Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2011., 20:59   #3781
pozdrav svima. vidim imamo i doktora među nama. i vidim da se piše kako bi i srce moglo bit uzrok napada. ja godinama već znam imat nekakav napad panike. zapravo mi se najednom srce tako jako uzlupa da boli užasno i nemogu doć do daha i to traje oko 10-ak min. dobila normabel od 2mg i popijem kad osjetim da bi moglo. desi se u stresnim situacijama iako ne prečesto. možda 2-3 puta godišnje. nikad me nitko nije poslao na neke pretrage-svaki put pripisali stresu. nisam znala da bi moglo od problema sa srcem imat napade a u obitelji imam srčanih bolesnika iako neznam koliko to znači nešto
janad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 22:40   #3782
pozz, ja sam već ovdje pisala za svoga bratića, on ima epilepsiju od rođenja

e sad, negdje prije pet,šest god našla sam mu tu u zg privatnog neurologa koji mu je nakon pregleda promijenio th i od tada mu je bilo super, napadaje nije imao dobro se osjećao, sve pet
prije par mjeseci doživio je sa nećakom saobraćajku i od tada sve krenulo po zlu, stres, srce mu ubrzano radi, puls 120-135, loše se osjeća, peče ga užasno tjeme, nikad čula za to, nalazi se pogoršali, pojačao dr terapiju, njemu i dalje jako loše, jučer je imao četiri epi napada, sve u svemu koma, bila hitna dobio neku injekciju za smirenje

zanima me jel to kraj s obzirom da ne reagira na th, čudno mi je i ovo za tjeme kaj ga peče, a i epi napadi su česti
od tbl ne znam kaj uzima

kad ima napad, srce mu strahovito vidljivo lupa, oznoji se, crven u licu, pogled u prazno, traje kratko nakon toga nemoć, slabost i samo bi spavao
nisam vidjela, ne živi u zg

ima li netko kakav savjet

Zadnje uređivanje sparina123 : 06.09.2011. at 22:55.
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 16:57   #3783
Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
pozz, ja sam već ovdje pisala za svoga bratića, on ima epilepsiju od rođenja

e sad, negdje prije pet,šest god našla sam mu tu u zg privatnog neurologa koji mu je nakon pregleda promijenio th i od tada mu je bilo super, napadaje nije imao dobro se osjećao, sve pet
prije par mjeseci doživio je sa nećakom saobraćajku i od tada sve krenulo po zlu, stres, srce mu ubrzano radi, puls 120-135, loše se osjeća, peče ga užasno tjeme, nikad čula za to, nalazi se pogoršali, pojačao dr terapiju, njemu i dalje jako loše, jučer je imao četiri epi napada, sve u svemu koma, bila hitna dobio neku injekciju za smirenje

zanima me jel to kraj s obzirom da ne reagira na th, čudno mi je i ovo za tjeme kaj ga peče, a i epi napadi su česti
od tbl ne znam kaj uzima

kad ima napad, srce mu strahovito vidljivo lupa, oznoji se, crven u licu, pogled u prazno, traje kratko nakon toga nemoć, slabost i samo bi spavao
nisam vidjela, ne živi u zg

