Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2010., 00:24   #1
Cool Ekonomski fakultet - Rijeka

Diplomski i klase...

Na žalost sve nas je ovo oduševilo... Ovak kad budeš upisao "kvazi" magisterij ( slažem se s ovim), sve ide po novoj bolonji one gluposti kolokviji završni ovo ono, slaganje ocijena po Gaussovoj krivulji itd. Sve u svemu veliki shit... Sve u svemu budalaština i da profesori se iznimno trude da ti daju što više zadataka za napraviti, da nemaš vremena disati...

Tko god smislio to ( znamo svi i tko), je najveća budala...



Stara tema nalazi se ovdje. Na novoj vrijede ista pravila ko i prije, uključujući:

NEMA KUPNJE/ PRODAJE MATERIJALA i NEMA PISANJA PRIVATNIH PODATAKA.

Lady_D

Zadnje uređivanje Lady_D : 23.10.2010. at 14:31.
studentica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 02:42   #2
Quote:
Exolon73 kaže: Pogledaj post
..." * Prva klasa (First-Class Honours) - 80-100% usvojenog znanja, vještina i kompetencija studenta tijekom preddiplomskog studija, odnosno 90-100% tijekom diplomskog studija;
* Druga gornja klasa (Upper Second-Class Honours) – 70–79,9% usvojenog znanja, vještina i kompetencija studenta tijekom studija odnosno 80–89,9% tijekom diplomskog studija;
* Druga donja klasa (Lower Second-Class Honours) – 60–69,9% usvojenog znanja, vještina i kompetencija studenta tijekom studija, odnosno 70–79,9% tijekom diplomskog studija;
* Treća klasa (Third-Class Honours) – 50–59,9% usvojenog znanja, vještina i kompetencija studenta tijekom studija, odnosno 60–69,9% tijekom diplomskog studija..."


- zvuči kao junetina I klase, komad govedine II klase, svinjska glava (s gnjecavim mozgom i očima) III klase, na onim slikama presjeka krave, svinje i ovce sa crvenim, žutim i zelenim zonama kvalitete mesa na zidovima kvartovske trgovine Gavrilovića...nema što, intelektualni napredak za sve bakalare...

...baš me zanima hoće li to završiti kao natezanje ocjena u osnovnoj i srednjoj - vučeš Sundaća za rukav na hodniku faksa da ti da 3 umjesto 2 jer, "ma dajte, kmeee, treba mi za prosjek, da budem barem donja druga klasa, evo svi drugi profesori su mi već dali bolju ocjenu, samo još vi mi falite za prosjek!"

....ne mogu vjerovat'......

Inače, ja sam stara bolonja 3 god. ,dugo nisam bio na forumu, večeras svratim - i već me u startu obradovalo....tsssss...

Da li će i mene žigosati na ovoj akademskoj stočnoj pijaci (u što se očito pretvara naš fakultet), ako nastavim studij (onaj kvazimagisterij), nakon što (valjda) do rujna postanem (starobolonjski) bakalar?

I da li starinski bakalari upisuju nekakav "stari" kvazimagisterij (i tako izbjegavaju ovo "vrednovanje" na kraju) ili i oni bivaju uhvaćeni u mrežu novog programa, tj. novog magisterija(sa usijanim žigom puknutim na čelo na kraju balade)?
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA........ ajme, jesi me nasmijao sad pred spavanje...
al na žalost, u pravu si... ovo stvarno izgleda kao da se radi o svinjskim polovicama, a ne o ljudima koji su potrošili masu love i živaca da bi na kraju bili NIŽA KLASA.... nadam se da IPAK netko negdje bude to primjetio i promijenio... kako Balašević kaže "netko to od gore vidi sve... " pa se nadam da će i ovo vidjeti i promijeniti jer ovo je za nas dno dna.... neka nagrade najbolje studoše, ma neka im na čelo nalijepe da su najbolji, ali neka nama ostalima omoguće normalnu diplomu...

a što se tiče starih bolonjaca.. evo i ja sam upravo završila 3.godinu kao stara bolonjka i kačit će me TAJ famozni magisterij očito, tako da mislim da ni tebi ne gine.

