Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2011., 02:04   #1
Žene piloti

Večeras me prvi put bilo strah za vrijeme leta. Mislim, ne smatram da su žene općenito nesposobne, ali imati jednu za upravljačem ovećeg aviona nije baš ugodna pomisao. Ako je parkiranje ogroman problem, slijetanje ima još dimenziju više u igri i ne tolerira greške.

Osim toga, što ako počne maštati o onoj torbici koju je vidjela na prethodnom aerodromu, i ne primijeti lampicu koja pokazuje da se kotači nisu spustili? Što ako počne popravljati šminku, pa se zabijemo u planinu? Što ako joj pukne nokat u niskom letu na prilaznoj putanji aerodromu? Svi ti scenariji su mi padali na um i činili me razdraženim (plus još neki, npr. kako bi joj stajala kovrčava kosa (vidjeh ju kroz prozor) na golim sisama).

Znam već kakvi će biti odgovori na forumu - žene mogu, žene su jednake, yes we can, bla bla. Ali, u avionu se mogla uočiti drukčija situacija - muškarci se uglavnom bavili uobičajenim aktivnostima, proždiranjem čipsa, zalijevanjem s Coca-colom ili pivom, jedan je čak istresao vrećicu M&Msa odjednom u usta. S druge strane, žene su bile toliko ukipljene i tihe da u redu ispred mene od tri žene glasa čuti bilo nije cijeli let. Jer žene znaju žene.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 02:23   #2
jesu bili obicni ili s kikirikijem?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 02:46   #3
A meni je asocijacija na ženu pilota neka muškarača koja uopće ne razmišlja o torbicama.

Ne nužno svaka, ali ja se ne mogu oteti tom dojmu da je ta teta zapravo- dečec.
Ali dobro, ne bojim se aviona i da me vozi čovjek kojem je Kerber zaštita na putu, opet bi mi bilo svejedno.
Frau Flick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 03:28   #4
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
jesu bili obicni ili s kikirikijem?
meh, to se samo hvali da je zapravo letijo avijonom tu pred ženskama (a gdje se bolje šepiriti nego li na ženskom kutku, ne?)
dnhl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 07:13   #5
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Što ako počne popravljati šminku, pa se zabijemo u planinu?
A zamisli ovo: popravlja si maskaru i ubode se u jedno oko. I onda se u panici ubode i u drugo.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 09:06   #6
Ili da se avion pored koga prolaze sruši, jer je njihov pilot piljio u minicu i noge ove žene pilota
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 11:50   #7
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Večeras me prvi put bilo strah za vrijeme leta. Mislim, ne smatram da su žene općenito nesposobne, ali imati jednu za upravljačem ovećeg aviona nije baš ugodna pomisao. Ako je parkiranje ogroman problem, slijetanje ima još dimenziju više u igri i ne tolerira greške.
Razumijem da te bilo malo strah, no ne bi trebalo imati predrasude. Ima dosta dokaza da su žene lošiji vozači, ali ima i toliko žena koje super voze i toliko muškaraca koji to čine loše. Ne možeš tek tako svaku ženu smatrati nesposobnom za upravljanje vozilom.
A trebao bi znati i da su žene savjesnije i opreznije. Evo npr., kog češće uhvate kao pijane vozače, žene ili muškarce?
Razmišljanja su ti ograničena, proširi ih.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Osim toga, što ako počne maštati o onoj torbici koju je vidjela na prethodnom aerodromu, i ne primijeti lampicu koja pokazuje da se kotači nisu spustili? Što ako počne popravljati šminku, pa se zabijemo u planinu? Što ako joj pukne nokat u niskom letu na prilaznoj putanji aerodromu? Svi ti scenariji su mi padali na um i činili me razdraženim (plus još neki, npr. kako bi joj stajala kovrčava kosa (vidjeh ju kroz prozor) na golim sisama).
Ovo e baš jadno i dikriminirajuće. Ono, kao žene ne mopgu usmjeriti misli na ništa ozbiljnije od šminke i torbica
A kako ti na primjer ne padne na pamet kad te vozi muški pilot- joj što ako počme razmišljati o goloj teti koju je sinoć vidio u nekom filmu pa ne primjeti neku lampicu? Što ako se okrene za zgodnom stjuardesom pa se zabijemo u planinu? Itd...

prestani generalizirati i prestani ljude promatrati kao robove svojih niskih poriva, pa će ti let biti lakši
dextra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 11:52   #8
Jedna je moja prijateljica htjela biti pilot.
Vojni.
Ne mogu zamisliti da bi ona pizdila nad torbicom i zabila se u planinu.

Nisu to prosječne kokoši.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 11:55   #9
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Jedna je moja prijateljica htjela biti pilot.
Vojni.
Ne mogu zamisliti da bi ona pizdila nad torbicom i zabila se u planinu.

