Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2014., 16:46   #101
Jesenski ispitni rok i prijava ispita na studomatu

Imam pitanje, vezano je ponešto za studomat, ali više za raspored termina ispita.
Kako je na vašim fakultetima uređeno kojeg je datuma neki ispit? Tko to uređuje?
Mi imamo po četiri ispita na isti datum. Tako je bilo i u ljetnom roku i sada opet u jesenskom.
Ne može se nikako proći ispite bez dogovora sa profesorima da ispit bude ipak neki drugi dan.
Znam da je moja greška što ne prolazim ispite preko kolokvija, ali sada kada radim uz studij i putujem još mi je teže nego prije.

Znači, glavna stvar koja me zanima jesu li i vaši termini sređeni tako da imate po četiri-pet ispita u istom danu?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 00:11   #102
Mislim da fakultetsko vijece usvaja datume ispitnih rokva i da studomat nema veze s time, osim sto se preko njega prijavljuju ispiti za ponudeni rok. Kod mene (FSB) je sasvim uobicajena praksa da se ispiti iz predmeta koje drze profesori s jedne katedre odrzavaju istog dana u isto vrijeme.

Trebam mozda napomenuti da su datumi odrzavanja svakog pojedinog ispita na redovnim rokovima poznati unutar prva dva tjedna akademske godine, pa je onda lako sve isplanirati i uskladiti.
ivan90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 01:22   #103
ak itko zna, kad se brucoši upisuju u studomat? kad krene nastava ili se može i ranije? tenks
cattus238 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 09:29   #104
Pa nisi to trebao obaviti na upisima, taj upis godine u studomat? Mi smo to na upisima već upisali.
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 10:27   #105
Pa dobila sam lozinku i te stvari...ali mene zanima kada mogu se ulogirati? tj. kada trebam se ulogirati?
cattus238 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 13:40   #106
Ako si prilikom upisa na fakultet upis provodila putem studomata te imaš korisničko ime (broj) i lozinku, onda se možeš uvijek ulogirati i vidjeti šta ima, iako do prvih ispitnih rokova i nećeš imati baš puno za vidjeti.
ivan90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 13:01   #107
Ako netko ima slicnog iskustva, molio bih da javi jer lagano panicarim.

Izvanredno sam upisan na drugu godinu jednog faksa u Osijeku i sad sam redovno upisao faks u Zagrebu (gdje zivim).
problem je slijedeci:

pokusao sam prijaviti ispit na izvanrednom studiju, ali ne mogu se ulogirati na studomat.

Zvao sam i helpdesk i obje referade, nitko nista ne zna. Referada izvanrednog veli da dodem kod njih, a Osijek mi nije baš tu preko puta.

Postoji li netko tko je imao slican problem?
Vjerujem da bi to moglo biti iskljucivo zbog upisa drugog fakulteta, jer mi studomat ne radi unazad dva tjedna, a upravo su tad negdje ovi sa redovnog upisivali sve nas - brucose.
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 13:06   #108
Quote:
M3do kaže: Pogledaj post
pokusao sam prijaviti ispit na izvanrednom studiju, ali ne mogu se ulogirati na studomat.
Izvanredni imaju Studomat?
Upisala sam drugi smjer kao izvanredni i nemam, zato pitam.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:09   #109
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Izvanredni imaju Studomat?
Upisala sam drugi smjer kao izvanredni i nemam, zato pitam.

Dap, imamo
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:45   #110
Koliko ja znam, JMBAG se nikad ne mijenja, stoga se na studomat uvijek ulogiraš s istim podacima. Kad se ulogiraš bit će ti prikazani svi tvoji upisani i ispisani fakulteti. Lozinka je uvijek ona koju si ti postavio. Ne znam koji bi mogao biti problem osim ako je referada tvog kasnije upisanog studija promijenila lozinku za pristup, ali tad su ti onda trebali dati pristupne podatke, s kojima bi se ulogirao i opet vidio sve tvoje fakultete. No mislim da to oni ne bi smjeli raditi jer bi po jmbagu oni već trebali vidjeti da ti ranije upisao u studij, pa podatke ne bi niti smjeli mijenjati.
Marven is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:15   #111
Quote:
M3do kaže: Pogledaj post
Ako netko ima slicnog iskustva, molio bih da javi jer lagano panicarim.

Izvanredno sam upisan na drugu godinu jednog faksa u Osijeku i sad sam redovno upisao faks u Zagrebu (gdje zivim).
problem je slijedeci:

pokusao sam prijaviti ispit na izvanrednom studiju, ali ne mogu se ulogirati na studomat.

Zvao sam i helpdesk i obje referade, nitko nista ne zna. Referada izvanrednog veli da dodem kod njih, a Osijek mi nije baš tu preko puta.

