Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2008., 16:36   #1
Refluks, gastroezofagealni

Eto ovako... beba mi je stara tri mjeseca i dva tjedna. Od svog rođenja moja se mala bubica ne smiruje nakon jela.
Ako uspije zaspati, onda je to jako nemirno, s okretanjem glavice, jaucima i isključivo na trbuhu.

S dva mjeseca je ponekad znala biti budna a da ne plače, što je ogroman napredak s obzirom na prvi mjesec(naravno, samo kad je na rukama- u ležećem je položaju uvijek plakala u budnom stanju), a sada s tri mjeseca uz jaku stimulaciju igračkama, radiom, mojim skakutanjem, može odležati 30- ak minuta.
U 80posto slučajeva bljucka od hranjenja do hranjenja- i to po više sati nakon jela. Prođe tri i po sata od njene papice, a ona bljucne vodu( odnosno želučanu kiselinu) i prosireno mlijeko. Zakašlje se prilično često kada papa bočicu.
Stalno nešto guta, par puta kao da nije mogla doći do zraka jer je gutala, a kad je napokon uspjela- naravno, plač.

No, bljuckanje nije u ogromnim količinama, ne povraća, i ne gubi na težini, jako pristojno dobiva grame- osim prvog mjeseca kad sam pokušavala dojiti- 330g, drugi mjesec- 1kg i 600g, treći mjesec- 1kg.
A kad joj izvučem bočicu, uvijek plače, bez razlike radi li se o 100ml, ili o 180ml.

Da ne dobiva tako dobro na težini, dala bi se okladiti s bilo kojim pedijatrom ili bilo kim drugim da je riječ o refluksu(pitanje:dobivaju li djeca s tihim refluksom na težini?) I to za ne malu svotu
Pitanja za vas glase: Koji je najbolji lijek za refluks, po vašim iskustvima ili po pričama koje ste čule? Je li bolje tražiti lijek pedijatricu, ili se još uvijek nadati da će sve proći samo od sebe? Može li se djetetu dati lijek a da ne ide na sve one pretrage?

Skinut ću s neta simptome refluksa i zaokružiti pedijatrici koje prepoznajem kod svoje bebe. Pa neka ona sama vidi jesu li to još uvijek "samo grčevi".
I usput, samo da napomenem- moja beba živi sa mnom, diše sa mnom, stalno mi je na rukama, a po danu mi i spava na prsima, jer se budi u roku deset minuta ako ju spustim u krevetić(noću uspijem).
Oprostite mi na ovako dugačkom postu, ali muči me sve ovo... treba mi netko s malo iskustva i sa sigurnim stavom u sebe. Jer ja još uvijek mislim... ma što ako umišljam, što ako sam samo panična mama, ma sve će ovo proći... ali kvragu, i mi kad smo prehlađeni možemo to preboliti bez lijekova, kao što beba preboli i refluks, ali ipak popijemo lekadol, zar ne? Ako se ne mora mučiti, ja ne želim da se muči. I točka.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 23:37   #2
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
S dva mjeseca je ponekad znala biti budna a da ne plače, što je ogroman napredak s obzirom na prvi mjesec
mi smo imali slične simptome...jao, ne znam želim li se uopće sjećati tih prvih mjeseci, konstatnog plača, nespavanja ili buđenja od bljucanja nakon 3 minute sna..uglavnom, ja sam isto kod beštijice prepoznala sve simptome refluksa. na težini je dobivala uredno, rekla pedici...

e, sad...s refluksom ti je stvar da postoji velika mogućnost da prođe sam od sebe i uglavnom se ne radi ništa da se sumnja potvrdi ili opovrgne...jer su pretrage kojima se utvrđuje jako invaivne i bolne za bebu...a čemu ju mučiti, ako će proć samo od sebe...

