Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2006., 03:37   #21
Quote:
tough_cookie kaže:
a sto bi on jeo da one ne kuha dvostruke menije? bio gladan?
znam da je sad bed u ovim godinama ga uciti, ali valjda bi pojeo ono sto ima.
Ma ne uči ona njega "u ovim godinama", uči ga i pokušava naučiti oduvijek, ali dijete je probalo i druga, njemu "bolja" jela! (bake znaju! , prijateljeva mama zna...) Ne možeš dijete u životu izolirati od gastronomskih iskustava, pa onda i mogućnosti da otkrije kako mu se nešto drugo više sviđa. I ne kuha ona baš svaki dan dvostruko. Ali nakon 2-3 dana njezine "lagašne" kuhinje, on inzistira na "oporavku" u obliku pečenog...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 09:25   #22
I ja sam to gledala iako naša beba teko dolazi u travnju sljedeće godine.

Mene je najviše šokiralo to što su roditelji na roditeljskom sastanku izjavljivali kako njima nije bitno što djeca jedu nego da ih to drži do sutrašnjeg ručka u školi jer navečer doma mogu dobiti samo vrećicu čipsa
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 12:51   #23
Quote:
mandy kaže:
Mene je najviše šokiralo to što su roditelji na roditeljskom sastanku izjavljivali kako njima nije bitno što djeca jedu nego da ih to drži do sutrašnjeg ručka u školi jer navečer doma mogu dobiti samo vrećicu čipsa
a?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 14:39   #24
Moja prvašica kaže da je hrana u školi (doručak + ručak + užina) puno lošija nego što je bila u vrtiću. Vjerujem joj jer inače nije izbirljiva i jede gotovo sve - neće rižu, žgance, iznutrice i voćne jogurte. Čak me pitala kako to da u školi dobija hranu koju kod kuće smatramo nezdravom - flips za užinu, slanac za doručak, zapečenu tjesteninu sa sirom... Činjenica je da je cijena koju plaćamo za školske obroke zaista simbolična, ali osobno bih bila spremna platiti više kad bi se na jelovniku našlo više voća i povrća. Druga priča su automati sa junk-foodom koji su na školskim hodnicima, kao i B1 plakati po školskim hodnicima koji reklamiraju chips, čokoladice i slično. Tome u školama ne bi trebalo biti mjesta - ne vjerujem da škola od toga dobija bitna financijska sredstva!
Dr.Jean Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:35   #25
evo malo dizem staru temu.....

naime, nedavno sam procitala nesto pa onda i potrazila na internetu...i nasla ovo...a to je meni u skolama grada Pariza koji se objavljuje svaki mjesec tako da svi imaju uvida u to st skolska djeca jedu....

ne zelim trljati nikome nos...ali eto mogo bi nam se ministar ugledati na njih i malo podici taj standard u skolama... bar sto se prehrane tiche...

http://www.mairie4.paris.fr/mairie4/...ecembre_06.pdf
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:42   #26
pri kraju u dnu pise da je govedine cetrificirana kao original francuska, a sve voce i povrce je bio i da je u prehranu ukljuceno sezonsko povrce i voce...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:52   #27
ponedjeljak....jucer..

sardine na maslacu
spageti bolonjez
sir st.nectarine
sezonsko voce
za desert kompot ili griz na mljeku

danas

krastvaci ala vinjegaret..
pecena svinjetina sa senfom
povrce sitno isjeceno
sir st.moret
puding
sezonsko voce
ili nutella sa kruhom

itd.....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:57   #28
hocu reci ....moze se kad se hoce...

ajd' zamislimo svi kako nasa djeca za izbor jedu paski sir sa sezonskim vocem i to zaljevaju sokom od narandji iz doline neretve...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.