Nisu to prosječne kokoši.
i zasto nije o bome se podrazumjeva da nisu prosjecne
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 11:57   #10
e stvarno, kao da smo u 18. stoljeću. Ti se vjerojatno nisi nikad ni vozio avionom, a susreti s ženskim djelom populacije su ti ograničeni na filmove i televiziju.
__________________
Ti ništa ne znaš Jone Snow.
Pink Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:00   #11
Quote:
dextra_ kaže: Pogledaj post
Razumijem da te bilo malo strah, no ne bi trebalo imati predrasude. Ima dosta dokaza da su žene lošiji vozači, ali ima i toliko žena koje super voze i toliko muškaraca koji to čine loše. Ne možeš tek tako svaku ženu smatrati nesposobnom za upravljanje vozilom.
A trebao bi znati i da su žene savjesnije i opreznije. Evo npr., kog češće uhvate kao pijane vozače, žene ili muškarce?
Znaš, moja je majka izvrstan vozač. Čak se i parkirati umije bolje od većine muškaraca.
I ona je godinama pizdila na “muške šovinističke pizdarije o vozačicama”. Jer je ona bolji vozač od većine i samim time pobija stereotipe.
Godinama.
Onda je počela primjećivati kako prosječna žena vozi.

Sad je ona valjda najglasnija kad treba popljuvati kokoši za volanom.

Muškarci i žene imaju svoje tipične – čak stereotipne – pogreške u vožnji.
Muška je pogreška samouvjerenost. Dobro, arogancija.
Zato muškarci češće voze prebrzo. Zato češće voze pijani. Zato se ponašaju kao kreteni.
Ženska je pak pogreška neodlučnost u kombinaciji s nepažnjom. Kad vidiš vozača koji kao da ne zna u kojoj traci želi biti, želi li skrenuti ili nastaviti ravno, koji paničari… možeš se okladiti da je riječ o ženi.

Muškarci su u prometu opasniji po život. Žene su opasnije po živce.

Quote:
Ovo e baš jadno i dikriminirajuće. Ono, kao žene ne mopgu usmjeriti misli na ništa ozbiljnije od šminke i torbica
A kako ti na primjer ne padne na pamet kad te vozi muški pilot- joj što ako počme razmišljati o goloj teti koju je sinoć vidio u nekom filmu pa ne primjeti neku lampicu? Što ako se okrene za zgodnom stjuardesom pa se zabijemo u planinu? Itd...

prestani generalizirati i prestani ljude promatrati kao robove svojih niskih poriva, pa će ti let biti lakši
YHBT. YHL. HAND.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:12   #12
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
A zamisli ovo: popravlja si maskaru i ubode se u jedno oko. I onda se u panici ubode i u drugo.
I onda u panici pomisli da se ugasilo svjetlo u kokpitu, počne panično stiskati gumbe, pa isključi autopilota i još kopilota zalije po licu acetonom za čišćenje laka za nokte.

Quote:
dextra_ kaže: Pogledaj post
Ovo e baš jadno i dikriminirajuće. Ono, kao žene ne mopgu usmjeriti misli na ništa ozbiljnije od šminke i torbica
A kako ti na primjer ne padne na pamet kad te vozi muški pilot- joj što ako počme razmišljati o goloj teti koju je sinoć vidio u nekom filmu pa ne primjeti neku lampicu? Što ako se okrene za zgodnom stjuardesom pa se zabijemo u planinu? Itd...
Da pilot počne razmišljati o sisama u ključnom trenutku je malo vjerojatno, zna da se ne može koncentrirati na više stvari odjednom. No, Kozmo je odgojio generacije žena koje misle da ženski mozak može multitaskirati. Zato u prometu možeš vidjeti žene kako se šminkaju u retrovizoru, a ne vidiš muškarce kako listaju Playboy.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Jedna je moja prijateljica htjela biti pilot.
Vojni.
Ne mogu zamisliti da bi ona pizdila nad torbicom i zabila se u planinu.

Nisu to prosječne kokoši.
Ova je imala vrlo njegovanu i ženstvenu kosu. Da je bila neka očita testosteronuša, ne bih se uopće zabrinjavao.

Quote:
Pink Freud kaže: Pogledaj post
e stvarno, kao da smo u 18. stoljeću. Ti se vjerojatno nisi nikad ni vozio avionom, a susreti s ženskim djelom populacije su ti ograničeni na filmove i televiziju.
Nije uopće problem dok žena vozi avion (po praznoj pisti), no letenje je nešto drugo.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:12   #13
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Večeras me prvi put bilo strah za vrijeme leta. Mislim, ne smatram da su žene općenito nesposobne, ali imati jednu za upravljačem ovećeg aviona nije baš ugodna pomisao. Ako je parkiranje ogroman problem, slijetanje ima još dimenziju više u igri i ne tolerira greške.
Recimo, razmišljaj ovako: žene su rijetko piloti, to nije njihova rabota i dio stereotipa o ženama vozačima je tačan. Iz tog razloga moja malenkost ne vozi
Ali ako je jedna žena postala pilot, dobila ravnopravan status u toj "muškoj profesiji", gdje po zakonu stereotipa ima žestoku konkurenciju, mora da je jebeno dobar pilot.


Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Osim toga, što ako počne maštati o onoj torbici koju je vidjela na prethodnom aerodromu, i ne primijeti lampicu koja pokazuje da se kotači nisu spustili? Što ako počne popravljati šminku, pa se zabijemo u planinu? Što ako joj pukne nokat u niskom letu na prilaznoj putanji aerodromu? Svi ti scenariji su mi padali na um i činili me razdraženim (plus još neki, npr. kako bi joj stajala kovrčava kosa (vidjeh ju kroz prozor) na golim sisama).
Vidiš, nisam pilot ali imam svoju struku, u kojoj sam prilično dobra. I kad radim svoj posao i kad se koncentriram, ne pada mi na pamet ni torbica, ni šminka, dobro, nokte ne puštam, ni kosa. A sve to obožavam. Dakle, baš kao za muškarce, i za žene važi da su najbolje one koje su vrijedne, koncentrirane i rade svoj posao. Na istu foru bih se mogla pitati da li će pilotu pasti stjuardesina sisa na pamet ili će mu doći da baci drkicu jer se nije seksao noć prije. Zato ne propuštam priliku opet reći kako su stereotipi krajnje nefunkcionalni ako ih demantira jedan jedini pojedinačan primjerak. A demantira ih mnogo više od jednog.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
nam već kakvi će biti odgovori na forumu - žene mogu, žene su jednake, yes we can, bla bla. Ali, u avionu se mogla uočiti drukčija situacija - muškarci se uglavnom bavili uobičajenim aktivnostima, proždiranjem čipsa, zalijevanjem s Coca-colom ili pivom, jedan je čak istresao vrećicu M&Msa odjednom u usta. S druge strane, žene su bile toliko ukipljene i tihe da u redu ispred mene od tri žene glasa čuti bilo nije cijeli let. Jer žene znaju žene.
Hm. Vidiš, ja sam imala i suprotne primjere. Ne kažem da se muškarci više boje aviona, ali su nekako oprezniji i uzimaju sve mogućnosti u obzir. Osim kad je mogućnost da oni povrate u pitanju. Kad sam putovala sa svoja dva prijatelja, jedan je poveo obitelj. Ovaj solo je samo nepomično gledao kroz prozor, dok sam drugom ja ganjala klinca po avionu jer je njemu bilo muka. A i meni je muka od vožnje bilo čime, pa i avionom, samo što ja popijem Draminu, a on ne bi to popio da mu crijeva vadiš. Ispade iz moje priče da su žene odgovornije prema sebi, a samim tim i prema drugima. Što, eto, uopće ne mora biti istina.

Tebe je lako prepasti, izgleda
Naime, ja sam se zbilja prepala u avionu kad je u oluji prestao raditi jedan motor, pa nam je to pilot smirenim glasom rekao na onaj svoj bling-razlgas
To-je-strah. To

Zadnje uređivanje MelodyNine : 19.02.2011. at 12:20.
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:17   #14
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
I onda u panici pomisli da se ugasilo svjetlo u kokpitu, počne panično stiskati gumbe, pa isključi autopilota i još kopilota zalije po licu acetonom za čišćenje laka za nokte.



Da pilot počne razmišljati o sisama u ključnom trenutku je malo vjerojatno, zna da se ne može koncentrirati na više stvari odjednom. No, Kozmo je odgojio generacije žena koje misle da ženski mozak može multitaskirati. Zato u prometu možeš vidjeti žene kako se šminkaju u retrovizoru, a ne vidiš muškarce kako listaju Playboy.



Ova je imala vrlo njegovanu i ženstvenu kosu. Da je bila neka očita testosteronuša, ne bih se uopće zabrinjavao.



Nije uopće problem dok žena vozi avion (po praznoj pisti), no letenje je nešto drugo.
Pa ja vidim i muškarce i žene kako: pričaju na mobitel, puše, jedu. Nisam bome nikad vidjela da se žene šminkaju u retrovizoru, osim na filmu. Tako da je moja pretpostavka da se tvoji susreti s ženskom vrstom ograničavaju na gledanje filmova i serija, očito točno.
__________________
Ti ništa ne znaš Jone Snow.
Pink Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:22   #15
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Znaš, moja je majka izvrstan vozač. Čak se i parkirati umije bolje od većine muškaraca.
I ona je godinama pizdila na “muške šovinističke pizdarije o vozačicama”. Jer je ona bolji vozač od većine i samim time pobija stereotipe.
Godinama.
Onda je počela primjećivati kako prosječna žena vozi.