pedica savjetovala podrigivanje na pol hranjenja ili češće ako je potrebno, to nam je dosta pomoglo, probaj
ne znam je li ti beba dojena ili na adaptiranom, ako je na adaptiranom postoje mlijeka koja su gušća (mi smo zbog mučenja s probavom koristili aptamil comfort koji nam je pomagao za reflusk jer je gust), postoje i posebna anti refluks mlijeka (mi nismo koristili, stvrdnjavaju stolicu, a ionako se mučila s probavom)

uglavnom, ne očajavaj, postoji velika vjerojatnost da će jednostavno proć kako probava sazrije. i drži se, znam kako je meni bilo pakleno - bila je na rukama cijelo vrijeme, inače bi plakala...nekad mi je i odlazak na wc bio stresan jer bi ona plakala!!! spavanje prek dana - nikako, a onda urlanje popodne jer je premorena...

moja je i danas, sa 6 mjeseci, beba bljucalica...i danas bljuca više nego ostale bebe, nekad joj pobjgene jer si gura prstiće u usta...a sad većinu vremena provodi na trbuhu pa joj to stišće škembicu pa su puzzle često fino pobljucane...
al niš, napreduje dobro...jednostavno je bljucava beba

držite se!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 02:56   #3
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e, sad...s refluksom ti je stvar da postoji velika mogućnost da prođe sam od sebe i uglavnom se ne radi ništa da se sumnja potvrdi ili opovrgne...jer su pretrage kojima se utvrđuje jako invaivne i bolne za bebu...
A joj, a joj, a joj... neću da je boliii, nećuuu!!

Glupa medicina. Brate mili, klonirali su ovcu, a ne mogu naći bezbolan način pregleda želuca.
Da, stvarno je teško s ovakvom bebicom. U prvom je mjesecu znala plakati od dva popodne do dva ujutro, strašno za slušati... spavala je čim ju je bol malo popustila, i to bi zaspala u sekundi, par minuta spavanja, pa hajdemo opet.
Meni su bebe koje idu u šetnju a ne vrište čudo.
Kućanski poslovi- nema šanse, stan je rasulo. Muž- zar ga uopće imam? Ni on ni ja se više ne sjećamo da smo oženjeni. Još malo pa ćemo se morati opet predstavljati jedno drugom koliko smo se zaboravili.
Ali sve mi je to u redu... samo da je njoj dobro i da ju ne boli. Ma nosili bi još šest mjeseci, kad bi znali da će proći i da joj neće oštetiti jednjak. Danas je promukla, pa se bojim da nije od toga i da joj ta kiselina ne pali i glasnice

Dobro je i utješno čuti da to ipak nekako
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:54   #4
kako smo došli do podataka da curice najčešće nasljeđuju refluks od majke uputili smo se kod dr. Kristine Drnasin u Solin. Ona i dr. Marijan Saraga su naši največi stručnjaci na polju refluksa. Dr. Kristina drži predavanja po svim svjetskim konferencijama, jako je staložena osoba i simpatična, također pregled smo platili mislim 150 kn. Pregled je trajao cca. pola sata - temeljiti ultrazvuk.
U svojoj praksi još nije dala krivu dijagnozu.

Ustanovljen je blagi oblik refluksa, preporučeno nam je da svaku virozu i veču temperaturu nosimo mokraču - ako bude dolazilo do večih virusnih infekcija - trebali bi operativno riješiti. No, doktorica je uvjerena da će se refluks povuči jer zna iz iskustva da se blagi oblik povuče. (radi se o curici, 11mj.)

Svejedno, ići ćemo opet na pregled nakon nekog perioda - dobro je biti upučen i kontrolirati takve stvari - dakle ne prepuštati slučaju.

