Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 11:10   #5701
vidiš, vidiš, nisam znala da s epilepsijom možeš dobiti neki postotak invaliditeta. nitko od doktora mi to nije rekao.
nitko tu nije spominjao upravljanje motornim vozilom. mislila sam da ljudi s epilepsijom ne smiju voziti, ali mi je neurolog rekao da smiju, ako napada nije bilo dvije godine. inače znam čovjeka koji se zaposlio, ima već dugo, ne spominjući epi. vozi bez obzira ne sve. jednom je s autom sletio u jarugu. mislim, svatko odgovara za svoj život, ali ovo je neodgovorno prema drugima. mogao je uzrokovati sudar.
inače, kao zaposlena osoba imam nešto manju osnovicu kod oporezivanja plaće.
dodat ću i to da mi je poduplana doza lamictala s 50 na sto. nakon toga sam išla na hitnu tri dana za redom. dijagnosticirano mi je predepileptično stanje. prvi put infuzija, drugi tablete, a treći dan sam dobila 3 injekcije, nakon čega se sve smirilo. neurolog mi je rekao da je to normalna reakcija na povećanu dozu
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:22   #5702
Hey, pozdrav svima !! Nova sam ovdje iako vec neko vrijeme pratim forum.
Imala bih nekoliko pitanja pa ukoliko bi netko mogao odgovoriti bila bih zaista zahvalna.
Moja sit.je sljedeca .. nikada nisam imala napad niti bilo sto sto bi me adociralo na epi.Imam los nalaz eeg ( pokazuje paroksizme, lateralizaciju ) .. na pretragama sam zavrsila radi povremene glavobolje i nekog cudnog osjecaja u desnoj strani lica koji se samo jednom dogodio i nikada vise , te sam ga pripisala problemima sa vratnom kraljeznicom.Imam desnostranu protruziju diska c5-c6. Nakon sto su dva uzastopna nalaza eeg bila losa dr.mi prvo uvodi terapiju Topamaxom koji sam u pocetku dobro podnosila, ali mi je nakon 10 dana pocela opadat kosa ( opadala mi je 25 dana jer sam mislila da ce ta nuspojava prestat) , te mi je terapiju zamjenio lamictalom ( 25 mg.jedna tableta navecer ) koji pijem 10 dana, ali kosa i dalje opada .. da li je to od njega ? Moje pitanje je da li je netko imao slicnu situaciju i da je samo na temelju eeg dobio terapiju ? Ako se napad ne dogodi koliko se dugo piju lijekovi ? Inace zivim bez nekog stesa, ne pijem alkohol i ne pusim, trudim se spavat redovito pogotovo od kada sam saznala za ovakav nalaz. Uskoro idem na kontrolni EEG pa cemo vidjeti kakva je sitacija nakon 2 mjesca sto pijem terapiju .. Drugo misljenje za sada nisam trazila iako vjerujem da cu i to napraviti uskoro jer sam jako zabrinuta !!!
walan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:48   #5703
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
ja sam nekidan radila kontrolni eeg nakon tri mjeseca terapije lamictalom.
nalaz u granicama normale.
nemam više one disritmije i asimetrije koje sam imala na prva dva eeg-a.
to mi je baš fascinantno ako lamictal tako dobro djeluje...
međutim, apsurdno u čitavoj priči je to što su mi se glavobolje unatrag par tjedana ponovo javile i to još čudnije nego što su bile.
ništa mi nije jasno i baš me zanima što će mi doktorica reći...
Imam istu sitaciju kao sto si navela !! Los eeg, svi ostali nalazi ok !! Povremena glavobilja zbog koje sam isla dr. Nakon 2 uzastopna losa EEG nalaza uvodi dr.terapiju iako nikada nikakvog napada !! Prvo topamax mjesec dana , ali je uslijedila zamjena lamictalom jer mi je otpadala kosa. Otpada i dalje sa lamictalom !! Uskoro idem na kontrolu pa cemo vidjeti sto dalje !! Uglavnom htjela sam pitat kako je zavrsila vasa prica ? Jeste li jos uvijek na terapiji ? Nadam se da do napada nije doslo i da ste ok !!
walan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:44   #5704
Znate li postoji li neki popis zanimanja za koje je epilepsija kontraindicirana ili to ovisi o pojedinačnom slučaju?
NiT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:35   #5705
Moze li mi netko objasniti sto je, kako ga rade, te kako izgleda MR mozga po protokolu za epilepsiju. (Mama ju ima i dobila je uputnicu kako bi obavila taj pregled).
