projugoslavenski orijentirani, neki su voljeli novac, neki su voljeli dečke. Jedina alternativa SDP-u je reformirani i desanaderizirani HDZ u koaliciji s desnim strankama.
ivo00 is offline  
Old 16.10.2012., 14:19   #112
Quote:
ivo00 kaže: Pogledaj post
Slučaj Pilsel u potpunosti razotkriva Grubišića. Grubišić je nečije kukavičje jaje i ako ga narod izabere opet će nasjesti. Iako nemam saznanja o Grubišiću ne bi me iznenadilo da je on bivši suradnik UDBE. Da se razumijemo, to je samo hipoteza, donesena s obzirom na njegove dosadašnje poteze. Za one koji ne znaju, UDBA je imala suradnike i među svećenstvom koje je vrbovala na razne načine - neki su bili projugoslavenski orijentirani, neki su voljeli novac, neki su voljeli dečke. Jedina alternativa SDP-u je reformirani i desanaderizirani HDZ u koaliciji s desnim strankama.
Grubišić - suradnik UDBE?

Sram te može biti. Tom čovjeku su partizani ubili brata i oca.
DJTcro is offline  
Old 16.10.2012., 15:11   #113
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Grubišić - suradnik UDBE?
Sram te može biti. Tom čovjeku su partizani ubili brata i oca.
Ajde ne pjeni. I Tuđmanu su komunisti ubili oca, pa je postao general JNA. Istina, poslije je postao disident i tvrdi hrvatski nacionalist, ali Grubišić je otišao na dugu stranu. Druženjem s Pilselom i sličnim likovima Grubišić u najmanju ruku pokazuje da ne zna što radi, mada mislim da je riječ o nečemu drugom. Uostalom, otkud mi znamo da su Grubišiću partizani ubili oca i brata. To je on rekao, a tko zna jesu li oni tako nastradali ili nekako drugačije. Ako je i priča o oci i bratu točna, tko kaže da Grubišić nije ucjenjiv zbog nekog razloga ili jednostavno previše željan vlasti. Previše je on otišao u kritiku Crkve potpuno zanemarujući glavne protagoniste događaja u Hrvatskoj. Njemu kao da govore pišu "novinari" iz Jutarnjeg lista.

Evo dobrog komentara s "dragovoljca":

Da postoji neka "tajna veza" između don Ivana i medijskih i inih vladara u Hrvatskoj bjelodan je dokaz njegovo svakodnevno pojavljivanje i dociranje u medijima. Da bi opravdao svoje "prljave" poslove on neukima prodaje priču o medijskom bojkotu, jer, zaboga, on je intelektualni lumen i teolog kakvog nema u Hrvata. Svršiti fakultet u 46-oj i doktorirati u 59-oj godini ne može svatko, samo oni izuzetni.
A ipak iza svega se krije, kako obavješteni tvrde, ljudska slabost i ništa više. A takva slabost je ucjenjiva, posebno u državi gdje su dosjei i danas u posjedu pojedinaca iz bivših obavještajnih službi, koji i danas vladaju.
ivo00 is offline  
Old 16.10.2012., 17:12   #114
Daleko od toga da mi se Grubišić sviđa, ali ove teorije zavjere su u najmanju ruku glupe. Grubišić nije osvojio dva saborska mandata zato što mu ih je UDB-a dala, već zato što su ljudi glasovali za njega jer im se očito svidjelo to što je pričao.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 16.10.2012., 17:40   #115
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Daleko od toga da mi se Grubišić sviđa, ali ove teorije zavjere su u najmanju ruku glupe. Grubišić nije osvojio dva saborska mandata zato što mu ih je UDB-a dala, već zato što su ljudi glasovali za njega jer im se očito svidjelo to što je pričao.
U tome i jest problem - ljudi daju svoje glasove svakome tko priča ono što oni žele čuti. Grubišić ima publicitet kod svih protuhrvatskih glasila i tiskovina, a to se ne dobija slučajno. I nema tu nikakve teorije - strani provokator Pilsel mu je na vrhu liste "neovisnih" kandidata. Samo naivan misli da se takve stvari dešavaju slučajno. Ako mu je Pilsel slučajno na listi, onda je Grubišić diletant, u što sumnjam.

I samo da dodam - ne treba nikakva teorija zavjere da se vidi da je jedan određeni krug ljudi, kojemu pripadaju Grubišić, Mesić itd., dobro organizirana i umrežena skupina većinom starog jugoslavenskog kadra i odgovarajućih pridošlica. Kako se Grubišić našao u toj skupini, neka sam objasni - ako može.

Grubišić se sam uvalio i sam se razotkrio. Odabrao si je Pilsela za bliskog suradnika, a Pilsel tvrdi da "treba zabraniti dokumentarac Heroji Vukovara jer širi se mržnja", što su i drugi korisnici ovog foruma napomenuli.

Zadnje uređivanje ivo00 : 16.10.2012. at 17:47.
ivo00 is offline  
Old 16.10.2012., 18:30   #116
Quote:
ivo00 kaže: Pogledaj post
U tome i jest problem - ljudi daju svoje glasove svakome tko priča ono što oni žele čuti. Grubišić ima publicitet kod svih protuhrvatskih glasila i tiskovina, a to se ne dobija slučajno. I nema tu nikakve teorije - strani provokator Pilsel mu je na vrhu liste "neovisnih" kandidata. Samo naivan misli da se takve stvari dešavaju slučajno. Ako mu je Pilsel slučajno na listi, onda je Grubišić diletant, u što sumnjam.

