Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 22:10   #3861
Quote:
Nik1977 kaže: Pogledaj post
Nekoliko stotina mirne glave, ali baš 1000 ne znam. To bi značilo da je 25% živorođenih Hrv nevidiljivo za zvaničnu statistiku što je mnogo i za FZS standarde. 400-500+ kako je napisao njami deluje razumno.
Gotovo 500 imamo u školama u BiH( i to uz ogromno iseljavanje 2009.-2017.), a koji nisu ubrojeni kao živorođeni. Još ih dosta sigurno ima što ide u OŠ u Hrvatsku, znači pogranična područja. Susretao sam se s dosta primjera da ne žele slati djecu u škole zbog ćirilice. A i imali smo gotovo 1.000 oduzetih iz živorođenih u RH uspoređujući prve i konačne podatke. Dakle tako nešto. Barem prema mojoj procjeni na temelju Dubrovnika. Pretpostavljam da jr još jače u Dalmaciji i Posavini.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:13   #3862
Quote:
dovlangrecimo kaže: Pogledaj post
Jel moze malo pojasnjenja zasto su Bosnjaci na 15k a ne na ovoj brojci?
Vidim malo tu neke rasprave ali mi nije jasno.
A i sto se tice Hrvata, i meni ova brojka od 3k deluje jako jako malo za 400k ili i vise Hrvata u celoj Bosni.
Možda sam malo pretjerano automatski napisavši 15.000 kao okvirnu brojku, no nekih 15.000-15.500 zbog prvašića, odnosno očito nekog pumpanja. Razlike između živorođenih i prvaša iznose i preko 1.000, s tim da su Hrvati i do 500 u pozitivi u tom odnosu.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:47   #3863
Davno je objašnjeno i dokazano linkovima na dokumente ministarstava da određeni dio djece oupšte ne ide u školu.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=780197&page=272

I šta sad treba? Svaki put kad Dudu propagandna mašinerija ponovo pokrene to pitanje da neki Bošnjak na forumu reaguje i ispravlja krive navode?
__________________
FBiH 2022--1.869.278 osiguranih lica u ZZO
VegasVic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:53   #3864
evo novi link stranica 4:

http://fmon.gov.ba/Upload/Dokumenti/...20u%20FBiH.pdf

3% ne pohađa školu u FBiH
__________________
FBiH 2022--1.869.278 osiguranih lica u ZZO
VegasVic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:48   #3865
Quote:
VegasVic kaže: Pogledaj post
Davno je objašnjeno i dokazano linkovima na dokumente ministarstava da određeni dio djece oupšte ne ide u školu.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=780197&page=272

I šta sad treba? Svaki put kad Dudu propagandna mašinerija ponovo pokrene to pitanje da neki Bošnjak na forumu reaguje i ispravlja krive navode?
Nebula, stari ublehašu.

1. to je nekakvo istraživanje koje u zaključku navodi da je broj djece koji ne idu u školu u BIH sličan kao u drugim zemljama poput Slovenije i Hrvatske (LOL)
2. pad se kod Bošnjaka broji u postotku od 7% i pad je tim veći što je "urbanija" općina (ovaj dio bi se dao dodatno analizirati, to ostavljam vama)
3. sve je manji udio djece iz nekakvih zabiti bez ceste, škole i sl., za 20 godina bit će za na prst jedne ruke
4. ništa nisi objasnio
5. smiješan si
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 18:06   #3866
dobro, ipak nije da Bošnjaci ne komentiraju, samo na klixu.

