Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 18:50   #9641
Quote:
nora_21 kaže: Pogledaj post
Je li netko pročitao Sanjanje Barbare Wood? Dojmovi?
Meni je stvarno bila dobra knjiga. Brzo se čita, zanimljiva je i ima dosta priča od kojih se s nekima povežeš više, nekima manje ali sve je u svemu dobro uklopljeno. Nije sad neko remek dijelo ali meni nije bilo žao ni tih 30 kuna ni vremena i sigurno ću ju još koji put u životu pročitati
Georgie is offline  
Old 30.04.2012., 20:52   #9642
Je li itko pročitao neku od ovih knjiga Parfem, Olovni ponedjeljak, Nedostaješ mi?
Zanimaju me vaši doživljaji, ja ih još nisam pročitala, a imam ih.
PenelopeJane is offline  
Old 30.04.2012., 21:20   #9643
Quote:
PenelopeJane kaže: Pogledaj post
Je li itko pročitao neku od ovih knjiga Parfem, Olovni ponedjeljak, Nedostaješ mi?
Zanimaju me vaši doživljaji, ja ih još nisam pročitala, a imam ih.
Parfem je odličan Pomalo šokantan i drugačiji.

Nedostaješ mi... Jel to Louise Douglas? Ako je, onda ništa posebno, standardni ljubić.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 30.04.2012., 21:25   #9644
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Parfem je odličan Pomalo šokantan i drugačiji.

Nedostaješ mi... Jel to Louise Douglas? Ako je, onda ništa posebno, standardni ljubić.
Da, Douglas. Ahhh, ne pašu mi baš ljubići ali ok hvala!
PenelopeJane is offline  
Old 30.04.2012., 22:26   #9645
Dojmovi za knjige:
Cecelia Ahern-Na kraju duge
Dan Brown-Velika obmana
Stephenie Meyer-Sumrak
Marcus Zusak-Kradljivica knjiga
Jodi Picoult-Čuvarica sestre svoje
split1995 is offline  
Old 30.04.2012., 22:31   #9646
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Parfem je odličan Pomalo šokantan i drugačiji.
slažem se! najviše s ovim drugačiji
assi is offline  
Old 30.04.2012., 22:44   #9647
split1995, ovo su moji dojmovi autora koje sam čitala.

Dan Brown: Ako si pročitao jednu njegovu knjigu, pročitao si ih sve. Autor niže klišej na klišej i cijelo vrijeme imaš osjećaj kao da gledaš loš holivudski akcijski film. Znam da ću izazvati grube reakcije pojedinih forumaša ovdje, ali meni je to jednostavno preloše i gubitak vremena.

Stephenie Meyer: Neću se pridružiti masi hejtera i reći da je sranje. Nije vrhunska književnost, nije niti prosječna, ali je meni mnogo bolje od gore spomenutog Dana Browna. U slučaju da si čitao slične teen romane, velika je vjerojatnost da će ti se ovo svidjeti jer je većina ostalog pisana na nivou osnovnoškolaca koji ne znaju sročit zavisnu rečenicu.

Jodi Picoult: Roman se bavi složenom tematikom za koju autorica jednostavno nema dovoljno talenta. Ili je možda do prijevoda. Nemoj krivo shvatiti, nije knjiga loša, ali meni je bila malčice previše neuvjerljiva, a kraj je napisan isključivo sa svrhom da šokira čitatelja, a ne da se priča kvalitetno razriješi.

Ostalo nisam čitala pa ne znam, ali ova tri autora nisu ostavila neki utisak kod mene.
Hannah87 is offline  
Old 01.05.2012., 00:16   #9648
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Dojmovi za knjige:
Cecelia Ahern-Na kraju duge
Dan Brown-Velika obmana
Stephenie Meyer-Sumrak
Marcus Zusak-Kradljivica knjiga
Jodi Picoult-Čuvarica sestre svoje

Kradljivica knjiga - Jučer sam završila s čitanjem. Nije me se dojmila, moram priznat. Rastegnuto na 550 stranica, a moglo se ispričat u 200. Moja ocjena 3/10
PenelopeJane is offline  
Old 01.05.2012., 00:48   #9649
Procitala sam ove dvije knjige pa evo recenzija i tu buduci da su kiosk izdanja... i oprostite sto se nisam dugo javljala!

