Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2012., 20:47   #41
Question Neurobion forte za kosu i nokte?

Bok htjela bi vas samo pitati jeli Neurobion forte pomaze pri jacanju kose i noktiju? naime on sadrzi 3 B-vitamina....B1, B6, i B12....na internetu sam pronasla da je zapravo B7 vitamin zasluzan za jacanje kose i noktiju, pa sad neznam kako ovaj Neurobion forte djeluje..i jeli i on pomaze za ovo....ako znate molim vas recite mi procitala sam da on pomaze zivcima, energiju dize, srcanim bolestima bla bla bla, ali mene samo zanima za kosu i nokte...
imam ga kuci, pa da znam ocu li ga piti ili trebati kupiti novi drugi neki B-kompleks
hvala
Pink Rose7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 23:04   #42
nemojte se zezati sa neurobionom na svoju ruku.
kod nas laboratoriji ne mjere b6, ali ja sam prilicno sigurna da sam zahvaljujuci njemu i megadozi tog vitamina nekoliko mjeseci patila od necega sto je izgledalo potpuno isto kao bolna periferna polineuropatija. to je cak opisano kod intoksikacije sa b6.
ne bih u detelje, jer mi je muka o tome misliti i vracati se na to, ali svakako samo po preporuci lijecnika.

za kosu si pogledaj biotin i pantovigar proguglaj ih, pantovigar ili pantogar , kako ga gdje zovu, pomaze pouzdano.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 12:52   #43
ahaa..jeste li upoznati mozda sa B-kompleksom od Natural Wealtha? tu ima i biotina, odnosno cini mi se svega po malo od vitamina B
Pink Rose7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 13:40   #44
Najbolje da potražite savjet u ljekarni. Neurobion je namijenjen, kako mu ime i govori - NEURObion - za NEUROloške tegobe i ne bi ga ni smjeli prodavati bez pismene preporuke liječnika. Neki se toga drže, neki ne. Ionako ga nema u svim ljekarnama. Definitivno nije za kozmetičke namjene i nikako ga ne bi trebalo uzimati na svoju ruku.
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 22:00   #45
Quote:
Pink Rose7 kaže: Pogledaj post
Bok htjela bi vas samo pitati jeli Neurobion forte pomaze pri jacanju kose i noktiju? naime on sadrzi 3 B-vitamina....B1, B6, i B12....na internetu sam pronasla da je zapravo B7 vitamin zasluzan za jacanje kose i noktiju, pa sad neznam kako ovaj Neurobion forte djeluje..i jeli i on pomaze za ovo....ako znate molim vas recite mi procitala sam da on pomaze zivcima, energiju dize, srcanim bolestima bla bla bla, ali mene samo zanima za kosu i nokte...
imam ga kuci, pa da znam ocu li ga piti ili trebati kupiti novi drugi neki B-kompleks
hvala
Neurobion je lijek i ne koristi se za kožu,kosu,nokte.
Za tu namjenu odaberi si neku formulaciju skin, nail, hair..nije ovdje tema pa neću imenovati preparate!
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 09:26   #46
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Neurobion je lijek i ne koristi se za kožu,kosu,nokte.
Za tu namjenu odaberi si neku formulaciju skin, nail, hair..nije ovdje tema pa neću imenovati preparate!
tocno,neurobion su terapijske doze B vitamina i najcesce se daju pacijentima sa neuroloskim problemima..tipa migrena,glavobolja,vrtoglavica,multiple skleroze i drugih neurodegenerativnih bolesti.
Nereida79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 11:38   #47
Quote:
GarifulMali kaže: Pogledaj post
RE: "Jer neurobion dražeje nisu ništa drugo nego kombinacija vitamina B u jako dobrim kombinacijama za tu cijenu....E sad da su štetne NISU i ne mogu bit jer nema ništa štetnog u njima."

Samo netko glup, neinformiran ili namjerno tendenciozan može izjaviti ovako nešto!!!

Pod:
1. Neurobion je sudski ZABRANJEN 2005. jer je ŠTETAN. (a ti me sad uvjeri da "u njima nema ništa štetno")
2. Da bi ga ipak i dalje prodavala, tvrka E-Merck je u Neurobion stavila neke dodatke, koji su klinički nebitni, i nastavila s prodajom, pod novim imenom: Neurobion Forte.

I naravno, naši idioti, željni zarade, daju ga i na recept i bez recepta i baš ih briga za zdravlje pacijenata.

