Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2009., 22:44   #21
Mi imamo plavu knjižicu prema europskim standardima na kojem piše Pet passport (dakle putovnica). Unutra se nalaze svi podatci, broj čipa, fotografija, ime vlasnika, adresa itd. I sva cjepljenja, naručito moraju biti upisana ona od bjesnoće.
getano77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 00:38   #22
Quote:
Karen_13 kaže: Pogledaj post
I ja se pridružujem pitanju, samo je u pitanju pas star 2 mjeseca, hr-bih.
Ja sam sa psom prelazio nekoliko puta granicu SRB-BH i CG-BH i uglavnom samo pitaju da li imam dokumenta, a dva puta je gledao u knjizicu.
agw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:15   #23
Exclamation

Pozdrav, otvorio sam novi topic nepotrebno uglavnom

trebao bih malu pomoć.
Naime kanim kupiti mačića Maine Coon-a u Mađarskoj, starog 3 mjeseca i zanima me kakva je procedura sa uvozom. Da odmah napomenem, ne namjeravam skrivati mačku po autu već želim sve legalno obaviti.
Da li se plaća carina za mačića??
Uzgajatelj mi je rekao da će mi dati mikročip,putovnicu,pedigree i ugovor sa macom. Da li je to sve što je potrebno ili treba prolaziti još neke posebne procedure???

Zanima me jer bih ovaj ili sljedeći vikend išao po mačića u Mađarsku pa ako netko ima iskustva da me savjetuje.

Napomena: U putovnici će vjerojatno i dalje kao vasnik pisati mađar od kojeg uzimam mačića, da li ću zbog toga imati problema na granici ???

puno hvala na info

pozdrav
Pozitron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:37   #24
Ako namjeravate životinju prevesti preko granice, prvi korak je uvijek kontaktirati odgovornu službu/ministarstvo države u koju želite životinju prevesti. Tamo ćete dobiti sve naputke što vam je potrebno od veterinarskih potvrda, čipa, i slično.
Imajte svu komunikaciju u pisanom obliku (ili isprintano) kod sebe.

Drugi korak je da kontaktirate prijevoznika ukoliko putujete nekim javnim prijevoznim sredstvom. Mene je tako Lufthansa za prijevoz mačke prekooceanskim letom tražila da je čipirana, što naše ministarstvo recimo ne traži. Obično se dodatno naplaćuje prijevoz ljubimaca. Neke avio-kompanije dopuštaju da je životinja s vama u kabini ako se radi o manjoj životinji. Raspitajte se u tom slučaju koja je maksimalno propisana veličina i oblik nosiljke.

Treći korak: pomno isplanirajte svoje putovanje. Većina država traži da su veterinarske potvrde ne starije od 10 dana, pa vodite računa o tome kad se naručujete kod veterinara i ako imate presjedanja i slično.

lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:50   #25
zna mozda tko koliko dodje taj papir za prelazak preko granice i koliko vrijedi?(Rijeka)
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:54   #26
Ništa, nema više papira, nego dobiješ putovnicu za kućne ljubimce koja je besplatna.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 21:20   #27
Znaci ona plava knjizica je u biti i putovnica?
Je li to sigurno jer bih za koji dan trebala u Slo pa da me nebi vracali zbog pasine?! ))
*Kikachica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 21:39   #28
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Ništa, nema više papira, nego dobiješ putovnicu za kućne ljubimce koja je besplatna.
Otkada je taj propis? To je nešto novo. Ja sam posljednji put išla s psima preko granice u šestom mjesecu i trebala mi je veterinarska svjedodžba (60 kn kod veterinara i vrijedi četiri mjeseca) uz redovnu plavu knjižicu, a bome su im i provjeravali čip na granici. Možda zato što su bile dvije kusice. Bolje da ne pričam što su sve radile slovenskim carinicima.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:43   #29
Quote:
*Kikachica* kaže: Pogledaj post
Znaci ona plava knjizica je u biti i putovnica?
Je li to sigurno jer bih za koji dan trebala u Slo pa da me nebi vracali zbog pasine?! ))
Propis je od 12. mjeseca prosle godine! Ne ona plava u kojoj su cjepljenja...tj. ona koju nosimo svaki put kod veta; već putovnica; gotovo isto izgledaju! evo link:

http://209.85.129.132/search?q=cache...ient=firefox-a
filos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:04   #30
Quote:
filos kaže: Pogledaj post
Propis je od 12. mjeseca prosle godine! Ne ona plava u kojoj su cjepljenja...tj. ona koju nosimo svaki put kod veta; već putovnica; gotovo isto izgledaju! evo link:

http://209.85.129.132/search?q=cache...ient=firefox-a
nisam sigurna da ovo vrijedi i za mace....ja sam pred koji tjedan pitala veta zbog tetine mace koja će vjerojatno ići u švicarsku pa mi je rekao da uz putovnicu u koju je upisano cijepljenje protiv bjesnoće i zaraznih bolesti te čipiranje treba i ta neka potvrda koja vrijedi 4 mjeseca.....
clea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 07:10   #31
Prije tjedan dana je maca cijepljena bjesnoću i dobila ovakvu, novu putovnicu.
Ne razumijem više ništa, zašto bi i zbog čega trebao za nju još neki certifikat
I zašto nadležni jednostavno ne izdaju točne upute svim veterinarima, a ne da lutamo i nagađamo o svemu, pa i riskiramo da nas vrate sa granice!
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 22:50   #32
Za mace su potrebni certifikati,ja ne razumijem zašto jer novi dokument se zove putovnica za kućne ljubimce,ne putovnica za pse..
Za pse nisu potrebni certifikati...
I da za prelazak granice je obavezno cjepivo za bjesnoću,za zarazne nije..
jinx999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 12:04   #33
Putovnica

