Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 10:56   #261
Quote:
Zvrksa-is-back kaže: Pogledaj post
meni je radno vrijeme takvo da ga jedan dan ne mogu nikako prije 17h uzeti, a drugi dan bih mogla već u 14h, ako nemam neki dodatni sastanak i sl. i ja bih ga najradije te dane uzimala već u 14h ponajviše zbog kretanja, friškog zraka i sl... i nije mi problem onda kasnije popodne s njim odrađivati zadaću...no, za sada još ne znam jel bi to ometalo njihov rad dok ne odradim informacije i ne saznam kako točno funkcioniraju nakon 11.30... i do tada dolazim u 15h - kad dođem, ako me spremačica pusti do njih do razreda, obično igraju neke igre po izboru ili glasovne igre ili tako nešto ako su unutra zbog lošeg vremena ili su pak već vani tako da za sada mislim da tih 15h nije prerano, pogotovo jer mi je tada mali već od 7.00 u dežurstvu u školi i bome već odradi 8h u školi i to mu je po mom mišljenju uvrh glave i sjedenja i zatvorenog prostora i učenja i pisanja... dođe pun kufer nama odraslima tako dugo biti na istom mjestu, pa mi je razumljivo da je i jednom prvašiću na samom početku školovanja to stvarno i više nego dovoljno škole

ja sam ovo pitala na upisu.
bas zato jer znam da se skole razlikuju i da imaju ovaj sistem koji tisi ima, vjerojatno bih razmatrala drugu skolu.
ne smije se desiit da su djeca od 7-15 u zatvorena uz minimum kretanja.
ne zelim pisati sto je tjelesni i kako se provodi po skolama.
a prvasicima bude scary i odlazak na hodnik, kad vide onu gungulu, buku i hrpu velike djece koja bezglavo jure, tak da ak prosjede u razredu, meni je to uzas.

nasi u tom razdoblju (rucak, igra vani) imaju i slobodne aktivnosti, na koje moja ne ide. upravo iz razloga da se igra i izdivlja. nek se likovno izrazava doma ili pjeva, susjedu iznad glave u 18 popodne. pogotovo u zimsko doba, kad je mrak u 16.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 14:38   #262
nosorog, ja se o tome nisam ni raspitivala, jer na žalost zbog radnog vremena i udaljenosti drugih škola nemam baš opciju biranja
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:54   #263
zašto u 4. razredu nema boravka? razumijem za 5. razred da nema, ali 4. razred kad još traje razredna nastava mi je čudno
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:05   #264
ti si sad pao/la s marsa
pa i do 3. razreda je zgoditak ako ima, kamoli do 4. mi na jedvite jade dobili u drugom razredu boravak
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:10   #265
Kod nas ima do 4.razreda iako tad vec malo djece ima. Ali me zacudilo da ima tako dugo.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:45   #266
kod nass ima u svim skolama, sve do 4.og
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:51   #267
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kod nass ima u svim skolama, sve do 4.og
osim sto ti se moze dogoditi da ne budes primljen jer nema mjesta zbog navale
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:00   #268
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
osim sto ti se moze dogoditi da ne budes primljen jer nema mjesta zbog navale
e, to da.. baš traže da oba roditelja rade, jer je velika navala.
izgleda da u drugim gradovima nije to toliko traženo, npr u zadru jedna ili dvije škole imaju produženi i to valjda samo za 1. i 2. razred..
valjda ono ponuda/potražnja..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:04   #269
U zg je jako trazeno ali nema mjesta. u nasoj je skoli od dijela knjiznice napravljen razred da se moze produziti boravak.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:05   #270
Kod nas u razredu je ostalo nekoliko njih neupisano iako su oba roditelja zaposlena. Jednostavno nema mjesta za sve, a grad navodno nije htio platiti jos jednog ucitelja/icu. Kao - bit ce manja navala u drugom razredu jer se onda boravak placa. Pa bolje da su stavili da se placa odmah od prvog pa da ga dobiju oni kojima je to jedino rjesenje.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:00   #271
Kod nas (Zagreb zapad) ima samo prvi i drugi razred boravak. Plaća se 200 kn mjesečno od rujna do lipnja, svaki mjesec jednako.
Bila bih presretna da boravak ima još barem u trećem razredu. Ovako će moja iduće godine u trećem razredu s 8,5 godina morati ići sama u školu i biti satima sama doma (ali to je jedna sasvim druga priča).


