Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2012., 15:02   #1461
Mozes.
A to sto si zena jest odredjeni "minus" u smislu ogranicavanja mogucnih slobodnih pozicija ali, pretpostavljam da bi na putnickim brodovima mogla naci posao puno lakse. No, i ovo lakse uzmi sa rezervom. Iako ne znam kakvo ce biti stanje kad zavrsis faks, sada je situacija takva da ima nevjerojatan broj asistenata struje koji traze ukrcaj, te nije cudno cekati i vise od godinu dana ukrcaj u svojstvu asistenta ...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 18:43   #1462
Znam da na putničkim brodovima žene mogu radit kao osoblje, bar sam tako čula, ali kad već studiram i trudim se na prvom je mjestu posao u struci, a ako baš nebi išlo prihvatila bi i drugi.
__________________
Pismu sa mora moju ćeš čut |LOVE|
Matilda789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 22:23   #1463
Pa i govorio sam o tvojoj struci. Uz to sto na putnickim brodovima bude vise od jednog elektricara. Nikad nisam cuo da ima zena elektricar na brodu, a kamoli na teretnim brodovima. Ali, to ne znaci da ih i nema. No, kao sto rekoh, ako zelis raditi u struci i na brodu, putnicki brod je najrealnija mogucnost ...

Sent from my GT-I9100
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 23:07   #1464
Nisam ni ja još to čula, ali tko zna, možda mi uspije
__________________
Pismu sa mora moju ćeš čut |LOVE|
Matilda789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 18:46   #1465
Ima li ga?

Ljudi,

gledam po netu, pa nikako naći ništa od koristi..
Postojili li nešto kao Pomorski riječnik ili nešto slično?
__________________
Glavno je da je Glava u redu.....
Valodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 18:52   #1466
Je li moguće ukrcati se preko zime na neki putnički brod u Hrvatskoj, a da ne radim.
Tj. da mi se piše da radim, a da zapravo ne radim.

Nedostajat će mi 4 mjeseca službe, da bi mogao polagati za jedan brevet.
malikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 08:52   #1467
Quote:
Pelorus kaže: Pogledaj post
Trebas u prekvalifikaciju, ovo sto si zavrsio se ne priznaje. Ako ides za bakalara, biti ces elektronicar, a ako ides na nesto jednostavnije - elektricar. Pa sad vidi. Ima ti i razlika u placi, a ovisno o vrsti broda i u duznostima. Nije ti isto na tankeru, kontejnerasu ili neki drillship.
Koliko se sjecam, doslo je do nekih promjena u STCW konvenciji i struje ce u buducnosti morati polagati klasu. Nije moja struka pa ne znam detalje. Ako te zanima potrazi Manilla amendments za STCW...

Sent from my GT-I9100
Bio sam u agenciji i agent mi je rekao da ne treba prekvalifikacija. Računarstvo i IT spadaju pod granu elektrotehnike i mogu proći pod asistenta struje. Treba samo položiti Temeljnu sigurnost na brodu D2 i mislim da je rekao i Upravljanje gašenjem požara D12 ili Osnovna osposobljenost za rad na tankerima D13, nisam siguran, no to je otprilike to za početak.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 18:23   #1468
Mozete mi reci kolika je placa kod pomoraca? znam da zavisi od puno toga al recite neku srednju placicu
garda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 18:56   #1469
Ne postoji nesto kao srednja placa. Previse je varijabli u igri da se moze na tako opcenito pitanje odgovoriti. A i sam termin "pomoraca" koje je spomenuto je vec preopcenito - koje to pomorce mislis? Casnici, posada, bijelo osoblje ...


Sent from my GT-I9100
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 23:35   #1470
ma mislim na posadu
garda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 19:13   #1471
MOLIM ZA POMOC :
- mislim se da li na fakultetu upisati za brodskog elektricara ili nauticara....
- dali mi netko moze navesti prednosti i mane od oba zanimanja?
- dali mi netko moze reci di je bolje upisati i zasto ?

hvala unaprijed
bary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 08:26   #1472
Kolega počiva u miru.
http://danas.net.hr/hrvatska/u-skots...ski-pomorac-29
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 22:08   #1473
Quote:
leptirica_26 kaže: Pogledaj post
Molim iskusne pomorce da pomognu..

Da li je itko cuo za agenciju Navigo Event , rade s luksuznim jahtama ?

Pozvali su me da se prijavim na tecaj,ali taj se tecaj placa oko 6000 kn,traje 5.dana.

I da li nakon tecaja oni osiguravaju i posao ?

Mnogo hvala na bilo kakvim informacijama
A koji to tecaj za jahte molim te... ne nasjedaj na takve gluposti.
jeGGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 23:21   #1474
Pozdrav ljudi.Oprostite na smetnji.Zanima me jel netko od vas u zadnje vrijeme polagano Brevet D2,ako jest jel moze da mi se javi na e-mail.Zanima me jel lakse u Splitu ili Dubrovniku??Koliko vremenski to traje?Jel ima vise termina za polaganje?? [email protected]
benfica1923 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 11:43   #1475
Quote:
benfica1923 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.Oprostite na smetnji.Zanima me jel netko od vas u zadnje vrijeme polagano Brevet D2,ako jest jel moze da mi se javi na e-mail.Zanima me jel lakse u Splitu ili Dubrovniku??Koliko vremenski to traje?Jel ima vise termina za polaganje?? [email protected]
daj nemoj zajebavat...

ti sprdas ili sta da di je lakse D2 polozit... WTF...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 23:06   #1476
Quote:
garda kaže: Pogledaj post
Mozete mi reci kolika je placa kod pomoraca? znam da zavisi od puno toga al recite neku srednju placicu
pa mores racunat od 500 us s mjesecno do 700 us s dnevno,ovisi di idesi sta radis,nadan se da san pomoga
bublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 12:04   #1477
Quote:
bublica kaže: Pogledaj post
pa mores racunat od 500 us s mjesecno do 700 us s dnevno,ovisi di idesi sta radis,nadan se da san pomoga
dnevno moze bit i vise ovisno di ides i sta radis
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 21:16   #1478
Solar

Pozz,
zanimalo bi me vase misljenje o ugradnji solarnih ploca na brod? Koliko je to isplativo?
Mr.Bogus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 22:00   #1479
Quote:
Valodja kaže: Pogledaj post
Aj ispravak.

Atelje je iznajmljen, pod kućom sam mislio stan, auto je golf petica rabljena i rabljena Aprilia RSV1000 mile. Mislim da se u 3 godine rada na brodu to može zaslužiti.!?

Znaš možda što se podrazumijeva pod tečajom za skipera?
atelje je iznajmljen, stan je na kredit, golf peticu je platio 9 keka eura, Apriliju 4 keke, i sad je vjerojatno u bankrotu...

fotografi na brodu glume akvizitere i jako, jako jako puno dosadjuju putnicima... da bi na kraju mejseca bili dobri cca 2K dolara...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 18:14   #1480
ciao ragazzi

upisa bi elektrotehnički i informatički smijer na pomorskom
iša bi i na diplomski, do kraja :9

e pa kakvo je stanje s poslom jednog magistra tog smjera kod nas i kakav je to posa? =)))
__________________
budi dobar ♏
adamovo rebro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.