Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2015., 11:23   #21
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
kak jedna žena kojoj vlastita obitelj smeta iako imaju na to svo pravo zakonski može biti kompetentna dijeliti savjete? pa sve kaj kaže, kaže iz vlastitog interesa...
Kompetentnija je od nas koji nemamo pojma ni zašto se autorica rastaje. Ona je postavila ovu temu na rastavama a ne na pravu a zanima je samo pravo vlasništva nad polovicom kuće. Na to ima pravo i tu se više nema što raspravljati.
Na temelju dva štura posta ne možemo zaključiti da toj ženi smetaju kći i unuci, jer je to možda autoričin subjektivni dojam s obzirom na savjet da se ne rastaje od muža s kojim ima jedno dijete i koji je prihvatio i njezino drugo za koje se brine kao za vlastito. To je autorica napisala, a to je i percepcija njezine majke- "dobar čovjek, dobar otac a ona bi se rastala". Majka vjerojatno zna zašto, pa tim više može dati bolji savjet nego mi koji to ne znamo. Ne vjerujem da su joj motivi samo iz osobne komocije.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 11:28   #22
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Kompetentnija je od nas koji nemamo pojma ni zašto se autorica rastaje. Ona je postavila ovu temu na rastavama a ne na pravu a zanima je samo pravo vlasništva nad polovicom kuće. Na to ima pravo i tu se više nema što raspravljati.
Na temelju dva štura posta ne možemo zaključiti da toj ženi smetaju kći i unuci, jer je to možda autoričin subjektivni dojam s obzirom na savjet da se ne rastaje od muža s kojim ima jedno dijete i koji je prihvatio i njezino drugo za koje se brine kao za vlastito. To je autorica napisala, a to je i percepcija njezine majke- "dobar čovjek, dobar otac a ona bi se rastala". Majka vjerojatno zna zašto, pa tim više može dati bolji savjet nego mi koji to ne znamo.
upravo si autoricu prozvala nesposobnom...
percepcija njezine majke moguće nije uopće objektivna. tvoja mama zna kaj ti imaš s mužem?
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 11:33   #23
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
upravo si autoricu prozvala nesposobnom...
percepcija njezine majke moguće nije uopće objektivna. tvoja mama zna kaj ti imaš s mužem?
Gdje sam autoricu prozvala nesposobnom? Ovdje je bila riječ o kompetenciji za davanje savjeta, a ako je rekla majci da bi doselila k njoj jer se razvodi, onda joj je vjerojatno rekla i razlog.
Ja nisam tema, a ionako ti ne mogu ni odgovoriti jer ti je pitanje nejasno jer ja niti živim s mamom, niti bi se "vratila mami" kako to neke osobe običavaju činiti nakon svake svađe.

Uostalom, savjet koji je tražila već je nekoliko puta i dobila i tu nema što tko ne/biti kompetentan. Ima pravo na svoju polovicu kuće i kraj priče.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 07:02   #24
Tuzno nadam se da ce uspjeti ubjediti majku da se zelis rastati. Ne mislim da je ikome potrebna dozvola da se rastane od nekoga. Autorice da li si pricala sa muzem o rastavi?
Da si se osjecas na neki nacin podredjena jer ti muz odgaja djete?
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 13:58   #25
I ja proživljavam nešto slično kao o koma1982. U razvodu sam, pod istim krovom s mužem(uskoro bivšim) i djecom. Imam naslijeđen dio od pok.oca,ali zbog stava moje braće i majke nisam u mogućnosti bila tu organizirati život sebi i svojoj djeci. Bila sam jedno vrijeme u svojoj roditeljskoj kući ali stav moje majke je takav da mi dođe da plačem. Ne mogu ni pisati koliko mi je teško.
dišpetoža is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 14:27   #26
Quote:
dišpetoža kaže: Pogledaj post
I ja proživljavam nešto slično kao o koma1982. U razvodu sam, pod istim krovom s mužem(uskoro bivšim) i djecom. Imam naslijeđen dio od pok.oca,ali zbog stava moje braće i majke nisam u mogućnosti bila tu organizirati život sebi i svojoj djeci. Bila sam jedno vrijeme u svojoj roditeljskoj kući ali stav moje majke je takav da mi dođe da plačem. Ne mogu ni pisati koliko mi je teško.
Ako ne možeš koristiti svoj suvlasnički dio, onda od ostalih suvlasnika traži naknadu u vidu najamnine. Inače, ne znam što bih rekla vezano uz takve međuljudske odnose, tužno je to.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 15:01   #27
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ako ne možeš koristiti svoj suvlasnički dio, onda od ostalih suvlasnika traži naknadu u vidu najamnine.
Teško mi je psihički prolaziti sve to i razvod i nekako održati djecu čvrstom,bila sam bez posla,pomagala me financijski, ne mogu reći ali sve što sam željela je vratiti se u svoj dom. Ona ne shvaća koliko mi je teško živjeti s njmi, koliko je teško djeci vidjeti mamu i tatu kako se ne vole, kako se mrze.Odustala sam od braka, ucjenivao me financijama, ali eto nisam više mogla pa sam mu uzvratila tužbom. Pobjegla bih od njega ali nemam kud ,jer su mi moji kad sam ih najviše trebala okrenuli leđa.
dišpetoža is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 15:07   #28
Quote:
dišpetoža kaže: Pogledaj post
Teško mi je psihički prolaziti sve to i razvod i nekako održati djecu čvrstom,bila sam bez posla,pomagala me financijski, ne mogu reći ali sve što sam željela je vratiti se u svoj dom. Ona ne shvaća koliko mi je teško živjeti s njmi, koliko je teško djeci vidjeti mamu i tatu kako se ne vole, kako se mrze.Odustala sam od braka, ucjenivao me financijama, ali eto nisam više mogla pa sam mu uzvratila tužbom. Pobjegla bih od njega ali nemam kud ,jer su mi moji kad sam ih najviše trebala okrenuli leđa.
A jesi li rekla majci da muž fizički zlostavlja i tebe i djecu?
Bila sam slobodna malo zaviriti u tvoje ranije postove pa me zanima zna li tvoja majka npr za ovo?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=2487