Puno hvala na odgovoru i objasnjenju!
Monikag5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:10   #5706
nisam vise sigurna ali mislim da ti svezu nesta ispod pazuha mozda nesto na glave
obda legnes na onaj aparadt uvukute u neki kao tunel i tu moras mirno lezat nekih pola sata ili duze

onda te izvzku iz aparata i to je to
onda ti uz nalaz dođe i jedan cd na kojem su te snimke...
dada2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:59   #5707
molim jedan pametan savijet...imam 34 godine,epi status i dosada sam izmjenjala 3 antiepileptika:lamal nije pasao jer sam se osjecala depresivno i bljutavo,prigusivao je simptome epi ali nije micao,dalje ;lyrica-djelovala najbolje al ubila motivaciju imala strasne sjevajuce iritativne glavobolje lijevo frontoteporalno gdje mi je i žarište-bez motivacije i emocija al bar sam bila stabilna..ukinut..i sad 10 dana na tegretolu..svaki dan kao da imam proljev,nocna mora noćas,umorna ko da mi je 100 kila sjelo na pluća...hipersenzibilna do bola,sve osjećam-al glavobolje su se smanjile...moje pitanje je...zar nema jedan koji je imao najmanje nuspojava?koje mi još opcije preostaju?
možda topamax,neurontin....neznam...strasno sam razočarana i ljuta mislim šta će dokica misliti da je zaj....,al ja stvarno imam nuspojave s kojima se moram nositi...jel one nestanu možda nakon nekog vremena?
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:00   #5708
Quote:
Monikag5 kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko objasniti sto je, kako ga rade, te kako izgleda MR mozga po protokolu za epilepsiju. (Mama ju ima i dobila je uputnicu kako bi obavila taj pregled).
Puno hvala na odgovoru i objasnjenju!
Nisam to odavno obavljala, pa su ti ovo samo neka moja sjećanja...
Ali proguglaj malo slike (a sigurno ima i videa) na internetu. To je jedan veliki plastični bubanj. Legneš na jedan pokretni ležaj (mislim da "vežu" samo one koji su nervozni, i za koje misle da bi nekim pokretima mogli omesti proces, npr.doktor ti reče nemoj se micati, a tebi odjednom ruka počne drhtati i sl.). Znaju te pokriti i nekim prekrivačem ili dekicom, jer prostorija zna biti hladna, a proces traje barem 20 min. I onda taj pokretni ležaj uđe u bubanj (budući da se ovdje radi o MR glave, mislim da uđe do lakta, ili takonešto). Sigurno ima i nekih zvukova, ali sam zaboravila...
Neki se malo boje toga (oni koji su malo klaustrofobični), budući da "ulaziš u bubanj". Ali bez brige, reci mami da misli na neku tursku seriju, ili nešto drugo što je opušta......ma glavno da se opusti, i mozak na pašu...
I sigurno ima različitih vrsta tih aparata, od starijih do modernijih, pa ne znam kakav će biti njezin...

I da, good luck!
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:09   #5709
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
molim jedan pametan savijet...imam 34 godine,epi status i dosada sam izmjenjala 3 antiepileptika:lamal nije pasao jer sam se osjecala depresivno i bljutavo,prigusivao je simptome epi ali nije micao,dalje ;lyrica-djelovala najbolje al ubila motivaciju imala strasne sjevajuce iritativne glavobolje lijevo frontoteporalno gdje mi je i žarište-bez motivacije i emocija al bar sam bila stabilna..ukinut..i sad 10 dana na tegretolu..svaki dan kao da imam proljev,nocna mora noćas,umorna ko da mi je 100 kila sjelo na pluća...hipersenzibilna do bola,sve osjećam-al glavobolje su se smanjile...moje pitanje je...zar nema jedan koji je imao najmanje nuspojava?koje mi još opcije preostaju?
možda topamax,neurontin....neznam...strasno sam razočarana i ljuta mislim šta će dokica misliti da je zaj....,al ja stvarno imam nuspojave s kojima se moram nositi...jel one nestanu možda nakon nekog vremena?
Tu ti savjet može dati samo doktor, zar ne?
Svi mi različito reagiramo na lijekove. Ja sam ih probala dosta, i na neke od njih imala različite reakcije.
Mislim da je to dosta stvar psihe.
Npr.tegretol je mene isprva malo uspavljivao, ali često sam ih pila prije nego da išta pojedem. Što nije dobro.
