Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2014., 19:51   #81
od kud vam pravo davati ovakve savijete, čovijek mora sam odlučiti, razgovor riješava sve.........
cestar222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 10:13   #82
Quote:
Ivecodaily kaže: Pogledaj post
Evo trebam mali savjet kako postaviti stvari..
10g braka 2 djece 9 i 4 god. Žena prije par mjeseci srela svog bivšeg(prvog i izgleda najvoljenijeg) na facebook-u...i tako je sve počelo...da bi se prije mjesec dana i zapravo spetljali...Sve je priznala i tu sad nastaje problem...da li se rastavljat ili spašavati brak...Ja sam spreman na jedno i drugo,al radije bi radi djece da ostanemo skupa i da ih odgajamo...ona je navodno pričala s tim tipom da ne bi išlo itd...i sad je ona u nedoumici isto dal da ostane sa mnom (mada vjerujem da bi posjetila svako malo tog tipa Naravno da sad nemam nikakva povjerenja u nju...Ona meni kaže da nek ja nađem sebi drugu da joj vratim...plače normalno itd. aA ja bi opet pokušao spasiti brak,mada sam svjestan da je to jako jako teško. A sljedeće je da ona nije zaposlena a živimo u kući mojih roditelja...Ako se rastanemo ona mora van a i nema kamo...kako onda s djecom? I ona neće imati ni primanja ni ništa...Mislim da ona to shvaća pa sad bi i ona ne bi..bi napucala tog tipa pa probala spasiti brak...Meni su djeca naravno sve...mada i nju volim na neki način još,nije loša osoba u suštini i brižna je majka i sve...i što mi nije jasno...ona veli da ne diram djecu da ona nemaju ništa s tim što je ona bila nevjerna...a koji će šok to biti djeci...6 dana je sad od kako sam doznao,i nekako nesvjesno pogoršavam situciju pa joj predbaciujem svašta i sl...i u biti guram je dalje od sebe,njoj je još uvijek itekako stalo do mene...dogodio joj se hir,sa nekim koji je u njezinom djetinjstvu bio sve ...i eto dogodilo im se znam...oni su bili skupa prije 20g. ...ko djeca ...

Prevara je prevara, ko jednom prevari, prevarit ce opet, ne znam koliko je dobro i za djecu da su im roditelji u takvom braku, ostavi je zaslužila je
Spužva bob 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 02:07   #83
Ljudi brkate jednu vrlo bitnu stvar, ona se vratila bivšem znači nije upoznala tamo nekog novog jer je nezadovoljna s brakom.
Drugim riječima ona nije nikad preboljela bivšega zato mu se bila vratila i vidi samo njega, znači nevidi ni djecu ni muža. Najvjerojatnije je on nju u prošlosti napucao, dok ona to nije nikad preboljela, ali je zato dala šansu današnjem mužu priliku da ju odvede u brak. No poanta je da vrlo vjerojatno ona nije nikad voljela svoga muža već bivšeg, jer muža uopće nedoživljava pored bivšega.

Tu se nema šta spašavati kada je u njenim očima samo taj bivši, i nitko drugi počevši od djece pa sve do muža. Čak je djecu odvela starcima da može ona nesmetano ovomu jahati na k.

A ovo što je rekao njezinima, to je po meni najispravnija odluka iz prostog razloga kada bude došlo do rastave svi budu uprli prst u muža zbog njezinih laži neznajući što je zapravo prava istina. No ovako će njezini gledati s čistim, a ne sa zamagljenima očima.


