Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 23:43   #61
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
merkur mi je u 7 kuci u konjukciji sa suncem

a uran i mars u strijelcu u 4 kuci(marsi uran konjukcija)
i ribe i strijelac iako su u nekim stvarima potpuno dva različita svijeta imaju mnogo zajedničkih osobina
to potječe još iz doba tradicionalne astrologije kada su imali zajedničkog vladara - jupitera

dakle tebi se 4 kuća nalazi u strijelcu, a u njoj mars i uran...
u 7 kući u ribama im se suprostavljaju sunce i merkur ...

mars koji kvadrira merkur..daje kraći fitilj, ironičan način izražavanja, lako podražljiv živčani sustav, brzinu razmišljanja..
još kada se tu uplete i uran koji (što se tiče podraživosti živčanog sustava, brzine razmišljanja) to stavlja na 5 potenciju...i nije čudo što ti ne paše opis sanjarskog merkura u ribama

tebi se vjerojatno misli roje toliko brzo da ih ne možeš kontrolirati, vrlo si iskrena...bolno iskrena
kako se tu radi o 4. i 7. kući; potreba za akcijom i konstantnom promjenom i kretanjem dolazi od ranih dana...vjerojatno ti je majka bila prava duracell ona igračka..koja samo skače negdje
i ti si vjerojatno takva, pogotovo kod kuće..
konjukcija sunca i merkura znači da je ego (sunce) usko povezan s razumom (merkur) i kako se sve to nalazi u osjećajnim ribama.. oni vrlo racionalno sanjare (znam ja, imam konjukciju sunca, merkura i neptuna - to ti na isto dođe)
7 kuća opisuje ono što tražiš kod partnera...tebi se tu nalazi sunce - sama bit tvoje osobe..
koja je u sukobu sa marsom (žarištem tvoje energije) u 4. kući (tvoje nasljeđe, dom, korjeni)
boriš se sama sa sobom...a kada uspiješ pomiriti energije vlastitih 4. i 7. polja; prihvatit ćeš i ono što tražiš kod partnera, pa tako i njega samog

ok malo sam odlutala od merkura, ali u sav taj džumbus samo ubaciš komunikaciju&mišljenje (merkur)

a sad se ne mogu sjetiti što sam htjela s onom uvodnom rečenicom o istom vladaru strijelca i riba...eto ti neptun na djelu
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 10:50   #62
hvala

majka duracell,a da svasta je izdrzala

ali nikako ne kuzim to mi svi kazu sto ja prenosim iz kuce na odnose,i sto se to sukobljava??
ja znam da u kuci nismo imali svi ravnopravan status,a ja umirem za jednakoscu,i kad to nije ispostovano u najmanjem smislu to mi smeta
kad je netko samnom u vezi ne može biti ni ispod moje intelektualne razine,niti puno iznad,mrzim kad mi neko popuje
možda to popovanje nije.nego to ja tako svacam
kad sam u recimo u nizem polozaju,ne pridonosim odnosu jednako i sl
i da intelektualnost je moja velika boljka,navikla sma biti najmudrija i najpametnija,ali nailsa sam na dečka koji je to ipak vise,i to stanje mene zna ubijat nekad
možda sam sebicna,ali smeta mi,ma nek je ta osoba i pametna i sve,al kad to nije ravnopravan odnos,smeta
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 17:31   #63
merkur u ribama, pak iskrenost?

Yeah right
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 17:37   #64
ajme
pa iskrna sam i previse
skontala sam da je najbolje sutiti
svi misle da si poseban i pametan
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 17:42   #65
Quote:
krademjabuke kaže: Pogledaj post
merkur u ribama, pak iskrenost?