Sad je ona valjda najglasnija kad treba popljuvati kokoši za volanom.

Muškarci i žene imaju svoje tipične – čak stereotipne – pogreške u vožnji.
Muška je pogreška samouvjerenost. Dobro, arogancija.
Zato muškarci češće voze prebrzo. Zato češće voze pijani. Zato se ponašaju kao kreteni.
Ženska je pak pogreška neodlučnost u kombinaciji s nepažnjom. Kad vidiš vozača koji kao da ne zna u kojoj traci želi biti, želi li skrenuti ili nastaviti ravno, koji paničari… možeš se okladiti da je riječ o ženi.

Muškarci su u prometu opasniji po život. Žene su opasnije po živce.
S ovim svime se slažem, zato sam na početku svog posta napisala da razumijem njegov strah
I sama nisam baš naj vozačica te i sama primjećujem takve 'kokoške' na cesti. Također znam žene koje odlično voze i muškarce koji voze lošije od mene
To sve stoji, samo sam htjela skrenuti pažnju na generaliziranje.


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
YHBT. YHL. HAND.
Ne smatram da je tako
dextra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:23   #16
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
Tebe je lako prepasti, izgleda
Naime, ja sam se zbilja prepala u avionu kad je u oluji prestao raditi jedan motor, pa nam je to pilot smirenim glasom rekao na onaj svoj bling-razlgas
To-je-strah. To
Upravo o tome govorim. Možeš li zamisliti pilotkinju kako smirenim glasom govori da je upravo prestao raditi jedan motor?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:25   #17
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
I onda u panici pomisli da se ugasilo svjetlo u kokpitu, počne panično stiskati gumbe, pa isključi autopilota i još kopilota zalije po licu acetonom za čišćenje laka za nokte.
Kopilot pocne panicno trcati po avionu, potpuno izgubi glavu i otvori vrata aviona usred leta.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 14:10   #18
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Upravo o tome govorim. Možeš li zamisliti pilotkinju kako smirenim glasom govori da je upravo prestao raditi jedan motor?
Razmišljam još o ovome
Naprimjer, ne znam šta mi je jezivije, kad ti neko mirno takvo nešto saopći ili da počne urlikati
Da, znam, ne treba izazivati paniku, ali ljudi se svejedno uspaniče, treba biti iskren.
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 14:32   #19
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Osim toga, što ako počne maštati o onoj torbici koju je vidjela na prethodnom aerodromu, i ne primijeti lampicu koja pokazuje da se kotači nisu spustili? Što ako počne popravljati šminku, pa se zabijemo u planinu? Što ako joj pukne nokat u niskom letu na prilaznoj putanji aerodromu?
Moj muž redovno dođe s posla s pričom kako mu se u pol radnog dana digao jer se sjetio našeg seksa prethodne noći. I šta da u tom trenutku on upravlja avionom .

Ono što meni pada na pamet da bi muškarac pilot mogao napraviti je slijedeće: zaspati usred vožnje (po nekim statistikama muškarci puno lakše i brže zaspu na svim mjestima); razmišljati o stjuardesi; drpati stjuardesu; poželjeti zapaliti ASAP; pročačkati nos/zube; počešati se po jajima; smrdljivo prdnuti tako da ga njegov vlastiti prdac omami......i tako dalje i tako bliže


Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
jedan je čak istresao vrećicu M&Msa odjednom u usta.
Ovo je izuzetno bitna stvar koju jedan pilot mora znati. I meni uopće nije jasno kako i jedna žena može biti pilot. Bez znanja ovoga

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Svi ti scenariji su mi padali na um i činili me razdraženim (plus još neki, npr. kako bi joj stajala kovrčava kosa (vidjeh ju kroz prozor) na golim sisama).
Ja mislim da si ti bio ljut jer ona tebe ne zamišlja s kovrčavom kosom pa da si zato počeo razmišljati o tome kako bi mogla ispasti nesposobna


Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Upravo o tome govorim. Možeš li zamisliti pilotkinju kako smirenim glasom govori da je upravo prestao raditi jedan motor?
"Dragi putnici. Na žalost, moram vas obavijestiti da nam je jedan motor upravo prestao raditi.
Ali dobra strana toga je da ćemo sletjeti u ............ pa ćemo, svi skupa, uživati u neplaniranom šopingu"
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 15:24   #20
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Upravo o tome govorim. Možeš li zamisliti pilotkinju kako smirenim glasom govori da je upravo prestao raditi jedan motor?
Da
Puno žena se pod stresom zapravo jako dobro snalaze
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.