Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 17:14   #1
Deca se boje nastavnice fizike

Molim pomoć! Roditelj sam djeteta koje ide u oš.
Nastavnica fizike ih ometa tijekom nastave ili kad pišu test,tako da im stalno odvlači pažnju sa zadataka koje rješavaju.Npr. prekida njihovu koncentraciju raznim upadicama "kakav puding volite?...",i slično.Djecu to veoma smeta,ne mogu se osredotočiti na zadatke,a i ocjene su slabije jer ne stignu završiti zadano.Govori im da trebaju biti koncentrirani,makar ona govorila bilo što.Rekla sam da ću o tome razgovarati na "roditeljskom" ali se dijete boji da će onda imati problema .
Djeca se stalno žale na dotičnu,npr.čak ni nos ne smiju obrisati ako je ne zamole. Kako da pomognem svom djetetu ? Odličan je učenik,do sada nisam imala nikakvih problema,ali ne želim da u školi osjeća strah ili da dobije otpor prema fizici.
kavica133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 18:25   #2
svaki razred ima predstavnika u roditeljskom vijecu, koje je jedno od upravnih tijela skole. roditelji koji znaju za problem (ili samo jedan, ali je ucinkovitije ako ih je vise) neka sastave neki pismenu prituzbu koju ce predstavnik razreda na slijedecoj sjednici skolskog odbora zatraziti da se uvrsti u dnevni red. dakle ne jedan roditelj samostalno, da ne izlozi dijete bijesu doticnog profesora, nego predstavnik razreda, koji se, ako zeli moze ograditi od prosvjeda, ali mora ga iznijeti skolskom odboru.

ako ne znate za termine sastanaka, a morao bi biti jedan sad prije polugodista, raspitajte se kod ravnatelja ili tajnice skole.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 18:26   #3
to je sluzbeno...a mozete joj i samo zbusit gume, sto je puno ucinkovitije
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 08:38   #4
Quote:
putnica kaže:
to je sluzbeno...a mozete joj i samo zbusit gume, sto je puno ucinkovitije
Hvala! To bi vjerojatno bilo najučinkovitije, ali bi onda opet bilo u medijima "djeca su agresivna". Uvijek netko je agresivan!
kavica133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 09:51   #5
Nema ti tu pomoći nažalost...imam iskustva s takvim stvarima...obično takvi učitelji se poslije zainate na cijeli razred ili na konkretnu osobicu iz razreda i stvar bude još gora. Zaista ne znam što bih ti rekla osim da nekog tatu nafilate s tim stvarima vas par ''očajnih '' mama i ''napucikate '' ga na nju pa nek gospodin riješi to s njom da vidi kako bi ona odradila svoj dan kad joj netko isipa par ''žešćih'' stvari u lice i zaprijeti odlaskom kod ravnatelja ili čak pismom u ministarstvo prosvjete...et...to moooožda pomogne.
Da se zna nisam mislila da ju tuče ili nešto tako...ali par šamara možda pomogne (šala)
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 15:27   #6
nije ni sala ni saljivo
ja bih joj dosao i ponudio servis rebara i zuba , pa ako joj se ne svida , moze uvijek podnijeti zalbu kroz sustav...
ako na misli da moje diejte treba gutati njezina govna , moze ona probati gutati moja , pa da vidi kakav je okus
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 00:22   #7
Da sam roditelj, ja bih razgovarala s razrednicom. Ne slušaj onog tko kaže da je nemoguće - nije, samo se treba skupiti više ustrajnijih i odlučnijih roditelja! Ja sam imala ludu razrednicu u OŠ koja i dan danas maltretira učenike. Nažalost, protiv nje nije se skupilo dovoljno roditelja pa zatu bilo kakav protest sa strane moje majke nije uspio.
Mislim da bi se roditelji svakako trebali okupiti, zajedno smo jači!
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 22:27   #8
a jebote ko se još boji profesora. ja bi ju tužila ravnatelju i kome gdo mogu. kaj mi ona može. pa nek onda priča kak sam agresivna. boli me kurac kaj će reč. kaj se svi bojite profesora. ja bi se i potukla ak treba.
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 19:08   #9
a tko još nije imao neku takvu ili takvog

joši bolje ako ju cijeli razred ne voli, može se na roditeljskom nešto napravit... gori su slučajevi kad muči pojedinca
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 18:12   #10
recimo ja imam profu iz fizike koja nije stroga i sve to,ali nezna radit svoj posao!sa njom naucim 30%onoga sta sam naucio sa starom profom...to nevolim,ima sve fenski diplome i to a nezna ucit...
cropir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 18:20   #11
Nek joj stave ljepilo na stolac i nekaj gmižuće u ladicu
Paramedic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 18:43   #12
pitanje je kod osnovne škole kakve su ocjene. ak su dobre, anda je učiteljica dobra, ako su loše...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 21:25   #13
Prvo riječ je o nastavnici a nikako ne o učiteljici jer su nastavnici jako osjetljivi po tome pitanju. Svi u razredu bi nešto učinili ali čekaju onog drugoga da prvi nešto učini. Ako tako bude čekali jedne druge i međusobno se jadali začas će doći kraj godine a onda ionako nema smisla ništa činiti. Prvo se svi trebate izjasniti na roditeljskom sastanku da li sve smeta navedena nastavnica ili samo pojedince. Ako ste u većini obratite se razrednici da intervenira kod navedene nastavnice. Ako vam to nije upalilo ili dalo željene rezultate izaberite predstavnike roditelja i kod ravnateljice na sastanak ili još bolje neka ona dođe na vaš roditeljski sastanak, po mogućnosti sa "problematičnom" nastavnicom. Ako vam ni to sve ne upali napišite peticiju sa potpisima svih roditelja koji su nezadovoljni i pošaljite u ministarstvo i zatražite inspekciju ili neku sličnu intervenciju. Na kraju svega ostaje vam još da se obratite javnosti preko novina (koje su željne nekih skandaloznih naslova) i zatražite reakciju ministarstva. Ako sve to ne da nikakvog rezultata ispišite djete iz škole i premjestite ga u drugu školu. Sve u svemu trebate kao roditelji svi biti složni i nešto ćete uspjeti napraviti.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 16:13   #14
koja gnjavaza i trosenje vremena i zivaca
ipak je bolje slomiti joj vilicu , pa neka ona ide kroz pisma , dopise , zalbe, tuzbe , zalbe , babe , zabe ...
u meduvremenu , ravnatelj bi trebao prepoznato koga je zaposlio i istraziti da li to stvorenje radi korist ili stetu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.