Yeah right
merkur (ubiločem) kvadrat mars (ubiločem) = iskrenost

pa se ti smij koliko hoćeš

tu je toliko povezana misao s akcijom...da vlasnik ne stigne promisliti o tome da bi bilo ipak malo bolje da:
a) šuti
b) zaobiđe istinu
c) slaže ko pas

ako mu i a) uspije nekako, u većini slučajeva izraz lica otkrije istinu
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 17:50   #66
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
hvala


ali nikako ne kuzim to mi svi kazu sto ja prenosim iz kuce na odnose,i sto se to sukobljava??
ja znam da u kuci 1. nismo imali svi ravnopravan status,a ja umirem za jednakoscu,i kad to nije ispostovano u najmanjem smislu to mi smeta
2. kad je netko samnom u vezi ne može biti ni ispod moje intelektualne razine,niti puno iznad,mrzim kad mi neko popuje
možda to popovanje nije.nego to ja tako svacam
kad sam u recimo u nizem polozaju,ne pridonosim odnosu jednako i sl
i da intelektualnost je moja velika boljka,navikla sma biti najmudrija i najpametnija,ali nailsa sam na dečka koji je to ipak vise,i to stanje mene zna ubijat nekad
možda sam sebicna,ali smeta mi,ma nek je ta osoba i pametna i sve,al kad to nije ravnopravan odnos,smeta

pa upravo si sama sebi dala odgovor

mars u 4. polju - mars kao takav predstavlja muške osobe u tvom životu, i autoritete...uz to što je žarište tvoje energije
i u svom domu si imala neki autoritet, koji očito (kvadrat na sunce) nije bio ugodan...tj doveo je do takovih posljedica da ti u svom odnosu s drugima želiš autoritete (marsa) svesti na svoju razinu (sunce - u 7. kući)
sunce - rekli smo već sama bit tvoje osobe, nalazi se u 7. kući - onoj kući u kojoj svi mi sklapamo odnose sa svijetom (bilo ljubavne, bilo poslovne prirode)
7. kuća koja simbolizira većinu onoga što simbolizira diplomatična, pravedna i pravična vaga teži za harmoničnim odnosima, harmonijom tebe i ostatka svijeta
tebi su harmonični odnosi (dakle među ostalim i ravnopravni) jedna od bitnijih stvari u životu (sunce) a tu se nalazi i merkur - komunikacija je sredstvo kojom to testiraš, ispituješ, postižeš..
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 17:51   #67
istina ziva
hajde kako da naucim ovo pod a,b,c

ja uvijek mislim da su svi ko ja,ali skoro uvijek ispadne krivo protumaceno

dečko kaže da pretjerujem,da ja s tom ravnopravnoscu idem do u sitnicu

ali i on ima sunce i merkur u vagi,pa nekak se kontamo

al on je glavni,mora da je zbog marsa,urana i venre u škorpionu
a i mjesec konjukcija saturn u djevici pridonosi toj nekakvoj,logici,stalozenosti,s kojom me nekad ubije
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 18:19   #68
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
istina ziva
hajde kako da naucim ovo pod a,b,c

ja uvijek mislim da su svi ko ja,ali skoro uvijek ispadne krivo protumaceno
a ne znam...a što sam starija niti to želim znati, to je nekako postao moj brand
i kad sam bila mala bilo je: ajmo zvonku pitat, ona će reć istinu
a ni sada nije drugačije

Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
dečko kaže da pretjerujem,da ja s tom ravnopravnoscu idem do u sitnicu

ali i on ima sunce i merkur u vagi,pa nekak se kontamo
pa moraš naći neki kompromis u sebi...to i je bit kvadrata, pomiriti dvije zaraćene struje

prihvatiš sebe, da si u nečemu ti bolja od ostalih, a u nekim drugim stvarima si slabija
kada to prihvatiš...odnosno kada prigrliš svoje slabosti i svoje vrline...neće ti teško pasti ''neravnopranost'' (namjerno u debelim navodnicima)

Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
al on je glavni,mora da je zbog marsa,urana i venre u škorpionu
a i mjesec konjukcija saturn u djevici pridonosi toj nekakvoj,logici,stalozenosti,s kojom me nekad ubije
u koje tebi kuće pada to njegovo sunce i merkur u vagi; saturn i mjesec u djevici te ova silina planeta u škorpinu (da glavni je zbog toga )
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 18:29   #69
ovi u vagi i djevici padaju u prvu,s tim d aje saturn u 12(taj saturn me plasi)

ovi u skorpionu u 2 i 3

sta jel do škorpiona,ne kuzim trenutno nesto dobro
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 19:03   #70
Merkur 180 Uran ... Živčani Slom ??? Me je vladar 6. i to živčani zbog opičenog muža (uran u 7.) ???? HA???