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:23   #272
kod nas nisu sigurni ni da ce u 2. razredu biti boravka, a kamoli do 4.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:32   #273
pisite gradonacelniku. reko je jucer da su uniforme uvedene jer su roditelji to trazili. uvest ce i boravak gdje treba.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:13   #274
ma nema prostora ni kadra. klasika.
:fala gradonacelniku na uniformama, fontanama, stadionima, javnim wecejima:
treba sagraditi normalne skole, to ce vjerojatno dozivjeti tek moji praunuci, djeca tesko.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:54   #275
U Splitu je boravak prva 3 razreda.
U 4.nema boravka radi prilagodbe učenika za 5. , a i djeca su samostalnija nema potrebe za "čuvanjem".
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:57   #276
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pisite gradonacelniku. reko je jucer da su uniforme uvedene jer su roditelji to trazili. uvest ce i boravak gdje treba.
Dobra
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ma nema prostora ni kadra. klasika.
:fala gradonacelniku na uniformama, fontanama, stadionima, javnim wecejima:
treba sagraditi normalne skole, to ce vjerojatno dozivjeti tek moji praunuci, djeca tesko.
A unuci?

A mozda ni praunuci.
Pada mi napamet skola u vrbanima 3 koja se gradila pred koju godinu.
I cim su je izgradili, falilo joj je jos 40% prostora.
Prosle godine sam citala da ce unajmiti dodatan prostor.
Eto ti normalne skole
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:50   #277
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Dobra

A unuci?

A mozda ni praunuci.
Pada mi napamet skola u vrbanima 3 koja se gradila pred koju godinu.
I cim su je izgradili, falilo joj je jos 40% prostora.
Prosle godine sam citala da ce unajmiti dodatan prostor.
Eto ti normalne skole
problem s vrbanima je sto velika skola treba sada. za par godina vise nece trebat.
za 10godina ce biti poluprazna.
za 20 prazna.

kajzerica je, kolko cujem dovoljno velika, informaticki jako dobro opremljena i imaju boravak do 3.

gradile su se u priblizno, isto vrijeme

i smo se ti smij.
ja bih se zahvalila na uniformama i napisla da nam je u skoli jako vazno da se razvija duh zajednistva, postignut oblekom, a da je to najbolje u produzenom boravku, kada su svi u istom rzredu, s istom uciteljicom, moze u uniformi ili bez.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:34   #278
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
Kod nas (Zagreb zapad) ima samo prvi i drugi razred boravak. Plaća se 200 kn mjesečno od rujna do lipnja, svaki mjesec jednako.
Bila bih presretna da boravak ima još barem u trećem razredu. Ovako će moja iduće godine u trećem razredu s 8,5 godina morati ići sama u školu i biti satima sama doma (ali to je jedna sasvim druga priča).
i ja sam Zg Zapad... ista priča i kod nas... i koliko s jedne strane brinem oko toga da ostane sam, s druge strane si mislim da je tako možda i bolje za njega da nije tako puno u zatvorenom i u sjedećem položaju tako dugo... ne znam u biti, ne znam ni sama šta da mislim
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:42   #279
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
problem s vrbanima je sto velika skola treba sada. za par godina vise nece trebat.
za 10godina ce biti poluprazna.
za 20 prazna.

kajzerica je, kolko cujem dovoljno velika, informaticki jako dobro opremljena i imaju boravak do 3.

gradile su se u priblizno, isto vrijeme

i smo se ti smij.
ja bih se zahvalila na uniformama i napisla da nam je u skoli jako vazno da se razvija duh zajednistva, postignut oblekom, a da je to najbolje u produzenom boravku, kada su svi u istom rzredu, s istom uciteljicom, moze u uniformi ili bez.
neće sigurno biti (polu)prazna, naselje je krcato trosobnim i četverosobnim stanovima, ne vidim baš da će postati penzionerski kvart.

ovo drugo odlično zvuči, možda i napišem.
raspoložena sam pisati pritužbe i na druge adrese, pa mogu i tamo
Quote:
Zvrksa-is-back kaže: Pogledaj post
i ja sam Zg Zapad... ista priča i kod nas... i koliko s jedne strane brinem oko toga da ostane sam, s druge strane si mislim da je tako možda i bolje za njega da nije tako puno u zatvorenom i u sjedećem položaju tako dugo... ne znam u biti, ne znam ni sama šta da mislim
meni se čini da je prva dva razreda boravka čisto dovoljno i da smo danas skloni podcjenjivati sposobnosti djece.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 21:10   #280
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
meni se čini da je prva dva razreda boravka čisto dovoljno i da smo danas skloni podcjenjivati sposobnosti djece.
tu se skroz slazem s tobom, ali boravak samo u prvom razredu mi je ipak premalo.
jos cu na kraju morati angazirati prvu sittericu u zivotu djetetu od 7 godina.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.