Ako se mene šta pita, meni osobno takva žena koja trči drugom u krevet nema nikakvu vrijednost ni kao osoba ni kao žena. Iskreno rečeno šta će meni takva osoba ?
Čak bi ja osobno imao sumnju dali su to moja biološka djeca, pa bih svakako išao rado na test očinstva jer ko zna otkada to traje. Ipak on radi ko crnac, a ona ima vremena se provoditi skime oće.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 10:45   #84
Quote:
Spužva bob 25 kaže: Pogledaj post
Prevara je prevara, ko jednom prevari, prevarit ce opet, ne znam koliko je dobro i za djecu da su im roditelji u takvom braku, ostavi je zaslužila je


Ja sam trenutno isto u jednoj groznoj životnoj situaciji i veza koja mi je spas da preživm ili bar ne puknem raspada se, tako da možda dragi Ivecodaily nisam baš prava osoba da ti dam neki savjet, ali rekla bi ti samo jedno : ne brzaj , pusti malo vrijeme da se glave ohlade, zanemari sad svoj ponos, možda se njih dvoje i raziđu a onda ćete vidjeti vi dvoje da li možete skupiti krhotine svog braka
Slatka Ila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 11:25   #85
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
Ja sam trenutno isto u jednoj groznoj životnoj situaciji i veza koja mi je spas da preživm ili bar ne puknem raspada se, tako da možda dragi Ivecodaily nisam baš prava osoba da ti dam neki savjet, ali rekla bi ti samo jedno : ne brzaj , pusti malo vrijeme da se glave ohlade, zanemari sad svoj ponos, možda se njih dvoje i raziđu a onda ćete vidjeti vi dvoje da li možete skupiti krhotine svog braka
Izgleda da nisi čitala sve postove, žena mu svako malo trči bivšem što znači da tu nema nikakvog spasa jer tu nemaš šta spašavati.

Znači nije se samo jedanput dogodila prevara s nekim nepoznatim tipom već sa bivšem kojeg nije preboljela, da se to jedanput dogodilo s nekim nepoznatim tipom još bi imalo smisla spašavati brak.
A ovako po meni definitivno nema se tu šta spašavati kad ova gleda drugog pored sebe, a ne svog muža.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:46   #86
Quote:
Slatka Ila kaže: Pogledaj post
Ja sam trenutno isto u jednoj groznoj životnoj situaciji i veza koja mi je spas da preživm ili bar ne puknem raspada se, tako da možda dragi Ivecodaily nisam baš prava osoba da ti dam neki savjet, ali rekla bi ti samo jedno : ne brzaj , pusti malo vrijeme da se glave ohlade, zanemari sad svoj ponos, možda se njih dvoje i raziđu a onda ćete vidjeti vi dvoje da li možete skupiti krhotine svog braka
Ma ništa, nažalost. nakon ovakvih stvari neće biti dobro! Brak se možda može spasiti ali povjerenje i mir u duši nikada! Crv sumnje će uvjek rovariti i buditi se i na najmanji podražaj!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:03   #87
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Ma ništa, nažalost. nakon ovakvih stvari neće biti dobro! Brak se možda može spasiti ali povjerenje i mir u duši nikada! Crv sumnje će uvjek rovariti i buditi se i na najmanji podražaj!
Naravno da tu nema kruha, ta nisu se dogovorili za otvoreni brak.


