Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2005., 02:21   #81
Quote:
balkanac kaže:
A i skroman si. Steta da nisi tako sposoban bio u elitnim hrvatskim jedinicama. Mozda bi te poslali tamo gdje je ocekivan otpor na drugoj strani.
Vidim da si verziran u toj temi. Reći ću ti samo da je moja postrojba bila na zlu glasu, i da su četničad bježala na sam spomen imena.
 
Old 03.07.2005., 02:22   #82
u Martin Brodu nastaje Una, ali ovdje se govori o Kostajnici i donjem Pounju.
Vanjushka is offline  
Old 03.07.2005., 02:22   #83
Quote:
walkimalki kaže:
Joj i ovih Muslimana
Fino vi to demontirate...Ako je demontaza RS, tako sto Muslimani prodaju svoju imovinu u RS, tako da sad se Muslimani nemaju gdje vratiti i kad bi htjeli, onda mi se svidja ta demontaza RS
Imam par prijatelja koji su prosle godine kupili kuce i stanove od srba u Prijedoru i Bosanskom Novom. Inace momci zive u Austriji.
Ove godine sam takodjer svjedok bio pravljenja novih bosnjackih kuca u Brckom. Mislim ne onih porusenih nego potpuno novih .

To je samo ono sto ja znam. Inace znam masu ljudi koji su vani i jos nisam sreo nijednog da prodao bilo sta u RS-u cak sta vise planiraju da kupuju samo cekaju da cijene jos malo padnu .

Inace demontiranje RS je pocelo proglasavanjem izdvajanjem Brckog iz RS i proglasavanjem ga distriktom. Danas distrikt Brcko ima 45 % bosnjackog stanovnistva s stalnom tendencijom rasta.
Broj hrvata takodjer je u porastu.
Prije 10 godina to nije bio slucaj. Samo polako i bez stresa.

Zambak is offline  
Old 03.07.2005., 02:23   #84
Quote:
posmatrač kaže:
Hajd srpčići ne blebetajte bezveze ..............

jebote isto da niko od nas nije bio tad u krajini pa nezna šta se i kako dešavalo ...... i kako ste se "hrabro" držali.
Najbolje kad pocnu pricati pripadnici Armije BH. Armija BH i OVK je isti k... Za obe vojske su drugi ratovali.

A mislim da je to jedina Armija, ciji pripadnici kolju zene, i ciji pripadnici napustaju svoje zene, sestre....kad bjeze tj. kad se povlace.
walkimalki is offline  
Old 03.07.2005., 02:24   #85
Quote:
mwm kaže:
Vidim da si verziran u toj temi. Reći ću ti samo da je moja postrojba bila na zlu glasu, i da su četničad bježala na sam spomen imena.
Dosta vasih postrojbi je bilo na zlu glasu, ali ne nacin na koji mislis
Plus, to je bio dodatni motiv da se ostane i brani dom.
balkanac is offline  
Old 03.07.2005., 02:24   #86
Quote:
Vanjushka kaže:
u Martin Brodu nastaje Una, ali ovdje se govori o Kostajnici i donjem Pounju.
U Resanovcima se odvila najžešća bitka u to vrijeme. Kanjon, neprohodan, lako branjiv.
Pa je pao.
 
Old 03.07.2005., 02:27   #87
Quote:
Zambak kaže:
Imam par prijatelja koji su prosle godine kupili kuce i stanove od srba u Prijedoru i Bosanskom Novom. Inace momci zive u Austriji.
Ove godine sam takodjer svjedok bio pravljenja novih bosnjackih kuca u Brckom. Mislim ne onih porusenih nego potpuno novih .

To je samo ono sto ja znam. Inace znam masu ljudi koji su vani i jos nisam sreo nijednog da prodao bilo sta u RS-u cak sta vise planiraju da kupuju samo cekaju da cijene jos malo padnu .

Inace demontiranje RS je pocelo proglasavanjem izdvajanjem Brckog iz RS i proglasavanjem ga distriktom. Danas distrikt Brcko ima 45 % bosnjackog stanovnistva s stalnom tendencijom rasta.
Broj hrvata takodjer je u porastu.
Prije 10 godina to nije bio slucaj. Samo polako i bez stresa.

U Prijedoru (tacnije, u Kozarcu) je napravljeno puno muslimanskih kuca, i to je grad sa najvise muslimanskih povrataka u RS, ali opet su se vratili uglavnom starci, i starije stanovnistvo. Astanove u gradu Prijedoru su Muslimani, u 90 % slucajeva prodali.
Ali, kad sveukupno gledas, Srba u RS ima preko 90 %.
walkimalki is offline  
Old 03.07.2005., 02:28   #88
Quote:
walkimalki kaže:
Najbolje kad pocnu pricati pripadnici Armije BH. Armija BH i OVK je isti k... Za obe vojske su drugi ratovali.

A mislim da je to jedina Armija, ciji pripadnici kolju zene, i ciji pripadnici napustaju svoje zene, sestre....kad bjeze tj. kad se povlace.


Ono ko na Vlašiću jel il na Ozrenu il na Kupresu ....








dete
posmatrač is offline  
Old 03.07.2005., 02:28   #89
Quote:
balkanac kaže:
Svi mi imamo svoje price o prodaji i politici. Karadzica niko nije htio vidjeti u zapadnoj RS jer je to bio znak da ce ta opstina da padne i nije bio omiljen lik negdje u '95. Tako bi i bilo da brigade iz zapadne RS nisu dosle na ta bojista i sacuvale ono sta je ostalo.
Ma ti si u zabludi cijeli drugi krajiski korpus VRS-a je razbijen u naletu HV-a i HVO-a sa jedne i 5 Korpusa ABiH sa druge strane na kraju nije ostala nijedna jedina jedinica koja je mogla pruziti bilo kakav otpor, a sve su to jedinice iz zapadne RS.

