Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 10:51   #2021
Pokusaj isprintati recept i stavljati kvacice na ono sto si stavila.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 13:03   #2022
Pitanje: jel mogu u pekač namjestiti da mi samo izmiješa i digne tijesto, a ispečem ga u pećnici????
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 13:16   #2023
U nacelu da, ali daj napisi koji pekac imas.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 20:24   #2024
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
U nacelu da, ali daj napisi koji pekac imas.
Nemam još, zato pitam
Hvala na odgovoru
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 02:14   #2025
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Pokusaj isprintati recept i stavljati kvacice na ono sto si stavila.
Delam nekad i to, al naravno da onda kada imam najmanje živaca i vremena (i najviše šanse da nekaj sprčkam), to nikad ne napravim. Samo onda kada sve ide lijepo s guštom i laganini. Marfi na (d)jelu.
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 07:36   #2026
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Pitanje: jel mogu u pekač namjestiti da mi samo izmiješa i digne tijesto, a ispečem ga u pećnici????
Svi pekači koje sam vidjela imaju, možeš samo mijesiti npr. tijesto za pizzu ili buhtle.....svašta, ne samo za kruh.
__________________
Nisam ja iz TB, samo sam se tu udala dok sam bila budala
azra_stella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 15:40   #2027
Quote:
azra_stella kaže: Pogledaj post
Svi pekači koje sam vidjela imaju, možeš samo mijesiti npr. tijesto za pizzu ili buhtle.....svašta, ne samo za kruh.
Super, hvala ti
Bacam se u kupnju
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 10:33   #2028
Prijedlog za solidan pekac kruha za cca 500-600 kn? Ima li tako sta?
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 13:49   #2029
Meni se super pokazao mounlexov 5000 ,koristim ga svaki dan vec 5 mjeseci,pece hljeb od 750 g,1000g 1500g.Platila sam ga u Merkuru 170 KM (maraka,ne kuna).Dodje i gratis 5kg integralnog brasna mlin-ustikolina.
Samo mi je zao sto nema vise recepata za marmelade,jer volim samo domace...ovdje dodje samo 1 od narandzi....sigurno se moze experimentirati ali ja nisam pokusavala....
esma esmina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:27   #2030
Quote:
esma esmina kaže: Pogledaj post
Meni se super pokazao mounlexov 5000 ,koristim ga svaki dan vec 5 mjeseci,pece hljeb od 750 g,1000g 1500g.Platila sam ga u Merkuru 170 KM (maraka,ne kuna).Dodje i gratis 5kg integralnog brasna mlin-ustikolina.
Samo mi je zao sto nema vise recepata za marmelade,jer volim samo domace...ovdje dodje samo 1 od narandzi....sigurno se moze experimentirati ali ja nisam pokusavala....
a što će ti recepti? Svako voće,čak pomiješano s nekim povrćem je marmelada! Problem je ako netko hoće i gustu marmeladu, jer voda kod pekača ne isparava, a ja neću koristiti kemiju, pa mi i nije problem. Neka je rijetka, barem znam da je marmelada samo od voća, a ne želatina koja je od kostiju možda i ludih krava.
Probaj napraviti mješavinu od jabuka, mrkve i voća koje želiš, ostavi sameljeno na cjedilu i popij sok i onda stavi u pekač zaslađeno ili ne. Ja tako radim svakakve marmelade i ne mora biti baš ta kombinacija, neću uvijek ni mrkvu....bitno je da ne pretjeruješ s količinom koju pekač može raditi.A ako imaš i svoje voće koje nije zatrovano, e tada je kako se kaže, puna šaka brade
__________________
Nisam ja iz TB, samo sam se tu udala dok sam bila budala

Zadnje uređivanje azra_stella : 03.06.2010. at 09:29. Reason: ispravak
azra_stella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:57   #2031
Svaka tvar je po definiciji kemikalija. H2O je kemikalija. Voce se sastoji od kemikalija i nasa tijela se sastoje od kemikalija.

