Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2015., 09:49   #21
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Životnu i stambenu štednju ne može samo ona zadržati...to dijelite...isto kao i dugove ako ih ima.
Ne postoji "životna štednja". Postoji životno osiguranje (vjerojatno u korist zakonskih nasljednika tj djece i/ili i supruga ako nije drukčije navedeno) i ono se ugovara na određeni broj godina nakon čega se, ukoliko je doživljeno smatra kao štednja te se iz tog razloga ne može a priori dijeliti. Može se doduše, podignuti polovica do sada uplaćenog iznosa ako je prošlo vrijeme određeno ugovorom (npr. kod ugovora na 10 godina, nakon tri godine kod nekih se osiguravajućih društava stječe to pravo, ali sve to ovisi o konkretnoj polici).
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 09:58   #22
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Zašto sam iselio? Zato što bi bilo nemoguće ostati na silu, a i ne ostaje mi se da glumim dobar brak pred djecom. Kako je rekla ona će izlaziti nekim danima, a ja mogu drugim?! Pa prvi puta kada bi morao izaći sigurno bi me dočekala zaključana vrata, promjenjena brava i sl, a vjerovatno i punica bez obzira što smo si bili dobri.
Pa nije na silu ako ti je rekla da slobodno ostaneš. Ne vidim razloga da bi išta morao glumiti. Vaš brak je jedno, a djeca su nešto sasvim drugo. Što se tiče brava, ona to ne bi smjela napraviti jer zakonski imate ista prava. Naime, i ti si mogao promijeniti bravu kad nije došla do 3 doma. Ako ste oboje prijavljeni na toj adresi, imate pravo tamo i biti. Za bilo kakvu deložaciju prvo treba pravomoćna sudska presuda.

Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Gore sam prije opisao svoju situaciju, ne moram ja odustati, nije ona bila loša majka, već sada je tražila slobodno i kada su djeca bila kod nje (jedno je spavalo kod bake, drugo kod ujaka)...sada se malo situacija promjenila zbog škole
Činjenica da neka žena ima ljubavnika nije dokaz da nije dobra majka. Ali isto tako činjenica da žena dolazi doma u kasne sate ostavljajući djecu s mužem navodi na pitanje- što kad taj muž iseli.
Ali ti koji si dosta emotivno opisao dom iz kojeg ti je bilo teško otići, zamisli kako je djeci koja više ne znaju gdje je dom ni kamo pripadaju. Jer, tamo su izgleda najmanje. Više su kod tebe, bake i ujaka nego tamo gdje bi im trebao biti dom. Koliko god bio tužan/ljut/iznenađen/pogođen ono što je u cijeloj priči najvažnije jest dobrobit djece i prvenstveno na to trebaš misliti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 09:58   #23
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
To je stan od njene majke? Kakav kredit imaš, gotovinski ili adaptacijski?
Gotovinski...svi računi su kod nje...ja sam ulagao gotovinu od početka prije cca 11 god - majstori itd normalno sve bez računa - Zato je kaže odvjetnica teško to sve dokazati, a da postupci traju dugo godinama i moram cimati majstore na sud itd
satarash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:01   #24
Ma zaboravi majstore, tko bi ti došao i rekao da ti je odradio na crno?

Nema to veze, zajedničko ulaganje u zajednicu bi se isto moglo računati, jer ste barem pola/pola ulagali u stan.

A eto, drugi put ćeš pametnije.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:07   #25
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Gotovinski...svi računi su kod nje...ja sam ulagao gotovinu od početka prije cca 11 god - majstori itd normalno sve bez računa - Zato je kaže odvjetnica teško to sve dokazati, a da postupci traju dugo godinama i moram cimati majstore na sud itd
Ja bi se na tvome mjestu vratila i kako je predložila "izlazila određenim danima". I vjerojatno nonšalantno gledala propast jedne "svemirske" ljubavi u 40-tima.
Pa nek onda ona nešto dokazuje, kad je tvojoj odvjetnici sve tako teško.
Nadam se da radi pro bono mada joj savjeti vrijede još manje.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:08   #26
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Pa nije na silu ako ti je rekla da slobodno ostaneš. Ne vidim razloga da bi išta morao glumiti. Vaš brak je jedno, a djeca su nešto sasvim drugo. Što se tiče brava, ona to ne bi smjela napraviti jer zakonski imate ista prava. Naime, i ti si mogao promijeniti bravu kad nije došla do 3 doma. Ako ste oboje prijavljeni na toj adresi, imate pravo tamo i biti. Za bilo kakvu deložaciju prvo treba pravomoćna sudska presuda.
To je bila njena prva reakcija kada mi je rekla. Za par dana je promjenila mišljenje. Zar stvarno misliš da bi bilo moguće ostati u stanu u takvoj situaciji?! Samo mi problemi nastali i djeca bi to gledala!
satarash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:10   #27
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
To je bila njena prva reakcija kada mi je rekla. Za par dana je promjenila mišljenje. Zar stvarno misliš da bi bilo moguće ostati u stanu u takvoj situaciji?! Samo mi problemi nastali i djeca bi to gledala!
Rekao si da je ona dobra majka. Dakle, problema ne bi trebalo biti.
Jedino ako bi ih ti radio.
Ženu ti je pukla kriza srednjih godina, dokazuje sebi, tebi i svima da nešto vrijedi, i ponaša se glupo i neodgovorno ali vjerujem da pred djecom ne bi radila probleme, a u tom slučaju to ide u prilog onome da baš i nije najbolja majka.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:21   #28
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
... Više su kod tebe, bake i ujaka nego tamo gdje bi im trebao biti dom. Koliko god bio tužan/ljut/iznenađen/pogođen ono što je u cijeloj priči najvažnije jest dobrobit djece i prvenstveno na to trebaš misliti.
ovo