Nora Roberts - Odnijelo ih more (prva knjiga sage o braci Quinn)
Vrlo mi se svidjela ova knjiga i natjerala me da gutam nastavke jedan za drugim sto mi inace nije navika.
Ray i Stella Quinn usvojili su cetiri sina, svakog od njih iz teske situacije te ih spasili od zlostavljanja dajuci im sansu za bolji i drugaciji zivot. Svaka o cetiri knjige je o zivotu jednom od njih.
Prva knjiga je posvecena Cameronu prezgodnom vozacu utrka brodova koji se zbog promijenjenih obiteljskih okolnosti iz Italije mora vratiti svojoj braci u gradic St. Chris u drzavi Marryland i tada ce se sve promijeniti...
Ova knjiga mi se svidjela jer nije ono sto inace ocekujemo kad pocnemo citati ljubavni roman, mislim ima i toga, ali nije u prvom planu. Svi likovi su jako dobro opisani nisu samo marionete ljubavne price nego imaju svoj zivot prije, poslje i nevezano za nju te tako dobivamo dojam da se radi o pravim ljudima i mozemo ih kao takve i zamisliti. Preporuka.

Nora Roberts - Prijeteca plima (druga knjiga sage o braci Quinn)
Knjiga se kronoloski nastavlja na prvu tako da i dalje pratimo sto se dogadja sa svim likovima, ali ovaj put poblize upoznajem drugog po redu brata, po imenu Ethan zgodnog plavokosog ribara i graditelja brodova, jakih ruku i celicne samokontrole.
Ova saga je zbir uistinu netipicnih ljubavnih romana buduci da su glavni likovi muskarci, ali i zato sto se autorica bavi temom zlostavljanja djecaka i posljedicama koje to kasnije ostavlja na covjeku pritom izbjegavajuci kliseje i u isto vrijeme razvijajuci ljubavnu pricu u kojoj ne nedostaje romantike, a bez patetike i otrcanih fora koje smo vec stoput procitali, culi ili vidjeli. Preporuka!
lalita_lalita is offline  
Old 01.05.2012., 00:53   #9650
"Olovni ponedjeljak" je dobar mračan psihološki triler. Možda malo spor ali kako ide dalje postaje sve zanimljiviji. Preporučam za čitanje.
robil is offline  
Old 01.05.2012., 12:40   #9651
Quote:
lalita_lalita kaže: Pogledaj post
Procitala sam ove dvije knjige pa evo recenzija i tu buduci da su kiosk izdanja... i oprostite sto se nisam dugo javljala!

Nora Roberts - Odnijelo ih more (prva knjiga sage o braci Quinn)
Vrlo mi se svidjela ova knjiga i natjerala me da gutam nastavke jedan za drugim sto mi inace nije navika.
Ray i Stella Quinn usvojili su cetiri sina, svakog od njih iz teske situacije te ih spasili od zlostavljanja dajuci im sansu za bolji i drugaciji zivot. Svaka o cetiri knjige je o zivotu jednom od njih.
Prva knjiga je posvecena Cameronu prezgodnom vozacu utrka brodova koji se zbog promijenjenih obiteljskih okolnosti iz Italije mora vratiti svojoj braci u gradic St. Chris u drzavi Marryland i tada ce se sve promijeniti...
Ova knjiga mi se svidjela jer nije ono sto inace ocekujemo kad pocnemo citati ljubavni roman, mislim ima i toga, ali nije u prvom planu. Svi likovi su jako dobro opisani nisu samo marionete ljubavne price nego imaju svoj zivot prije, poslje i nevezano za nju te tako dobivamo dojam da se radi o pravim ljudima i mozemo ih kao takve i zamisliti. Preporuka.