I što sam spomenula psihu - uz svaki lijek imaš onu deklaraciju, gdje piše od čega se sastoji, koje su moguće nuspojave i sl.....nemoj da se dogodi da zbog toga što si opterećena mogućnošću tih nuspojava, svaku od njih prepoznaš u sebi (u neku ruku, navučeš je na sebe).
Uglavnom, slušaj doktora, nek ti da detaljne instrukcije (jedi redovno, tablete pij redovno, dovoljno spavaj...), a ako baš imaš problema s nekim lijekom, žali se.
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:14   #5710
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Tu ti savjet može dati samo doktor, zar ne?
Svi mi različito reagiramo na lijekove. Ja sam ih probala dosta, i na neke od njih imala različite reakcije.
Mislim da je to dosta stvar psihe.
Npr.tegretol je mene isprva malo uspavljivao, ali često sam ih pila prije nego da išta pojedem. Što nije dobro.
I što sam spomenula psihu - uz svaki lijek imaš onu deklaraciju, gdje piše od čega se sastoji, koje su moguće nuspojave i sl.....nemoj da se dogodi da zbog toga što si opterećena mogućnošću tih nuspojava, svaku od njih prepoznaš u sebi (u neku ruku, navučeš je na sebe).
Uglavnom, slušaj doktora, nek ti da detaljne instrukcije (jedi redovno, tablete pij redovno, dovoljno spavaj...), a ako baš imaš problema s nekim lijekom, žali se.
Hvala na savjetu...zasada ga mislim nastaviti piti do kontrole pa cemo vidjeti...mozda nuspojave nestanu ..mislim da treba dati sansu...sada sam na dijeti ali idem redovito spavati ko kokoš i budim se u 6 ujutro sharp
Hvala ti na savjetu 😊
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:48   #5711
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu...zasada ga mislim nastaviti piti do kontrole pa cemo vidjeti...mozda nuspojave nestanu ..mislim da treba dati sansu...sada sam na dijeti ali idem redovito spavati ko kokoš i budim se u 6 ujutro sharp
Hvala ti na savjetu 😊
Meni doktorica kod koje sam išla u Zg (tamo ideš kao kod neke stručnjakinje) isprva nije znala reći neke osnovne stvari.
I kad sam se vratila doktorici iz svojih krajeva tek me ona pitala neke stvari i upozorila na ono osnovno. Već sam prije možda ovdje govorila.
Pij tablete redovno (ako zaboraviš, popij kad se sjetiš).
Pij ih u približno isto vrijeme (npr.8 h, 15, 20 - primjer kada piješ tri puta dnevno; znači svaki dan prema istom rasporedu).
Redovno spavaj.
Ne gladuj. Molim te, nemoj tamo neke dijete kad iscrpljuješ tijelo.
Ne znam zapravo ni kakvu vrstu epi imaš, ali isto napade može izazvati i npr.bljeskanje svjetla kao npr.u discu (dobro, neće sad 2 puta bljesnuti, i ti dobiti napad, ali ipak...pazi...)
To bi bilo osnovno.

Ja sam prošla milijun kombinacija lijekova, dok nisam našla jednu kombinaciju koja mi odgovara, i kod kojih nemam nekih nuspojava. Ali znala sam ih imati. I onda bi odmah pričala sa doktoricom o tome.
Jedan od uzroka je znalo biti što sam ih popila na prazan stomak (i onda malo prošećem, i shvatim da vidim duplo ).
I svakako nađi neku zanimaciju u životu, tako da nemaš previše vremena razmišljati o svojoj bolesti (i tako izazivati napade).
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:05   #5712
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Meni doktorica kod koje sam išla u Zg (tamo ideš kao kod neke stručnjakinje) isprva nije znala reći neke osnovne stvari.
I kad sam se vratila doktorici iz svojih krajeva tek me ona pitala neke stvari i upozorila na ono osnovno. Već sam prije možda ovdje govorila.
Pij tablete redovno (ako zaboraviš, popij kad se sjetiš).
Pij ih u približno isto vrijeme (npr.8 h, 15, 20 - primjer kada piješ tri puta dnevno; znači svaki dan prema istom rasporedu).
Redovno spavaj.
Ne gladuj. Molim te, nemoj tamo neke dijete kad iscrpljuješ tijelo.
