Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2003., 05:54   #21
Mislim, znaaam da vi malllo razvlaaaciitte tam gore f medjimurju, jer navek je zivot f selu usporeniji nege f gradskem zivotu, treba proci vrijeme dok se kravica oteli, ali ne znam da li se takva intonacija nuzno uklapa u druge jezike..
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 02:43   #22
Quote:
bronco kaže:
koliko sam cuo tamo je ostalo samo ime dalmatinski klub, a hrvatski se vise ne prica niti u WC-u.

komentari molim?

gazda sto se ne javis?
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 02:53   #23
Quote:
Gazda kaže:
Mislim, znaaam da vi malllo razvlaaaciitte tam gore f medjimurju, jer navek je zivot f selu usporeniji nege f gradskem zivotu, treba proci vrijeme dok se kravica oteli, ali ne znam da li se takva intonacija nuzno uklapa u druge jezike..
joj, kaj bus ve zmislil dragec, pa smo ne svi z medjimurje s malog sela, ima pak jen grad tamo. ne smo svi se zrodili u hizi s kravama

smo pak imali i konje
Bunneh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 03:01   #24
ma pusti gazdu i njegov pravopis, u dalmatinskom klubu mora da cuje pravi horvatszki jazik
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 03:11   #25
Quote:
bronco kaže:
komentari molim?

gazda sto se ne javis?
Pa ak se palis na barenje bakica od 70 godina, samo naprijed..
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 03:23   #26
Quote:
Gazda kaže:
Pa ak se palis na barenje bakica od 70 godina, samo naprijed..
?? o cemu ti pak sad to?????????
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 03:33   #27
Pricam o prosjecnim posjetiteljima spomenutog kluba..
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 12:39   #28
Bok!

Zivim u Zagrebu, ali se bojim da cu morati otici iz Hrv. (ne pitajte zasto). Zanima me kakav je zivot na NZ? Imam zavrsen fax, vjerojatno bih na NZ upisala doktorat, jel zna tko kakve su mogucnosti?

Koji grad je najnormalniji?

Ajde, malo savjeta, molim....

Hvala
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 20:44   #29
Nemoj.
Ali ako bas iz nekog razloga apsolutno moras, odi u Auckland. ZIvotni standard je nesto bolji nego u hr.
Ako hoces jos detalja, javi se na PM.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 03:36   #30
Quote:
kemik kaže:
Bok!

Zivim u Zagrebu, ali se bojim da cu morati otici iz Hrv. (ne pitajte zasto). Zanima me kakav je zivot na NZ? Imam zavrsen fax, vjerojatno bih na NZ upisala doktorat, jel zna tko kakve su mogucnosti?

Koji grad je najnormalniji?

Ajde, malo savjeta, molim....

Hvala
a koji si to fax zavrsila?
definitivno Auckland.

sad mi je prijatelj otisao u Hr (ZG) sa NZ na 6mjeseci.
ako te interesiraju detalji mozes mu poslati email pa popricajte.
Cezar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 08:53   #31
Fax je kemija (znam da mi je nick izrazito nemastovit).

Zasto "nemoj"?

Zasto Auckland?

Jel Aussie ista bolja (po vasim saznanjima?)
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 00:49   #32
Quote:
kemik kaže:
Fax je kemija (znam da mi je nick izrazito nemastovit).

Zasto "nemoj"?

Zasto Auckland?

Jel Aussie ista bolja (po vasim saznanjima?)
Puno srece. Nemoj se nadat nekoj lovi.
Aus je bolja za Eu doseljenika.
Auckland zato jer je najveci grad (usporedi Zgb s ostatkom Hr), cetvrtina ljudi te zemlje zivi tamo.
Sinok is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 01:04   #33
Potpisujem sinok
Nije neka lova, ljudi su dosadni, drustveni zivot koma, iza 5 ni psa na cesti..osim petkom navecer u centru kad se mladja ekipa obrolja i baulja okolo..
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 15:24   #34
Saljem application za NZ!Na webu ni 1 str.o NZ Hrvatima! Savjeti i info,please

Naime,pretrazivao sam web dobra dva-tri sata nadajuci se ikakvoj informaciji o Cro zajednici u Aucklandu,nacinu zivota i sl.no bez uspjeha.Jedine informacije koje imam su od Engleza i Skota iz New Zealanda,no volio bih cuti sto nasi ljudi kazu i misle o tom mjestu.

Molim vas sve,pa makar i niste bili na NZ no culi ste nesto ili znate nekoga tko je bio da mi kazete...

Studirao sam u Londonu godinu i pol i nije mi se svidjelo.Bojim se da ce se isto desiti i na Zelandu (ako je slican UK) ...
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 15:30   #35
što ti se nije svidjelo u Londonu?
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 18:58   #36
Kakvu aplikaciju saljes za NZ? Permanent residency?

Ovisi sto ocekujes i sto ti je namjera tamo raditi. Mozda nije losa zemlja za start.

Sto se tice Hrvata tamo, ima ih, ima podosta imigracije iz devedesetih, nisu mozda bog zna kako organizirani, a stari su jos i manje.
Od aktivnih zajednica OK je Dalmatinski klub.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 19:24   #37
Imali smo na Dijaspori moderatora GAZDA, on je bio u NZ, sada je natrag u hrvatskoj ,jos uvijek se javlja po razlicitim temama ...mozda moze on pomoci.

Gazda




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 20:06   #38
Quote:
što ti se nije svidjelo u Londonu?
Guzva i los transport sistem.
No za grad od 12 milijuna stanovnika to i nije novost.
Jednostavno volim gradove sa funkcionalnim i dobro organiziranim javnim prijevozom (Pariz,Berlin),jer svaki dan potrositi 3 sata na prijevoz mi je cisto gubljenje vremena

Quote:
Kakvu aplikaciju saljes za NZ? Permanent residency?

Ovisi sto ocekujes i sto ti je namjera tamo raditi. Mozda nije losa zemlja za start.
Da,permanent residency.A nakon par godina se moze dobit drzavljanstvo pa mislim da necu traziti drugi start negdje drugdje(ako mi se svidi,naravno).

Cuo sam to da su samo Dalmosi organizirani i da ih je oko 80 posto od sveukupnih Hrvata pa mi se cini da nista od toga; iz Like sam pa ce misliti da sam Srbin
Ma i inace je to vjerojatno konzervativna raja.

Svi mi govore da je to predaleko i da sam lud no meni se iz onog sto sam vidio i saznao,zemlja jako svida i zaista mislim da je lijepo mjesto za zivot.Imam dosta frendova dole i mislim da cu se dobro snaci.
Samo se bojim te daljine i nostalgije za Hrvatskom i Europom.

Ako nema Novozelandana na ovom forumu dajte mi barem vi Australci nesto recite.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 11:27   #39
Ah,danas su im izbori u Australiji,nista od odgovora.
Izgleda da cu tek kad dodjem tamo saznati nesto vise o ondasnjim Hrvatima. Pa nije vrag da su toliko introvertni!
A sto se Licana tice,mislim da jedine udruge postoje u Torontu,Chicagu i Sidneyu...
Ako sam u krivu,ispravite me...Adio
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 12:54   #40
Ne znam koji ti je motiv za ići tamo, ali mogu ti garantirati da je javni prijevoz očajan.
Što se tiče Hrvata, nema ih puno tamo, ali ne znam koja ti je motivacija ići na drugi kraj svijeta da nađeš Hrvate?
Pa u Hrvatskoj nas ima preko 4 milijuna.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.