kontak broj, mob i mail možete naći preko googlea

pooz
anthrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 11:58   #5
Mi smo isto prva dva mjeseca imali muke s refluksom, plus jaki let down - koma. Nismo nikako liječili, jer se ne koriste lijekovi ako beba dobiva na težini, a moj sin je u prva dva mjeseca dobio 2,8 kg (udvostručio težinu; rodio se sa 2690 g). U tom slučaju su, čini mi se, roditelji prepušteni sami sebi. Ja sam ( još uvijek) dojila, pa nisu u obzir dolazila gušća ili antirefluks adaptirana mlijeka; ako ti ne dojiš možeš se konzultirati s pedicom što bi mogla probati. Mislim da sam vidjela da postoje i neke bočice koje pomažu kod refluksa, pa probaj pogledati na netu. Kod nas nije to trajalo dugo kao kod vas, prošlo je (ili se smanjilo) s dva-dva i pol mjeseca. Moj sin nije bljuckao, njemu se hrana dizala u jednjak pa ju je gutao nazad . Bilo je koma kad sam tek došla doma, stavim ga fino u krevetić, on spava, pa se počne vrtit, pa jeca, pa mu se diže mlijeko a on ga guta nazad...Strašno, stalno sam se bojala za njega. Onda smo malo potražili na netu i vidjeli da je to najvjerojatnije refluks. Po noći je spavao na meni, po danu na trbuhu, pa se uspio naspavati. U šetnju sam ga znala nositi, samo narukama jer tad još nisam koristila nosiljke. Iako je košara najbolja za bebe, ja sam od nje odustala, jer se nije mogla nakositi, a on mi je jednom sve pobljuckao. Zato sam ga uglavnom nosila i ponekadvozila u AS na kolicima. jer mu je taj položaj odgovarao.
Kod nas se to dizanje-gutanje mlijeka bilo smirilo između 2,5 -5 mjeseci, ali otad je vrlo aktivan, okreće se, pridiže, odurava unazad pa je sad počeo bljuckati. Ja se samo nadam da će se to smirivati kako bude jeo više čvrstih obroka.
Inače, preporuke su još držati dijete u uspravnom položaju nakon hranjenja (negdje piše 15, negdje 45 min!), podići uzglavlje(staviš deku ispod madraca u krevetiću ili knjige ili sl. pod noge od krevetića), često podrigivanje.
Želim da vam što prije dođo ljepši dani!!
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:13   #6
Moji su oboje bljuckali strašno, a daš li im i malo više u mlazovima bi bilo povraćanje, a bljuckali bi i po 3 sata od hranjenja, tj. spremam se za hranjenje a oni bi još bljuckali prethodni obrok!

Pa meni je pomoglo što sam ih češće dizala za rutniti u toku hranjenja, i podizala sam lagano dio kreveića gdje im je glavica da budu na povišenom! A s vremenom prestane kad krenu s krutijom hranom! Ne brini se! Proći će samo od sebe!!!
space is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:20   #7
okruglice, ne razmišljaj što bi moglo biti i kako je to jaki refluks...ja sam se izluđivala time...a zapravo je to skoro pa normalno i prođe samo od sebe...da joj je kiselina spržila glasnice, vjeruj, znala bi...

probaj ovo s češćim podrigivanjem..savjet je vrlo jednostavan i meni se činilo kao da je prejednostavno da bi pomoglo, ali pomagalo je!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 01:39   #8
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Eto ovako... beba mi je stara tri mjeseca i dva tjedna. Od svog rođenja moja se mala bubica ne smiruje nakon jela.
Ako uspije zaspati, onda je to jako nemirno, s okretanjem glavice, jaucima i isključivo na trbuhu.

S dva mjeseca je ponekad znala biti budna a da ne plače, što je ogroman napredak s obzirom na prvi mjesec(naravno, samo kad je na rukama- u ležećem je položaju uvijek plakala u budnom stanju), a sada s tri mjeseca uz jaku stimulaciju igračkama, radiom, mojim skakutanjem, može odležati 30- ak minuta.
U 80posto slučajeva bljucka od hranjenja do hranjenja- i to po više sati nakon jela. Prođe tri i po sata od njene papice, a ona bljucne vodu( odnosno želučanu kiselinu) i prosireno mlijeko. Zakašlje se prilično često kada papa bočicu.
Stalno nešto guta, par puta kao da nije mogla doći do zraka jer je gutala, a kad je napokon uspjela- naravno, plač.

No, bljuckanje nije u ogromnim količinama, ne povraća, i ne gubi na težini, jako pristojno dobiva grame- osim prvog mjeseca kad sam pokušavala dojiti- 330g, drugi mjesec- 1kg i 600g, treći mjesec- 1kg.
A kad joj izvučem bočicu, uvijek plače, bez razlike radi li se o 100ml, ili o 180ml.