-Mogla bi potvrditi Me 120 Sa ...matiša mi je bila jača strana oduvjek,matematički razred...kasnije...za ispit učim pod malim odmorom prije testa jer je to bilo dovoljno za 4 (men ljenjikavoj -dovoljno)...
Me120Ju---sa lakoćom,al ljena...he,he...sad mi žao..malo,ne puno,taki si kaki si...
Kemija,Fizika...daj vamo sve...samo zadatke...samo brojevi...mrzim slova...

-Logika mi je isto bila baš ljubav (inače sam iz dna duše mrzila školu)
Petlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 22:03   #71
Meni osobno nije jasno zašto se uvijek odgovara na pitanja ljudima koji NI na koji način doprinesu ovom podforumu, već se samo pojave i traže besplatnu analizu, a kad ja recimo zamolim, moram još jedno 5 puta kvotat da bi mi se preko neke stvari odgovorilo na nekakvo obično pitanje, ne analizu
Mislim, stvarno se trudim i iako nemam neko znanje kad god nešto zanimljivo nađem pejstam ovdje, dajem savjete i sl., no živcira me što svi spominju da ovo nije besplatan astrološki tumač i kako bi se trebalo postavljati konstruktivna pitanja, a nemali se broj puta na čitavom podforumu dogodi da se pojavi neki xy, s 4 postova i od tih 4-3 su: rođena sam tad i tad šta mi moš reć i uredno se takvima odgovara
To me smeta nevezano za ovaj lično topic iako i ovdje smatram da bi se više trebalo pričat općenito, dakle npr. netko krene pisat što donosi Merkur u aspektu s Venerom, pa malo opis Merkura po znakovimae, a ne da se samo daju besplatne analize jer niti itko išta nauči, niti ikako napredujemo
Ja ću stavit kad nađem nešto zanimljivo, ali ne vidim poantu ni u besplatnim analizama

Mislim nek se ljudi malo trude, pa sami povezuju, a ne samo, čuj ja imam mars kvadrat uran u 7. u biku, aj mi prevedi?
pa i ja lupam, pa me isprave i neš naučim, a ne ovako, kao zanima te, a zapravo..
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 12:36   #72
Evo ja sam novi, ali neću odmah tražiti tumačenja, nego ću pokušati da... malo obogatim ovaj podforum...

Imam Merkur u ribama u 12-toj i Saturn u raku, također trigon. I mislim da je ovaj aspekt idealan za pisanje, pogotovo PROZE, jer daje maštanje i poetsko izražavanje, ali i logiku i disciplinu!
Problem merkura u ribama je njegova maglovitost, i ponekad mlaćenje prazne slame, tj. prazni hod...mislim da i ja ponekad tupim jedno te isto...

Snejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:17   #73
Quote:
krademjabuke kaže: Pogledaj post
Meni osobno nije jasno zašto se uvijek odgovara na pitanja ljudima koji NI na koji način doprinesu ovom podforumu, već se samo pojave i traže besplatnu analizu, a kad ja recimo zamolim, moram još jedno 5 puta kvotat da bi mi se preko neke stvari odgovorilo na nekakvo obično pitanje, ne analizu
Mislim, stvarno se trudim i iako nemam neko znanje kad god nešto zanimljivo nađem pejstam ovdje, dajem savjete i sl., no živcira me što svi spominju da ovo nije besplatan astrološki tumač i kako bi se trebalo postavljati konstruktivna pitanja, a nemali se broj puta na čitavom podforumu dogodi da se pojavi neki xy, s 4 postova i od tih 4-3 su: rođena sam tad i tad šta mi moš reć i uredno se takvima odgovara
To me smeta nevezano za ovaj lično topic iako i ovdje smatram da bi se više trebalo pričat općenito, dakle npr. netko krene pisat što donosi Merkur u aspektu s Venerom, pa malo opis Merkura po znakovimae, a ne da se samo daju besplatne analize jer niti itko išta nauči, niti ikako napredujemo
Ja ću stavit kad nađem nešto zanimljivo, ali ne vidim poantu ni u besplatnim analizama