Autoru teme preporučujem, ako djeca nisu više na maminoj sisi da se bori za njih jer borba tek počinje. Drugim riječima bivša će mu se htijeti osvećivati putem nerealno visoke alimentacije jer ju je ostavio i rekao njezinim starcima da se druži drugim, što će narušiti odnos između nje i njezinih staraca.
Uglavnom tu je riječ o dva dovoljno velika i jaka razloga za osvećivanja.
Samo pogledaj pod isti podforum rastava na temu alimentacija pa ćeš tamo vidjeti cirkus, jedan otac plaća samo za jednu kćer 2000kn, drugi otac ima plaću 2500kn i gotovo 1000kn daje samo za jedno dijete i kad sebi plati režije od 1500kn koliki je standard nema od čega živjeti, tako da ga moraju njegovi starci uzdržavati tek toliko da preživi ko da je na infuziji. A on radi ostatak života isljučivo da bi mogao plaćati alimentaciju. Nije ti ženi za vjerovati pogotovo kakva je ova.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 09:41   #88
Quote:
Ivecodaily kaže: Pogledaj post
Evo trebam mali savjet kako postaviti stvari..
10g braka 2 djece 9 i 4 god. Žena prije par mjeseci srela svog bivšeg(prvog i izgleda najvoljenijeg) na facebook-u...i tako je sve počelo...da bi se prije mjesec dana i zapravo spetljali...Sve je priznala i tu sad nastaje problem...da li se rastavljat ili spašavati brak...Ja sam spreman na jedno i drugo,al radije bi radi djece da ostanemo skupa i da ih odgajamo...ona je navodno pričala s tim tipom da ne bi išlo itd...i sad je ona u nedoumici isto dal da ostane sa mnom (mada vjerujem da bi posjetila svako malo tog tipa Naravno da sad nemam nikakva povjerenja u nju...Ona meni kaže da nek ja nađem sebi drugu da joj vratim...plače normalno itd. aA ja bi opet pokušao spasiti brak,mada sam svjestan da je to jako jako teško. A sljedeće je da ona nije zaposlena a živimo u kući mojih roditelja...Ako se rastanemo ona mora van a i nema kamo...kako onda s djecom? I ona neće imati ni primanja ni ništa...Mislim da ona to shvaća pa sad bi i ona ne bi..bi napucala tog tipa pa probala spasiti brak...Meni su djeca naravno sve...mada i nju volim na neki način još,nije loša osoba u suštini i brižna je majka i sve...i što mi nije jasno...ona veli da ne diram djecu da ona nemaju ništa s tim što je ona bila nevjerna...a koji će šok to biti djeci...6 dana je sad od kako sam doznao,i nekako nesvjesno pogoršavam situciju pa joj predbaciujem svašta i sl...i u biti guram je dalje od sebe,njoj je još uvijek itekako stalo do mene...dogodio joj se hir,sa nekim koji je u njezinom djetinjstvu bio sve ...i eto dogodilo im se znam...oni su bili skupa prije 20g. ...ko djeca ...
Ja kažem da su suze dobre i korisne, ali ovoj situaciji

Ovo je jako teško za nas muške. Ja ne znam kako bih preko toga prešao. Suosjećam prijatelju. Cijenim tvoj stav da su ti djeca prioritet, i da smatraš kako nije loša osoba u suštini....idem dalje čitat ovo je tek prvi post bio ...
Nije da se zanimam za tuđu nevolju, nego i sam brinem istu brigu...al što ne znaš to niti ne boli - pitanje je bi li tebi bilo danas lakše da ti nikad nije priznala i sama to riješila i prerezala s njim?
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:05   #89
Quote:
Ivecodaily kaže: Pogledaj post
...oni su bili skupa prije 20g. ...ko djeca ...
Prije par mjeseci sreo sam bivšu prije bivše. I otišli mi na kavu. I pobjegao sam s te kave glavom bez obzira
Što želim reći? S vremenom izblijede loše stvari (osim nekih upečatljivih), uglavnom ostaju neka ljepša sjećanja i na njima gradimo neku sliku koja vrlo lako može biti nerealna. U 20 god. život i ljudi se promijene.
Zato mislim, ona i da ode tom bivšem tipu vrlo brzo bi se otrijeznila i htjela nazad. Žena je nezrela i živi u nekim snovima.
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:11   #90
Quote:
beaconjaeger kaže: Pogledaj post
Ma te ženske puknu svojedobno onda se zaljube pa to traje neko vrijeme pa kad skuže da su se gadno zajebale bude prekasno. To je klasična priča.
Bude prekasno...ili se pokajnički vrate pokušavajući ga pridobiti moooorem suza i koječim .... Al mislim da to ne ide, muškarac jako jako jako jako teško prelazi preko toga da netko dirne njegovu ženu. MOžda su to evolucijski razlozi, koji objašnjavaju i to kako će žena lakše preći preko nekog brzog usputnog seksa nego preko emocionalne prevare i zaljubljenosti .
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:16   #91
Quote:
LaF_1985 kaže: Pogledaj post
Otvoreno i muski...ajmo za stol, ovo sam JA, ovo je slika 1. i 2. "NASEG" dijeteta, nasa kuca, stanje racuna, burma, volim te i sve bitno.

