Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2011., 20:11   #301
kako se kreću cijene za ruke za trakaste temelje na ravnom terenu?
ako je iskop napravljen d90cm, š50cm, treba postaviti armaturu i zalijati temelje u zemlji,
šalovati nadtemeljne zidove v60cm, š30cm, armirati ih i betonirati- navoziti šljunak i nabiti ga
te napraviti AB temeljnu ploču d20 cm.
znači, trebam samo cijenu za ruke za te radove. Hvala
Shlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 22:30   #302
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
u AB ploču trebaš stavljati Q armature npr. Q335. R armature su jednostruko nosive a Q dvostruko. Zbog takvih sranja sam skoro išao ubiti statičara no smirio me izvođač koji je napravio sve s Q335 mrežama. Pisao sam nekaj o tome na svom blogu, nemojte stavljati R mreže.
glupost.
R mreže postoje s razlogom.
i nisu jednostruko/dvostruko nosive nego nosive u jednom (R-mreže) ili u dva smjera (Q mreže).

ne znam što je bilo u tvom slučaju, za što je točno korištena R mreža pa ne bih ulazila u daljnju raspravu, ali uzmite s rezervom ono što vam po tom pitanju kažu izvođači. pogotovo ako imaju "prijateljski" usmeni dogovor sklopljen s nekim ko prodaje armaturu. Q mreže su skuplje jer su teže.
no, ne isključujem ni to da je statičar glup, nikad se ne zna, ima svega

anyway, za opću informaciju, R mreže se koriste kod ploča koje nose samo u jednom smjeru. to su najčešće dugi i uski balkoni, uski hodnici koji sa svake strane imaju nosive zidove i sl. zato im je armaturna šipka u jednom smjeru deblja od drugog smjera, jer taj drugi smjer ne nosi ništa (ili skoro ništa), ali služi ko potrebna konstruktivna armatura.

Q mreže se koriste kod ploča koje su otprilike sličnih dimenzija širine x duljine, gdje u nošenju sudjeluju oba smjera. također se ugrađuju u zidove, posebno u seizmičkim područjima. kod njih su šipke istog profila.

dakle, razlika je u smjeru nošenja i težini, odnosno količini željeza, a shodno tome i cijeni.

eto
gariful is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:14   #303
Evo da vidite kolko to kosta na mom gradilistu: http://kucica.com.hr/2011/07/cijena-...tonski-radovi/
HPP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:25   #304
Quote:
HPP kaže: Pogledaj post
Evo da vidite kolko to kosta na mom gradilistu: http://kucica.com.hr/2011/07/cijena-...tonski-radovi/
svaka cast na blogu, zanimljivo je pratiti razvoj situacije. Sretno
kiwiwi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 11:16   #305
Koliko ovlašteni arhitekt računa po kvadratu nekretnine? Imam gotovu nekretninu, trebam njega da mi napravi nacrt. Radi se o 100m2.

Hvala.
mirabelo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 13:16   #306
Postovani,
dali imate koga za preporucit za iskope u Rijeci ili okolici?

Pozz
roman_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 11:47   #307
Quote:
mirabelo123 kaže: Pogledaj post
Koliko ovlašteni arhitekt računa po kvadratu nekretnine? Imam gotovu nekretninu, trebam njega da mi napravi nacrt. Radi se o 100m2.

Hvala.
ne znam odakle si, ali u splitu ti obično uzimaju 6-7-8 eura/m2, ovisi kakva je kuća, di se nalazi, s kim se pogodiš...

mada je sada navodno neki novi cjenik otkad je izašao novi zakon o legalizaciji tako da nisam 100% sigurna.
gariful is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:41   #308
Kolko se danas kreću cijene za skidanje lamperije i postavljanje knaufa po kvadratu (sa i bez materijala)?
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 21:05   #309
Ako mi netko može reći koliko se kreću soboslikarski radovi- obična boja, bijeli strop, visina prostorija 3,5 m? Isto tako keramičarski- plaganje pločica u kupaoni- podne.
Hvala!
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 06:50   #310
Evo ovako: imamo vrlo grubu ideju pretvoriti tavan obiteljske kuce u stan i naravno ni i od ideje koliko bi vrlo okvirno to moglo kostati pa molim ako tko ima pametniji ili da je radio slicno naka mi baci neku cijenu cisto radi orjentacije...