ima li netko kakav savjet
Nemogu vam ništa odgovoriti jer nemam na osnovu čega. Prepišite dijagnoze,terapiju(na kojoj je sada i nakojoj je bio),koliko godina ima i ostalo.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 16:58   #3784
Quote:
janad kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. vidim imamo i doktora među nama. i vidim da se piše kako bi i srce moglo bit uzrok napada. ja godinama već znam imat nekakav napad panike. zapravo mi se najednom srce tako jako uzlupa da boli užasno i nemogu doć do daha i to traje oko 10-ak min. dobila normabel od 2mg i popijem kad osjetim da bi moglo. desi se u stresnim situacijama iako ne prečesto. možda 2-3 puta godišnje. nikad me nitko nije poslao na neke pretrage-svaki put pripisali stresu. nisam znala da bi moglo od problema sa srcem imat napade a u obitelji imam srčanih bolesnika iako neznam koliko to znači nešto
1.Imate li epilepsiju?
2.Kakve su to srčane bolesti u obitelji npr.HIA,IM,FA AP....
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 20:37   #3785
1. da,imam epilepsiju
2. neznam točno ali mamina 3 brata imaju ugrađene pacemakere
janad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 15:46   #3786
Quote:
janad kaže: Pogledaj post
1. da,imam epilepsiju
2. neznam točno ali mamina 3 brata imaju ugrađene pacemakere
Treba učiniti EKG,ev.UZV srca,opću biokemiju.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 21:44   #3787
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nemogu vam ništa odgovoriti jer nemam na osnovu čega. Prepišite dijagnoze,terapiju(na kojoj je sada i nakojoj je bio),koliko godina ima i ostalo.
ne mogu prepisat ništ, jer on ne živi u zg, za nešto preko telefona saznat je nemoguće
ima 37 god i od rođenja ima epilepsiju, kakvu th ima ne znam koristi dvije vrste tbl koje
do saobraćajke bilo mu je super, mjesec, dva nakon počelo ga peči u području tjemena, veli da ima osječaj ko da mu se prži nešto u glavi
jako se znoji i jučer je imao visoki tlak 180/120 puls 125
jedan dan dobro, drugi dan epi nekad četiri puta u danu
sad treba doći na rebro vadit krv, pa ako ću imati prilike pitat ću ga detaljnije
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 16:49   #3788
Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
ne mogu prepisat ništ, jer on ne živi u zg, za nešto preko telefona saznat je nemoguće
ima 37 god i od rođenja ima epilepsiju, kakvu th ima ne znam koristi dvije vrste tbl koje
do saobraćajke bilo mu je super, mjesec, dva nakon počelo ga peči u području tjemena, veli da ima osječaj ko da mu se prži nešto u glavi
jako se znoji i jučer je imao visoki tlak 180/120 puls 125
jedan dan dobro, drugi dan epi nekad četiri puta u danu
sad treba doći na rebro vadit krv, pa ako ću imati prilike pitat ću ga detaljnije
Trebao bi se javiti na hitan neurološki prijem.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 21:46   #3789
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Trebao bi se javiti na hitan neurološki prijem.
hvala, reći ću mu on sad čeka vađenje krvi idući tj, pa onda valjda ide s nalazom neurologu
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 08:05   #3790
Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
hvala, reći ću mu on sad čeka vađenje krvi idući tj, pa onda valjda ide s nalazom neurologu
Sa dijastolističkim tlakom od 120mmHg. se svakako nije za igrati uz loše opće stanje. Savijet i dalje isti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 15:56   #3791
Naisla sam na sajt instituta za neurologiju,tamo postoji i forum za pacijente i doktor koji odgovara na pitanja koja vas interesuju.www.neurologija.bg.ac.rs
merion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 17:36   #3792
Quote:
merion kaže: Pogledaj post
Naisla sam na sajt instituta za neurologiju,tamo postoji i forum za pacijente i doktor koji odgovara na pitanja koja vas interesuju.www.neurologija.bg.ac.rs
Hvala!
__________________
Newer stop dreaming 'cause nobody can't steel your's dreams :D
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 17:52   #3793
Quote:
cruce kaže: Pogledaj post
Hvala!
Molim ,mozemo i tamo da razmjenjujemo iskustva
merion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:50   #3794
Molim Vas za pomoć, gdje su najbolji neurolozi/epileptolozi u Zagrebu? Vinogradska, Rebro ili neka druga bolnica??
ASIKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 21:05   #3795
Quote:
ASIKO kaže: Pogledaj post
Molim Vas za pomoć, gdje su najbolji neurolozi/epileptolozi u Zagrebu? Vinogradska, Rebro ili neka druga bolnica??

Ja od sveg srca preporučam dr. Hrvoja Hećimovića u Vinogradskoj.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 21:32   #3796
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Ja od sveg srca preporučam dr. Hrvoja Hećimovića u Vinogradskoj.
Sa mnom se doticni doc bas i nije proslavio... Izisao mi je u susret, primio me u ZG bez cekanja jer dolazim iz druge drzave, uputio na pretrage, sve 5+, ali kad je nastala frka i kad je trebao biti tu, nije ga bilo (procitaj moje ranije postove). Ne znam, mozda drugi imaju bolja iskustva

Ja za par dana idem u KB Dubrava dr. Basicu pa budemo vidjeli kako ce to sve skupa proci jer nakon 9 mjeseci hodanja oko neurologa po Sarajevu i Zagrebu meni je dr. Basic bukvalno slamka spasa (opis mojih dogodovstina s neurolozima u prethodnim postovima)
__________________
Newer stop dreaming 'cause nobody can't steel your's dreams :D
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 09:47   #3797
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Ja od sveg srca preporučam dr. Hrvoja Hećimovića u Vinogradskoj.
Ja ne. Neodgovoran je.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 11:47   #3798
Thumbs up

evo i drugi ciklus(menga) mi dosa/LAo na vrijeme sa ovom novom terapijom da se pohvalim)...ali boli za poludit grcevi kao da imam trudove..joooj istina ,nadala sam se da cu uspjeti zaceti odma u prvom ciklusu redovitom i ovulatornom ali nista jos od toga...jos cu se malo strpiti...inace 22.9 opet idem u zagreb na kontrolu u centar za epi i vadit koncentraciju antiepileptika u serumu..napada više nisam imalasuper mi pašu nove tablete..keppra i topamax super kombinacija..a lamictal i depakine vise uopce ne pijem hvala Bogu! imam 8 kg manje i ostala sam sad na toj kilazi..ne ide vise ni gore ni dolje a apetit mi je i dalje dosta slab..zapravo umjeren jedem onoliko koliko mi treba..dosta mi je da pojedem samo rucak mali obrok i to je to ..ja sita za cjeli dan..to je otkad pijem keppru i topamax a kad sam pila depakine chrono pojela bih i vola..nikako se nisam mogla zasitit..pozdrav svima!!!!!
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 11:50   #3799
Quote:
ASIKO kaže: Pogledaj post
Molim Vas za pomoć, gdje su najbolji neurolozi/epileptolozi u Zagrebu? Vinogradska, Rebro ili neka druga bolnica??
meni su na REBRU NAJBOLJI NEUROLOZI..EPILEPTOLOZI!!!!! DR.SANJA HAJNŠEK A I OVA MOJA MLADA DR IVANA KOVACEVIĆ JAKO JE DOBRA I POSVETI SE SVAKOM PACIJENTU...PREPORUCAM!
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 12:10   #3800
Molim vas da ne pišete velikim slovima jer se to na forumu smatra vikanjem.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.