Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2004., 23:23   #21
Quote:
Samantha kaže:
ma mojoj K. ni ne djeluje...daleko od fantasticno.mazem joj 5 dan,a stanje je gore nego kad smo bili kod dermatologa
onda pod hitno prestani i idi ponovo dermatologu!!!
mojoj kceri su jednom isto zajebali dijagnozu pa je dobila kortizonski preparat, a bila je infekciska upala koze, trebalo je antibakteriolog
a kortizon samo jos vise pogorsava, uplana stanja stim sto tanji zastitni sloj koze
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 23:32   #22
evo,nasla sam malo i na nasem jeziku o alergijama i niskoalergijskim proizvodima.
"Sojino mlijeko sadrži vrijedne biljne bjelančevine i prije svega se koristi u bez mliječnoj dječjoj prehrani ( milupa-som, bebenago lactopriv). Proizvodi od soje mogu se nabaviti u različitim oblicima.

«Hipoalergijska dječja prehrana» ( beba-ha, aptamil-ha) je relativno skupa i mora se od slučaja do slučaja testirati. "

ima jos ovdje:
http://www.nadocentar.hr/teme/BICOM%...0pacijente.htm

i u svakom slucaju prestani s kremom koju su ti dali.

IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 23:40   #23
Kakav prasak za pranje koristis?
Pokusaj sa non-bio praskom za pranje za dijete i omeksivac ( ako koristis) samo onaj koji ima hypo-alergic znak.
To je meni jako pomoglo.
Moj sin je imao ekcem na licu, kako je bio u strasnim stanju doktor mu je dao steroidnu kremu koju smo mi koristili i par mjeseci.
Danas zbog toga je na licu mog sina koza malo tanja ( primijete se vene) i dlacice.
On jos uvijek ima ekcem ali mi nikad ne koristimo steroidne kreme nego kremice na bazi parafina i kupku Oilatum.
Uglavnom prirodne preparate a i sunce i more puno pomaze.
Isto tako zagrebacki melem.
Ja sam zakljucila da je ekcem ( ako je atopicni) uglavnom nasljedan i da redovito ide zajedno s astmom.
Isto koliko znam, ekcem ne moze biti izlijecen, dakle nema lijeka za to osim da je pod kontrolom.
Ako nije pod kontrolom onda su cesto steroidi neophodni, a ipak njihova upotreba ima cesto vrlo lose posljedice.
Cesto djeca izrastu iz ekcema u pubertetu, isto kao sto izrastu iz astme.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 01:25   #24
Quote:
Septembar kaže:
onda pod hitno prestani i idi ponovo dermatologu!!!
mojoj kceri su jednom isto zajebali dijagnozu pa je dobila kortizonski preparat, a bila je infekciska upala koze, trebalo je antibakteriolog
a kortizon samo jos vise pogorsava, uplana stanja stim sto tanji zastitni sloj koze
prekinula sam samovoljno jos jucer s kortizonskom kremom,uzela sam neku biljnu na bazi nocurka i vec danas joj je lice puno bolje
Koza vise nije nabubrena i upaljena,vec su fleke smirenije i pomalo nestaju....a tek dva dana mazem s tom nocurkovom kremom.
Primjecuje se i na njenom ponasanju da joj godi,spavala cijelo popodne i sad je zaspala...
Nije plakala i bila nervozna.

Isla sam u apoteku u kojoj je napravljena krema da pitam kojliko je Elicoma stavljeno u osnovu...25 g,odnosno 1:4 .Kaze mi apotekarka da to i nije jako,al ocito za moju K. jeste.

Sutra cemo na kontrolu.

sve sam sigurnija da je alergiju izazvalo mazenje i ljubljenje s make-upom.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 01:30   #25
Quote:
On jos uvijek ima ekcem ali mi nikad ne koristimo steroidne kreme nego kremice na bazi parafina i kupku Oilatum.
Postoji li neko odredjeno vrijeme,period kad mu se ponovno javlja?

