Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2004., 22:43   #41
Da, vjerojatno je.
Ali onda da probaš porazgovarati s nekim kako da joj ojačaš imunitet?
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 23:39   #42
Ah...svašta sam probala.
Iz ljekarne vjerojatno sve što postoji a što ona smije (ne smije med ni propolis)
Travar mi je dao recept za sirup za jačanje imuniteta, niti na silu joj nisam mogla ugurati, ogavan je i povratila bi ga a toliko je jak da ju nisam mogla zeznuti ni kad ga stavim u kašicu

Onda domaći recepti...kupus na prsa, kapula kraj glave, mast u mlijeko, kuhala sam sirup od raznih travica za prehladu....ma više se ni ne sjećam. Niš

Krcata je sekreta kojeg ne zna izbaciti, trebala bi piti puno tekućine a ona pije jako malo.

Ma svašta.....

Jednom sam ju odvela doktoru, a i tada, sreća moja, je bio dr Krele, nije joj bilo niš, nego sam htjela samo da ju posluša i da mi da savjet ili nešto za taj sekret. On mi je dao Summamed , ja pitam čemu to, on kaže' za preventivu' , mislim
Naravno da sam ga bacila.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 03:50   #43
Quote:
baka kaže:

No svi su oni sputani s HZZO-om.I to je to.Njih stimuliraju da troše što manje uputnica i recepata.Pa tako neki zbog razumjevanja pacijenata dolaze na "crne liste" HZZO-a a drugi "režu" pacijentima i više nego bi trebalo.
I zato jer je novac u pitanju (plaćanje obavljenih pregleda,pretraga i sl.) u pravilu uputnica vrijedi za najbližeg specijalistu, aparat i sl. Ne vjerujem da se štogod u zadnje vrijeme promijenilo.
A tim smanjenjem uputnica prebacuju bolesnike u privatnu praksu, gdje se, gle cuda, sve moze na najnovijim aparatima obaviti (docim se oni u bolnicama nisu otpisivali jer je ukinuta amortizacija). Eh, da, i nas ondasnji i opet sadasnji ministar radi u jednoj takvoj dio radnog vremena...Slucajno bas...
A i kad se nabavljala nova prema kupljeno je ono japansko cudo koje je zastupao njegov kum..Isto slucajno...

I kad se za prosle vlade trazilo od tih "imena" i nasih najvecih strucnjaka da se odrede..nije ni jedan poletio u ciste privatnike (dobro, vrlo, vrlo mali broj jest). A sad ce im Hebrang sve vratiti na staro.."Moze, ali odjite popodne..inace se ceka 6 mjeseci"
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 07:09   #44
Quote:
Tija kaže:
A to ide na uštrb mog djeteta. Neće moći.

E sad me zanima druga stvar. Ja sam našla dr-a koji je meni tj. bebi voljan napisati uputnice, i to će učiniti ako me pedijatar odbije. Da li taj dr može nastradati na bilo koji način zbog toga? To stvarno ne bi htjela.
Ako si službeno prešla kod njega, ne bi trebalo.On je onda taj koji izdaje po svom nahođenju.Ali PRIJE nego se upustiš u odlazak tamo negdje, nazovi i pitaj primaju li pacijente s uputnicom iz tvog grada.Da ti se ne dogodi da TAMO naiđeš na birokratski zid.
Kod nekih se specijalnosti toleriraju ovakva "gostovanja".na pr. s riječkom uputnicom može se kod neurokirurga u ZG, iako imamo neurokirurgiju.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 07:14   #45
Quote:
doc_1 kaže:
A tim smanjenjem uputnica prebacuju bolesnike u privatnu praksu, gdje se, gle cuda, sve moze na najnovijim aparatima obaviti (docim se oni u bolnicama nisu otpisivali jer je ukinuta amortizacija). Eh, da, i nas ondasnji i opet sadasnji ministar radi u jednoj takvoj dio radnog vremena...Slucajno bas...
A i kad se nabavljala nova prema kupljeno je ono japansko cudo koje je zastupao njegov kum..Isto slucajno...

I kad se za prosle vlade trazilo od tih "imena" i nasih najvecih strucnjaka da se odrede..nije ni jedan poletio u ciste privatnike (dobro, vrlo, vrlo mali broj jest). A sad ce im Hebrang sve vratiti na staro.."Moze, ali odjite popodne..inace se ceka 6 mjeseci"
Da uz sve ostalo hara i glupost.
Primjer: za denzitometriju (ispitivanje na osteoporozu) se u Rijeci čeka od 8 pa malo više mjeseci.
Prošle godine sam zvala i rekli su: za 200 kn, popodne, doći ćete na red za mjesec dana.Naravno, pristala sam.I bilo pacjentica kao u priči, svakih 15 min druga.Bolnica je našla način da plati sestru, da se isplati trošiti aparat i svi zadovoljni.
I kaj nakon toga? Nema više.Ukinuli.Zašto? Bog zna.A sve je bilo čisto s računom i t.d.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 03:47   #46
Quote:
Tija kaže:
Ah...svašta sam probala.
......
Onda domaći recepti...kupus na prsa, kapula kraj glave, mast u mlijeko, kuhala sam sirup od raznih travica za prehladu....ma više se ni ne sjećam. Niš

