Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2013., 22:53   #341
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Ja sam si upravo napravila masku od bijele Cattierove gline. Stavila sam dvije žličice gline, žlučicu meda, i malo hidrolata matičnjaka. To sam imala doma. Imam suhu kožu i nadam se da bude mi to ok.

Jel može još kakav savjet što da nabavim za dodatak za ubuduće? Doma trenutno imam bu argana i makadamije, i još neke zaostatke čajevca.

.......
Možeš si u tako pripremljenu masku dodati još par kapi argana, tako ti glina neće kožu dodatno isušiti, a kako trenutno imaš te prištiće možeš si pomoći i dodatkom još kap dvije čajevca u masku
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:17   #342
ja stavim par kapi jojobe u masku od zelene gline.

kupila sam Now Foods zelenu glinu preko iherba, moj prvi susret s glinom u prahu i zadovoljna sam za sada.. istina, tek sam je 2x probala.

nego, jel vama ostane lice malo crveno nakon maske?
meni se jedno pola sata crveni lice, ne kompletno, ali rub čela i sljepoočnice, nos, rub čeljusti.. točno se vidi linija dokle je bila maska.
ne peče, ali ne znam jel to baš uobičajeno.

probala sam do sada samo cattierovu gotovu masku od roze gline za osjetljivu kožu i od nje nisam crvenila..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 20:26   #343
Hvala na sugestiji happiness. Nakon maske sam si utrljala makadamije. Ona mi ljepše miriši od argana.

Nego imam pitanje, mislim da sam si sve skupa slozila to malo prerijetko. Nakon pola sata još je bilo lagano vlažno. Kakve konzistencije mora biti prije nanošenja?
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 21:10   #344
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
j......

nego, jel vama ostane lice malo crveno nakon maske?
meni se jedno pola sata crveni lice, ne kompletno, ali rub čela i sljepoočnice, nos, rub čeljusti.. točno se vidi linija dokle je bila maska.
ne peče, ali ne znam jel to baš uobičajeno.
.....
Nekome se pojavi crvenilo i prođe nakon recimo pola sata, to je normalno. Ne bi bilo normalno da ti crvenilo ne prolazi ili da se pojačava umjesto smanjuje. Na svakoj uputi o uporabi gline to piše kao normalna pojava.
Crvena glina koju spominješ je drugačijeg sastava od zelene, zelena je obično za masniju kožu.

Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Hvala na sugestiji happiness. Nakon maske sam si utrljala makadamije. Ona mi ljepše miriši od argana.

Nego imam pitanje, mislim da sam si sve skupa slozila to malo prerijetko. Nakon pola sata još je bilo lagano vlažno. Kakve konzistencije mora biti prije nanošenja?
Mislila sam da si dodaš u masku ulje, a naravno nakon maske rpičeka se malo pa onda ide uobičajena njega. Argan sam ti sugerirala jer si rekla da ti je koža baš suha, a i u toj smjesi s glinom i hidrolatom izgubi se taj intenzivan miris. Razmišljaj o blagodatima, možda će ti manje neugodno mirisati
Konzistencija, ja si napravim da mi budemrvicu rjeđa od recimo onoga kako izgleda pasta za zube, znači da ju lijepo mogu razmazati, ali da mi ne curi i da može na licu biti jedan normalan sloj maske kroz koji se neće providjeti koža - uh što sam objasnila, no valjda si skužila

Evo ovdje imam neke recepte za izradu maski prema tipu kože, a i gdje je to popratno crvenilo objašnjeno kao normalno:

RECEPTI sa ZELENOM GLINOM

(dr. Giuseppe Ferraro)

Bazna maska

1 šalica fine zelene gline, 1 velika žlica meda, 1 velika žlica ulja slatkog badema ili maslinovog ulja, pola šalice vode ili hidrolata. U posudi za miješanje otopite med u vodi, dodajte ulje i dobro promiješajte. Postupno dodavajte zelenu glinu, snažno miješajući, dok ne nastane glatka i kremasta smjesa.

Upozorenje:

3 minute nakon primjene, maska će početi zatezati kožu, što je potpuno normalna reakcija. Nakon odstranjivanja maske, kod nekih tipova kože, može se javiti crvenilo, koje je također uobičajena reakcija na glinu. Uz crvenilo može se javiti i osjećaj peckanja, što je prirodna reakcija na glinu, posebice kod jako osjetljive kože.

Važno:

Nekoliko minuta nakon aplikacije maske od gline, osjetit ćete svježinu i opuštanje kože, a nakon uklanjanja maske, Vaša će koža biti primjetno mekša i glatka na dodir.

Upotreba:

Pomoću manje šaptule, ravnomjerno nanesite masku od gline na lice i ostavite je da djeluje koliko je vremenski propisano u receptu. Nakon isteka vremena, najlakše ćete je ukloniti spužvicom umočenom u toploj vodi.