Ne znam zapravo ni kakvu vrstu epi imaš, ali isto napade može izazvati i npr.bljeskanje svjetla kao npr.u discu (dobro, neće sad 2 puta bljesnuti, i ti dobiti napad, ali ipak...pazi...)
To bi bilo osnovno.

Ja sam prošla milijun kombinacija lijekova, dok nisam našla jednu kombinaciju koja mi odgovara, i kod kojih nemam nekih nuspojava. Ali znala sam ih imati. I onda bi odmah pričala sa doktoricom o tome.
Jedan od uzroka je znalo biti što sam ih popila na prazan stomak (i onda malo prošećem, i shvatim da vidim duplo ).
I svakako nađi neku zanimaciju u životu, tako da nemaš previše vremena razmišljati o svojoj bolesti (i tako izazivati napade).
Grand mal ali nemam napade sada...samo se eeg pogorsao malo...paziti cu kako jedem da to bude ujutro makar onda redovno...a imala sam 89 kila sad imam 78 od veljace sam na dijeti hehe ...polako ja to ..ne zakidam se nicim ali jedem manje obroke...kakva je tvoja epi dijagnoza?jel imas probleme aa glavoboljama?koje lijekove uzimaš?
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:29   #5713
Ja sam kod sebe primjetila da baš ne volim govoriti o svojoj epi (ali ne zato što se sramim, nego zato što onda opteretim svoj mozak time - više mislim na to, i onda izazivam vraga).
Ja ti pijem pun k.... tableta, i vidim da moram nešto pojesti prije njih (moraju imati neku "podlogu" na koju će sjesti, inače sprže želudac), jer mi se inače počnu događati one neke nuspojave kao što sam već spomenula npr.vidim duplo. Ali to samo ako mi je glava u pokretu, npr.kad idem prema nekome, ili moram okrenuti glavu u lijevo ili u desno da bih nešto vidjela, i onda se moram strogo fokusirati na to nešto ako želim upravo vidjeti.
Ali zato obavezno nešto pojedem prije nego što ih popijem. Primjetila sam da brzo nakon toga ogladnim (a valjda zato što one tako djeluju na želudac, možeš misliti kako je kad ih popiješ na prazan stomak).
Znam da sam neke nabavljala i iz inozemstva, ali onda više postaneš opsjednut (pod pritiskom si i misliš o tome) hoćeš li ih uspjeti nabaviti drugi put, što ako to ne učiniš na vrijeme....ah, baš si mi dala inspiraciju za pisanje...
Odavno nisam bila kod doktorice...
Ma za sada mi i ne treba, pa zato....
Ja imam one "male napade", više sam zaboravila i kako se to reče...2-3 puta sam imala veliki napad, ali to je bilo npr.u situaciji kad sam u 2-3 dana preskakala terapiju (i ne bi je nadoknadila), malo spavala (npr.5 sati dnevno, 2-3 dana za redom).
Jednom kad sam bila na EEG-u imala sam napad (ali on sigurno nije pokazao ništa novo).
Primjetila sam da više volim svjetlo - npr.radije u kafić koji je osvjetljen, nego u neku mračinu....i kažem ti, nađi nešto u životu da nemaš vremena za razmišljanje o svojoj bolesti....možda budem još tipkala (jer koliko znam, nisam ti odgovorila na sva pitanja, ali bole me prsti )
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:33   #5714
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Grand mal ali nemam napade sada...samo se eeg pogorsao malo...paziti cu kako jedem da to bude ujutro makar onda redovno...a imala sam 89 kila sad imam 78 od veljace sam na dijeti hehe ...polako ja to ..ne zakidam se nicim ali jedem manje obroke...kakva je tvoja epi dijagnoza?jel imas probleme aa glavoboljama?koje lijekove uzimaš?
I ne znam zašto većina ljudi ide na dijetu izgladnjivanjem tj.prehranom? Kad ja malo zdebljam, ja znam da je glavni uzrok tome moja fotelja i ne micanje gu-zi-ce (pozadine)
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:42   #5715
Quote:
walan kaže: Pogledaj post
Hey, pozdrav svima !! Nova sam ovdje iako vec neko vrijeme pratim forum.
Imala bih nekoliko pitanja pa ukoliko bi netko mogao odgovoriti bila bih zaista zahvalna.