Jer ako to zna a i dalje misli da trebaš sebe i djecu izlagati nasilju tog čovjeka, onda nažalost ni mjesto gdje je ona ne može ti biti pravi dom.

Ako bi pobjegla, što i ne čudi (više čudi koliko dugo to sve trpite) a nemaš kamo, budući da je tvoj muž registrirani zlostavljač s uvjetnom kaznom zatvora, možda bi bilo dobro da se posavjetuješ s nekim iz ženskih udruga ili neke sigurne kuće jer uvijek imaš kamo. Nije mi jasno u čijem stanu živite ti i muž, je li to neka zajednička imovina ili njegova od prije braka?

EDIT: kažeš da si bila bez posla pa pretpostavljam da si sad ipak negdje zaposlena i s te strane barem ne ovisiš financijski o njemu, što je velika prednost za odlazak u odnosu na ono od prije.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 16:30   #29
Da zaposlila sam se.Kuća je moje nasljedstvo, no on se pobrinuo da se uknjiži kao vlasnik, odnosno morala sam se svađati da me dopiše makar kao suvlasnika. Nemam tolika primanja da mogu pokriti stan i uzdržavati dvoje srednjoškolske djece. Pitanje skrbništva još nije riješeno i plaćanje uzdržavanja (oteglo se predugo i bojim se da će i duže).Četiri godine nije doprinosio u kućanstvo . To njegovo preburno reagiranje nije ništa dramatično za centar.Kad ti kažu da njih nije briga ko će djeci kupiti knjige, s obzirom da on to redovito zanemaruje iako djeca imaju pravo na besplatne udžbenike preko njega, pa ja odvalim 28000 , a on bi kao time pokrio svoje minuse.Moja majka mi je pomagala financijski ( to joj ne mogu osporiti i zahvalna sam joj na tome ), ali pod uvjetom da ostanem tu gdje sam.Ipak sam ja za nju žensko dijete i po njenom bi bio red sve ostaviti braći.
dišpetoža is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 16:39   #30
Ipak , shvatila sam da se ovakve situacije,ne mogu baš riještiti preko noći. Sretna sam da sam pronašla posao. Nisam još dobila ni prvu plaću, ali kao da sam ostvarila sedmicu na lotu. Ipak sam u toj zajednici prešla 40-u i imam malo radnog staža.. Tipična priča o mužu ovisna kućanica, neostvarena, zapuštena, izolirana. To što sam pronašla posao mogu zahvaliti dragom Bogu i mojoj djeci koja su me snažila, doslovno mi pomagali pisati molbe, spremali me na razgovor, tako da njihova uplakana mama zablista. I da dobila sam sasvim solidan posao bez protekcije i preporuka , nešto s čim ću moći kroz koji mjesec nadam se barem korak naprijed.
dišpetoža is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 09:55   #31
Quote:
dišpetoža kaže: Pogledaj post
Ipak sam ja za nju žensko dijete i po njenom bi bio red sve ostaviti braći.
Ali to je nasljedstvo tvojeg oca i da je on tako mislio onda bi im i sam sve ostavio.
Mislim da, bez obzira što ti imaš pravo biti u toj kući, s obzirom na atmosferu i takve komentare koje si napisala, bolje i za tebe i za djecu da tamo ni ne živite, nego da to riješite na neki drugi način, da ti isplate tvoj dio ili plaćaju najamninu. Uz tvoj posao i taj prihod moći ćete nadam se dobro živjeti i negdje drugdje.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:19   #32
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ali to je nasljedstvo tvojeg oca i da je on tako mislio onda bi im i sam sve ostavio.
Mislim da, bez obzira što ti imaš pravo biti u toj kući, s obzirom na atmosferu i takve komentare koje si napisala, bolje i za tebe i za djecu da tamo ni ne živite, nego da to riješite na neki drugi način, da ti isplate tvoj dio ili plaćaju najamninu. Uz tvoj posao i taj prihod moći ćete nadam se dobro živjeti i negdje drugdje.
Ovo je meni najbolje rješenje, još ako se može staviti na papir kao ugovor, vrhunski.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:35   #33
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ovo je meni najbolje rješenje, još ako se može staviti na papir kao ugovor, vrhunski.
pa zar ne vidiš da su sve prigrabili sebi-uključujući i njen
zakonski dio od oca?
Ne vjerujem da će potpisati ikakav ugovor,ali autorica
može na net-u pronaći kako doći do svog prava,
ili se posavjetovati sa advokatom.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:54   #34
Sve ti je to onda u zraku.