NE UZIMAJTE NEUROBION ni NEUROBION FORTE !!!!!
totalno se slažem s tobom, mojoj baki je dr. to propisala, i sad proučavam, inače sam doktor ali veterine, tak da ću to malo sa sudsko medicinske perspektive to dodatno provjeriti, može se tu možda tužiti država, doktori, uvoznik, svi ti kotačići se trebaju pokrenut da bi se lijek koji je vani zabranjen uvalio nekome, pa makar samo Srbiji i nama...ali treba to još bolje proučiti sve... sastojke i analize naročito detaljno...pa bumo pametniji valjda
dedamarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 15:03   #48
Quote:
dedamarac kaže: Pogledaj post
totalno se slažem s tobom, mojoj baki je dr. to propisala, i sad proučavam, inače sam doktor ali veterine, tak da ću to malo sa sudsko medicinske perspektive to dodatno provjeriti, može se tu možda tužiti država, doktori, uvoznik, svi ti kotačići se trebaju pokrenut da bi se lijek koji je vani zabranjen uvalio nekome, pa makar samo Srbiji i nama...ali treba to još bolje proučiti sve... sastojke i analize naročito detaljno...pa bumo pametniji valjda


Gdje je to točno zabranjen, stavite link na taj dokument?.

Uvoznik ne postoji, jer lijek nije registriran u Hr.
Radi se INTERVENTNI UVOZ po privatnom receptu Koji MORA odobriti Halmed.

Nitko tu nikome ne uvaljuje

Možda je baš imao dodatnu komponentu (nebitnu za terapijsko djelovanje) zabranjenu u Eu pa je zato mijenjan sastav.A svako mijenjanje i najmanje zastupljene supstancije traži preregistraciju lijeka.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 12:10   #49
Smije li se B complex piti sa lijekovima na recept; npr. Controlocom, AD i anksiolitikom? Ima li interakcija?
Iako sam negdje pročitala da vitamini B ekscitiraju živčani sustav pa mogu biti još nervoznija od njih? A opet djeluju na živčani sustav.
Malo sam zbunjena.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:19   #50
Quote:
Michaela kaže: Pogledaj post
Smije li se B complex piti sa lijekovima na recept; npr. Controlocom, AD i anksiolitikom? Ima li interakcija?
Iako sam negdje pročitala da vitamini B ekscitiraju živčani sustav pa mogu biti još nervoznija od njih? A opet djeluju na živčani sustav.
Malo sam zbunjena.

nema klinički značajnih interakcija... samo pij
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 11:32   #51
Quote:
Pink Rose7 kaže: Pogledaj post
Bok htjela bi vas samo pitati jeli Neurobion forte pomaze pri jacanju kose i noktiju? naime on sadrzi 3 B-vitamina....B1, B6, i B12....na internetu sam pronasla da je zapravo B7 vitamin zasluzan za jacanje kose i noktiju, pa sad neznam kako ovaj Neurobion forte djeluje..i jeli i on pomaze za ovo....ako znate molim vas recite mi procitala sam da on pomaze zivcima, energiju dize, srcanim bolestima bla bla bla, ali mene samo zanima za kosu i nokte...
imam ga kuci, pa da znam ocu li ga piti ili trebati kupiti novi drugi neki B-kompleks
hvala
Ja sam koristila kapsule Rigendiet Retard proizvod italijanske firme ESI za poboljsavanje kvalitet kose i noktiju.Ima 30 kapsula u jednom pakovanju i pije se jedan put dnevno.Nakon ispijenih 30 kapsula meni su se kosa i nokti poboljsale i mnogo sam zadovoljna.U Skoplju ih ima i kostaju 4 evra jedno pakovanje, nadam se da ih ima i u Hrvatsku.
Saljem i link, ako odlucis da ih trazis da mozes lakse da ih nadjes .
Pozdrav

http://www.esitalia.it/en/index.php?...2Id=15&Itemid=
JasnaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 12:06   #52
ima li tko da je pio Neurobion F zbog manjka B12?
ako ima, može iskustva s tim na PM ili ovdje?

propisan mi je, no tek nakon što ga kupih i vidjeh o čemu se radi (doktorica mi nije ni rekla da mi propisuje B kompleks, već je spomenula samo B12 da moram pit/dić razinu), zaključih da nisam baš sigurna da ga želim početi koristiti.
ne sviđa mi se koncentracija B6 (nevezano uz ovih par postova koji ničim potkrijepljeno šire paranoju).
zzzzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 15:41   #53
Mali update.......upravo zvao ljekarnu na Dolcu za Neurobion pakiranje od
100 kom i rečeno mi je da već duže vrijeme nema nego samo neke zamjenske.
Ima li tko kakva saznanja o tome ili gdje ih trenutno ima u velikom pakovanju jer ovo od 20 kom je puno skuplje.
thnx
Lay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 15:55   #54
Quote:
Lay kaže: Pogledaj post
Mali update.......upravo zvao ljekarnu na Dolcu za Neurobion pakiranje od
100 kom i rečeno mi je da već duže vrijeme nema nego samo neke zamjenske.
Ima li tko kakva saznanja o tome ili gdje ih trenutno ima u velikom pakovanju jer ovo od 20 kom je puno skuplje.
thnx
Evo,uspio sam,ima i Jurišićeva 3 i to od Merck a ne zamjenske.
Žena kaže da po Zg ima jako puno tih zamjenskih jer ih se uvezlo puno zbog povoljne cijene ali da to nije razlog za ne kupiti.
Ja upravo idem po ajmo reći original,dugo ih pijem i ne želim mjenjati a ako nekog zanima pijem zbog oka tj očnog živca 2x1već više od 1 god.,nemam želučanih ni trugih tegoba niti mi raste apetit,kilaža identična uz isti ritam života.
Eto,možda nekom pomogne moje iskustvo.
Lay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 08:18   #55
Ja sam svojevremeno od Neurobiona dobio urtikariju. Bilo je to prije par godina pa se ne sjećam da li je bio Neurobion ili Neurobion Forte. Uglavnom, jedan od onih mega sastojaka B kompleksa je izazvao urtikariju u trajanju od 2-3 sata (nabubrila koža, crvenilo, svrab, smirivanje). Prestankom uzimanja Neurobiona (ili Forte) urtikarija je nestala.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 08:21   #56
za zzzzen: moguće da je kod mene ekstremni B6 u Neurobionu izazvao alergiju. Siguran sam da je od neke komponente ali ne znam koje.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 15:00   #57
općenito o Frebelu

