Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2015., 22:17   #21
Ja šaljem dolare i primam dolare.
Ako je kod tebe drugačije, onda moraš kontaktirati PP službu za korisnike i reći im da ne želiš nikakvu konverziju i da hoćeš da to sam radiš.
(Of skroz, podrazumijeva se da imaš devizni dolarski račun na koji šalješ, jelte)
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 02:12   #22
Ima negdje u postavkama paypala mogucnost da se iskljuci ta dvostruka konverzija.
Inace je moguce da radi dvostruku konverziju $->kn, pa onda opet kn->$.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 09:54   #23
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
ček,ček

kako bez konverzije?

nisam vidio nigdje da mogu povući lovu direkt u $

napravi mi se automatska konverzija u kune
i meni isto
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 18:45   #24
Jel prijavljujete Poreznoj primitak deviza preko PayPala? Navodno bi se svaki primitak na devizni račun trebo prijavit.
mtm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 19:40   #25
Quote:
mtm kaže: Pogledaj post
Jel prijavljujete Poreznoj primitak deviza preko PayPala? Navodno bi se svaki primitak na devizni račun trebo prijavit.
prvo mi nismo u sjevernoj koreji,odakle tebi taj podatak.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 06:45   #26
Quote:
mtm kaže: Pogledaj post
Jel prijavljujete Poreznoj primitak deviza preko PayPala? Navodno bi se svaki primitak na devizni račun trebo prijavit.
Ne i ne.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 10:31   #27
haha jedna je stvar što vi radite, a druga što bi trebalo. Ako pitate gdje piše, pročitajte Zakon o porezu na dohodak, članak 48. lako ga je naći na webu Porezne uprave. I živite u nadi da nikad nitko neće listati račune i gledati (a mogu) jer se od prošle godine razmjenjuju podaci poreznih uprava sa 58 zemalja.
Probelm je kad posao naraste i ideš sve posložiti i legalizirati jer onda imamo sto pitanja, je li to samostalni ili nesamostalni rad, kako uopće tretirati takve uplate, i onda dođete na to da je jedino logično otvoriti doo, u Hrvatskoj ili gdjegod. kao što sam rekao za sada živite u nadi...
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 20:09   #28
To bi trebalo biti ono što se zove drugi dohodak, a to onda znači:

Po zakonu RH inozemni dohodak koji fizička osoba (rezident RH) ostvaruje a nije u radnom odnosu s poslodavcem u inozemstvu a ostvaren je putem affiliate marketinga, adsensa, prodaja svog digitalnog proizvoda ,domena ili web stranica i slicno spada u drugi dohodak.

Svaka fizička osoba koja ostvari drugi dohodak iz inozemstva dužna je prijaviti se u Registar poreznih obveznika (RPO), bez obzira da li će se raditi o kontinuiranim uplatama ili samo o jednokratnoj uplati.

Kod primitka drugog dohotka iz inozemstva propisano je plaćanje:

- doprinosa za mirovinsko osiguranje za I. (15%) i II. stup (5%) i

- poreza na dohodak po stopi od 25%, te prireza.

Osnovica za obračun doprinosa je, kao i uvijek kod dohotka, ugovoreni bruto dohodak.

PRIMJER SA NOVCIMA

1. Bruto svota sjela na račun(osnovica za obračun doprinosa) - 5.000kn
2. Platiti mirovinsko osiguranje (I i II stup) 20% | ode 1.000kn
- Ostalo 4.000kn koje su sada osnovica za porez
3. Platiti porez 25% i prirez (u ovom primjeru 0%)na dohodak | ode još 1.000kn
4. U djepu ostalo - 3.000,00

PDV obavezan samo ako godisnja zarada prelazi 230.000kn
mtm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 05:08   #29
Kakvo guljenje kože...
A koja je uopšte minimalna visina iznosa tog "drugog" dohotka?
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 23:43   #30
Sve lijepo i krasno ali prvo treba krenuti od pitanja a što je to dohodak? I tu nastaje problem jer je često vrlo teško prikazati prihode i rashode...