Quote:
Jasno je o čemu se radi, nego pitam - jesu li ovi boldirani podaci za Kanton Sarajevo (a po najvećim ciframa rekao bih da jesu)? Pa to je 700 manje na 4000, to je preko 15% smanjenja očekivane populacije prvačića, da se tako izrazim.
Quote:
Ma nemam opreme da trazim podatke, ne radi mi komp dobro a ni zivaca zbog problema koje imam sa vidom, pa samo nadzem podatke sto drugi nalijepe na internet. Neko je govorio nesto i u vezi planiranog upisa prvacica nesto, da je cak i to corak, da se manje upisalo itd., ne sjecam se. Kanton Sarajevo je sad ne znam tacno od kojeg do kojeg mjeseca su uzeti. Mislim za cijelu godinu da su. Ne znam jesu li bas tacni jer su od ne znam kako da kazem osoba sa nacionalistickom znas cim pozadinom. Ali mislim da su tacni. Prepucavaju se oni po internetu, i nasi i drugi. Sa rezervom ih uzimam ali mislim da su tacni jer i drugi su ih postavljali. Nije jedina tema na netu demografija na klix-u, ova moja.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:58   #3867
Djeca koja nejdu u školu?
Stereotip je da bi to bili Romi
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:23   #3868
Bošnjački kantoni isključivo imaju manjak učenika od rodjenih po FZS-u 2011.god.za preko 1000,RsSima za 100 učenika prvaka više od rodjenih po zavodu RS 2011.god,hrvatski kantoni imaju više,a bošnjački manje,samo KS za 700 manje od rodjenih te generacije.Godinama se ta pojava ponavlja,uvek njima hvali za debelo .Stvar je potpuno jasna da jasnija ne moze biti.Dzaba vam propaganda.Ako laze koza ne laze rog.
gargash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:34   #3869
Pa kad većina Roma živi u Sarajevu, Tuzli i Zenici. Šta da se radi.
__________________
FBiH 2022--1.869.278 osiguranih lica u ZZO
VegasVic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:43   #3870
Dudu,čuješ li ti ovo,ako su im ovo intelektualci,kakvo li im je tek dno kace?
gargash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:03   #3871
Daj ba Dudu. To sto si postavio to ja pisem i komentarisem na klix-u. Da sam mogao svuda bi profil isti bio. Demantirao sam vas na klix-u da nemaju 4 pogranicna kantona 500 djece vise nego 100 i nesto. I ovdje sam pisao, da svi imaju pad rodzenih, prvacica itd. Cak i Hrvati iako imaju upisano vise prvacica. Da im opet opada broj prvacica. Ja uopste ne krijem svoj identitet, i sto se mene tice tako bi moglo i biti na internetu. Pad je ocigledan kod svih. Za RS nemamo podatke. Mene si citirao Dudu sa klix-a.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:06   #3872
Quote:
VegasVic kaže: Pogledaj post
Pa kad većina Roma živi u Sarajevu, Tuzli i Zenici. Šta da se radi.
A Romi su po novom "čisti" etnički Bošnjaci?

ps. roenih
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:22   #3873
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Djeca koja nejdu u školu?
Stereotip je da bi to bili Romi
Ima i u Boshnjaka i Srba da djece ne ide u skolu zbog neimastine itd. Zabluda je da su Romi ugrozeni i Bosni toliko. Jb te malo malo im se stanovi dodjeljuju itd. Najvise su Boshnjaci i Srbi i Romi ugrozeni u Bosni, ali cak sam misljenja da su Romi u sve boljoj situaciji u odnosu na Boshnjake i Srbe, a Hrvate drzi Hrvatska iz svojih interesa koliko toliko, i manje u ugrozeni Hrvati od ostalih iako se stalno prica o toj izmisljenoj njihovoj ugrozenosti ali i oni sa nama zajedno tesko zive i jedva prezivljavaju, i svi skupa smo ugrozeni. Evo moj komsija Hrvat da nema Vehabija komsija i nas ostalih da mu uletimo hranom, parama povremeno covjek bi bio gladan, crko bi itd. Cak mu i Jehovi svjedoci mozda pomazu jer ide nekad na te njihove skupove vjerovatno zbog toga.

A ako Bosna krahira osjetit ce to i Hrvatska i Srbija jer je Bosna izvor i zlatna koka nosilja ovim drzavama ali unististe izvor.

Nece imati Hrvatska ni Srbija vise da iz Bosne usisavaju ljude, a oko trgovine vidjeti cemo. Ako Bosna krahira ekonomski po milijardu maraka, pola milijarde eura deficita ce imati i Hrvatska i Srbija cak i vise mozda jer se ne sjecam kolika je trgovina.