Zadnje uređivanje angelaR : 22.10.2010. at 02:47.
angelaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 09:52   #3
Quote:
Exolon73 kaže: Pogledaj post
Inače, ja sam stara bolonja 3 god. ,dugo nisam bio na forumu, večeras svratim - i već me u startu obradovalo....tsssss...

Da li će i mene žigosati na ovoj akademskoj stočnoj pijaci (u što se očito pretvara naš fakultet), ako nastavim studij (onaj kvazimagisterij), nakon što (valjda) do rujna postanem (starobolonjski) bakalar?

I da li starinski bakalari upisuju nekakav "stari" kvazimagisterij (i tako izbjegavaju ovo "vrednovanje" na kraju) ili i oni bivaju uhvaćeni u mrežu novog programa, tj. novog magisterija(sa usijanim žigom puknutim na čelo na kraju balade)?
pretužno, ali ovako sročeno me ipak malo razvedrilo!!! ja sam goveđi bakalar...

Quote:
coyote_girl kaže: Pogledaj post
ljudi dal baš nitko nema pitanja koja se ponavljaju iz banki?
imam ti ja nešto, daj mail
__________________
i see a red door and i want to paint it black

Zadnje uređivanje Lady_D : 22.10.2010. at 12:50.
ponita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 11:31   #4
Ma čekajte, pa neće valjda te klase pisati na diplomi?! Možda bude napisano posebno, na nekakvoj dodatnoj potvrdi s popisom predmeta i ocjena (tako je na nekim fakultetima!). Ne vjerujem da će to baš na diplomi pisati...
fuchsia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 11:57   #5
Analiza i revizija

1.Bila je zadana tablica sa prihodima i troškovima od 1998.-2002.
a)Izračunati prihod i dobit primjenom prosječne stope rasta
b)Izračunati dinamiku kretanja prihoda i dobiti

2.Bila je zadana tablica izvršenje asortimana uz pomoć strukture(znači već riješena tablica) i trebalo je izračunat izvršenje plana asortimana(nisam baš skužila što je to trebalo izračunat)

3.Formula: s=∑S/∑N×t×n×q U tu formulu trebalo je uvrstiti podatke i izračunat.

4.Bonitet

To je bio kao najlakši ispit za dekanski rok
Unalias is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 13:39   #6
banke

Kada vi u Rijeci pišete ekonomiku bankarstva?
Javite pitanja.. Hvala
EKO KLC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 13:46   #7
analiza

ej ljudi jel ima možda netko nekakva pomagala ispisana na papiriću iz analize za usmeni ajde neka bude mnogo dobar i javi se
Draks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:40   #8
Okoliš

Da li je netko nedavno bio na ekonomici okoliša - stari program? Kakva su bila pitanja, ima li možda netko primjer ispita. Thnx
danb77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 16:38   #9
Kolege molim vas ako imate kakav primjer 2. kolokvija iz računovodstva da mi pošaljete u pm,jako mi je hitno!!

Hvala,hvala,hvala
noa.bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 17:28   #10
usmeni iz računa je kad??
__________________
He who dares wins or dies!
mjao is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 17:31   #11
Quote:
Exolon73 kaže: Pogledaj post
..." * Prva klasa (First-Class Honours) -
I da li starinski bakalari upisuju nekakav "stari" kvazimagisterij (i tako izbjegavaju ovo "vrednovanje" na kraju) ili i oni bivaju uhvaćeni u mrežu novog programa, tj. novog magisterija(sa usijanim žigom puknutim na čelo na kraju balade)?
ne moze se vise upisati "stari magisterij"
on jos postoji kod onih koji su ga upisali prije,ali jos prosle god svi koji su upisivali prvi put 4. godinu hvatala ih je nova bolonja
tina899 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:59   #12
Quote:
FIR2009 kaže: Pogledaj post
Znaš možda je li 2006 ili 2008 godina ili to nije njoj bitno
pa koliko ja znam Mrši nikad nije bitno kakav imamo kontni plan (normalno da ne dopušta kontni plan sa nečim što bi nam pomoglo u rješavanju ispita ), ali moja preporuka ti je da uzmeš onaj koji i oni koriste tj. ja sam svoj kupila kod njih, ne znam koja je točno godina ali znam da je plavi i mislim da je 2006. godina.. uglavnom, po meni ti je najbolje imat neki taj njihov kontni jer će ti tako i lakše biti rješavati ispit
angelaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 19:51   #13
ispitni rokovi

