Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2014., 22:09   #4021
Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post
Ako si maturant sad mislim da našeg profesora druge godine nećeš upoznati, ide u penziju.

Nemre se on prepričati, to moraš doživjeti.

Ma gradivo se toliko puta ponovi na vježbama i kolokvijima da ti je za ispit dovoljno tjedan dana da si ponoviš , naučiš sistematiku (na hrvatskom i latinskom) i pogledaš malo preparate na zavodu koji ti dođu na ispit.

Nisam maturantica, završila sam prije 3 godine za farmaceuta ali to nikako nije za mene. Oduvijek me zanimala veterina. Tako da sad pauziram, ucim za maturu i nadam se najboljem. Imam odličnog veterinara koji me je još više zainteresirao za to, iako bi on najradije da ja upišem nešto drugo, ali ok...dojadilo mu je više natezanje s budalama na poslu...pa valjda zato me želi usmjeriti na nešto drugo.

Na kojoj si ti godini?
__________________
Başarı için dört şey: çalış, dua et, düşün ve inan :)
Miki35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:03   #4022
Ak ti je dosadilo natezanje s budalama na poslu di si veterinu našla.

Kad ti dođu vlasnici koji bi sami postavljali dijagnoze i određivali terapije jer su "proučili materiju na internetu",a takvih ti je bar jedan dnevno.
__________________
I have seen things so beautiful they have brought tears to my eyes. Yet none of them can match the gracefulness and beauty of a horse running free.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 21:37   #4023
Ne meni, njemu hahaha...ja jako dobro znam što me čeka ako upadnem, sa svoja 3 pasica (koja više nemam ) sam tamo provela jako puno vremena pa sam bila u prilici vidjeti s čime se svaki dan susreće, bar jedan dio, samim time što to nije privatna ambulantica već državna/gradska stanica...i vidjela sam kako su vlasnici nemogući, ima svega pa čak i prijetnji...

Dobro je moj veterinar rekao, oni koji mi dođu i postavljaju dijagnoze jer su tako pročitali na google-u, ja im onda kažem idite onda kod Dr. Google-a da vas liječi...
__________________
Başarı için dört şey: çalış, dua et, düşün ve inan :)
Miki35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 10:24   #4024
Ima li kruha u struci? Moja prijateljica planira da ide u AUS/NZ ali izgleda da ni tamo vise nije bajno za veterinare. Place se smanjuju a cijene rastu, kao i kod nas
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 12:50   #4025
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Ima li kruha u struci? Moja prijateljica planira da ide u AUS/NZ ali izgleda da ni tamo vise nije bajno za veterinare. Place se smanjuju a cijene rastu, kao i kod nas
Ne znam odakle ti ta informacija da nije bajno za veterinare u zemlji kojoj je poljoprivreda razvijena do bola, jedni od najvećih izvoznika ovaca i ovčjeg mesa. NZ je površinom 4 puta veći od hrvatske, sa približno istim brojem stanovnika a imaju svega 2500 veterinara a doslovno svi se bave poljoprivredom na neki način. U početku je naravno teško i plaća sigurno neće bit bajna ali za nekog tko zna radit svoj posao nema nikakvih problema...Meni je u planu selidba na NZ čim završim faks tako da sam dosta vremena provela informirajući se o tome..Ovdje isto ima zanimljivosti o tome http://www.careers.govt.nz/jobs/anim.../veterinarian/
__________________
Behold a crusifix, for what does it symbolise? Pallid incompetence hanging on a tree.
LadyDementia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 20:38   #4026
Mislim da je najveci problem za domace veterinare, zbog studentskih kredita, zaduzeni su do guse, zbog toga kukaju, isto se desava u AUS i US i u GB.

Kod nas jeobrazovanje relativno jeftino pa nasi strucnjaci nemaju taj kamen oko vrata. Vjerujem da ima jos mnogo slobodnih mjesta za rad i da nece doci do zasicenja tako brzo.
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 22:38   #4027
Jel ima zakasnine u knjižnici?
LittleBoots is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 15:16   #4028
Srećom, nema.
__________________
I have seen things so beautiful they have brought tears to my eyes. Yet none of them can match the gracefulness and beauty of a horse running free.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 18:40   #4029
Kolika je lani bodova imao zadnji na listi?
dariafloyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:38   #4030
Mene zanima od nekog ko studira Veterinu da mi kaze savjet, da li da upisujem ili ne. cula sam da je pretesko nac posao, da ima previse veterinara i da place nisu nikakve.. Takoder, kolko tesko je upast na faks?
ivonnel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 10:36   #4031
Quote:
ivonnel kaže: Pogledaj post
Mene zanima od nekog ko studira Veterinu da mi kaze savjet, da li da upisujem ili ne. cula sam da je pretesko nac posao, da ima previse veterinara i da place nisu nikakve.. Takoder, kolko tesko je upast na faks?
Nitko ti tu ne moze rec da li da upises ili ne upises veterinu... Sve sto tu navodis da si cula je u pravilu istina...
To koliko je tesko upisati ti isto ne mogu rec jer ja nisam upisala preko drzavne mature kako je sad, ali niti drugi ti ne mogu rec jer to je individualno. Nekome je tesko nekome ne, ovisi koliku zelju imas za taj faks i kakav si ucenik opcenito.
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 22:14   #4032
sam fakultet nije preteško upisati, dapače, ostane i mjesta za jesenski rok, ali je faks jako težak i svega nekoliko ljudi ga završi. ako želiš veterinu budi spremna puno učiti i odricati se.
Abby18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 18:59   #4033
pozdrav!

ima tko kakvav savjet za državni ispit za veterinare?

lp
tomy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 19:35   #4034
Quote:
Abby18 kaže: Pogledaj post
sam fakultet nije preteško upisati, dapače, ostane i mjesta za jesenski rok, ali je faks jako težak i svega nekoliko ljudi ga završi.
Ajd ne pretjeruj
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 17:42   #4035
Možda je mislila "samo nekoliko ga završi bez težih psihičkih poremećaja"...










__________________
I have seen things so beautiful they have brought tears to my eyes. Yet none of them can match the gracefulness and beauty of a horse running free.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 22:26   #4036
Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post
Možda je mislila "samo nekoliko ga završi bez težih psihičkih poremećaja"...










I ti fulavaš
Ispravim te

Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post
Možda je mislila "samo nekoliko ga upiše bez težih psihičkih poremećaja"...
Šalu na stranu
Teško je koliko si sam napraviš da je teško, posla nema na bacanje, al se nađe, tko želi raditi
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 13:46   #4037
Hahaha, može i tako.

Ja se zbilja nadam, malo nas realnost pritišće na ovim završnim godinama.
__________________
I have seen things so beautiful they have brought tears to my eyes. Yet none of them can match the gracefulness and beauty of a horse running free.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 17:12   #4038
Bokkk!
Zna li netko uvjete prebacivanja sa veterine na stomatologiju? Da li je vazan prosijek ocjena, etcs bodovi ili?
ivaap is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:30   #4039
Pozdrav !
Pitanje za maturante koji žele upisati veterinu, do kad se treba poslati ona liječnička potvrda da si zdrav ?
weeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 21:06   #4040
s oprostenjem sere mi se od ovih sto bi upisali vef pa poslije lagano na medicinu ili stomatologiju...uzimate nekome mjesto, nekome tko je bas htjeo veterinu. Ako ne uspijete isprve na zeljeni fax vise srece dogodine.

potvrde se salju mislim do kraja 6.og mjeseca...pise negdje...
__________________
Başarı için dört şey: çalış, dua et, düşün ve inan :)
Miki35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.