Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2012., 18:15   #1
Problem sa spajanjem monitora i pc-a

Kupio nedavno T22A350 Samsung. U paketu je bio samo VGA kabel (prijašnji monitor mi je bio spojen DVI-DVI kabelom) pa sam ga tako i spojio (ovaj ni nema DVI 24pina). Međutim cca u dva od sedam paljenja tjedno su mi slova na monitoru nekako mutnjikava, s druge strane ostalih pet dana je obično sve ok.

I tako kupio ja kabel DVI 24 pin koji ide u pc i s druge strane HDMI/DVI koji ide u monitor. PC mi je inače uvijek spojen sa TV-om.

Prvo što nije bilo u redu je što je ekran od TV-a prepoznat kao primaran i morao sam ištekati kabel da se pojave ikone i ostalo na monitoru. Drugo, rezolucija je 1920x1080 60hz međutim ona sa ovim kabelom ne funkcionira, ne vidim cijeli prvi red ikona sa lijeve strane i donji izbornik ispod. A prikaz je još gori nego sa VGA kabelom. Cijeli ekran mi se prikazuje tek sa rezolucijom 1776x1000 ali i tu je slika banana.

Sad mi je nešto sinulo, da li možda VGA povezanost slabi zbog toga što su PC i TV stalno spojeni? Trenutno su još uvijek odštekani i gle čuda slika je ovaj puta odlična. Sumnjam da je to.

Zadnje uređivanje fortaleza : 07.05.2012. at 18:21.
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 15:21   #2
probaj promijeniti izlaze na grafi, tv tamo gdje je bio monitor i obratno...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.