Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2007., 12:56   #41
Magnetna rezonancija

Nakon par mjeseci užasnih bolova u šaci,šalju me na MR. No nitko mi nezna reći smijem li ga raditi dok nosim aparatić za zube !!!!!!! ????
Znate li vi nešto o tome,imate iskustva?
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 13:21   #42
Quote:
Aberzeiah kaže: Pogledaj post
Nakon par mjeseci užasnih bolova u šaci,šalju me na MR. No nitko mi nezna reći smijem li ga raditi dok nosim aparatić za zube !!!!!!! ????
Znate li vi nešto o tome,imate iskustva?
Ne znam za aparatić, ali ja sam imala most, a u mostu je naravno metal. procedura je bila ovakva: zvala zubara, on zvao proizvođača / dobavljača, onvi dali točan sastav metala i to je prosljeđeno tehničarima na MR. Oni su rekli da je ok, snimili me i to je bilo to. Znači, pitaj ortodonta točan sastav i donesi to na pretragu.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 13:21   #43
ili skini aparatić
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 14:31   #44
Evo,upravo mi javili iz jedne privatne klinike da mogu bez problema radit pretragu,ali navodno košta 1600kn. Kao,sve ovisi o jačini aparata.. Neznam kaj ću..
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 15:24   #45
Quote:
Aberzeiah kaže: Pogledaj post
Evo,upravo mi javili iz jedne privatne klinike da mogu bez problema radit pretragu,ali navodno košta 1600kn. Kao,sve ovisi o jačini aparata.. Neznam kaj ću..
cekaj...kazes da te salju na MRI, a sad spominjes privatno? ne mozes dobiti uputnicu, ili sta? btw, ne znam kako ide za kosti, ali, npr. kod snimanja abdomena ili toraksa te inace salju prvo na CT (valjda zato sto je puno jeftiniji), a tek onda ako je jos potrebno ides na MRI.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 15:25   #46
pogledaj tu, mozda je tu jeftinije:
http://www.radioloska-ord-dr-cavka.hr/cjenik.htm
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 16:20   #47
ct sam radila-ne vidi se ništa
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 16:21   #48
evo jedna tipična loša pretpostavka o dg i th sredstvima u medicini...naime ne daje se neki lijek jer je on jači niti je neka pretraga bolja nad nekom drugom....
postoje stvari koji se vide dobro CT a druge na MR,ok priznajem da se stvari mogu puno bolje vidjet na MR(uglavnom) al to ne znači da se ne mogu postavljat dg CT,da ne kažem,Bože sačuvaj, RTG-om....određeni metali su izrazito opasni za MR al svakako se posavjetuj sa tehničarima il radiologom
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 22:44   #49
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
evo jedna tipična loša pretpostavka o dg i th sredstvima u medicini...
ma jbg znam da je ct primjereniji/dovoljno dobar za neke stvari, al' je malo bed kad covjek ide na ct i ne vidi se nista ili se ne vidi dovoljno pa onda mri. em sto si dodatno (i uzalud) ozracen na ct-u, em sto dodatno moras opet mjesecima cekati za mri. kad bi bilo puno vise para, ct se u mnogim slucajevima vjerojatno uopce ne bi koristio, a ne ono ''idemo na ct pa cemo dalje vidjet''. normalno, ni to tak' bed, korist od snimanja je daleko veca od opasnosti, ali ja sam strasan neurotik i od zracenja i od cekanja sam scared shit.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 00:25   #50
pare na sunce...

Quote:
Aberzeiah kaže: Pogledaj post
Evo,upravo mi javili iz jedne privatne klinike da mogu bez problema radit pretragu,ali navodno košta 1600kn. Kao,sve ovisi o jačini aparata.. Neznam kaj ću..
Pa što ti nije jasno....

Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 10:17   #51
Quote:
Marakana kaže: Pogledaj post
Pa što ti nije jasno....

Nije mi jasno kako me u privatnim klinikama žele slikati za ogromne novce,a u nijednoj bolnici gdje bih to mogla besplatno obaviti ne žele.
Što se tiče onog gore napisanog,mene su bezveze slali 3 puta na rtg,zatim na ct,pa na ultrazuvuk i sad je zadnja opcija magnet.. čekam da mi naraste treća glava..
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 10:22   #52
da pogodim, sigurno su ti rekli: ''it's all in your head!''
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 10:39   #53
Na MRI ti se odlicno vidi meko tkivo koje je za rendgene (ukljucivsi CT) prozirno i vecinom se ne vidi. U saci su recimo tetive i ligamenti meko tkivo.

