Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2012., 19:59   #21
Quote:
Lukrecija13 kaže: Pogledaj post
Hmm moja se nikako ne može preokrenuti u njemu jer zbilja premala.
Čak mi se čini da joj je kolo preveliko.
Ona ima oko 6250 g, a kolo je od 6000 g, međutim ona sva upadne u njega i jedva joj se vidi glavica. Koliko god je pokušavam pogurati naprjed ne ide.
Mislim da ćemo morati pričekati još koji tjedan za uspješno korištenje kola.


Je li još tko stavljao bebu koja je tako blizu donje granice za kolo u njega i kakva su vam iskustva?
mi smo lani imali 6 mj i 6 i sitno kila. i nije uopće bilo kako opisuješ. rukicama je uspijevala pljuskati po moru. ali isto tako ako bi je krivo smontirala, preduboko onda ne bi mogla rukama do mora.

zabaci je malo prema naprijed :ne zna


Quote:
Pink touch kaže: Pogledaj post

Možda je to neki ekstra kolut, ali mi živimo na moru i uvijek mi je žao djece u kolutu (izuzevši bebe do 1, 1.5 g).
ovaj je drugačiji baš po tome što u njemu može se kretati i plivati. za razliku od onog u kojem sjedi i toča noge. mi smo ga koristili i za u duboko i za plitko; u njemu je hodala po plićaku, sva si je važna bila. stala bi na noge i bacila se u neku stranu. a dubina ono taman da nogama dođe do dna. ako bi išla u zeru dublje onda bi se prešaltala na plivanje mod. uglanom super stvar za malene koji nisu još za rukavice.
a da je preskup, o da. u slo košta bitno umjerenije. polovni još manje
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 21:43   #22
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
moja mlađa se je prevrtala unazad. zabacila bi glavu natrag, gurala se rukicama naprijed o kolut, noge okomito dole, i začas je naglavačke

kolut original, naručen preko weba

klinci iznad godinu ipo su definitivno za rukaviće. tako mogu slobodno mlatarati i uživati u kupanju. samo im treba odmah obratiti pažnju da drže bradu gore da se na napiju na prvom kupanju i ne stvore averziju.
kak je ovo uspjela?
poanta koluta je da dijete ne visi k'o drvo s nogicama okomito prema dolje kao u ostalim kolutima nego da ga kolut tjera u polozaj za plivanje
moja se zbog fredovog koluta i kad ju drzimo bez njega odmah stavi u vodoravni polozaj

dvije i pol godine i pliva u njemu bez problema
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 07:42   #23
Ja sam baš naručila fredov kolut za maloga (19mj) i sad kad ovo čitam
toplo se nadam da se neće izvrnut u tome nije baš jeftin
29v is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 07:49   #24
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
kak je ovo uspjela?
pa točno tak kako sam napisala. zabacila bi glavu nazad, ful se uprla rukama u kolut ispred sebe, tako "odgurnuta unazad" bi još ispružila noge da se jače može odgurnut i nagnut iza i prevrnula bi se. nije to bilo s namjerom plivanja, već baš prevrtanja.
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 09:13   #25
Ja ga nemam i kad ovo citam mi je drago... Ja sam za to da se bebe do 1,5-2g drzi u rukama ili da sjede u plicaku (pod max nadzorom) a nakon toga ono za na ruke i plivaaaaaaaaj. Sve ostalo mi je nesigurno.

A beba na rukama uziva, osjeca se sigurno a moze svasta - lupati i prskati rukicama, lupati nogicama, probati kakvog je okusa more, mozes je onako naglo izvaditi iz vode i dic iznad glave pa naglo spustiti u more uz ogroman pljus, pa glumiti da brzo pliva dok je vrtis oko sebe, pa na 1-2-3 je malo potopiti i sl - a sve uz odusevljenje bebe. Meni se sve to cini aktivnijim i zabavnijim od plutanja u kolutu.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 09:39   #26
pa sve ovisi o djetetu. moj ne uživa u plićaku, ne želi stajati na pijesku, ne želi da ga držimo na rukama, nerviraju ga i najmanji valovi i općenito uopće ne gušta u morskim radostima.

prošle godine je na samom kraju ljeta par puta dozvolio da ga stavimo u fredov i išao s nama u dubinu. ove godine smo s barkom odmah išli u duboko i spuštali ga iz barke, bilo mu je okej. zato je nama fredov kolut odlična opcija, nemam straha da će ispasti iz njega.

rukavice neće ni pod razno, ima 2 godine.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 09:58   #27
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja ga nemam i kad ovo citam mi je drago... Ja sam za to da se bebe do 1,5-2g drzi u rukama ili da sjede u plicaku (pod max nadzorom) a nakon toga ono za na ruke i plivaaaaaaaaj. Sve ostalo mi je nesigurno.