Maska za normalnu kožu*

U baznu masku dodati pola čajne žličice ulja pšeničnih klica i dobro promiješati. Po želji možete dodati 1-3 kapi eteričnog ulja lavande. Ostavite masku da djeluje 10 min. i isperite.

Maska za suhu kožu*

U baznu masku dodati dvije velike žlice infuza spravljenog od lista crnog sljeza, pola čajne žličice ulja ploda divlje ruže ili ulja boražine i dobro promiješati. Po želji možete dodati1-3 kapi eteričnog ulja sandala. Ostavite masku da djeluje 10 min. i isperite.

Maska za masnu kožu*

U baznu masku dodati dvije velike žlice svježe iscijeđenog soka limuna ili grejpa i dobro promiješati. Po želji možete dodati1-3 kapi eteričnog ulja limuna. Ostavite masku da djeluje 10 min. i isperite.

Maska za vrat* - hidratizira, daje elastičnost

U baznu masku dodati 2 velike žlice sojinog mlijeka, te 1-3 kapi eteričnog ulja sandala. Ostavite masku da djeluje 15 min i isperite.

Maska za grudi* - učvršćuje

U baznu masku dodati 2 velike žlice infuza spravljenog od lista kadulje i dobro promiješati. Po želji možete dodati 1-3 kapi eteričnog ulja ruže ili ylang ylanga. Ostavite masku da djeluje 10-20 min. i isperite.

Maska za bedra* - učvršćuje

U baznu masku dodati 2 velike žlice soka divlje ili zelene jabuke, te jednu veliku žlicu ulja sjemenki grožđa i dobro promiješati. Po želji možete dodati 1-3 kapi eteričnog ulja ružmarina. Ostavite masku da djeluje 10- 20 min i isperite.

Maska za trbuh* - smanjuje nadutost

U baznu masku dodati 2 velike žlice ricinusovog ulja i dobro promiješati. Dodati 1-3 kapi eteričnog ulja anisa ili komorača. Ostavite masku da djeluje 10- 20 min i isperite.

Maska za leđa* - opuštajuća

U baznu masku dodati 2 velike žlice infuza spravljenog od cvjetova i lista arnike i dobro promiješati. Po želji možete dodati 1-3 kapi eteričnog ulja cimeta ili timijana. Ostavite masku da djeluje 15- 20 min i isperite.

Maska za strije*

U baznu masku dodati 2 velike žlice soka od mrkve, 1 veliku žlicu ulja sjemenki grožđa, 1-2 velike žlice avokadovog ulja i dobro promiješati. Po želji možete dodati 1-3 kapi eteričnog ulja matičnjaka. Ostavite masku da djeluje 10- 20 min i isperite.
Maska za kozmetički tretman celulita*

U baznu masku dodati 1 veliku žlicu eteričnog ulja slatke naranče i dobro promiješati. Ostavite masku da djeluje 10- 20 min i isperite.

Maska za kosu* - za volumen i snažniju kosu

U baznu masku dodati 4 velike žlice infuza spravljenog od zeleni preslice (maska bi trebala biti tekuća radi lakšeg nanošenja na kosu i tjeme) i dobro promiješati. Po želji možete dodati 1-3 kapi eteričnog ulja ylang ylanga. Masku nanosite na mokru kosu, kako bi se osigurala što bolja apsorpcija gline i pokrijte te je kapom za tuširanje. Ostavite masku da djeluje 10 min. i isperite toplom vodom i šamponom. Preporuka je koristiti jedan od 3 ponuđena Argital šampona (masna kosa i prhut, normalna i suha kosa, plava kosa).

Kupka za mršavljenje

U kadu s vodom staviti 3- 4 šake fine zelene gline. Glina će se spontano raspršiti u vodi. Dok ste u kadi, pomicanje ruku i nogu biti će dovoljno da glinu zadrži u raspršenom stanju. Kupka s glinom ne prlja Vašu kožu, tako da se ne preporuča ispiranje nakon izlaska iz kade. Ubrzo ćete primijetiti kako Vam je koža znatno mekanija i glađa. Ostatke gline na stijenkama kade, možete isprati tušem. Glina neće začepiti Vaše odvode.


Kupka za ruke i noge* - opuštajuća

U lavor ili bide s toplom vodom, stavite 1 šaku fine zelene gline. Uronite ruke ili noge u otopinu, trljajuću jednu nogu (ruku) o drugu. Nastavite s trljanjem dok se voda ne ohladi. Po želji možete dodati 1-3 kapi eteričnog ulja lavande ili matičnjaka.