I vrlo jednostavno pitanje...ostajes na nasem brodu ili ne?
Imas za odgovorit toliko i toliko vremena....amen.

To bi se dogodilo da sam ja na tvom mjestu...ali to sam opet samo ja.
Sto god da odlucis i napravis odlucit ces za sebe i svoju obitelj.....ne za nas.

Sretno
Hmmmm
A to što je povrijeđen, tužan i ogorčen njenim činom?
To da se gurne pod tepih?
Treba priznati sve osjećaje prvo sebi a onda dalje - i ljubomoru, i gađenje, ljutnju, tugu, povrijeđenost, preneraženost, kajjaznam younameit....
To je put zacijeljivanja rana...ako ona želi ostati na brodu mora aktivno sudjelovati u tome da izliječi njegovu povriđenost...prije svega kvalitetnim i otvorenim razgovorm...možda s njegove strane dobiti i kakvu ružnu riječ - i to je ništa prema boli koju mu je nanijela

Ja mislim da taj dio ne bi trebali preskočiti
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:19   #92
Quote:
medzed kaže: Pogledaj post
Gdje ti je kicma covjece? Kako ce te ona postovati kad ti sebe ne postujes.
Da, treba tu pokazati samopoštovanje. Neka sirovina bi ju izlemao ili još nešto gore, ali ima civiliziranih načina

Ne treba negirati svoju povrijeđenost. Ponos i ego su povrijeđeni, ne treba ih ignorirati, bilo bi čudno da nisu.

I upravo tako - koliko sebe sam cijeniš toliko će te cijeniti i drugi ljudi, pa tako i partner
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:21   #93
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
velikodušno doda da nema frke da i on to njoj napravi jer ona nema kamo.
A ovaj dio mi nikako nije jasan....Kak to ona misli, to bi kao nekaj riješilo????
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:23   #94
Quote:
kalipoa kaže: Pogledaj post
oprostiti možeš no duhovi prošlost će te progoniti
Dok god te progone nisi oprostio
oprostiti upravo i znači da se stvar izbriše iz filma, i nikad više ne spominje
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:25   #95
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
greške su tu da bi nešto iz njih naucili...
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:28   #96
Quote:
Spužva bob 25 kaže: Pogledaj post
Prevara je prevara, ko jednom prevari, prevarit ce opet,
Ovo se ponavlja ovdje puno puta
Ja se ne slažem
Čovjek se mijenja, uči iz grešaka, ljubavni odnos ga mijenja, empatija prema partneru postaje sve jača...nije to baš tako
Osim ako se radi o samodostatnoj osobi koja nije sklona učenju niti osobnom razvoju...ali nisu svi ljudi takvi!
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)

Zadnje uređivanje Biznismen75 : 22.05.2014. at 11:20.
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 03:11   #97
Dižem temu jer imam skoro identičnu situaciju s time da je moja žena i psihički bolesna osoba.
Prije mjesec dana uhvatila me na lijevoj nozi s priznanjem,pričom o razvodu i skoro izbacila iz ravnoteže.Ista šema,facebook,prijatelj iz dvadesetih,tipični face predator u potrazi za samopotvrđivanjem s krizom srednjih godina,oženjen,ima malo dijete.Ali o njemu kasnije.
A imala je i jedan one night stand na team buildingu.
A misli i da se zaljubila u kolegicu pa sumnja da je lezba.

Još uvijek se ne mogu prepoznati s obzirom na moju totalno smirenu reakciju i razumno ponašanje.
Možda jer je trenutno u bolesnoj epizodi i treba moju podršku kao kroz sve zajedničke godine.Malo sam paničario u sebi ali brzo sam se pribrao što zbog dvoje male djece a što zbog toga jer nema koristi od prosipanja žući i drame.
Moram biti stijena jer djeca me sad trebaju više nego ikada a i naposlijetku zbog sebe.
Htjela je otići a može samo natrag kod staraca.Lijepo smo se dogovorili nek se ode malo zluftat kod mame i nek razmisli o svemu.
Tražila je doma već nakon dva dana i odjednom više ne želi razvod.Znao sam da će joj mama popit mozak jer kad sam ju dopeljao punici sam sve rekao.
Tužil sam ju mami i rezultat je bio kako sam očekivao.