gadna situacija s puno izazova ali smogni snage i odredi što je najbitnije, a to bi trebala biti djeca
ona je (trenutno) izgubila razum i nemoj da vam njeno ludilo određuje smjer i tempo, sačuvaj svoj razum
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:43   #29
bome zahebana situacija

A čujte, očito da sad njezin novi "dečko" dolazi u stan, kad se autor iselio.

Ok, stan je od njene majke, glasi na majku ili? Jel ste prijavljeni tamo u smislu da imate osobne izdane na tu adresu, ili samo prebivalište?
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:54   #30
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Upravo to, da je na vrijeme uzeo ODVJETNIKA/CU, a ne ovo laprdalo, mogao je ostati u stanu.
ne bi jer je stan od njene mame & njena mama ga može izbaciti (sudski).
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:54   #31
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
bome zahebana situacija

A čujte, očito da sad njezin novi "dečko" dolazi u stan, kad se autor iselio.

Ok, stan je od njene majke, glasi na majku ili? Jel ste prijavljeni tamo u smislu da imate osobne izdane na tu adresu, ili samo prebivalište?
Da ne objašnjavam detalje... kako sam završio u blokadi punica i ona se uplašile da ne bi netko nešto uzimao iz stana pa me molila da se prijavim kod svojih roditelja...tako da jedno vrijeme nisam prijavljen na toj adresi, ali sam bio samo tamo od "prvog do zadnjeg dana"
satarash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:56   #32
smiri se, pokušaj se sabrati & nabavi novog odvjetnika.
bez nekih naglih & nepromišljenih poteza.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:09   #33
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Da ne objašnjavam detalje... kako sam završio u blokadi punica i ona se uplašile da ne bi netko nešto uzimao iz stana pa me molila da se prijavim kod svojih roditelja...tako da jedno vrijeme nisam prijavljen na toj adresi, ali sam bio samo tamo od "prvog do zadnjeg dana"
Ako si se odjavio i prijavio kod roditelja onda zaboravi ono što sam prije napisala vezano uz taj dio jer zakonski nemaš pravo tamo biti i doista sve ovisi o dobroj volji tvoje punice a u ovim okolnostima to više nema ni smisla.
Pravno bi trebao od toga dana (odjave s te adrese) plaćati alimentaciju.
Ali to si trebao prije napisati, ovako je dosta postova postalo beskorisno, pa i oni u kojima smo "popljuvali" odvjetnicu. Ona očito zna neke stvari koje mi ne znamo.
Btw. ako tvoja žena želi, može sve prikazati kao da si ti napustio obitelj.
Obično ljudi kad žele "prevariti zakon", prevare sebe.

Zadnje uređivanje -honey- : 15.09.2015. at 11:22.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:17   #34
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ne bi jer je stan od njene mame & njena mama ga može izbaciti (sudski).
A Hrvatsko sudstvo u jedan dan donese odluku i letiš van.

Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Da ne objašnjavam detalje... kako sam završio u blokadi punica i ona se uplašile da ne bi netko nešto uzimao iz stana pa me molila da se prijavim kod svojih roditelja...tako da jedno vrijeme nisam prijavljen na toj adresi, ali sam bio samo tamo od "prvog do zadnjeg dana"
A u kurac.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:24   #35
uff, meni se čini da si ti izgorio

Neznam šta da ti kažem, možda će kakav dobar odvjetnik pronači kakvu rupu u zakonu, ali sve ide njoj na stranu. Jer nigdje nećeš niti moći kakav dokaz nabaviti da si ulagao u stan, osim ako određeni dani prijave ne ulaze u nekakvo zajedničko ulaganje, pa se tu možeđ šta izvuči - nebih znao.

Preostaje ti jedino da se vratiš tamo, nađeš si curu i dovodiš doma u inat

Sori,šalim se.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:27   #36
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ona očito zna neke stvari koje mi ne znamo.
Pa normalno, radila je to vec bezbroj puta, cista mehanika prognoziranja sto vjerojatnijeg ishoda kada se sagleda situacija i cinjenicno stanje.