Zgusnjivac pektin je smjesa prirodnih kemikalija koja se dobiva iz voca. Pektin nije zelatina.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 16:22   #2032
havala na super savjetima azra stella ni meni ne smeta tecna marmelada ....odo se zadat u eksperimentisanje marmelada
esma esmina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 18:22   #2033
[QUOTE=esma esmina;27035532]havala na super savjetima azra stella ni meni ne smeta tecna marmelada ....odo se zadat u eksperimentisanje marmelada [/QUOTE
Probaj ukuhati s voćem par malih zelenih jabuka, one skoro pa divlje, pune su pektina, samo ako ih nađeš
__________________
Nisam ja iz TB, samo sam se tu udala dok sam bila budala
azra_stella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 18:53   #2034
Jedno pitanje za kruh -da li se može stavljati obično mlijeko ili baš mora biti u prahu?
yslp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 01:14   #2035
Quote:
yslp kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za kruh -da li se može stavljati obično mlijeko ili baš mora biti u prahu?
Ja kruh radim s običnom vodom. Možeš staviti i mlijeko ili neku drugu tekućinu. Nikad nisam čula da se koristi mlijeko u prahu

Btw, stavila sam peći ukleti kruh. Provjerila sam dvaput dal sam stavila sve sastojke, uključen je u struju... Tko zna kaj još može poći po zlu
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 08:41   #2036
Quote:
yslp kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za kruh -da li se može stavljati obično mlijeko ili baš mora biti u prahu?
Imaš neki recept s mlijekom u prahu? Pa i kad bi tako bilo, to mlijeko bi se vjerojatno trebalo razmutiti u vodi....upravo da bi postalo mlijeko, možda radiš mliječni kruh? Kruh se inače ručno, kao i strojem radi sa vodom, eventualno, kod ručne izrade kvasac se može razmutiti u mlijeku i to je sve.
__________________
Nisam ja iz TB, samo sam se tu udala dok sam bila budala
azra_stella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:50   #2037
Da li vama kruh ponekad bude vlažan?
Tj. ostavim ga u toj posudi u kojoj se peče još sat vremena, onda ga izvadim i držim na krpi da se ohladi, jer ga ne mogu odmah spremiti, jer se onda upari pošto je još vruć....i kad ga znam ostaviti tako malo dulje onda mi bude vlažan pri dnu, ili čak ako pekač uključim pred spavanje, i kruh do jutra stoji u toj posudi, bude vlažan pri dnu....zašto?

Inače pečem ili francuski, ponekad mliječni kruh, a najčešće ga radim po onom osnovnom receptu, s tim da znam ubacit unutra neke sjemenke ili stavim origana i crv. paprike...
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:44   #2038
Quote:
coco zoe kaže: Pogledaj post
Ja kruh radim s običnom vodom. Možeš staviti i mlijeko ili neku drugu tekućinu. Nikad nisam čula da se koristi mlijeko u prahu

Btw, stavila sam peći ukleti kruh. Provjerila sam dvaput dal sam stavila sve sastojke, uključen je u struju... Tko zna kaj još može poći po zlu
Quote:
azra_stella kaže: Pogledaj post
Imaš neki recept s mlijekom u prahu? Pa i kad bi tako bilo, to mlijeko bi se vjerojatno trebalo razmutiti u vodi....upravo da bi postalo mlijeko, možda radiš mliječni kruh? Kruh se inače ručno, kao i strojem radi sa vodom, eventualno, kod ručne izrade kvasac se može razmutiti u mlijeku i to je sve.

U upustvu piše, u onom dijelu di piše općenito za sve recepte, u receptu za običan, ne mliječni kruh, da ide i mlijeko u prahu... pa sam mislila ako se eventualno može zamijeniti običnim mlijekom, ali ako svi radite bez mlijeka, onda to vjerojatno ne čini nikakvu razliku
yslp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:49   #2039
ja sam ispočetka radila s mlijekom u prahu, 2 žlice... sad stavim 300ml vode i npr. 50ml mlijeka
piše u uputstvu da se može u prahu mijenjati za obično

a sad kad sam dobila par kila mlijeka u prahu, sad opet idem na žlice
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 17:08   #2040
Quote:
yslp kaže: Pogledaj post
U upustvu piše, u onom dijelu di piše općenito za sve recepte, u receptu za običan, ne mliječni kruh, da ide i mlijeko u prahu... pa sam mislila ako se eventualno može zamijeniti običnim mlijekom, ali ako svi radite bez mlijeka, onda to vjerojatno ne čini nikakvu razliku
Ja uredno nalijem umjesto jednog dijela vode obično mlijeko.
Mislim da je ovo u prahu dobro jedino u slučaju da stavljaš navečer s odgodom jer ne znam što bi bilo s običnim do jutra
A ovo u prahu prilično skupo ispadne, gledao u konzumu i plodinama i ne sviđa mi se cijena. Ima gdje jeftinije?
c-shadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.