Moja sit.je sljedeca .. nikada nisam imala napad niti bilo sto sto bi me adociralo na epi.Imam los nalaz eeg ( pokazuje paroksizme, lateralizaciju ) .. na pretragama sam zavrsila radi povremene glavobolje i nekog cudnog osjecaja u desnoj strani lica koji se samo jednom dogodio i nikada vise , te sam ga pripisala problemima sa vratnom kraljeznicom.Imam desnostranu protruziju diska c5-c6. Nakon sto su dva uzastopna nalaza eeg bila losa dr.mi prvo uvodi terapiju Topamaxom koji sam u pocetku dobro podnosila, ali mi je nakon 10 dana pocela opadat kosa ( opadala mi je 25 dana jer sam mislila da ce ta nuspojava prestat) , te mi je terapiju zamjenio lamictalom ( 25 mg.jedna tableta navecer ) koji pijem 10 dana, ali kosa i dalje opada .. da li je to od njega ? Moje pitanje je da li je netko imao slicnu situaciju i da je samo na temelju eeg dobio terapiju ? Ako se napad ne dogodi koliko se dugo piju lijekovi ? Inace zivim bez nekog stesa, ne pijem alkohol i ne pusim, trudim se spavat redovito pogotovo od kada sam saznala za ovakav nalaz. Uskoro idem na kontrolni EEG pa cemo vidjeti kakva je sitacija nakon 2 mjesca sto pijem terapiju .. Drugo misljenje za sada nisam trazila iako vjerujem da cu i to napraviti uskoro jer sam jako zabrinuta !!!
Nisam doktorica, ali mislim da ti ovi lijekovi sigurno nisu uzrok otpadanja kose.
Kažeš da nisi pod stresom i sl. Čime se baviš u životu? Koliko godina imaš?
Nedavno je na televiziji bila jedna emisija (ne znam ni kako se zove) ali je priča bila o curi koja je ostala bez kose, i to zbog stresa. Ona je studentica. Ne'š ti stresa (zapravo, hoću reći, svi mi mislimo da je to bez stresa, ali nismo svi isti). Tako je ona mislila.
Kaže, jedno jutro se češljala, i ono, puna šaka kose u umivaoniku, drugi put isto....na kraju, skroz joj je opala kosa, kod kuće ima više perika za slučaj, ovisi gdje, što, kad radi i sl...ali, svoje se ćelavosti ne srami...
Hoću reći, i ona je mislila da nije pod stresom, ali to je poslije ispao jedini razlog...
Pila sam i jedne i druge tablete, ali mi kosa nije opadala
Ne sjećam se zašto više ne pijem Topamax, ali znam da sam i sa njim pokušala..Lamictal pijem odavno...
I mogu ti reći da sam vrlo često pod stresom, ali Bogu hvala, za sada mi kosa ne opada...ali nismo svi isti, ne podnosimo svi sve situacije jednako...za nekoga kažu da je miran, staložen (a ono u sebi trpi, kuha, da sve dimi iz ušiju...stresno, zar ne?)
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:08   #5716
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
I ne znam zašto većina ljudi ide na dijetu izgladnjivanjem tj.prehranom? Kad ja malo zdebljam, ja znam da je glavni uzrok tome moja fotelja i ne micanje gu-zi-ce (pozadine)
Hahaha a i to je of kors ali i ubacivanje ko da smo koševi za smece hahaha...
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:27   #5717
Smile

Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Nisam doktorica, ali mislim da ti ovi lijekovi sigurno nisu uzrok otpadanja kose.
Kažeš da nisi pod stresom i sl. Čime se baviš u životu? Koliko godina imaš?
Nedavno je na televiziji bila jedna emisija (ne znam ni kako se zove) ali je priča bila o curi koja je ostala bez kose, i to zbog stresa. Ona je studentica. Ne'š ti stresa (zapravo, hoću reći, svi mi mislimo da je to bez stresa, ali nismo svi isti). Tako je ona mislila.
Kaže, jedno jutro se češljala, i ono, puna šaka kose u umivaoniku, drugi put isto....na kraju, skroz joj je opala kosa, kod kuće ima više perika za slučaj, ovisi gdje, što, kad radi i sl...ali, svoje se ćelavosti ne srami...
Hoću reći, i ona je mislila da nije pod stresom, ali to je poslije ispao jedini razlog...
Pila sam i jedne i druge tablete, ali mi kosa nije opadala
Ne sjećam se zašto više ne pijem Topamax, ali znam da sam i sa njim pokušala..Lamictal pijem odavno...
I mogu ti reći da sam vrlo često pod stresom, ali Bogu hvala, za sada mi kosa ne opada...ali nismo svi isti, ne podnosimo svi sve situacije jednako...za nekoga kažu da je miran, staložen (a ono u sebi trpi, kuha, da sve dimi iz ušiju...stresno, zar ne?)