Postoji li netko tko je imao slican problem?
Vjerujem da bi to moglo biti iskljucivo zbog upisa drugog fakulteta, jer mi studomat ne radi unazad dva tjedna, a upravo su tad negdje ovi sa redovnog upisivali sve nas - brucose.
znaju blokirati studomat ako imas nepodmirenu skolarinu
bambi92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 13:56   #112
Zna li netko kad ce studenti PMF-a u Splitu dobiti podake za studomat?
U referadi mi je indeks a rekli su da cemo o svemu biti obavijesteni.
cunka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 09:29   #113
Kad dobiješ X-icu. Prijavljuješ se sa svojim JMBAG-om i dobiješ prvu šifru od referade. Oni će ti izdat papir sa svim podacima kada krene ak. god. A ionako sada ni nemaš što gledat na studomatu.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 12:43   #114
Pozdrav.Ja imama sličan problem kao korisnik u jednom od gornjih postova : pokušavam se ulogirati na studomat ali ne da,piše mi da nisam upisan na visoko učilište.
Upisan sam kao izvanredni sutedn na jednom faksu u Puli,a u veljači 2014. sam ponovo upisao istu godinu jer nisam stigo dati sve uvjete.Uplatio sam školarinu i sve,u indeksu imam upisano ponavljanje godine,pa mi nije jasno zašto mi to piše na studomatu.
Bio sam u ISVU-službi i rečeno mi je da im u sistemu piše da sam u lipnju predao zahtjev za ispis,što nije istina.E sad dal su oni nešto zbrljali u sustavu neznam,ili je možda moguće da su me oni ispisali automatski ako sam im zaboravio predati potvrdu o uplati završne rate školarine?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 18:53   #115
Bok ekipa.
Prvi put sam upisao faks 2008g(bez mature) i onda sam se dvije godine zezao i nisam skoro nista polozio i odustao sam.
Ove godine sam isao sve ispocetka, polagao drzavnu maturu i na osnovi nje upisao ponovno redovni preddiplomski faks.

Sad kad se prijavim na studomat stoji mi da sam vec iskoristio 2 roka za polagat odredjeni predmet, to mi nije nikako jasno
cunka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:03   #116
Pitala sam na svojem faksu, ali ću i ovdje.
Dakle ovako, ne mogu upisati godinu na studomatu. Nisam položila dva ispita koja su mi bila uvjet i sad mogu upisati samo jedan obvezni kolegij koji nosi 2 ects-a. Za upis mi treba najmanje 13 ects-a (dvopredmetna sam) i po tome bih trebala upisati 11 ects-a iz izbornih, a to, naravno, ne mogu.
Što sad? U referadu? K prodekanu?
FridaDali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 01:12   #117
Pozdrav,

imam jedno pitanje vezano uz školarinu.
Naime, na jednom fakultetu sam apsolvent te imam status redovnog studenta. Ove godine upisah još jedan diplomski studij na drugom fakultetu. Dobio sam informacije da ću morati platiti školarinu na drugom fakultetu jer mi je to drugi diplomski (iako mi je prosjek 4,4) tako da sam na upisnom listu zaokružio da studiram bez potpore ministarstva, a i paralelno. Ono što me zbunjuje je to što mi u STUDOMATU piše da ne plaćam školarinu, odnosno da sam na drugom diplomskom studiju također uz potporu ministarstva; participacija - 0 kn.

Treba li vjerovati STUDOMATU?

Ima li netko slično iskustvo?
Living-it-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 14:20   #118
ovako,

prošli tjedan sam položila jedan ispit, ali na studomatu mi je iz nekog razloga evidentiran pad iako u indeksu imam i potpis i ocjenu. idući tjedan već počinju upisi u ljetni semestar, a prije nego što se idem upisati sve bi trebalo biti ispravno provedeno kroz studomat. može li se to sad nekako ispraviti ili trebam čekati do idućih rokova? ima li netko slično iskustvo?
__________________
~ Why am I not like the wind, like the mist; why are there no feathers that float up to the sky? ~
sancchan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 21:25   #119
Samo se javi profesoru pa će on to ispraviti u svom sustavu, ne moraš čekati druge rokove.
Salle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:16   #120
Question

Moze pomoc.

Ukoliko do 28.02.ne podmirim troskove skolarine, blokira nam se studomat i ne mozemo prijaviti ispite za sljedeci rok. Imam rok za jedan ispit 03.03. i upravo sam ga prijavila, jos ga mogu prijaviti no mene zanima da li ce meni faks automatski 28.02.kad ne bude evidentirana uplata odjaviti tu prijavu ispita za 03.03.zbog skolarine ili cu ipak moci na ispit?
Kako prevariti sustav?
Jennykt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.