Nora Roberts - Prijeteca plima (druga knjiga sage o braci Quinn)
Knjiga se kronoloski nastavlja na prvu tako da i dalje pratimo sto se dogadja sa svim likovima, ali ovaj put poblize upoznajem drugog po redu brata, po imenu Ethan zgodnog plavokosog ribara i graditelja brodova, jakih ruku i celicne samokontrole.
Ova saga je zbir uistinu netipicnih ljubavnih romana buduci da su glavni likovi muskarci, ali i zato sto se autorica bavi temom zlostavljanja djecaka i posljedicama koje to kasnije ostavlja na covjeku pritom izbjegavajuci kliseje i u isto vrijeme razvijajuci ljubavnu pricu u kojoj ne nedostaje romantike, a bez patetike i otrcanih fora koje smo vec stoput procitali, culi ili vidjeli. Preporuka!
Jeli ona piše ljubiće i/ili ozbiljnije teme? Ako oba onda mi reci koja je knjiga ljubić, a koja. ozbiljna jer ja ne volim ljubiće,ali me intersiraju teže teme.
split1995 is offline  
Old 01.05.2012., 14:20   #9652
ima li na kioscima tiska knjiga od Cronina - Prijelaz?
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Old 01.05.2012., 14:26   #9653
Otkuda ti to pitanje? Jeli pitaš onako ili si pročitao? Tko su izdavači?
split1995 is offline  
Old 01.05.2012., 16:02   #9654
Za SPLIT1995
Prije par godina kupila sam u izdanju Profila trilogiju Nore Roberts "Otok tri sestre" + "Tri suđenice". Priča je o tri sestre vještice, a pročitala sam samo prvu knjigu.
Ne bih ti preporučila, jer je ipak riječ o autorici ljubavnih romana.
kalimerazg is offline  
Old 01.05.2012., 16:09   #9655
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Dojmovi za knjige:
Cecelia Ahern-Na kraju duge
Bila mi je odlična, vjerojatno zato što sam tada bila u sličnoj situaciji
Zanimljivo je što je napisana u obliku SMSova, chata, pisama... Preporučila bih.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 01.05.2012., 16:22   #9656
Čitam je danas cijeli dan I super je.
split1995 is offline  
Old 01.05.2012., 16:29   #9657
Da se i ja javim sa svojim dojmovima zadnje procitanih knjiga.

Ankica Tomic-Narocito ljeti...kostala je 40kn na kioscima i privukla me jer je dobitnica nagrade od 100000kn za najbolju knjigu i htjeo sam procitati i kojeg hrvatskog autora. Sta da kazem, zali Boze 40kn, prica nema nekakvog smisla niti svrhe, niti su mi svi ti njezini dozivljaji iz Dalmatinskog djetinjstva zanimljivi.

Conn Igulden-Imperator (Vrata rima)...ovo je vec druga liga. Odlicna prica, jer kad nakon citanja knjige dio svojih misli posvetim procitanoj knjizi onda znam da sam procitao nesto vrijedno. Posebno me odusevila odanost i prijateljstvo u toj prici, jer su mi obitelj i prijatelji sve u zivotu, pa se mozes poistovjetit sa likovima. Meni je knjiga odlicna i svakako se veslim nastavcima. Takodjer bi pohvalio prevoditelja Marka Marasa. Ako se ne varam takodjer sudjeluje na ovom forumu. Marko odlicno obavljas svoj posao
redchilli is offline  
Old 01.05.2012., 16:29   #9658
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Čitam je danas cijeli dan I super je.
Uz P.S. Volim te, jedina njena knjiga koja valja. Što više piše, to je lošija, nažalost
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 01.05.2012., 18:27   #9659
Meni je P.S. Volim te je pravi debakl. Presporo ide radnja. Nekako kao da čitam s prevelikom sporošću. Nikad je nisam dovršio makar sam prije kupnje znao cijelu radnju, I dobra je radnja samo način pisanja je debakl. Mislio sam na noć knjiga dat njoj drugu šansu. I nisam požalio. Piše tako da sve ide brzo. Pravi page-turner. Dok čitam samo me malo stvari uvjerava da je ona napisala oba djela. Mislim uzeti Dar. Komentar?
Stvarno mi je važno da mi pomognete oko Nore Roberts.
P.S.Jesu li krajevi dobri svih spomenutih knjiga osim P.S. Volim te.
split1995 is offline  
Old 01.05.2012., 22:50   #9660
Quote:
Luis Wu kaže: Pogledaj post
ima li na kioscima tiska knjiga od Cronina - Prijelaz?
teško da ima, cijena je 199kn i to je poveća knjižurina.
anfakabl74 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.