Kuca ima dimenzije 10x6 i u dva nivoa je jer je na kosom terenu. Mi bi uz tavan tih dimenzija stanu pripojili i 30 kvadrata kata ispod dakle ukupno 90 kvadrata.

U prostoru nema nicega, nikakvih instalacija, dovoda odvoda osim dvije zarulje i dva stekera.

Krov je nikakav od onih azbestnih ploca, dakle treba ga mijenjati i ili dici jednu veliku krovnu kucicu ili dici zid na jednoj strani kuce. Treba li mi dozvola za kucicu ili samo za zid?

Grijanje je plinsko treba uvesti etažno u cijelu kucu i mislim da je vrijeme da se promijeni i pec i sve.


Treba prosiriti stubiste izmedju dva kata jer bi stan bio dvoetazni i napraviti vanjski ulaz u stan dakle dograditi pravokutnik na postojeci ulaz kuce koji bi bio stubiste.

Ima li itko ikakvu ideju o cijeni?

Najvece stavke su cini mi se to uvodjenje grijanja i mijenjanje peci koja grije cca 250 m2?
Krov?
Dovod vode i instalacija za kuhinju i kupaonu?
Vanjski ulaz?

Znam da treba milijon informacija jos ali stvarno ne trazim troskovnik nego neku okvirnu cijenu za te vece stavke i cijenu adaptacije sa materijalom po kvadratu za unutarnji prostor bez icega?
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 12:06   #311
zanima me informativno koliko bi kostalo betoniranje parcele od 4000 m2?
s time da bi parcelu tribalo pripremit za betoniranje... evo link kako otprilike izgleda parcela link

parcela je u boljem stanju nego ova na slici ali barem priblizno da se zna....

Hvala!
flash2460 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 15:20   #312
GDJE U ZAGREBU KUPITI NAJPOVOLJNIJE ŠINDRU IOSB PLOĆE
brunobrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 14:45   #313
Quote:
Neroslava kaže: Pogledaj post
Kolko se danas kreću cijene za skidanje lamperije i postavljanje knaufa po kvadratu (sa i bez materijala)?
ako ste saznali koliko se krece cijena za skidanje lamperije moze meni ta informacija?
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 09:00   #314
FERT, cijena

Kolika je cijena izrade Fert stropa? Samo ruke, bez materijala.
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 10:40   #315
Quote:
nikicam2 kaže: Pogledaj post
Kolika je cijena izrade Fert stropa? Samo ruke, bez materijala.
zavisi o mnogočemu, kakv, gdje, kat, prostorije, ukrute, opalata, daska, podupirači tvoji, njegovi...

50kn pa na dalje
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 15:21   #316
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
zavisi o mnogočemu, kakv, gdje, kat, prostorije, ukrute, opalata, daska, podupirači tvoji, njegovi...

50kn pa na dalje

Poluukopana garaža. 3.3x6,5m + mali balkon 0,6*3,3m. Sav materijal moj. Betoniranje je mikserom/pumpom.
Oplata i podupirači i rad od majstora.

Treba mi neka orjentacijska cijena.
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 15:53   #317
Quote:
nikicam2 kaže: Pogledaj post
Poluukopana garaža. 3.3x6,5m + mali balkon 0,6*3,3m. Sav materijal moj. Betoniranje je mikserom/pumpom.
Oplata i podupirači i rad od majstora.

Treba mi neka orjentacijska cijena.
to je to, ja bi uzeo oko 50-60 kn/m2
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:38   #318
Zna li itko koliko dođe dogradnja male terase cca 3x2 metra, na 2. katu kuće, u Zagrebu? I koliko koštaju sve te dozvole koje se moraju pribaviti? Puno hvala!
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 15:48   #319
Kuhinja cca 14 m2, trebalo bi postrugati strop, predletati i pokrečiti bijelom bojom. Imam čovjeka koji bi mi to napravio (čovjek je maler, trenutno bez posla), dužan mi je neku lovu pa bih to prebio. Zanima me okvirno kolika je realna cijena za to da mi baš ne "napumpa" previše da si smanji dug. Hvala
kia pride is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 12:55   #320
Koja bi cijena bila za šalovat 50 m ograde,tj betonskog nadvoja ,vidine 30 cm... znaci samo ruke?
eduardo12345 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.