Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2016., 19:46   #1
Savjet, utjeha, pomoć

Pozdrav svima,
nasla sam se u teskoj zivotnoj situaciji...pred vratima razvoda sam. Zapravo odluka o sporazumnom je donesena samo se on jos premislja oko djece- da li da ih prepusti meni ili da zive sa njime jer smatra da bi im s njime bilo bolje. Oboje radimo, djeca jos idu u osnovnu skolu i jako su vezana uz mene.Toga me jako jako strah. Zivimo u stanu njegovih roditelja i nemaml dovoljno primanja da ode jedno od nas u podstanare. Meni nema tko pomoci, samo imam zivu seku koja ima svoju obitelj ....Razlog rastave je sto je on nasao drugu i nije mu stalo vise do naseg braka...postujem iskrenost...ali svejedno boli...14 god. baceno....njegove rijeci da mu nikad nije ni bilo stalo...kvragu, pa sto smo se zenili, radili djecu...nije ga nitko silio?! Eto, otvorila sam dusu...nitko to jos ne zna...on ne zeli nikome da govorimo...a meni na dusi veliki kamen..
trnjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 23:26   #2
Pa gdje ce tko zivit poslje razvoda

Mislim da je vrijeme da otvoris dusu i u rl. Treba ti podrska, a on nema sta odlucivat kako ces ti trazit podrsku, on ju je nasao.