Vjerojatno te odjebu iz bolnica jer ima vrlo malo MRI aparata, pa im je najlaksi reci da ne mozes radi metala. Sta ne mozes skinuti aparatic za zube? Skini prije pregleda i nemoj ga uopce spominjati.

1600kn je OK cijena za MRI pregled.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 10:46   #54
ja sam bio na MR kralježnice prije 4 godine, čekao sam 4 mjeseca u vinogradskoj, a ak imaš para i tad je bilo 1600 kn..
pitao me jel imam implantanata, reko sam da nemam, skini aparatić i gotovo..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 11:35   #55
aparatić je fiksni... ak ga skinem moram ga opet stavit (nije to skidanje baš tak jednostavno jer ipak te žice drže zube i sad zamisli kak će oni izgledat ako se naglo skinu) i koliko sam ja shvatila koštat će me preko 10 tisuća kuna,u tom slučaju mi je jeftinije platit mr..
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:39   #56
Ako ti je skidanje aparatica skupo i komplicirano pitaj lijepo na mjestu gdje bi obavljao MRI da li je aparatic prepreka. Slikaju se na MRI i ljudi s metalom u tijelu pa da sve prodje OK, samo treba obavijestiti osoblje.

Anegdota: jadni Maskarin, kome su otfikarili nogu radi greske pri operaciji slijepog crijeva dobio je metalne kopce u tijelo, pa nije ni znao za njih i isao je na MRI. Da nije imao srece kopce su mogle uzrokovati unutarnje krvarenje, ali na njegovu srecu nije se desilo nista.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 14:23   #57
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Ako ti je skidanje aparatica skupo i komplicirano pitaj lijepo na mjestu gdje bi obavljao MRI da li je aparatic prepreka. Slikaju se na MRI i ljudi s metalom u tijelu pa da sve prodje OK, samo treba obavijestiti osoblje.

Anegdota: jadni Maskarin, kome su otfikarili nogu radi greske pri operaciji slijepog crijeva dobio je metalne kopce u tijelo, pa nije ni znao za njih i isao je na MRI. Da nije imao srece kopce su mogle uzrokovati unutarnje krvarenje, ali na njegovu srecu nije se desilo nista.


ja se iskreno bojim naših doktora....
pitala sam u draškovićevoj i rekli mi da nema šanse jer imaju prejaki aparat i da će mi kao počupat to van,na sv. duhu aparat ne radi.. a drugdje još nisam pitala. Osim u tih par privatnih klinika koje će me rado primit za velke novce,majku mu.. i smrt ću jednom platit..
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 15:14   #58
imaš ga na šalati, u vinogradskoj, u dubravi,...

ja ga najnormalnije obavim u vinogradskoj s tih par kila železa u ustima - imam 3 mosta
veći ti je problem što se na magnet jako dugo čeka i ne možeš na običnu uputnicu od opće prakse
npr. vaskularna neurologija u vinogradskoj ima samo 1 termin dnevno, pa si ti sad misli kaj to znači na toliku bolnicu sa tolikim pacijentima
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 15:30   #59
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
evo jedna tipična loša pretpostavka o dg i th sredstvima u medicini...naime ne daje se neki lijek jer je on jači niti je neka pretraga bolja nad nekom drugom....
postoje stvari koji se vide dobro CT a druge na MR,ok priznajem da se stvari mogu puno bolje vidjet na MR(uglavnom) al to ne znači da se ne mogu postavljat dg CT,da ne kažem,Bože sačuvaj, RTG-om....određeni metali su izrazito opasni za MR al svakako se posavjetuj sa tehničarima il radiologom
Jbg, CT zrači samo tako, dok je MR po tom pitanju neškodljiv.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 16:07   #60
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
imaš ga na šalati, u vinogradskoj, u dubravi,...

ja ga najnormalnije obavim u vinogradskoj s tih par kila železa u ustima - imam 3 mosta
veći ti je problem što se na magnet jako dugo čeka i ne možeš na običnu uputnicu od opće prakse
npr. vaskularna neurologija u vinogradskoj ima samo 1 termin dnevno, pa si ti sad misli kaj to znači na toliku bolnicu sa tolikim pacijentima
za uputnicu nije problem jer imam potpis specijaliste,samo da još nađem odgovarajući magnet.
dakle,tebe su slikali u vinogradskoj a imaš most?
i puštaju one s aparatićem?
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.