Ti naravno sad zelis prodati pricu o "Kozarackim junacima" i sestoj krajiskoj, ali i oni su razbijeni gdje god su se nasli na putu. Vjeruj mi
Vanjushka is offline  
Old 03.07.2005., 02:28   #90
Quote:
mwm kaže:
U Resanovcima se odvila najžešća bitka u to vrijeme. Kanjon, neprohodan, lako branjiv.
Pa je pao.
Jer nije bilo nikoga da ga brani. Fizicki nemoguce rasporediti ljude po citavoj liniji.
A i dalje, to je potpuno druga bojisnica od one o kojoj je tema.
balkanac is offline  
Old 03.07.2005., 02:29   #91
Quote:
balkanac kaže:
Jer nije bilo nikoga da ga brani. Fizicki nemoguce rasporediti ljude po citavoj liniji.
A i dalje, to je potpuno druga bojisnica od one o kojoj je tema.

Odi spavat.
 
Old 03.07.2005., 02:29   #92
Quote:
mwm kaže:
U Resanovcima se odvila najžešća bitka u to vrijeme. Kanjon, neprohodan, lako branjiv.
Pa je pao.
Zar ti to ne govori da su se Srbi namjerno povlacili?
walkimalki is offline  
Old 03.07.2005., 02:30   #93
Quote:
Vanjushka kaže:
Ma ti si u zabludi cijeli drugi krajiski korpus VRS-a je razbijen u naletu HV-a i HVO-a sa jedne i 5 Korpusa ABiH sa druge strane na kraju nije ostala nijedna jedina jedinica koja je mogla pruziti bilo kakav otpor, a sve su to jedinice iz zapadne RS.

Ti naravno sad zelis prodati pricu o "Kozarackim junacima" i sestoj krajiskoj, ali i oni su razbijeni gdje god su se nasli na putu. Vjeruj mi
Pa kako onda objasniti nemogucnost pomjeranja linije u zadnjim mjesecima rata i prije potpisa primirja?
balkanac is offline  
Old 03.07.2005., 02:32   #94
Quote:
balkanac kaže:
Pa kako onda objasniti nemogucnost pomjeranja linije u zadnjim mjesecima rata i prije potpisa primirja?
Mora da ih je NATO bombardovao ili nisu htjeli
walkimalki is offline  
Old 03.07.2005., 02:34   #95
Ja se dobro sjecam, da je dosao komandant, i unaprijed rekao kuda ce ici linija razdvajanja.
walkimalki is offline  
Old 03.07.2005., 02:35   #96
Quote:
Vanjushka kaže:
Ma ti si u zabludi cijeli drugi krajiski korpus VRS-a je razbijen u naletu HV-a i HVO-a sa jedne i 5 Korpusa ABiH sa druge strane na kraju nije ostala nijedna jedina jedinica koja je mogla pruziti bilo kakav otpor, a sve su to jedinice iz zapadne RS.
Ma nemaju njih dvojica pojma o čemu pričaju.

Čuj nije se moglo probit nigdje.
posmatrač is offline  
Old 03.07.2005., 02:35   #97
Quote:
balkanac kaže:
Pa kako onda objasniti nemogucnost pomjeranja linije u zadnjim mjesecima rata i prije potpisa primirja?
Pazi ovako, mi smo isli do HE Bocac i do Bareva iznad Jajca, skoro do Krupe na Vrbasu, kroz klisuru i izadjes na Banjaluku, a ispred nasih polozaja pa sve do Banjaluke vise nije bilo nijedne utvrdjene linije srpske vojske, sve je to pobjeglo ka Banjaluci i dalje.
Jedino gdje je VRS kako tako uspjela uspostaviti liniju je podrucje oko Prijedora prema polozajima 5 korpusa i tamo na Uni. Ali i to bi palo da je sa juzne strane napravljen konacni pokret ka Banjaluci. A znas zasto nije? Woren Kristofer je zaprijetio Tudjmanu da ce nas tuci avijacijom ako krenemo na BL, Alija je htio riskirati ali Franjo ne. I Alija je na koncu odustao od samostalnog pohoda na BL.
Vanjushka is offline  
Old 03.07.2005., 02:36   #98
Quote:
balkanac kaže:
Pa kako onda objasniti nemogucnost pomjeranja linije u zadnjim mjesecima rata i prije potpisa primirja?
Ko ti je tu bajku ispričao?
posmatrač is offline  
Old 03.07.2005., 02:37   #99
Da malo umirim stvari.

Bilo je bitaka u kojima ste pobijedili vi, bilo je bitaka u kojima smo pobijedili mi. To pokazuje i da su sva tri naroda i dalje na prostorima BiH.

Niste rambo-nacija. Nismo ni mi.
balkanac is offline  
Old 03.07.2005., 02:38   #100
Quote:
posmatrač kaže:
Ko ti je tu bajku ispričao?
To nije bajka, to su opstepoznate cinjenice. Reci mi koja mjesta ste osvojili u zadnjih 45 dana rata dok su bila dejstva? Dakle prije onog primirja pred dejtonom.
balkanac is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.