Da ne dobiva tako dobro na težini, dala bi se okladiti s bilo kojim pedijatrom ili bilo kim drugim da je riječ o refluksu(pitanje:dobivaju li djeca s tihim refluksom na težini?) I to za ne malu svotu
Pitanja za vas glase: Koji je najbolji lijek za refluks, po vašim iskustvima ili po pričama koje ste čule? Je li bolje tražiti lijek pedijatricu, ili se još uvijek nadati da će sve proći samo od sebe? Može li se djetetu dati lijek a da ne ide na sve one pretrage?

Skinut ću s neta simptome refluksa i zaokružiti pedijatrici koje prepoznajem kod svoje bebe. Pa neka ona sama vidi jesu li to još uvijek "samo grčevi".
I usput, samo da napomenem- moja beba živi sa mnom, diše sa mnom, stalno mi je na rukama, a po danu mi i spava na prsima, jer se budi u roku deset minuta ako ju spustim u krevetić(noću uspijem).
Oprostite mi na ovako dugačkom postu, ali muči me sve ovo... treba mi netko s malo iskustva i sa sigurnim stavom u sebe. Jer ja još uvijek mislim... ma što ako umišljam, što ako sam samo panična mama, ma sve će ovo proći... ali kvragu, i mi kad smo prehlađeni možemo to preboliti bez lijekova, kao što beba preboli i refluks, ali ipak popijemo lekadol, zar ne? Ako se ne mora mučiti, ja ne želim da se muči. I točka.

ako sam dobro shvatila bebicu hraniš s adaptiranim (budući si spomenula bočicu) .. ako je tako probaj promjeniti mljekeco možda mu ne paše ... naime, to sam već na drugom topicu napisala .. dok sam bila u bolnici 10 dana .. moj sin koji je bio dojena beba morao je jesti adaptirano ... probali smo bili bebimil, aptamil i novalac .. na sva tri bi dušu ispovraćao ... toliko i u takom mlazu da bi čovjek mislio da je to refluks ali nije bio .. već mu jednostavno mljekeco nije odgovaralo ... pa smo prešli na Hipp s probiotikom koji mu je odlično odgovarao ...

ja sam jednom prilikom bila i pedijatricu zvala radi toga što mi je maleni u par navrata bio bljucnuo i to u mlazu i to ne malo i preko mene ko da je vodoskok ... ali mi je rekla da to nije refluks ... e sad da me ubiješ ne mogu se sjetiti zašto ...

daklem probaj promjeniti mljekeco .. Hipp s probiotikom ili bilo što s probiotikom da bi bilo lakše probavljivo .. i ja sam svojem davala čaj za probavu i čaj od komorača to mu je pomagalo za želuček ...

nadam se da će ti barem nešto od ovoga što sam napisala pomoći
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 02:47   #9
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
okruglice, ne razmišljaj što bi moglo biti i kako je to jaki refluks...ja sam se izluđivala time...a zapravo je to skoro pa normalno i prođe samo od sebe...da joj je kiselina spržila glasnice, vjeruj, znala bi...

probaj ovo s češćim podrigivanjem..savjet je vrlo jednostavan i meni se činilo kao da je prejednostavno da bi pomoglo, ali pomagalo je!
Moram priznati da imaš pravo. Iako se to meni čini strašno kad ju uhvati vraćanje, gutanje, plakanje, kad se sve smiri, dođem i ja k sebi.
Puno, puno pomaže sada kada znam o čemu se radi i da nije ništa pogubno, jer od početka sam bila uvjerena da uzrok njenom plakanju ne mogu biti samo grčevi.
Znala je plakati od 2 popodne do 2 ujutro, a zaspla bi u tom razdoblju istog trena kad je prestala plakati, u istoj sekundi- pa nakon 15 min. opet plakanje.
Još ćemo biti strpljivi i čekati poboljšanje, jer vidim da manje plače i čini mi se da ide na bolje, ali ako uskoro ne prestane, otići ćemo u Solin provjeriti.