Hvala na odgovoru. U pravu ste terapiju ne pijem vec mjesec dana, ali kosa i dalje otpada iako sada vec puno manje i raste nova mlada kosa . Otisla sam kod dermatologa pa sada trazimo uzrok. Imam 34 godine , uredski posao bez nekog prevelikog stresa. Iako sam imala jedno vrijeme pojacanog stresa kada sam saznala za nalaz EEG -a koji me toliko uplasio da nisam mogla doci k sebi neko vrijeme , sada je vec puno bolje. Nalaz mi pokazuje kao da imam epi , a simptoma bolesti nigdje , samo rijetka povremena glavobolja. Ponovila nekoliko puta nalaz i uvijek je isti. Lijek sam pila dva mjeseca i u dogovoru sa neurologom prestala piti zbog opadanja kose. Sada sam mjesec dana bez lijeka i osjecam se dobro cak nema ni glavobolje. Redovito se kontroliram i radim EEG koji cu ponoviti u 11 mjesecu kada idem na kontrolu pa cemo vidjeti kako dalje. Ja ne bih pila terapiju samo zbog loseg EEG. Kakvu vi vrstu epi napada imate ? Moze li se uopce nalaz EEG popraviti bez lijeka ?
walan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:09   #5718
Nisam napomenula da sam nakon prestanka sa terapijom potrazila i drugo misljenje i tamo su mi rekli da mi je nalaz u granicama normale ( radila EEG u budnom stanju i nakon deprivacije spavanja ) .E sada uvijek postoji mogucnost da je lijek popravio nalaz iako mi je ta lijecnica rekla da tako mala doza od 25 mg.jednom na dan I u tako kratkom vremenu ne vjeruje da je popravila nalaz. Da bi stvar bila jos bolja samo 3 dana nakon tog drugog misljenja odlazim u bolnicu na EEG i on opet dizritmican sa paroksizmalnom tendencijom. E sada tko je u pravu neznam . .. uglavom meni je najvaznije da se osjecam dobro , a dalje cemo vidjeti !!
walan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:47   #5719
Quote:
walan kaže: Pogledaj post
Imam istu sitaciju kao sto si navela !! Los eeg, svi ostali nalazi ok !! Povremena glavobilja zbog koje sam isla dr. Nakon 2 uzastopna losa EEG nalaza uvodi dr.terapiju iako nikada nikakvog napada !! Prvo topamax mjesec dana , ali je uslijedila zamjena lamictalom jer mi je otpadala kosa. Otpada i dalje sa lamictalom !! Uskoro idem na kontrolu pa cemo vidjeti sto dalje !! Uglavnom htjela sam pitat kako je zavrsila vasa prica ? Jeste li jos uvijek na terapiji ? Nadam se da do napada nije doslo i da ste ok !!
Ma prema svemu što si napisala (ne samo ovaj post, nego i drugi), nigdje ne piše da ti je dijagnosticiran epi? Ti samo spominješ ljekove koji se između ostalog piju za epi. Ali oni često mogu biti sastavni dio i nekih drugih terapija, zar ne?
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:42   #5720
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Ma prema svemu što si napisala (ne samo ovaj post, nego i drugi), nigdje ne piše da ti je dijagnosticiran epi? Ti samo spominješ ljekove koji se između ostalog piju za epi. Ali oni često mogu biti sastavni dio i nekih drugih terapija, zar ne?
Dijagnoza mi je dizritmicna glavobolja . Lijek su mi prepisali preventivno zbog loseg nalaza EEG i te povremene glavobolje iako sam sada bez lijekova i bez glavobolja. Mene zapravo stalno muci taj nalaz. Nezz da li se takav nalaz moze naci u ljudi sa glavoboljom ( i to toliko slabom da ju ublazi neofen od 200 mg. , a nekada prode i bez lijeka ) ili mi prijeti neka vrsta epilepsije..U obitelji nitko nema epi, porod moje majke sa mnom prosao je bez komplikacija, svi nalazi ok ( MR, CT, lumbalna ) osim EEG. Malo sam istrazivala i nasla da dosta ljudi ima patoloski eeg bez da razviju ikakvu neurolosku bolest. Izgleda da sam se ja samo previse uplasila .. trebala bih prestat razm.o tome pa bi mi se mozda i nalaz popravio ako je to uopce moguce !!
walan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.