Može ih teretiti za najamninu do trenutka presude, a presuda može biti za 10-15 godina.

Ovako nema ni uvjete da se odseli negdje i sa klincima živi. Od muža može očekivati batine, a ne alimentaciju... ja se stvarno ponekad pitam zašto si to ljudi rade.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 21:06   #35
Pa eto vidis kakva joj je obitelj iz koje dolazi
Sta se onda cudis sta si zena dopusta
Dobro joj je doslo u glavu da ne bi trebala to trpit
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 20:50   #36
Dobar ti je rezon, ako je usrana obitelj, idem se udat i za obiteljskog nasilnika, malo mi je jedan problem.

Valjda bi za bijeg od problema trebao biti bijeg u obitelj bez problema, a ne u još gori problem.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 20:55   #37
Quote:
koma1982 kaže: Pogledaj post
recite,kako da razgovaram s njom i uvjerim je da će sve biti ok. ahhhhhh
Reci joj da ćeš inače biti na ulici- prikaži se ko žrtvu.
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 21:03   #38
Quote:
dišpetoža kaže: Pogledaj post
Ipak sam ja za nju žensko dijete i po njenom bi bio red sve ostaviti braći.
uviejk imaš pravo na nužni dio, za ostalo, tu ej pravobraniteljica za ravnopravnost spolova. nisam sigurna koliko može utjecati, al možda imaš osnovu za tužbu (spolna diskriminacija)
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 14:41   #39
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Dobar ti je rezon, ako je usrana obitelj, idem se udat i za obiteljskog nasilnika, malo mi je jedan problem.

Valjda bi za bijeg od problema trebao biti bijeg u obitelj bez problema, a ne u još gori problem.
Ne, nego vjerojatno nije dobila temelje za nesto drugacije u vidu samopouzdanja, samopostovanja, ne-bespomocnosti, vlastite vrijednosti i svijesti o sebi itd itd
A sigurno ju je lako uvjeriti da je kriva za osjecaje i postupke drugih itd itd

Moj je savjet psiholoska i pravna pomoc.
Mislim da se za pocetak nasljedjeni dio moze vratit u prvobitno stanje tj da se taj uskoro bivsi muz izbrise kao suvlasnik njenog nasljedstva.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 14:57   #40
Quote:
dišpetoža kaže: Pogledaj post
Da zaposlila sam se.Kuća je moje nasljedstvo, no on se pobrinuo da se uknjiži kao vlasnik, odnosno morala sam se svađati da me dopiše makar kao suvlasnika. Nemam tolika primanja da mogu pokriti stan i uzdržavati dvoje srednjoškolske djece. Pitanje skrbništva još nije riješeno i plaćanje uzdržavanja (oteglo se predugo i bojim se da će i duže).Četiri godine nije doprinosio u kućanstvo . To njegovo preburno reagiranje nije ništa dramatično za centar.Kad ti kažu da njih nije briga ko će djeci kupiti knjige, s obzirom da on to redovito zanemaruje iako djeca imaju pravo na besplatne udžbenike preko njega, pa ja odvalim 28000 , a on bi kao time pokrio svoje minuse.Moja majka mi je pomagala financijski ( to joj ne mogu osporiti i zahvalna sam joj na tome ), ali pod uvjetom da ostanem tu gdje sam.Ipak sam ja za nju žensko dijete i po njenom bi bio red sve ostaviti braći.

Hajde, pojasni malo ovo, kako se on to mogao upisati kao vlasnik na tvoje nasljeđe. Toga, takve mogućnosti u zakonu nema ako mu ti darovnim ugovorom to ne omogučiš sama. sva tvoja imovina koju imaš prije braka i u brak ju unosiš, kao i tvoje nasljedstvo ili poklon koji od nekoga dobiješ je tvoja posebna imovina, neotuđiva ni po kojem elementu i na nju tvoj muž ima pravo samo po tvojoj smrti ako ti drugačije ne odrediš, i to ne na polovinu, kao što je to slučaj sa imovinom koju steknete zajednički za vrijeme trajanja braka, nego kao i svako dijete -. dakle, ako imata dvoje djece, njegov će zakonski dio biti jedna trećina. Kod zajedničke imovine je to jedna polovina, a u drugoj polovini još jedna trećina. Razumiješ razliku?
Ali, nikako se on ne može uknjižiti vlasnički na ono što ti naslijediš prije ili za vrijeme braka.
Pojasni.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.