I svi padamo, i krahirati cemo mozda. Srbija ide na oko 3 miliona, Hrvatska na oko 2,2 a Bosna na 1,8 miliona po UN prognozi i mojoj racunici po mojoj formuli matematickoj i po mom Kop-u.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:39   #3874
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Daj ba Dudu. To sto si postavio to ja pisem i komentarisem na klix-u. Da sam mogao svuda bi profil isti bio. Demantirao sam vas na klix-u da nemaju 4 pogranicna kantona 500 djece vise nego 100 i nesto. I ovdje sam pisao, da svi imaju pad rodzenih, prvacica itd. Cak i Hrvati iako imaju upisano vise prvacica. Da im opet opada broj prvacica. Ja uopste ne krijem svoj identitet, i sto se mene tice tako bi moglo i biti na internetu. Pad je ocigledan kod svih. Za RS nemamo podatke. Mene si citirao Dudu sa klix-a.
iskreno nemam pojma da pišeš ovdje, jesi li stalno aktivan ovdje? ili mene dugo nije bilo, ne sjećam te se.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:40   #3875
Quote:
VegasVic kaže: Pogledaj post
Pa kad većina Roma živi u Sarajevu, Tuzli i Zenici. Šta da se radi.


možeš bolje.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:49   #3876
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
iskreno nemam pojma da pišeš ovdje, jesi li stalno aktivan ovdje? ili mene dugo nije bilo, ne sjećam te se.
Povremeno dodzem. Bezveze likujete i jedni i drugi i treci itd., kada smo svi skupa u g-vnima preko glave i kada smo svi mi danas na neki nacin povezani i zavisimo na neki nacin medzusobno.
__________________
bunda od nerca

Zadnje uređivanje Vizon : 14.09.2017. at 22:25.
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:49   #3877
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
I svi padamo, i krahirati cemo mozda. Srbija ide na oko 3 miliona, Hrvatska na oko 2,2 a Bosna na 1,8 miliona po UN prognozi i mojoj racunici po mojoj formuli matematickoj i po mom Kop-u.
Ako Srbija padne na 2, a Hrvatska na 2,2 onda će i BiH na 1,2 ili manje.
BiH je izgubila 1/3 svog stanovništva u razdoblju 91-2017, a RH 1/6.
Za Srbiju, brojke ne znam.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 01:23   #3878
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ako Srbija padne na 2, a Hrvatska na 2,2 onda će i BiH na 1,2 ili manje.
BiH je izgubila 1/3 svog stanovništva u razdoblju 91-2017, a RH 1/6.
Za Srbiju, brojke ne znam.
Ide ako se sjecam dobro Srbija 3,3; Hrvatska 2,25; Bosna 1,80 miliona. Neko kaze da ne vjeruje u ovo, istina moze se desiti da se obrne ovo ali ako se ovako nastavi, ovo nas sve ceka. Cg koja je u plusu po prognozi treba da padne na 0,4 miliona. Jedini rast populacije u EU ce imati Britanija i Francuska ako se ne varam. Pod ovim mislim na znacajniji rast populacije. Sve zbog imigracije. Dok Njemacka cak i sa imigracijom pada za oko 25%.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 20:19   #3879
Dodamo li ovima i USK, 5 većinskih bošnjačkih kantona ima 1000+ manje prvašića nego lani.

http://www.dnevnik.ba/vijesti/u-zeni...evskoj-7-manje
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:55   #3880
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Ide ako se sjecam dobro Srbija 3,3; Hrvatska 2,25; Bosna 1,80 miliona. Neko kaze da ne vjeruje u ovo, istina moze se desiti da se obrne ovo ali ako se ovako nastavi, ovo nas sve ceka. Cg koja je u plusu po prognozi treba da padne na 0,4 miliona. Jedini rast populacije u EU ce imati Britanija i Francuska ako se ne varam. Pod ovim mislim na znacajniji rast populacije. Sve zbog imigracije. Dok Njemacka cak i sa imigracijom pada za oko 25%.
Nema teoretske šanse da BiH ostane na 1,8 ako cijelo susjedstvo izgubi pola stanovništva.
1,2 i to sam možda previše rekao.
500 tisuća muslimana, 300 Srba, 150 Hrvat i nešto ostalih.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.