http://infos.hok.hr/faq/c_porezi_i_c...smislu_dohodak
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 09:43   #31
Ako je nejasno što je dohodak imaju odredbu u stavku 11. članku 32. spomenutog Zakona o porezu na dohodak koja glasi:
"11. ostali posebno nenavedeni primici koje fizičkim osobama isplaćuju ili daju pravne i fizičke osobe (obveznici poreza na dobit i obveznici poreza na dohodak koji obavljaju samostalne djelatnosti) i drugi isplatitelji i davatelji. "
Tu je nažalost sve i ne možeš reći da nisi znao, pročitao bla,bla.
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 12:20   #32
Quote:
miho70 kaže: Pogledaj post
Ako je nejasno što je dohodak imaju odredbu u stavku 11. članku 32. spomenutog Zakona o porezu na dohodak koja glasi:
"11. ostali posebno nenavedeni primici koje fizičkim osobama isplaćuju ili daju pravne i fizičke osobe (obveznici poreza na dobit i obveznici poreza na dohodak koji obavljaju samostalne djelatnosti) i drugi isplatitelji i davatelji. "
Tu je nažalost sve i ne možeš reći da nisi znao, pročitao bla,bla.
Ne primam nikakve novce sa paypala ali ne može neki zakon rušiti neku struku. Dohodak je razlika prihoda i rashoda i točka.

Hipotetski ja mogu prodati nešto na ebayu i zašto bi plaćao porez kao da je to dohodak? Ako sam tu stvar recimo platio 2 puta skuplje?

Još jedan u nizu zakona tj članaka zakona koji su u suprotnosti sa drugim zakonima i principima, te pravilima struke.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 11:29   #33
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Kakvo guljenje kože...
A koja je uopšte minimalna visina iznosa tog "drugog" dohotka?
Da se izbjegne pljačkanje od strane državne bande, uvijek možeš početi koristiti Bitcoin.
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 12:02   #34
Quote:
deckozgslavonac kaže: Pogledaj post
Ne primam nikakve novce sa paypala ali ne može neki zakon rušiti neku struku. Dohodak je razlika prihoda i rashoda i točka.
Koja je to struka?
Mislim da brkaš dohodak i dobit, što nipošto nije isto.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 00:06   #35
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Koja je to struka?
Mislim da brkaš dohodak i dobit, što nipošto nije isto.
Ne miješam ja ništa, uostalom informiraj se malo. Možeš pogledati i na legalis forumu. Svaki posao ima ulaz i izlaz. Razlika se naziva dohodak ili dobit. Razlika je u terminologiji u ovisnosti da li se radi o obrtu ili d.o.o.

Evo za primjer i danas aktualno oporezivanje klađenja. Ne oporezuje se čitava isplata već upravo ta razlika između ulaza i izlaza.

Svaki obrtnik ili privrednik koji je u sustavu pdva na kraju godine ima porezni odbitak u ovisnosti kakve je usluge koristio i tada mu se umanjuje porez za onaj iznos koliko je on platio pdv tijekom godine.

Zaključak svega je da se ne može i ne smije oporezivati čitav iznos koji se recimo dobije iz inozemstva već samo razlika između ulaza i izlaza koju je istina nekada teško dokazati jer se ne radi o klasičnom poslovanju.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 15:33   #36
Kako s PayPala da povučem lovu na HR devizni račun?

Vidim onaj neki Routing number(9 digits) i Account number...
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 19:30   #37
Moraš prije toga dodati karticu, odnosno broj računa.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 21:11   #38
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Moraš prije toga dodati karticu, odnosno broj računa.
Kužim, htio bih prebaciti na devizni, ali ne kužim što da stavim za Routing number(9 digits) i Account number...

Jel to samo za US banke ili?
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 21:41   #39
Huh, sad se ni ja više ne sjećam... ali koliko se sjećam, nije bilo niš komplikovano. Stavio broj od karice, plus ona 3 na kraju, oni skinuli 2$ i vrnuli za provjeru valjda i to je to.

Kad šalješ pare ovamo, trebaš ići na "withdraw", pa na onu drugu opciju na kojoj piše "Withdraw funds to your card" i onda imaš ukucati iznos i vozi.
E sada, ispod mjesta za unos iznosa imaš opciju "add card" pa pogledaj da li ti je to ono što tražiš.


Btw, izvini ako sam konfuzan ili ako sam neš pogriješio, ali zaista je to davno bilo pa me ni sjećanje ne služi baš najbolje kako to sve ide korak po korak.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 09:47   #40
Samo US banke. Guglaj, najpametnije.
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.