Quote:
Ja sam zakljucila da je ekcem ( ako je atopicni) uglavnom nasljedan i da redovito ide zajedno s astmom
Sto kazu statistike,koliko djece s ekcemom oboli od bronhitisa i astme?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 04:09   #26
Samantha, pedijatar bi trebao biti u stanju reci da li je ekcem ili alergija. Pa ne propisuju se kortikosteroidi tako odokativno.
Bogme, ako ispadne da je alergija, mijenjaj pedijatra.

Bas sam te htjela pitati, kako je sad s onim povracanjem, to se odmah smirilo ili je trajalo neko vrijeme?

I moj ti je savjet da ne pokusavas sa sojinom formulom bez dogovora s pedijatrom, jer ta alergija moze biti jos gora.
Ovdje kad sumnjaju da je beba alergicna na adaptirano mlijeko, naprave testove i na mlijeko i na soju, prije nego sto se promijeni formula.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 08:58   #27
Quote:
Samantha kaže:

Sto kazu statistike,koliko djece s ekcemom oboli od bronhitisa i astme?
Cijeli život se borim sa alergijama i ekcemima, od djetinjstva. Sad mi je 30 i ni traga astmi niti sam ikad imala bronhitis, nemam pojma što je to.
Ne brigaj.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 12:26   #28
Quote:
bigblue2010 kaže:
Samantha, pedijatar bi trebao biti u stanju reci da li je ekcem ili alergija. Pa ne propisuju se kortikosteroidi tako odokativno.
Bogme, ako ispadne da je alergija, mijenjaj pedijatra.

Bas sam te htjela pitati, kako je sad s onim povracanjem, to se odmah smirilo ili je trajalo neko vrijeme?

I moj ti je savjet da ne pokusavas sa sojinom formulom bez dogovora s pedijatrom, jer ta alergija moze biti jos gora.
Ovdje kad sumnjaju da je beba alergicna na adaptirano mlijeko, naprave testove i na mlijeko i na soju, prije nego sto se promijeni formula.
dijagnozu ekcem je dao dermatolog,pregledao je kad je to sve licilo na nekakav osip vecih razmjera,nisam se ni nadala da ce reci nesto drugo osim osip,a ono kao ekcem.
prepisao je tu kremu i vec nakon prvog nanosenja lice je pocelo da se upaljuje i da izgleda sve gore i gore.
Nakon 5-6 dana nanosenja izgledalo je uzasno.

A ono povracanje je trajalo nekih 7-8 dana,jedan obrok dnevno i odjednom stalo.Od tada(proslo je vise od mjesec dana)nije se ni jednom ponovilo.
Samo tu i tamo bljucne poslije obroka,al nista zabrinjavajuce.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 13:58   #29
Balsam od nocurka je zakon... Mojoj djevojcici je jako pomogla. Ona ima ekceme po rukama i nogama, povremeno... Dobar je i eucerin s ureom
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 15:41   #30
Quote:
Samantha kaže:
Postoji li neko odredjeno vrijeme,period kad mu se ponovno javlja?
Da upravo tako, nekad podivlja ali ako je na moru onda ga nema nikako..