Što se tiče podrigivanja tijekom jela, kad joj izvučem bočicu, plače kao da nema sutra.

Hvala vam.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 10:48   #10
poz,

molim moderatorice da izbrišu moj gornji post (a i ovaj)
jer sam pisao o refluksu mokračnog sustava a da nisam ni pogledao da se radi o ovom drugom.

sorry
hvala
anthrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 13:24   #11
baš mi je drago da je netko otvorio ovu temu. ja sam još jedna zabrinuta mama. moja beba ima 5 tjedana. čini mi se da je moja beba počela s povraćanjem s 2-3 tjedna starosti. tada su to bila povraćanja u luku.
ovaj tjedan od ponedeljka u noći (negdje oko 4 ujutro) imamo povraćanje nakon podoja (svaku noć, a jučer 3x tijekom dana), ali mi se čini da to nije u luku. više izgleda kao izrazito obilno bljuckanje (u kojem izbaci sigurno pola obroka).
pedica nam je rekla da on previše pojede (s obzirom da dobiva jako dobro na težini) i da to povraćanje/bljucanje može biti kao dvije šake puno mlijeka.
isto tako nam je napomenula da mora puno podrigivati (svakih 5 minuta unutar podoja). moja beba nakon podrigivanja često plače. zato sam i ja posumnjala na neki problem sa želučićem.

najgore mi je kad ga čujem kako guta zrak i onda znam da će sve krenuti van.
dobro je što je kod nas to samo nakon podoja i nije nakon svakog.
da li netko zna koliko otprilike dijete u dobi od mjesec i pol, dva mjeseca starosti pojede u jednom obroku? mislim da li je to 60ml, 80ml ili više reda veličine 100ml i više?
Annya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 15:12   #12
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post

Što se tiče podrigivanja tijekom jela, kad joj izvučem bočicu, plače kao da nema sutra.
i moja je
al ne obaziri se, digni ju na podrig...uglavnom se vrlo brzo podrignu i nastave dalje jesti k'o da ništa nije bilo..a puno pomaže
mi smo to zvali poluvrijeme
(često bljucanje i nema veze toliko s refluksom nego sa zrakom nakupljenim u želucu među mlijekom...pa kako se zrak diže, diže i mlijeko)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 15:17   #13
a cure jeste li probali kupiti one bočica s odzračivačima .. i protiv colica .. ja od kada smo koristili te bočice mali nikada nije imao problema ..
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 17:15   #14
ja svojeg dojim. baš i ne koristimo bočicu.
Annya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 12:46   #15
Ej bok.Evo i mi imamo problema s refluksom.Moja Klara od prvog dana bljuca,plakala je po cijele dane zbog kolika i sve gore napisano smo prosli,plakanje,povracanje,15minutno spavanje itd.Sad imamo 7 mjeseci i jos uvijek imamo problem.Probali smo i one dude s regulacijom protoka ali niti to nije pomoglo.Sad smo vec ipak malo bolje.Međutim ,mi se lako podrignemo ali nju pocne muciti zrak u tibici nakon 2,5 h i tad ju moram nositi dok se ne podrigne dovoljni broj puta.Za to mi pomaze voda.Nekad ju u noc moram nositi i po 1 h dok ne izbaci taj zrak iz tibice.Ipak od kad jede krutu hranu ide nam na bolje.
Irenish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 17:47   #16
Quote:
Irenish kaže: Pogledaj post
Ej bok.Evo i mi imamo problema s refluksom.Moja Klara od prvog dana bljuca,plakala je po cijele dane zbog kolika i sve gore napisano smo prosli,plakanje,povracanje,15minutno spavanje itd.Sad imamo 7 mjeseci i jos uvijek imamo problem.Probali smo i one dude s regulacijom protoka ali niti to nije pomoglo.Sad smo vec ipak malo bolje.Međutim ,mi se lako podrignemo ali nju pocne muciti zrak u tibici nakon 2,5 h i tad ju moram nositi dok se ne podrigne dovoljni broj puta.Za to mi pomaze voda.Nekad ju u noc moram nositi i po 1 h dok ne izbaci taj zrak iz tibice.Ipak od kad jede krutu hranu ide nam na bolje.
I sa sedam mjeseci to zna trajati? Pa strašno, jadne bebice... a kažu da u većini slučajeva to mora proći do godine dana, rijetko potraje duže. Hajde, još malo, pa će valjda završiti
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:44   #17
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
I sa sedam mjeseci to zna trajati? Pa strašno, jadne bebice... a kažu da u većini slučajeva to mora proći do godine dana, rijetko potraje duže. Hajde, još malo, pa će valjda završiti
citala sam u nekoj knjizi da nekima to traje do trece godine zivota. Nama ide na bolje pa se nadam da bude uskoro proslo.
Irenish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 17:34   #18
Quote:
Irenish kaže: Pogledaj post
citala sam u nekoj knjizi da nekima to traje do trece godine zivota. Nama ide na bolje pa se nadam da bude uskoro proslo.
Do treće godine ćemo svisnuti od muke i ona i ja... samo se molim da što prije prođe. Eto je opet bljucka, ne može spavati, ruke će mi otpasti od nošenja.
Znači, kruta hrana bi trebala malo pomoći? Jedva čekam.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 01:30   #19
Dižem opet temu, jer sam eto na rubu... na rubu snaga, strpljenja, živaca, muke.
Pedijatrica je rekla da probamo zagustiti hranu, ali čini mi se da smo napravili samo gore, sad je to već pravo povraćanje, koji put i u mlazu; da je stavim u AS u dvorište, ljudi bi pomislili da je ona moja mala fontanica
Rijetko kada bljucne neposredno nakon hranjenja, a redovno bljucne nakon dva sata od papice. Što me dovelo do zaključka da joj možda nešto u Bebimilu od sastojaka stvara kiselinu, pa se tek probavljeno i kad stigne u organizam, pojavljuju simptomi.