Duboko udahni i nadji postovanja za oboje kolko god bilo tesko.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 23:35   #3
Baš me rastužilo ovo pročitati. Ja sam svježe oženjen i ženica mi je trudna. Gadi mi se takva gamad koja ostavlja svoje jadne ženice.
vsurlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 23:38   #4
Quote:
trnjanka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
nasla sam se u teskoj zivotnoj situaciji...pred vratima razvoda sam. Zapravo odluka o sporazumnom je donesena samo se on jos premislja oko djece- da li da ih prepusti meni ili da zive sa njime jer smatra da bi im s njime bilo bolje. Oboje radimo, djeca jos idu u osnovnu skolu i jako su vezana uz mene.Toga me jako jako strah. Zivimo u stanu njegovih roditelja i nemaml dovoljno primanja da ode jedno od nas u podstanare. Meni nema tko pomoci, samo imam zivu seku koja ima svoju obitelj ....Razlog rastave je sto je on nasao drugu i nije mu stalo vise do naseg braka...postujem iskrenost...ali svejedno boli...14 god. baceno....njegove rijeci da mu nikad nije ni bilo stalo...kvragu, pa sto smo se zenili, radili djecu...nije ga nitko silio?! Eto, otvorila sam dusu...nitko to jos ne zna...on ne zeli nikome da govorimo...a meni na dusi veliki kamen..
Zao mi je zbog svega sto si prosla i sto ces jos proci. Nemoj kretati od stava da ti nema tko pomoci. Seka moze biti makar emocionalna podrska ako ste bliske. A mozda te ugodno iznenadi i s nekakvom logistickom pomoci barem na pocetku. S idejom da ti nema tko pomoci neces se usrecit jer neces pomoc ni trazit.
Ne razumijem bas zasto udovoljavas njegovoj zelji da ne govorite nikome? Ako je to zbilja konacna odluka i ako ti imas potrebu podijelit to s bliskim ljudima...zasto to ne ucinis? Pretpostavljam da se i ti sama pomalo bojis izgovorit to jer time postaje stvarno?
Jeste rekli djeci?
A njegove rijeci da te nije nikad ni volio nemoj bas uzimat kao apsolutnu istinu. To sto govori je njegovo vidjenje vaseg odnosa iz danasnje perspektive dok su mu misli uz drugu zenu. Mozda je samo zaboravio da te volio. Mozda si olaksava odluku na taj nacin. Mozda pokusava olaksat i tebi.
Ti djelujues prilicno smirena. Cini mi se da vodite civilizirane razgovore sto je dobro za djecu. Ali tolika smirenost moze biti razorna za tebe ako te iznutra razdire. Pazi na sebe da bi mogla pazit na djecu.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 05:52   #5
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
. Ali tolika smirenost moze biti razorna za tebe ako te iznutra razdire. Pazi na sebe da bi mogla pazit na djecu.
Da zbog djece sam naoko i smirena, moram...kako ce oni.Majstariji zna...osjeca i rekla sam mu da nemozemo ja i tata vise zajedno ali da on ima tatu zauvijek. Samo je pitao: "Mozemo mi reci da bi sa tobom zivjeli". Tu mi je srce skoro prepuklo. Naravno da mozete reci, moj odgovor. Ja ne zelim govoriti njegovim roditeljim,a to je na njemu... i ne zelim se pomiriti...zelim samo mirno nastaviti s djecom zivjeti. On bi mogao otici svojima.. da zeli a nas pustiti u tom malom stanu da zivimo dok se ne snadjemo (vjerujem da bi njegovi na to pristali jer su dosta realisticni... nadam se). Hvala vam svima na rjecima...puno znace...daju mu nadu da nisam pogrijesila sto i ja zelim da je kraj...da se ne patimo ni ja ni on. Zelim mu svu srecu ovog svjeta, da nađe ono sto trazi, samo neka nas pusti da si sredimo zivot...
trnjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 08:25   #6
Glupost da mu nikad nije stalo. To je samo jos jedna recenica kojom zeli pozuriti cijelu stvar...
Kukavica je i svjestsn je da te vrijeda i da te povrijedio.
Ali zeli biti s njom i zeli sprijeciti prevelike emotivne radplete izmedu vas. Pa je lakse grubim rijecima prekinuti mogucu agoniju i srezati sve u startu.
Njemu je tako lakse. Zaslkepljen je i ne mari previse za to sto cini jer samo zeli sto prije biti s njom.
A ako je u friskoj vezi, glup je ako se zaletio. Jer takvi uglavnom izvise i na jednoj i na drugoj strani...
Da ne kazem kako ce ga djeca drugacije gledati
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 08:36   #7
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Glupost da mu nikad nije stalo. To je samo jos jedna recenica kojom zeli pozuriti cijelu stvar...
Kukavica je i svjestsn je da te vrijeda i da te povrijedio.
Ali zeli biti s njom i zeli sprijeciti prevelike emotivne radplete izmedu vas. Pa je lakse grubim rijecima prekinuti mogucu agoniju i srezati sve u startu.
Njemu je tako lakse. Zaslkepljen je i ne mari previse za to sto cini jer samo zeli sto prije biti s njom.
A ako je u friskoj vezi, glup je ako se zaletio. Jer takvi uglavnom izvise i na jednoj i na drugoj strani...
Da ne kazem kako ce ga djeca drugacije gledati
Ja sam ta koja je pokrenula pitanje razvoda, ne on, jer nemam namjeru cekat da on odluci dal je ona ta koja mu odgovara ili ne-to su njegove rijeci: Ne znam dal je ona ona prava ili ce to biti neka druga. Kad saznam reci cu ti. Ja na to nisam pristala-da cekam dok on ne isproba i da gledam kako javno, pred djecom i pred menom se po cijele dane s njom dopisuje, i noci. Na takvo ponizavanje JA ne pristajem. Hvala vam na podršci i utjesi, ne trazim da mi kazete da me volio...njemu na dusu...ali lakse mi je kada mogu sa nekime...nepoznatim podijeliti stanje svoje duse...hvala

Poslano sa mog LG-D331 koristeći Tapatalk
trnjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 08:50   #8
Quote:
trnjanka kaže: Pogledaj post
Ja sam ta koja je pokrenula pitanje razvoda, ne on, jer nemam namjeru cekat da on odluci dal je ona ta koja mu odgovara ili ne-to su njegove rijeci: Ne znam dal je ona ona prava ili ce to biti neka druga. Kad saznam reci cu ti. Ja na to nisam pristala-da cekam dok on ne isproba i da gledam kako javno, pred djecom i pred menom se po cijele dane s njom dopisuje, i noci. Na takvo ponizavanje JA ne pristajem. Hvala vam na podršci i utjesi, ne trazim da mi kazete da me volio...njemu na dusu...ali lakse mi je kada mogu sa nekime...nepoznatim podijeliti stanje svoje duse...hvala