* Dodati više gline želite li da maska bude kompaktnija ili više vode, kako biste je razrijedili. Maske bi se trebale pripremati svježe, neposredno prije nanošenja na kožu.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 11:12   #345
Neki reagiraju preosjetljivo na masku od zelene gline obično iz dva razloga ili ne dodaju biljnog ulja u masku nego ju samo naprave s vodom pa je prejaka ili imaju osjetljivu kozu. Oboje se manifestira crvenilom koze.
Za one s preosjetljivom kožom dobro je bar 50:50 miješati zelenu s bijelom glinom kaolinom' a neki ce moći koristiti isključivo bijelu glinu.
Budite nježni i pažljivi prema svojoj kozi.
Neka mala reakcija zbog pojačane cirkulacije nakon skidanja maske je OK no pola sata crvenila ipak znaci da je koza opecena.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 20:31   #346
Koje su točno posljedice kontakta zelene gline sa metalnom posudom? Svugdje piše da mijenja svojstva, ali na koji način? Kupi spojeve teških metala u sebe ili was?

Na nekim sajtovima piše da se može i u emajliranu posudu, ja sam danas stavila u takvu glinu i vodu, te napravila masku, držala 5 min i isprala. Nemam za sad nikakve reakcije (prošlo je nešto manje od pola sata)? Trebam li se brinuti? Inače ju radim u keramičkoj a čuvam u staklenoj.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 02:52   #347
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Koje su točno posljedice kontakta zelene gline sa metalnom posudom? Svugdje piše da mijenja svojstva, ali na koji način? Kupi spojeve teških metala u sebe ili was?

Na nekim sajtovima piše da se može i u emajliranu posudu, ja sam danas stavila u takvu glinu i vodu, te napravila masku, držala 5 min i isprala. Nemam za sad nikakve reakcije (prošlo je nešto manje od pola sata)? Trebam li se brinuti? Inače ju radim u keramičkoj a čuvam u staklenoj.
Glina ima sposobnost adsorpcije pa je to jedna od značajki korištenja u kozmetici. E sada zašto se govori o nekorištenju metalnih posudica, metalnih žličica, jer tada dolazi do adsorpcije kationa, odnosno izmjene iona metala.
Nije samo metalna posuda i žličica ono na što treba paziti, nego i voda.
Treba paziti i na vodu koju dodajemo u glinu, bitno da ne bude iz slavine, jer sadrži minerale, spojeve kalcija, koji također reagiraju s glinom. To izbjegnemo ako koristimo destiliranu ili pročišćenu, demineraliziranu vodu ili hidrolate (njih i dobivamo destilacijom)
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 23:11   #348
Bok cure.. Ja bih trebala savjet. Dali je moguće i koliko je poželjno u masku od bijele gline ubaciti AHA voćne kiseline? Ako da, u kojem omjeru? Imate možda kakav recept? Ja sam to sebi tako nekako osmislila da dok držim masku na licu obavljam i kemijski piling kože. Svaki savjet je dobrodošao
sunnysmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 01:10   #349
Quote:
sunnysmile kaže: Pogledaj post
Bok cure.. Ja bih trebala savjet. Dali je moguće i koliko je poželjno u masku od bijele gline ubaciti AHA voćne kiseline? Ako da, u kojem omjeru? Imate možda kakav recept? Ja sam to sebi tako nekako osmislila da dok držim masku na licu obavljam i kemijski piling kože. Svaki savjet je dobrodošao
Možeš, dakako, Na uputstvu AHA kiselina vjerojatno ti piše do kog postotka možeš istekoristiti u proizvodu. Obično je to do 5%, no svakako provjeri na svom pakiranju
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 12:27   #350
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Neki reagiraju preosjetljivo na masku od zelene gline obično iz dva razloga ili ne dodaju biljnog ulja u masku nego ju samo naprave s vodom pa je prejaka ili imaju osjetljivu kozu. Oboje se manifestira crvenilom koze.
Za one s preosjetljivom kožom dobro je bar 50:50 miješati zelenu s bijelom glinom kaolinom' a neki ce moći koristiti isključivo bijelu glinu.
Budite nježni i pažljivi prema svojoj kozi.
Neka mala reakcija zbog pojačane cirkulacije nakon skidanja maske je OK no pola sata crvenila ipak znaci da je koza opecena.
šo nije da je zelena glina za masnu, a bijela za suhu kožu?
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 20:10   #351
Gdje mogu kupiti bijelu i ljubicastu glinu?
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 14:54   #352
Hi ljudi, nova sam tu.

Kupila sam zelenu glinu da miješam s domaćim maslinovim za masku. Međutim, meni to uvijek ispadne grudavo. Postoji li neki trik da bude fina smjesa, jer ovo je nemoguće namazati na lice
Konkretna Kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 17:33   #353
a da li stavis i vode ili samo maslinovo ulje?

inace kazu da voda mora biti izvorska ili destilirana ili najgorem slucaju prokuhati vodu pa ohladiti
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 11:05   #354
je li glina korisna u borbi protiv celulita?
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.