Meni je to odmah bilo jasno sve, zato mu opet apeliram, pusti sve, oko imovine, oko svega ostaloga, pusti nju, pusti te osjecaje prema njoj takvoj (to je najteze zapravo, za sada), i fokusiraj se na dijete da postane kvalitetna osoba u svim smislovima.

Gonjat se poradi imovine, jos s takvom, je zbilja ne bitno, novac kao takav uopce i nema tu vrijednost da bi bilo potrebito stavljati sada i to u tu lonac puno vecih i bitnijih situacija, naposlijetku ona je to sto je, i to je ono sto ostaje. Novac, a uopce o kojem novcu mi tu pricamo, 100.000, 200.000 eura, to su nikakve pare, iako vjerojatno nisu ni takve, to tko zbilja zeli moze zaraditi ako se zbilja napenali i podredi sve tome u zivotu. Toliko o tome.

Nadalje, traziti pravo na njen stan, na koji zakonski nemas osnove prakticki nikakve polagati pravo, bi bilo od tebe naspram nje smijesno, stan je od njezine mame, to je kriterij vlasnistva, tu nemas sto.

Ali ono gdje imas sto, su dvije stvari, prva je da se povuces casno i da ne gubis vec i ovako polomljeno dostojanstvo.

A druga stvar je tvoje dijete (koje nazalost ima mamime gene), je da napravis i potpomognes i uzdignes na svaki moguci nacin kako bi se to dijete razvilo u sto kvalitetniju osobu, po kriterijima kvalitetete koji znace upravo to sto znace, da sukladno tome prozivi i dozivi sve sto si i ti imao kao dijete, vrlo vjerojatno, ako ne i vise.

Djetetu je potrebna ljubav sada vise nego ikad, to je jedino sto je bitno i na sto ti kao samosvjestan muzjak imas stvarnog utjecaja sada. Tome ga mater njegova ne moze nauciti nikada, mozes ti.

Ovo je tvoja prilika da pokazes stvarne kvalitete, bas kao sto je ona pokazala svoje.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:40   #37
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Pa normalno, radila je to vec bezbroj puta, cista mehanika prognoziranja sto vjerojatnijeg ishoda kada se sagleda situacija i cinjenicno stanje.
Da, samo što mi nismo znali cijelu situaciju i činjenično stanje

Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
novac kao takav uopce i nema tu vrijednost da bi bilo potrebito stavljati sada i to u tu lonac puno vecih i bitnijih situacija
Pa naravno da je tako jer plaća veća 20-ak % od prosječne neće ni osjetiti 2.200 kn mjesečno, a prije je davao SVE, zato je i došlo do blokade. Koliko god to čudno zvučalo, ovo mu je financijski isplativije. A sudeći po onome što vidimo u praksi (nažalost) i praktičnije.

Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
A druga stvar je tvoje dijete ..kako bi se to dijete razvilo
Djetetu je potrebna ljubav
Djeca, dvoje ih je. S ostalim se uglavnom slažem (osim onog dijela s genima, to je bilo nepotrebno).
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:40   #38
Kao prvo, imaju dva djeteta.

Kao drugo, koliko ti to zarađuješ da ti je 100-200k eura, citiram, "nikakve pare"?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:55   #39
Ma ja bih samo pitala autora što on konkretno želi postići s ovom temom.
Opisao si (donekle) situaciju, ali ne vidim iz tvojih postova što ti ustvari hoćeš.
Razumijem šok zbog ženine nevjere, zbog selidbe i razvoda, razumijem problem zbog financijskog stanja i blokade, razumijem i koliko ti je teško zbog razdvajanja s djecom ali ne razumijem koja je konkretno uloga tvoje odvjetnice i u konačnici foruma.
Kakav ti zapravo savjet želiš?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 12:07   #40
Pomirenje sa ženom možda

Gledajte, čovjek je stvarno u teškom stanju, rezultat ovisi o njegovoj volji, volji odvjetnika i dogovora sa ženom.

Ako mu ona izađe u susret i nebude radila drame i probleme tipa da će mu braniti djecu, tražiti nekakve ogromne pare za alimentaciju koje će trošiti na sebe, a on u blokadi a ona zna zbog čega - biti će mu lakše.

Moj savjet je da sjedne sa njom, mirnim putem to riješi, sporazumni raskid braka, ona će sigurno sad biti blaža prema svemu jer je njoj sad na pametni nova ljubav, nova veza. Tako je i meni bilo nažalost, nevjerovatno kako se osoba promjeni, kao da je nova veza bitnija nego dijete.

Neznam, dogovorite se nekako, ako imaš osječaj da će zanemarivati djecu, bori se do krvi. Ako nemaš, probajte neznam, jedno dijete tebi, drugo njoj, znam, teško za djecu, nisam pametan.

Ustvari, nitko nije pametan u ovakvim situacijama, djeca najviše trpe i pate.

Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.