Više ne znam što ću... pedijatrica nije za promjenu prehrane, jer malena napreduje i ima jednom dnevno stolicu, pa se boji da ne uđemo u neke druge probleme promjenom, a da se ovi neće riješiti.

Ipak, previše je frustrirajuće ne pokušati učiniti ništa i trpiti ovo- njen nemir, plačljivost, stalno gucanje, pljucanje, izbacivanje, trzanje, pokušavanje spavanja, a ne može jer se budi dva sata od jela da bi podrignula(iako je i nakon jela podrignula po dva puta), njene male suze...

Ma ja ću pokušati, pa neka bude volja Njegova...
Švrljanjem po internetu, Aptamil mi se čini najbolji izbor, dilema leži samo u tome trebam li uzeti obični, ili Aptamil AR- ne bi bilo dileme da ona bljucka neposredno nakon jela(pretpostavljam da je po sastavu gušći čisto da se spriječi takvo bljuckanje i povraćanje, kojeg kod nas ipak nema, pa ju ne bi htjela opterećivati takvom formulom čisto radi stolice... a opet, možda su sastojci prilagođeni isključivo za takvu osjetljivu probavu, pa bi bilo bolje?)

Molim vas, recite mi kako da učinim prijelaz s bebimila na aptamil? Ima 4.5 mjeseci, pije još Bebimil 1(140ml pet puta), trebam li Aptamil 1 ili 2?
Postupno ili samo odjednom da napravimo prijelaz?
Ako postupno, znači li to jedna bočica na dan aptamila, pa onda dvije na dan itd., ili u svaku bočicu prvo po jedna mjerica aptamila, pa slijedeći dan dvije, sve dok bebimil potpuno ne nestane, a aptamil ga zamijeni?

Znam da je još malo do krute hrane, ali mislim da više ne možemo bez da probamo ikakvu promijenu... ni ona ni ja.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:23   #20
Ne znam ništa o refluksu, osim što sam negdje čitala da se uglavnom sređuje do 7. mjeseca, ali javljam se kao podrška
Moj bebac se derao prva tri mjeseca radi grčeva i kolika pa shvatam
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.