Dao sam joj do znanja da želim spasiti brak ali imam problem jer joj ne vjerujem više niti malo.Drugo, svojim činom je počinila izdaju 15 godina braka, djece i mene na kraju krajeva.
Znam da brak ne mogu spasiti ali moram gluniti "sretnog muža" dok ne stvorim uvjete da djeca i ja što bezbolnije prođemo tranziciju u samohrano roditeljstvo.
Moram ju prekrižiti jer znam da bi me ljubomora uništila kada bi slijedeći put nazvala da mora opet ostati duže raditi ili kada bi otišla obilaziti dućane.
Uble bi me misli gdje je i s kime kada bi opet otišla na team building i nazvala da će prespavati s kolegicama jer su se "svi" napili.Raspao bi se kada bi slijedeći put rekla da ide u Bratislavu ili Prag poslovno.
Pomoći ću joj još jednom da se pribere i osovi ali to će biti zadnji puta.
A onda ću ja ostaviti nju.Čvrsto, na dvije noge, nasmiješena lica.

A što se ljubavnika tiće, o njegovim postupcima će ovisiti i njegova sudbina.
Ako nastavi razarati moj sad već razoreni brak, zakomplicirat ću mu život generalno.
Znam gdje je doma,znam mu mobitel,gdje radi, znam gdje mu žena ide u park s djetetom,imam sve ispise poziva, vruće mailove a kako sam saznao samo ću potvrditi njene sumnje.
Pa nek se pravda.
Svi misla da moraju ići izlemat ljubavnika ili mu grebat auto.Zašto?
To su gluposti,treba ga naučiti lekciju kaj se dešava kad ganjaš udane žene.

Zadnje uređivanje Tišina Dioničeg : 27.07.2015. at 03:31.
Tišina Dioničeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:30   #98
Quote:
Tišina Dioničeg kaže: Pogledaj post
Tužil sam ju mami

Quote:
Tišina Dioničeg kaže: Pogledaj post
Dao sam joj do znanja da želim spasiti brak
Znam da brak ne mogu spasiti ali moram gluniti "sretnog muža" dok ne stvorim uvjete da djeca i ja što bezbolnije prođemo tranziciju u samohrano roditeljstvo.
A onda ću ja ostaviti nju.
A te manipulacije neće skužiti ovi na centru, sudu i td.
Quote:
Tišina Dioničeg kaže: Pogledaj post
A što se ljubavnika tiće,
Ako nastavi razarati moj sad već razoreni brak, zakomplicirat ću mu život generalno.
Znam gdje je doma,znam mu mobitel,gdje radi, znam gdje mu žena ide u park s djetetom,imam sve ispise poziva, vruće mailove a kako sam saznao samo ću potvrditi njene sumnje.
Zašto? Tvoj brak je razoren, imaš neke planove koji nemaju veze s tim, sve si fino razradio pa ne znam odakle onda taj poriv da drugima uništavaš živote?
Quote:
Tišina Dioničeg kaže: Pogledaj post
je moja žena i psihički bolesna osoba.
Vjerojatno nije, ali nakon 15 godina ne bi me čudilo i da je.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:52   #99
Zaboravi glumatanja, uključivanja drugih i sl. Dobro razmisli što realno želiš i možeš. To riješi sam i prihvati sve posljedice takvih odluka.
Savjest će ti biti čista, dotaknut ćeš dno, ali od dna ideš samo prema gore. Vjeruj mi...tako je najbolje!
Stratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:48   #100
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post

Vjerojatno nije, ali nakon 15 godina ne bi me čudilo i da je.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=259
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.