Ljudi ako Vam se ne radi od životne opasnosti ne kupujte ništa kod Frebela. Ja sam kupovao kod njih dosta stvari, što za sebe što za psa. Dok mi veterinar sa Vet. fakulteta nije rekao da uzimaju veliku proviziju na sve a da to ne kažu. naime samo piše na tabli kod njih da kao 15kn za usluge uzmu. Moš si mislit. Uglavnom ja sam iša provjerit i pitao koloko košta Vetmedin lijek za psa za srce,100tabl. 1,25mg. 360kn, i kupio bih da mi nije to savjetovao veterinar. Kad sam zvao drugu koju mi je rekao ne bi vjerovali 300kn. Isto sam tako zatim pitao za sebe koliko koštaju Laif tablete(gospina trava)., 20 tableta od 612mg.,kod njih 144kn a preko privatne. ljekarne u susjedstvu 90kn. Pa si Vi sad mislite koja je to pljačka, a ja ih pitam zašo toiko uzmu i ne kažu ljudima a oni rekoše da ne nego samo 15kn uzmu kako i pipe na tabli. Ako ne vjerujete ili mislite da imam nešto protiv nazovite i informat.pitajte za nešto ili ova 2 lijeka i isto to u neku drugu bolju privat. ljekarnu pa ćete vidjeti. A u uredu Frebel marketinga gdje se naručju lijekovi pogledajte priznanje obješeno na zidu vlasnici mislim da se zove Snježana Frebel za nećete vjerovati poduzetnicu godine. nije ni čudo! Mislim da sam morao ovo podijeliti da ljudi znaju jer da sam ja znao ne bi toliko dugo naručivao stvari od njih, većinu tih stvari možete naručiti iz drugih ljekarna koje sad neću imenovati, ali glavno da su privatne i bolje opremljene koje ne uzimaju nikakvu proviziju. Mislim iskreno da to što rade na Dolcu nije ni legalno. A da ne govorim koliko ljudi masovno tamo kupuju Neurobion tablete koje isto vjerojatno duplo skuplje naplaćuju. Samo od tog Neurobiona zgrću bogastvo,svaki put kad sam tamo išao nešto naručivati bilo je najmanje troje ljudi došlo za neurobion. A njeg šalju u ovakve zemlje kao što je naša da zarade. Ja kada sam u Autriji u Beču pitao u ljekarni njihovoj da vidim usporedno cijenu za Neurobion su rekli da se kod njih odavno ne prodaje i da je povučen s tržišta. Još nešto zar nikome nije čudno da za neke stvari(i neurobion je tu u igrri) kod njih uopće ne treba recept, mislim na Frebel ljekarnu dok u običnim treba. Razlog tome nije teško dokučit, nije im stalo do zfravlja ljudi nego profita pa prodaju i naručuju gotove sve i bez da imate recept dokle god ste to spremni nadoplatit ili bolje pretplatit. Ponavljam provjerite pa ćete vidjeti kako ćete se osjećati kao i ja prevareno i ljuto. Mislim najviše na one koji su dosta toga naručivali ili još naručuju kod njih. Većinom umirovljenici jadni koji su neinformirani i ne-snalažljivi što zbog godina što zbog tehnologije i globalizacije. pozdrav
rizbac900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 21:31   #58
Meni je neurobion forte pomogao kod neuralgije trigeminusa!(bez tegretola i ostalih u paralelama) !!!
mrkyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 12:53   #59
da li je točno da neurobion smanjuje bol neuralgije trigeminusa? ima li ko kakva iskustva sa tom dijagnozom i neurobionom u kombinaciji! poludit ću od bolova...može i na pp
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 18:47   #60
Na pp se cujemo
mrkyca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.