Poslano sa mog LG-D331 koristeći Tapatalk
Bez obzira na vas razvod i tko ga pokrece, morate razgovarati i dogovoriti kako cete funkcionirati kasnije. Zbog djece.
Toliko odgovoran mora biti, bez obzira na zaljubljenost.
Kako si saznala? Jel se uopce skrivao?
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 09:08   #9
Djeca ce SIGURNO zivjeti s tobom,jer smo u rvackoj. Dakle,tog se ne moras bojati. Ako pristane otici svojima,imas sve sto ti treba. Ipak ubrzaj dogovor,stavite sve na papir i prije nego krene postupak u CzSS,da znas na cemu si. Potrazi neki alternativni smjestaj ukoliko se ne uspijete dogovoriti oko stana(ima praznih gradskih stanova),ali probaj s njim sve dogovoriti
Ne kukaj
Covjek je nasao drugu,trenutno je zaljubljen,pa iskoristi to radi dogovora. Svaki dogovor potpisite u CsZz
Budi prakticna i realna,ne zavaravaj se podilazenjima tipa "jadna ona,on ima ljubavnicu"...
Nitko nema drugu zenu bez razloga,zapamti
Izadji iz emotivnog dijela i budi prakticna i realna
Trebas novi zivot
Pamet u glavu
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 09:15   #10
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Djeca ce SIGURNO zivjeti s tobom,jer smo u rvackoj. Dakle,tog se ne moras bojati. Ako pristane otici svojima,imas sve sto ti treba. Ipak ubrzaj dogovor,stavite sve na papir i prije nego krene postupak u CzSS,da znas na cemu si. Potrazi neki alternativni smjestaj ukoliko se ne uspijete dogovoriti oko stana(ima praznih gradskih stanova),ali probaj s njim sve dogovoriti
Ne kukaj
Covjek je nasao drugu,trenutno je zaljubljen,pa iskoristi to radi dogovora. Svaki dogovor potpisite u CsZz
Budi prakticna i realna,ne zavaravaj se podilazenjima tipa "jadna ona,on ima ljubavnicu"...
Nitko nema drugu zenu bez razloga,zapamti
Izadji iz emotivnog dijela i budi prakticna i realna
Trebas novi zivot
Pamet u glavu
Super ju savjetujes, samo si zaboravio, da je trenutno vjerojatno povrijedena i da joj moc rasudivanja nije bas na najvisoj razini..
Ne znam jesi li ti odmah izvadio kalkulator kad su se tebi stvari pocele dogadati, ali postoji vrijeme prilagodbe na situaciju...neide to bas svima od prve nazalost...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 09:26   #11
Neku utjehu na forumu bas i nece naci....ovo "jadna ti",tapsanje po ramenu,nece je nigdje pametno odvesti
Bolje da se pokrene sto prije,dok je muz jos zaljubljen

Uostalom,ona je i pokrenula razvod,zar ne? Na zalost,iz emotivnih,a ne prakticnih razloga,ali dobro...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 09:30   #12
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Neku utjehu na forumu bas i nece naci....ovo "jadna ti",tapsanje po ramenu,nece je nigdje pametno odvesti
Bolje da se pokrene sto prije,dok je muz jos zaljubljen

Uostalom,ona je i pokrenula razvod,zar ne? Na zalost,iz emotivnih,a ne prakticnih razloga,ali dobro...
Kuzim ja tebe...
Ali cini mi se da je to zena iz klasicnog braka gdje je ipak muz vodio brigu o svemu. Ne mislim da je bila nesposobna, ali ono, da su se svi ipak oslanjali na njega kao na musko u kuci, a ona je bila tipicna zenica i mama, i cini mi se kao dobra mama. A takvim je zenama tesko od prve proci i prilagoditi se na novu situaciju bez tuge i straha.
Kao i svakoj osobi koja se davala u svoj brak uostalom...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 09:49   #13
Ne nije se skrivao, otvoreno i jos sada to radi, znaci da je i on htio kraj samo je prepustio meni da ti na glas kazem. Ne trazim nikoga da mi kaze da ce mi se vratiti, jer to ne zelim. Vec samo ljudski trazim utjehu...da ce za mene i djecu biti sve donekle ok. Svjesna sam ja svega...ali sam samo covjek...sa osjecajima. Hvala na toplim rjecima, savjetima bistrih glava...netrebam osudjivanje....osudjujem sama sebe dovoljno. Mislim da onaj tko zeli, razumije zasto sam ovdje otvorila dusu. I njima hvala od <3

