Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2007., 10:06   #1
kredit-interkalarna kamata

Da li mogu odgoditi isplatu kredita u banci? Najme, referent me nije upozorio na interkalarne kamate, kredit je odobren i trebao se isplatiti za koji dan. Prodavatelj (rođak) pristaje čekati do 30.4., kad bih ja platio minimalnu kamatu.
U ugovoru piše rok isplate 17.4., ali kažem čovjeku je svejedno.
novinick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 13:29   #2
Kod isplate kredita uvijek je najpovoljnije da ona bude zadnji dan u mjesecu, u protivnom se uvijek obracunava interkalarna kamata prema broju dana preostalih do kraja mjeseca.
Ukoliko rodjaku nije problem cekati, preporucujem ti isplatu na 30.04.
fjaka02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:58   #3
interkalarnu kamatu plaćaš umjesto prve rate...što ti kasnije obrade kredit - to manje platiš..i to je neki postotak na iznos kredita i cijene obrade kreditta
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:45   #4
U svakom slučaju kako ti se bliži kraj mjeseca, to ti je kamata manja. Probaj se dogovoriti u banci da to bude zadnji dan u mjesecu, iako sumnjam da će na to pristati - možda na predzadnji?
Btw, ako ti je kredit manji, neka ti izračuna interkalarnu kamatu, pa ćeš onda vidjeti. Npr. isplata 22.000,00€, 15-tog u mjesecu iznosi 300,00 kn u "mojoj" banci".
GREŠNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 00:11   #5
Quote:
novinick kaže: Pogledaj post
Da li mogu odgoditi isplatu kredita u banci? Najme, referent me nije upozorio na interkalarne kamate, kredit je odobren i trebao se isplatiti za koji dan. Prodavatelj (rođak) pristaje čekati do 30.4., kad bih ja platio minimalnu kamatu.
U ugovoru piše rok isplate 17.4., ali kažem čovjeku je svejedno.
svakako bi trebao odgoditi, a da li možeš, to moraš pitati referenta u banci
iznos kamate = rata*dan isplate/broj dana u tom mjesecu
npr. rata kredita ti je 200€ i kredit sjedne 17.04., interkalarna kamata ti je 200*17/30=113.33€
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 07:25   #6

Po tvom izračunu interkalarna je manja ako je raniji datum u mjsecu?
Napr. 200€ x 6. (dan u mjesecu) /30= 40€
novinick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:06   #7
Quote:
novinick kaže: Pogledaj post

Po tvom izračunu interkalarna je manja ako je raniji datum u mjsecu?
Napr. 200€ x 6. (dan u mjesecu) /30= 40€
sve to stoji za kamate, bolje isplata na kraju mjeseca, al onda je tečaj najgori, pa na kraju isto govno pojedeš, ne možeš pobjeć da im nešto ne platiš
alexandras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:47   #8
Ako banka ima takvu logiku da ti anuitet (rata+kamata) dospijeva svaki zadnji u mjesecu onda ti je definitivno bolje da isplata bude što kasnije.
Ali ovisno od banke do banke treba vidjeti na koji datum imaju dospijeća anuiteta.
ZABA koristi ili zadnji ili prvi u mjesecu pa je to tu negdje

Pojednostavljeno interkalarna kamata je kamata na glavnicu kredita obračunata od datuma kad ti je kredit plasiran do dana kad je započela otplata.

Znači za tebe je bolje da ti kredit isplate što bliže datumu prelaska kredita u otplatu
jer imaš manje dana za obračun interkalarne kamate.

Npr...
novac si dobio 16. kredit prelazi u otplatu na kraju mj tj 31
znači 50,000.00 EUR stopa 5%, i 15 dana za obračun je cca 100 EUR interkalarne kamate

naravno, što više dana za obračun to veća kamata pa ako si imao peh da ti daju pare 01. to ti je cca 200 EUR interkalarne kamate
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:50   #9
Naravno, da li će banka biti spremna odgoditi isplatu da ti bolje prođeš je vrlo upitno.
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:26   #10
Quote:
novinick kaže: Pogledaj post

Po tvom izračunu interkalarna je manja ako je raniji datum u mjsecu?
Napr. 200€ x 6. (dan u mjesecu) /30= 40€
ups u pravu si, sitni sati su bili kad sam pisao
treba biti: 200*(30-17)/30=86.66€
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:35   #11
pa kaj ne pitaš u banci, a ne na forumu?

po mom mišljenju, ako je u ugovoru datum isplate definiran, to će ti biti problem, zato što si ovjerio ugovor koj j.b. i sve suprotno ugovoru je proitv pravila, a banke nisu baš fleksibilne kad se radi o pravilima. trebao si dogovoriti odmah datum isplate, a službenik/ca te je mogla i upozoriti na interkalarnu
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:40   #12
Quote:
maks kaže: Pogledaj post
npr. rata kredita ti je 200€ i kredit sjedne 17.04., interkalarna kamata ti je 200*17/30=113.33€
nije istina. ako imaš listu otplate rata kredita, pogledaš koliki dio prve rate otpada na kamatu. interkalarna kamata je približno (30-17)/30*(kamata prve rate). to je zato što u interkalarnoj kamati ne otplaćuješ glavnicu
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:48   #13
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
nije istina. ako imaš listu otplate rata kredita, pogledaš koliki dio prve rate otpada na kamatu. interkalarna kamata je približno (30-17)/30*(kamata prve rate). to je zato što u interkalarnoj kamati ne otplaćuješ glavnicu
Upravo tako!
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.