I samo da dodam - ne treba nikakva teorija zavjere da se vidi da je jedan određeni krug ljudi, kojemu pripadaju Grubišić, Mesić itd., dobro organizirana i umrežena skupina većinom starog jugoslavenskog kadra i odgovarajućih pridošlica. Kako se Grubišić našao u toj skupini, neka sam objasni - ako može.

Grubišić se sam uvalio i sam se razotkrio. Odabrao si je Pilsela za bliskog suradnika, a Pilsel tvrdi da "treba zabraniti dokumentarac Heroji Vukovara jer širi se mržnja", što su i drugi korisnici ovog foruma napomenuli.
Da, i ?

Pilsel ne skriva svoje stavove, dapače javno ih iznosi isto kao i Grubišić a ljudima se ti stavovi sviđaju i oni glasuju za njih. Tebi se to ne sviđam, ne sviđa se ni meni, ali to ti se zove demokracija i navikni se na to.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 16.10.2012., 19:04   #117
Grubišića se itekako gura po anketama, ispada da će za njega glasovati svaki drugi Splićanin. On je ok, a tko su drugi ljudi s njegove liste, to je veliki upitnik. Također mi je sumnjiv podatak po anketama da će za SDP i Baldasara za Gradsko vijeće dobiti 24%. Mislim da ratni dezerter Baldasar danas poslije izdaje Hajduka ništa drugo ne preostaje nego da kupi kartu za trajekt za Italiju kao i 1990., jer mislim da su ovakvi likovi opasniji za sami grad i od pojave zvane Kerum.
aturcinov is offline  
Old 16.10.2012., 19:55   #118
Quote:
ivo00 kaže: Pogledaj post
Ajde ne pjeni. I Tuđmanu su komunisti ubili oca, pa je postao general JNA. Istina, poslije je postao disident i tvrdi hrvatski nacionalist, ali Grubišić je otišao na dugu stranu. Druženjem s Pilselom i sličnim likovima Grubišić u najmanju ruku pokazuje da ne zna što radi, mada mislim da je riječ o nečemu drugom. Uostalom, otkud mi znamo da su Grubišiću partizani ubili oca i brata. To je on rekao, a tko zna jesu li oni tako nastradali ili nekako drugačije. Ako je i priča o oci i bratu točna, tko kaže da Grubišić nije ucjenjiv zbog nekog razloga ili jednostavno previše željan vlasti. Previše je on otišao u kritiku Crkve potpuno zanemarujući glavne protagoniste događaja u Hrvatskoj. Njemu kao da govore pišu "novinari" iz Jutarnjeg lista.

Evo dobrog komentara s "dragovoljca":

Da postoji neka "tajna veza" između don Ivana i medijskih i inih vladara u Hrvatskoj bjelodan je dokaz njegovo svakodnevno pojavljivanje i dociranje u medijima. Da bi opravdao svoje "prljave" poslove on neukima prodaje priču o medijskom bojkotu, jer, zaboga, on je intelektualni lumen i teolog kakvog nema u Hrvata. Svršiti fakultet u 46-oj i doktorirati u 59-oj godini ne može svatko, samo oni izuzetni.
A ipak iza svega se krije, kako obavješteni tvrde, ljudska slabost i ništa više. A takva slabost je ucjenjiva, posebno u državi gdje su dosjei i danas u posjedu pojedinaca iz bivših obavještajnih službi, koji i danas vladaju.
E vidiš, nisi se informirao tko je Grubišić, ali pošto ti on ne paše etiketiziraš ga UDBAšem.
Samo ti glasaj za tvoj (SK)HDZ, koja je nastala kao pokret zavidne ideološke širine (od UDBAša do ekstremnih emigranata).

Zadnje uređivanje DJTcro : 16.10.2012. at 20:03.
DJTcro is offline  
Old 16.10.2012., 20:48   #119
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Da, i ?
Pilsel ne skriva svoje stavove, dapače javno ih iznosi isto kao i Grubišić a ljudima se ti stavovi sviđaju i oni glasuju za njih. Tebi se to ne sviđam, ne sviđa se ni meni, ali to ti se zove demokracija i navikni se na to.
Grubišić i Pilsel nisu demokracija. Kad se svi inozemna i većinom protuhrvatska glasila upregnu da ih izguraju to nije demokracija. To je manipulacija. Do sada su u Hrvatskoj uspješno provedene najmanje dvije operacije manipulacije demokracijom kroz dovođenja na vlast Mesića i Sanadera. Grubišić je izgleda sljedeći projekt, ali daleko od toga da je jedini. Naivni će glasovati za njega misleći da je Grubišić nekakva konzervativna opcija, a on je Mesić reloaded. Grubišić tupi o nekom poštenju, a njegov prijatelj Mesić kupi nekretninu za dva milijuna gotovine za koje nitko ne zna odakle mu i Grubišiću to ne smeta.
ivo00 is offline  
Old 17.10.2012., 09:25   #120
Quote:
ivo00 kaže: Pogledaj post
Grubišić i Pilsel nisu demokracija. Kad se svi inozemna i većinom protuhrvatska glasila upregnu da ih izguraju to nije demokracija. To je manipulacija. Do sada su u Hrvatskoj uspješno provedene najmanje dvije operacije manipulacije demokracijom kroz dovođenja na vlast Mesića i Sanadera. Grubišić je izgleda sljedeći projekt, ali daleko od toga da je jedini. Naivni će glasovati za njega misleći da je Grubišić nekakva konzervativna opcija, a on je Mesić reloaded. Grubišić tupi o nekom poštenju, a njegov prijatelj Mesić kupi nekretninu za dva milijuna gotovine za koje nitko ne zna odakle mu i Grubišiću to ne smeta.
.. treća je Josipović, a četvrta Karamarko.
Glede Grubišića, njegova "popularnost" u medijima nije slućajna.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.