Krcata je sekreta kojeg ne zna izbaciti, trebala bi piti puno tekućine a ona pije jako malo.

moj sin je bio bljedunjavo blijedoputo i vjecno bolesno dijete...alergican na sve i sva ventolini su mu jedno vrijeme bili neophodni....da ne duzim sad pricu....nije (iz ne znam kojeg razloga) podnosio ni med....jedna i jedina stvar koja ga je oslobadjala slajma bio je sirup od luka:
u casu slozis
red nasjeckanog luka obicnog ili crvenog
pa po tom pospes secera smedjeg
pa opet red luka i tako dok se ne potrosi glavica

daje se po mala kasikica soka koji luk pusti svako pola sata- sat
luk se bar tri puta dnevno pravi novi

ne znam zasto, to mu je uvijek pomagalo

goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 22:01   #47
Imam doma barem 10 uputnica za skidanje krajnika.Neke su stare 20 godina.Nisam pristala.A onda se otkrilo da imam alergije.
Doktori na zamjenama znaju biti zaguljenie.Sad kuzim ljude koji provjere da li radi njihov stalni doktor.
Maree is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 00:22   #48
mene doktorica na nista zivo nikad ne bi poslala, da me jednom odbila slat na pretrage pa ja mjesec dana zavrsila u bolnici.
odonda ´´ja ne mislim da ti treba kompletna krvna slika/test na h.pilory/bilosta´´
´´ali mama je rekla..´´
evo uputnice.

nadam se da ces uspjet dobit sve potrebne uputnice bez da korina osjeti njihovo sparanje

sretno
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 09:56   #49
Ajmo, Tija, izvjeshtaj
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 11:43   #50
Je....dobila sam uputnice
Ali sam dobila i predavanje i psihoanalizu
Rekao mi je da kao mama downa malo pretjerujem i ako nastavim, bacit će mi na psihozu. Njegova analiza moje malenkosti je ta, kako ja mislim da sam kriva što je ona down i kako činim sve i svašta zbog grižnje savjesti
Mislim
Tak da znate, ubuduće nježno sa mnom jer postajem psihotična

Jedva mi ih je dao mamicumuljubim, bio je ljut ko pas.

A sin mi je prvi put u životu vidio tramvaj i oduševljen je.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 13:41   #51
Quote:
Tija kaže:
Rekao mi je da kao mama downa malo pretjerujem i ako nastavim, bacit će mi na psihozu. Njegova analiza moje malenkosti je ta, kako ja mislim da sam kriva što je ona down i kako činim sve i svašta zbog grižnje savjesti
sta, trebas je pustiti da bude bolesna da bi njemu dokazala da nemas osjecaj krivnje
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 17:29   #52
Quote:
violent_femmes9 kaže:
sta, trebas je pustiti da bude bolesna da bi njemu dokazala da nemas osjecaj krivnje
Ne znam što trebam.
Vjerojatno se pustiti i prepustiti , ko ju šiša, nek bude bolesna
Yeah

Btw, ima devijaciju u nosiću, 2/3 kanalića je zatvoreno, samo 1/3 prohodna. Jesu mogli to ustanoviti ovdje? Naravno da su mogli, da su htjeli.
Baaaah
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 17:40   #53
Žao mi je da si morala proć to s idiotima od lokalnih liječnika.

lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 14:20   #54
Alergo test

Što se tiče alergotesta, ne mora to biti onaj klasični kada te bodu, postoji i krvni. Ja sam ga radila svom sinu sa godinu dana. Djetetu izvade krv i onda na krvi isprobavaju reakcije, bez iglica. Samo, problem je što u bolnicama nemaju reagense (valjda se to tako kaže) za tu pretragu. Ali, u Zagrebu ima netko tko privatno radi te pretrage, izvadiš krv u Zadru i pošelješ ju u Zagreb. Moraš reći na što ju želiš testirati, za svaki alergen je 200kn.

Ali postoji još jedan jednostavniji način, a to su eozinofili u nosu ili ispljuvku. Ti se vragovi javljaju u većoj koncentraciji ako je u pitanju alergija. Pretraga je jako jednostavna, ali njom se samo utvrđuje je li u pitanju alergija ili nije, a ne i na što je dijete alergično. U laboratoriju sa štapićem sa vatom uzmu uzorak iz nosa i naprave pretragu i to je to. Ta bi pretraga trebala prethoditi alergo testu.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.