Poslano sa mog LG-D331 koristeći Tapatalk
trnjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 09:56   #14
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Kuzim ja tebe...
Ali cini mi se da je to zena iz klasicnog braka gdje je ipak muz vodio brigu o svemu. Ne mislim da je bila nesposobna, ali ono, da su se svi ipak oslanjali na njega kao na musko u kuci, a ona je bila tipicna zenica i mama,
Mozda se i jesam oslanjala na njega no samo u tome da cemo ostat u braku do kraja...no sve drugo...kuca, djeca...obitelj sira je bilo na meni. Ma zapravo sve to nije ni vazno...samo se osjecam tuzno...cak ne ni izdano...vec samo vrlo vrlo tuzno...tko to ne shvaca sretan je jer se nije nasao u slicnoj situaciji. Ako ovaj post izazove nepotrebna svadjanja molim admine da ga izbrisu da izbjegnemo sukobe...ne trebamo ih ni ja niti dragi ljudi ovdje


Poslano sa mog LG-D331 koristeći Tapatalk
trnjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 10:12   #15
Ovdje su ti svi ljudi prosli takve i jos teze stvari...obiteljsko nasilje,tucnjave pred djecom,razbojene glave,bacanje stvari po ulici policiju,kazneni i prekrsajni sud,privodjenje

Savjetujem te kako najbolje znam
Zanemari tugu i emocije
Gledaj naprijed i organiziraj se
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 10:24   #16
djeluješ kao hrabra, pribrana i realna žena...
ako si stvarno odlučila da je kraj, drži se toga,
i ne mijenjaj odluku bez obzira na njega...jer on će se još sto puta predomisliti
a to ti ne treba...pamet u glavu...organiziraj se

emocije će polako hlapiti...ne odmah ali hoće...kada ti bude teško samo
se sjeti njegovih riječi..ponašanja..
život je pred tobom, imaš svoju djecu...sve će biti dobro
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 10:41   #17
Dobro si odlucila, sve drugo mi bilo gazenje vlastitog samopostovanja. Mozda si samo zeljela da on reagira, da kaze hajmo nesto poduzet za brak, ali nije i to je isto odgovor.
Slazem se sa khs, trebas sad iskoristit u svoju korist to sto je on voljan ucinit ti ustupke oko sporazumnog. Ali sve nek bude napismeno.
Jel radis?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 11:18   #18
Radim hvala Bogu i to od nedavno. Kao da mi je samo nebo poslalo posao . Nemislim odustati jer zasto da smo oboje nesretni, ako je tako bolje svako na svoju stranu...koliko god meni trenutno tesko bilo

Poslano sa mog LG-D331 koristeći Tapatalk
trnjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 11:20   #19
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
život je pred tobom, imaš svoju djecu...sve će biti dobro
To me i drzi...djeca. Te rijeci podrske puno znace hvala ti


Poslano sa mog LG-D331 koristeći Tapatalk
trnjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:07   #20
Moras sto prije shvatiti da vaseg braka vise nema,i ne razmisljati o tome zasto,kako,itd..
Okreni odmah novu stranicu u zivotu,ne okreci se,iskoristi njega da se sto prije dogovorite o svemu...
O djeci,tj s kim ce zivjeti,tesko da on moze odlucivati...tako da cekanje "njegove odluke" tebi ne znaci nista
Na zalost,a na tvoju srecu zivimo u rvackoj,djeca idu majci ma koliko se otac "postavljao na glavu" oko toga
Tako da se sto prije dogovorite oko stana i alimentacije
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.