A beba na rukama uziva, osjeca se sigurno a moze svasta - lupati i prskati rukicama, lupati nogicama, probati kakvog je okusa more, mozes je onako naglo izvaditi iz vode i dic iznad glave pa naglo spustiti u more uz ogroman pljus, pa glumiti da brzo pliva dok je vrtis oko sebe, pa na 1-2-3 je malo potopiti i sl - a sve uz odusevljenje bebe. Meni se sve to cini aktivnijim i zabavnijim od plutanja u kolutu.
ali u ovom kolutu ne pluta nego pliva
i nama je bio idealan za plivanja u duboko, nikad nije bila ni blizu da se prevrne i svo troje smo lijepo plivali kam smo htjeli.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:10   #28
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ali u ovom kolutu ne pluta nego pliva
i nama je bio idealan za plivanja u duboko, nikad nije bila ni blizu da se prevrne i svo troje smo lijepo plivali kam smo htjeli.
isto i kod nas
mala je cijelo vrijeme vikala "idemo u dublje! idemo u dublje!"

@proab
sto se tice igranja s djetetom, pa naravno da nije stalno u kolutu i da je "ronila" i da ju je tata "bacao" u more i sl
ne znaci ako imas kolut da napicis dijete unutra i pustis ga da se samo zabavlja
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:27   #29
Ma ok, drago mi je da vam je super. Mene bi nakon ovog o prevrtanju bilo malo frka, ne znam koliko lako se okrene nazad, dok se s leptiricima mislim nije moguce nikako okrenuti na glavu... a sto se tice plutanja bebe, znala sam vidjeti roditelje kako ubace dijete u kolut i puste ga da pluta okolo i zabavlja se samo kak zna i umije jer je "sigurno" - a nije. Ja moju uvijek nadzirem, nema sanse da je ne pogledam svako malo cak i kad je u plicaku i s leptiricima...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:30   #30
mi koristimo kolut, počeli smo sa godinu dana na tečaju plivanja (crveni)...prošle godine smo koristili žuti...
poanta koluta je da dijete uči plivati "kao žaba" i da mu se postepeno ispuhuju određeni dijelovi i na kraju kolut služi kao neka "sigurnost u glavi" a u principu već pliva samo i nakon toga se kolut skida. Nikada se nije prevrnula, a zna se rotirati (makar i to smo prolazili na tečaju, nije neka nuklearna fizika, ali postoje pravila), pliva s nama u dubokom, "utrkujemo se" ...

ove godine smo kupili rozu "peraju morskog psa", stoji na leđima, oko trbuha i prsa se veže pojasom, košta kao i kolut, kad isprobamo javim