Mislim nek se ljudi malo trude, pa sami povezuju, a ne samo, čuj ja imam mars kvadrat uran u 7. u biku, aj mi prevedi?
pa i ja lupam, pa me isprave i neš naučim, a ne ovako, kao zanima te, a zapravo..
iskreno, razumijem tvoju frustraciju...jer i sama sam kroz to prolazila (da ne kažem još uvijek prolazim)
ali...gle..ja sam tek započela s tumačenjima
i kada stanem odgovarati iskreno, povuče me taj neki aspekt ili položaj kojeg prepoznam...ili na sebi ili na nekom meni bliskom
i koliko god tebi to izgleda da netko tu (u ovom slučaju govorim isključivo u svoje ime, zato što je tvoj post nastao nakon mojih odgovora...pa se recimo to tako osjećam p(r)ozvanom) daje besplatne analize, ali to je meni vježba
testiram neka svoja shvaćanja i uvjerenja, i isto tako kao netko tko traži odgovor na pitanje, ja tražim odgovor na analizu...

žao mi je što se tako osjećaš, stvarno nije ništa osobno...znam kako ti je
ali moje dosadašnje tumačenje astrologije bilo je usko orijentirano na isključivo moju natalnu kartu
u zadnje vrijem počela sma intenzivnije učiti i tumačiti karte svojih prijatelja/rodbine
a ovaj forum dobro dođe kao neka potvrda onoga što mi recimo stoji u glavi, kao moja ideja, za koju nisam nigdje drugdje našla potvrdu..

eto
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:22   #74
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
meni se nekako čini da je za čovjeka najbolje da ima hladni merkur u jarcu i to angularan. recimo Nostradamus je imao Merkura kao vladar 3 u 10 u jarcu 0 Sunce

3 polje je sve ono što pišem. To je njemu baš merkur. Merkur 0 Sunce - nešto veliko slavno, - u Jarcu - nešto što se pamti kroz vrijeme.
nostradamus je bio strijelac!!

jedino da mu je sunce u strijelcu u konjukciji s merkurom koji je u jarcu...
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:44   #75
http://www.astrotheme.com/portraits/3EQCEG3qrR3y.htm

Ovi kažu da je bio Jarac
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:20   #76
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
nostradamus je bio strijelac!!

jedino da mu je sunce u strijelcu u konjukciji s merkurom koji je u jarcu...
prema podacima koje je imama Nostrić je Jarac.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 22:47   #77
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
samo da malo naglasim nesto , Strijelac je generalno dobar astroog no ovdje sam teziste ipak usmjerio na njegovu 2. polovinu gdje se nalazi masa zanimljivih zvijezda a i sam centar galaksije.
molim te suspirium reci mi jel to znaci da ja koja imam merkura na 18.52 stupnja strijelca u 9 kuci, MC na 28.36 u strijelcu, kraj 9 kuce te sunce na 29.26 strijelca u 10 kuci - takoder mogu imati talent za astrologiju?primjetila sam da su ti aspekti vrlo slicni s onima bruna hubera.
osim toga, zanima me jel ti aludiras osim sretnih predispozicija ukoliko se koja planeta nade na drugom dijelu strijelca i na neku zivotnu zastitu za nas koji spadamo suncem u drugi dio strijelca?
jer moj je zivot sve dosad bio toliko tezak da u to ne mogu vjerovati.
hvala unaprijed
asdf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 22:54   #78
za životnu zaštitu ne znam.

ali da imaš smisla po ovome za astrologiju odgovor je sigurno da. Daj mi samo reci koje aspekte radi Merkur .
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 01:21   #79
Kako se manifestuje Merkur u praznom hodu? Znam da traje do sjutra ... pa se zapitah, tek onako
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:10   #80
Moj Me je R u strelcu-izgon na kraju 8. kuce i gradi najjaci aspekt u mojoj natalnoj karti 0 SA...Suspirium,je l mi mozes reci par reci o ovom aspektu(ili neko drugi) ja ga osecam prilicno jako???????
Kocka je bacena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.