Evo, bila sam kod veta prekjucer i cjepila Moa protiv bjesnoce sto je bitno za prelazak preko granice i kupila tu novu putovnicu, dodje 15kn.
U njoj su svi podaci kao i u prijasnjoj (vlasnik,ime,broj cipa . . .) samo sto je potvrda od cjepljenja protiv bjesnoce tek od ove godine pa mi je vet rekao da nezna hoce li me zbog toga (ako me pitaju putovnicu) zezati jer pas da bi isao preko grane mora biti redovno cjepljen..sto u ovoj novoj putovnici ne pise.

I navodno bi trebalo proci bar 3tjedna od cjepljena da bi mi pas presao granicu.
Ja idem sutra pa me bas zanima hoce li me zezati ili mozda vratiti sa granice

I hvala na ovom linku gore!
*Kikachica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 15:28   #34
Quote:
fr4ntik kaže: Pogledaj post
Prije tjedan dana je maca cijepljena bjesnoću i dobila ovakvu, novu putovnicu.
Ne razumijem više ništa, zašto bi i zbog čega trebao za nju još neki certifikat
I zašto nadležni jednostavno ne izdaju točne upute svim veterinarima, a ne da lutamo i nagađamo o svemu, pa i riskiramo da nas vrate sa granice!
jer to nije njihov posao.
tvoja je životinja, i shodno tome, tvoja je odgovornost da se raspitaš koji su uvjeti da prevezeš životinju, ne veterinarova.
Za EU su to jedni uvjeti, za Švicarsku (kako nije članica EU), to su vjerojatno drugi. Na tebi je da saznaš, što tvoj veterinar ima s tim? ...to bi značilo da bi vet sve regulacije za svaku državi na kugli zemaljskoj trebao u svakom trenutku znati
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 09:36   #35
Eto za sve koji namjeravaju preko Rupe sa pasinom,friski izvjestaj od jucer. Nitko me nista nije pitao.Carinik je samo pogledao Moa kad je zalajao i rekao 'a sta se ti ljutis' )) ..
*Kikachica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 01:02   #36
Quote:
*Kikachica* kaže: Pogledaj post
Eto za sve koji namjeravaju preko Rupe sa pasinom,friski izvjestaj od jucer. Nitko me nista nije pitao.Carinik je samo pogledao Moa kad je zalajao i rekao 'a sta se ti ljutis' )) ..
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 11:45   #37
Postovani,
zanima me kakva je procedura s uvozom psa iz Mađarske?
Naime, planiram kupiti psa iz uzgajivaćnice u Mađarskoj (znači uredni svi papiri, pasoš za psa, svo cjepljenje, čipiranje, itd), pa me zanima kakva je procedura na granici.
Da li ja na granici trebam platiti nekakve takse, carinu ili takvo što??

Svaki odgovor je dobrodošao,

Zahvaljujem
vitez svedskog stola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 16:58   #38
planiram odlazak u Italiju s psom, Američki stafford koji nema papire,
da li netko zna kakva je situacija kad su u pitanju opasne pasmine?
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 16:32   #39
Cip, pasos, potvrda od ljekara da je zdrav, u pasosu mora biti markica od vakcine protiv bjesnila.

U EU zemlje vise ne mogu uci psi koji nemaju cip. Barem su meni tako rekli kada sam se zadnji put vracala.

Sto se tice pasimne, mislim da to nema nikakve veze, uzmi mu brnjicu da se ne brines oko propisa.

Pretpostavljam da je i cipovan i vakcinisan, tako da ce te uvjerenje i pasos izaci oko 50 Kuna, i manje...
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:41   #40
Putovanje sa stenetom iz Amerike u Hrvatsku

Bok svima!

Zna li itko sto je sve potrebno za putovanje sa stenetom od 3 mjeseca iz S.A.D.-a do Hrvatske. Psic je mali i putovao bi samnom, no zanima me zna li itko:
1) zdravstvene uvjete koje psic mora ispuniti,
2) smije li se tako mlad psic uopce prenositi preko nase granice?
3) koje sve papire mora imati?
4) s obzirom da je put dug, a psic tako mali, kako rijesiti situaciju sa wc-om dok u avionu?
5) kako rijesiti situaciju sa hranom?

Svjesna sam da je let sa psom stresan i za vlasnika i za psica, no mozda bude neizbjeziv, te me zanima ima li itko odgovore na moja pitanja (i ona kojih se mozda nisam sjetila), te neki savjet.

Hvala svima
moglo_bi_i_gore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.