Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2007., 22:49   #1
Suteren

dvosoban stan, 50 kvadrata, dobar raspored soba, novogradnja, dobra lokacija i cjena 65000 eu- mislim si to je to kupujem... dok nisam cuo da je u suterenu-podrumu. u agenciji kazu da to nebi trebo biti problem, navodno je dobra izolacija nebi smjelo biti vlage, svjetlosti fali jer su prozori manji ali ipak sta bi vi za 1300 eura, kvadrat na katu iznad je 1700. mislim nije mi to ispod casti ali fakat sam u dilemi jel to prilka ili pusiona?
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 23:02   #2
biti će ti prašnjavo, zagušljivo (jer nemoš baš širom otvoriti prozor pa da svi čire unutra..)
meni se ne sviđa
radije bih uzela prizemlje ili 15. kat starogradnje
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 23:12   #3
a sto je ispred prozora?dvoriste, vrt, cesta? ako nisu prozori visoki 30cm i ako nisi u prilici uzeti nesto skuplje ja bi razmislila o tome.istina je da ce biti puno prasine ali ako ti se nitko nece prosetavati ispred prozora onda nije tako crno
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 08:55   #4
Teško ćeš ga prodat jednog dana....

ja ne bi...
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 09:29   #5
Ni pod razno.
Osim toga, tko je investitor? Kako znaš da će kvalitetno izraditi zgradu i da neće biti vlage (pogotovo ako je cijena kvadrata tako mala)?

Osim toga, kako ćeš se osjećati u podrumu? Uzmi stan pun svjetlosti, u kojem ćeš moći živjeti kao čovjek.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 10:11   #6
Da je 300€ može.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 10:18   #7
ni svjetla ni zraka .... ni balkona cucki kenjaju pod prozor ...

dakle .... prilika ili pušiona?!!! pušiona
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 10:32   #8
To može biti zajeb, jer najčešće nitko ne projektira stan u suterenu/podrumu.
Ako malo prošetaš po podsljemenskoj zoni, vidjet ćeš puno zgrada gdje su podrumi pretvoreni u stanove. Npr. po urbanim uvjetima dobije dozvolu za podrum+2etaže+potkrovlje, a on i podrum preuredi u stanove, pa mu je to čisti profit.
Zajeb je da se takvi stanovi nikad ne mogu legalizirati u gruntovnici. To znači da ćeš imati problema ako ga ikad budeš prodavao. U zadnje vrijeme su i kupci naučili da inzistiraju na vlasničkom listu.
Ako si očajan i planiraš zauvjek ostati u tom stanu, onda kupi. Ako ga ikad misliš prodavati, onda nemoj.
Corto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 10:57   #9
evo ja sam do sada živjela ko podstanar u jednom takvom stanu... i sad znam da si nikad ne želim kupit takav stan... stan je isto bio skoro takve kvadrature i cijene...u centru je.. negativne stvari : vlaga, svako malo mi netko prdne pod prozorom, kanta za smeće ispod prozora, nema balkona hladno i po ljeti i po zimi(dok kad si na nekom katu to nije slučaj).... i nikad se nisam osjećala dobro u njemu..
moj savjet nemoj...
peve_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 12:36   #10
sjećam se kad sam bila mala, u mom kvartu je živjela jedna obitelj u jednoj zgradi u suturenu. u drugim zgradama nije bilo stanova u suturenu, samo podrumi i spremišta.
i uvijek mi je bilo žao gledati tu obitelj, bila je to siromašna, tj. socijalno i egzistencijalno ugrožena obitelj gdje roditelji nisu bili sposobni za posao.
bez obzira, bila zgrada lijepa ili ne, suturen ostaje suturen. čak i kafićima u suturenu nejde tako dobro kao onima "na zemlji". imam primjer toga i u svom gradu.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:21   #11
Bio bi mi bed pozvat goste u suteren...sta ja znam..los dojam
metilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:22   #12
vidim da suterene u centru prodaju po 2000 eura..ne znam..usminkaju ih lijepo izgledaju, al opet ne znam
metilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:58   #13
nemoj....."suteren" čak i zvuči otužno.....ja ne bih, nikad
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:27   #14
bio pa vidio

Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
biti će ti prašnjavo, zagušljivo (jer nemoš baš širom otvoriti prozor pa da svi čire unutra..)
meni se ne sviđa
radije bih uzela prizemlje ili 15. kat starogradnje
isti stan, iste kvadrature kat iznad je 21000 eu skuplji??? sto se svjetla tice ugodno sam iznenaden- dnevna soba ima 4 prozora koji nisu bas mali, a spavaca 2 prozora. okolo stana je vlastiti vrt i parking (samo od tog stana- drugi su sa druge strane) tak da ti se bas nece ekipa setat ispod prozora. jedino me malo muci izvodac sime gradnja- nisu bas poznati pa neznam kak su oni odradili taj dio sto se izolacije tice!
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 09:26   #15
Slažem se da je izolacija najbitniji dio, ukoliko su ih stavili nekoliko slojeva ne bi trebalo biti problema.

Samo šteta je što kad nas nemaju praksu kao što sam vidio da rade ljudi koji su došli izvana, da slikaju prostorije kad završe sa svakom fazom rada, kako bi mogli pokazati kljentima što su sve napravili (temelji, izolacije, kako idu instalacije po zidovima,...)
Majstor Fantać is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 09:51   #16
Kao prvo, to što ti žele prodati nije suteren nego podrum. Naime, danas svi podrum zovu suterenom, što nije isto. Suteren je kad je nešto izgrađeno na samom tlu, dakle tvoj pod u stanu je u razini površine zemlje, a sve ostalo je čisti podrum. Dakle, lažu ti na samom početku.
Ja ne bih nikad živjela u podrumu, a teško bih se odlučila i na suteren u pravom smislu riječi. Naravno, nikad ne znaš što te u životu može zadesiti, ali ako ti nije sila, nemoj.
solatido is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 09:59   #17
Quote:
solatido kaže: Pogledaj post
Suteren je kad je nešto izgrađeno na samom tlu, dakle tvoj pod u stanu je u razini površine zemlje, a sve ostalo je čisti podrum. Dakle, lažu ti na samom početku.
kada je cijeli stan u ravnini sa zemljom, to je razizemlje stan a ne suteren. suteren stan je "ukopan" a samo su prozori u ravnini sa zemljom.
__________________
Some days you're a windshield,
and some days you're a bug.
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:01   #18
definicija podruma stoji u urb. planu za to područje
npr. u Šibenskom području uopće nema naziva suteren: ili prizemlje ili podrum (na ravnom terenu strop je na max 1m od zemlje)
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:08   #19
mi smo ove pojmove savladali kad smo kupovali stan u zg, prije uopće nisam znala da postoji razlika između ta dva pojma. prodavatelji hoće nasanjkati pa treba obratit pozornost, a informiranost je pola posla.
__________________
Some days you're a windshield,
and some days you're a bug.
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:30   #20
ja imam dobro iskustvo, al sve ovisi o poziciji i načinu gradnje. ta novogradnja malo smrdi, al svakako se isplati provjeriti.

kod mene je bilo ljeti hladno zimi toplo, jer te griju okolni stanovi u zgradi dok su prozori bili negdje 80X80, slične kvadrature kao što kupuješ.

jedino ukoliko su mali prozori na vrhu zida tada je neisplativo, ovako...imaš jedno pozitivno mišljenje...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.