naravno svi smo mi proplivali i bez tih metoda i ovo kupujemo djeci jer je nama fora, kao i hrpa drugi više ili manje potrebnih stvari
Lea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:34   #31
ma normalno da nije nuzan, ali eto nama je olaksavao neke stvari. to u duboko npr.
a za nadgledanje, pa, po mom moras nadgledati i dijete koje dobro zna plivati, kamoli ovo koje ne zna
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:51   #32
i ja sam naručila taj kolut ne iz nužnosti već da mali polako uči plivati "na žabu" a imamo i bazen veliki na dvorištu pa nije da će se koristiti taj kolut 10 dana na moru
i naravno da ga neću uvaliti unutra nek se sam zabavlja nego ono iz čiste znatiželje da vidim jel će to funkcionirati,a uostalom i da ne ne funkcionira novci se potroše i na manje potrebne stvari tako da
29v is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:54   #33
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma normalno da nije nuzan, ali eto nama je olaksavao neke stvari. to u duboko npr.
a za nadgledanje, pa, po mom moras nadgledati i dijete koje dobro zna plivati, kamoli ovo koje ne zna
upravo to,normalnije mi je da stavim maloga u taj kolut ako idemo u dublje nego da ga stalno navlačim ispod rukica a može mi iskliznut samo tak
29v is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:58   #34
samo da znate za inf- fredov imate u dm-u po 179,99, pa na to možete kombinirati popuste 25% i/ili 15%
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 11:05   #35
ali samo crveni. zato mi idemo bez njega na more ove godine, previse mi je punu cijenu platiti za 3 tjedna
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 11:11   #36
na njuškalo se nađu polovni za oko 100kn što je sasvim pristojno
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 11:21   #37
mi smo kolut koristili od 4og to negdje 14og mjeseca na bazenu na plivanju i bilo mu je super. onda sam ga nadobudno kupila za more ali moj na moru lani nije ni htio uci u njega. draze mu je bilo trckarat po plazi i u plicaku
ove godine cu ga opet nosit ali cisto sumnjam da ce dvogodisnjak htjeti u kolut. kupila sam mu neki dan rukavice ali kad sam dosla kuci tek sam skuzila da su za djecu od 3-6 godina
prosle godine sam na plazi vidjela kod nekih engleza neke super kolutove za plivanje. mislim da su od nekog materijala slicnog stiroporu. ima ih tri ali sto bolje plivas treba ti ih manje (dvogodisnjak stavlja sva tri diska, trogodisnjak dva komada a ovi veci samo jedan). evo ovdje linkhttp://www.swimstop.co.uk/delphin_swim_disc.html video

mislila sam to kupit ove godine ali skuuupo, a moj sin ne voli ni jedan od gadgeta koji sam kupila pa mi je malo preriskantno
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 11:23   #38
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
mi smo lani imali 6 mj i 6 i sitno kila. i nije uopće bilo kako opisuješ. rukicama je uspijevala pljuskati po moru. ali isto tako ako bi je krivo smontirala, preduboko onda ne bi mogla rukama do mora.

zabaci je malo prema naprijed :ne zna
Očito je ne namjestim dobro.
Pokušavat ću i dalje, samo čini mi se da mi ona klizne u kolo dok je nosim u more. Znači na plaži je namjestim što je bolje moguće, dignem je i odnesem je u more. Mislim da na putu do mora ona upadne dolje. Ne znam kako da tome doskočim, na uputama za rukovanje piše da se kolo uvijek stavalja na suhom, ne u vodi, a meni se čini da bi je lakše u vodi namjestila.

Što se tiče nadzora, naravno da sam stalno uz nju bez obzira što je ona u kolu. Poanta ovog kola je iskorištavanje urođenog refleksa kako bi klinci lakše naučili plivati, a ne da ih se ostavi da sami plutaju bez nadzora.
Lukrecija13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:07   #39
ahaaa viš, ja je stavljam u moru. tako mi je lakše. u kako pluta, ne utone duboko u kolut. a za uputu nisam znala (ne čitam upute )
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 17:52   #40
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
mi smo kolut koristili od 4og to negdje 14og mjeseca na bazenu na plivanju i bilo mu je super. onda sam ga nadobudno kupila za more ali moj na moru lani nije ni htio uci u njega. draze mu je bilo trckarat po plazi i u plicaku
ove godine cu ga opet nosit ali cisto sumnjam da ce dvogodisnjak htjeti u kolut. kupila sam mu neki dan rukavice ali kad sam dosla kuci tek sam skuzila da su za djecu od 3-6 godina
prosle godine sam na plazi vidjela kod nekih engleza neke super kolutove za plivanje. mislim da su od nekog materijala slicnog stiroporu. ima ih tri ali sto bolje plivas treba ti ih manje (dvogodisnjak stavlja sva tri diska, trogodisnjak dva komada a ovi veci samo jedan). evo ovdje linkhttp://www.swimstop.co.uk/delphin_swim_disc.html video

mislila sam to kupit ove godine ali skuuupo, a moj sin ne voli ni jedan od gadgeta koji sam kupila pa mi je malo preriskantno

Imamo mi Super su jer ih mogu i male bebe nositi. I baš to - skidaju se kako dijete raste.

Pa i nisu tak skupe, jeftinije od koluta definitivno
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.