jel netko ima informaciju kada misle objavit ispitne rokove za 11 mjesec? možda 5 dana prije ispita da mogu samo ga prijavit??
a jesu možda na faxu na oglasnoj ploči?
romina@ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 20:39   #14
Quote:
Babuška1 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima ima li tko nešto za ekonomiku bankarstva ili statističku analizu?
imam ekonomiku bankarstva, manje-više sve što treba za spremiti ispit

daj mi mail u PP pa ću ti poslati
mala_lotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 20:43   #15
Dragi kolege, molim vas ako netko zna tko daje instrukcije za uvod u modeliranje da podijeli sa mnom, jer već 2 god muku mučim s tim predmetom!!!

Bilo kakve info o tom predmetu bi dobro došle!! Hvala!
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:55   #16
ISPTNI ROKOVI 11.MJ.

Quote:
romina@ri kaže: Pogledaj post
jel netko ima informaciju kada misle objavit ispitne rokove za 11 mjesec? možda 5 dana prije ispita da mogu samo ga prijavit??
a jesu možda na faxu na oglasnoj ploči?
Ovo i mene zanima,nisu ih valjda ukinuli??
marinaa22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 00:37   #17
Quote:
marinaa22 kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima,nisu ih valjda ukinuli??
po ovoj novoj bolonji mislim da ih nema, dal stara bolonja više uopće postoji na faksu ne znam a ako postoji onda bi trebali biti i oni vam počnu polovicom 11-tog mjeseca tako da bez panike neće vam staviti 2 dana prije ne bojte se iako ni to me ne bi čudilo na ovom faksu ali neće uvijek su stavljali početkom 11-tog obavjest

Quote:
pchelicaMaja kaže: Pogledaj post
Dragi kolege, molim vas ako netko zna tko daje instrukcije za uvod u modeliranje da podijeli sa mnom, jer već 2 god muku mučim s tim predmetom!!!

Bilo kakve info o tom predmetu bi dobro došle!! Hvala!
moja frendica je išla kod demonstratorice jedne ako se ne varam, pitam je pa ti javim sve točno

Zadnje uređivanje Lady_D : 23.10.2010. at 02:18.
Leann is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 09:42   #18
Quote:
mjao kaže: Pogledaj post
usmeni iz računa je kad??
Mislim da u utorak u 14.
Kozmična is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 10:26   #19
menadzment ljudskih potencijala

jel zna netko od vas koja je lozinka za otvaranje pdf.-a na stranicama kolegija menadzment ljudskih potencijala.???
nisam zapisala a sad se ne mogu sjetit koja je
jejica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 11:22   #20
Quote:
Unalias kaže: Pogledaj post
1.Bila je zadana tablica sa prihodima i troškovima od 1998.-2002.
a)Izračunati prihod i dobit primjenom prosječne stope rasta
b)Izračunati dinamiku kretanja prihoda i dobiti

2.Bila je zadana tablica izvršenje asortimana uz pomoć strukture(znači već riješena tablica) i trebalo je izračunat izvršenje plana asortimana(nisam baš skužila što je to trebalo izračunat)

3.Formula: s=∑S/∑N×t×n×q U tu formulu trebalo je uvrstiti podatke i izračunat.

4.Bonitet

To je bio kao najlakši ispit za dekanski rok
Thanx! Ma asistent uvijek kaže da je to najlakši ispit. A najlakši je u biti kad se potrefi ono što ti znaš.
Gwearyan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.