Sto kazu statistike,koliko djece s ekcemom oboli od bronhitisa i astme?
Na eczema.org kazu da je atopic ekcem skoro uvijek pracen astmom ali isto tako kazu da 60-70% djece prestane dobivati ekcem kad oko pubeteta.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 15:56   #31
Točno tako.
I stvarno prolazi oko puberteta (12, 13 g.).
A na moru se ne pojavljuje.
Teško da se može posve izliječiti, jedino možeš simptome ublažiti.
Nadam se da kod S. bebe nije to u pitanju.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 04:34   #32
hm ,meni je doktor rekoa bas da je ekcem alergija na cijeli svijet ,moj mladji je imao ekcem ali ja sam se drzala svega sto mi ej doktor rekao pa nikada nije bilo potrebe za upotrebu neki posebnih krema kao prvo: pojacati vlaznost u kuci,nema upotrebe deterdjenta posebno onog sa blicem i parfemima,koristim uvijek samo jedan deterdjent ,nema pusenja u kuci ,nema kucni ljubimaca,i nema pranja tijela sa sapunima ,samponima ,i vjeruj mi da nikada od kad se toga pridrzavam nije imao niti jedan osip ,zna se desiti samo kad je jaka zima van i jak vjetar da mu se malo na licu pojavi sitan osip ali onda samo uzmem obicnu kremu i namazem i sve super ,ali zato moja nevjesta ima malog sa ekcimom i nezeli nista od toga da se odrekne i ima uzasne muke sa malim cak mu je i kosa pocela da opada na mjestima od krastica ali ona svoje pa svoje
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 19:48   #33
Helou
Imam 18 godina i još uvijek me muči ekcem Imala sam ga kao dijete pa se povukao do 1. srednje, kada je opet izbio i dosad nije bilo većih poboljšanja već se stanje samo pogoršalo Koristim A-Dermu i Beloderm i koža mi je poprilično uništena na licu, pretpostavljam od prekomjernog korištenja Beloderma Ima li tko kakav drugi prijedlog što se krema tiče, da barem na neko vrijeme nemam problema s osipom? ;(
PinkPants is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:37   #34
jucer smo bili kod pedijatra jer je mom djecaku (3,5 miseca) izbilo crvenilo na obrazima s tim da se na ovom jednom obrazu pojavila i rana...pedijatrica nam je rekla da je to dojenacki ekcem i dala nam rivanol za ispiranje i posli toga nanesemo kremu betrion, a u medjuvremenu namazemo i kremom mustela...cini mi se da je ranica vec malo manja...takodjer ima ranice iza usiju...na kontrolu moramo za par dana, ali mene muci sta je to dojenacki ekcem, sta ga izaziva i moze li se izlijeciti jer sam citala da se ne moze izlijeciti i jos svasta nesto...pa me eto rastuzilo...
kuba15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 16:05   #35
Quote:
bigblue2010 kaže: Pogledaj post
Samantha, pedijatar bi trebao biti u stanju reci da li je ekcem ili alergija. Pa ne propisuju se kortikosteroidi tako odokativno.
Bogme, ako ispadne da je alergija, mijenjaj pedijatra.
Ekcem je simptom alergije, stoga treba pripaziti da li je dijete nesto novo jelo taj dan, takodje jako je moguce da je alergicna reakcija na sminku.


Nije uvijek lako naci razlog pojavljivanja ekcema, moj sin ga je imao od drugog mjeseca do druge godine i nema sta nisam probala da rijesimo problem, mijenjala mlijeko, presli na sojino, pazila na hranu, promijenila deterdzente, kupke, odjecu, no nista nije pomagalo, kortistereoidne kreme su malo ublazavale crvenilo no nikad nije posve prestalo. Doktorica rekla da ako ne prestane do njegove druge godine imace ga uvijek (hronicno), kuc-u-drvo od druge godine nema ekcem (sad mu je 5).
Kcerka takodje ima ekcem od 3. mjeseca, sad joj je 2 i pol godine i jos ga ima, kortisteroid ne pomaze, a evo neki dan sam nasla da je ulje ili mast od kokosovog oraha dobro za dosta koznih problema (mora biti bio i ne-refinirano, znaci "extra virgin organic coconut oil" ) i mazati 3 puta na dan. Naravno nema lijeka za ekcem, samo mozes smiriti simptom, i nadati se da ce dijete izrasti iz toga, dosta je vazno pokusati naci "underlying cause" znaci sta je uzrokovalo alergiju.
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 08:13   #36
Ići na alergotest, po mogućnosti privatno iz krvi. Ekcem je samo simptom, treba riješiti uzrok. Dojeno dijete?
Mi smo išli sa 6 mj..
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:38   #37
ja dojim dijete, mislim da reagira na poliester jer kad smo prekrili onom dekicom od poliestera izbacili su mu pristici po glavi, misec dana nakon toga sam mu obukla tuticu od poliestera s kolarom i odma mu je izbacilo na obrazima tako da pretpostavljam da je od toga...sad mu oblacim 100% pamuk...ne znam, u ponediljak cemo na kontrolu...
kuba15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 22:24   #38
Čisto da podjelim s vama informaciju da se ekcem može dobiti i od alergije na sredstva koja koristite kod pranja veša. Pri tome ne mislim na deterđente i omekšivače, već na sredstva protiv kamenca. Calgon se kod nas pokazao kao živi otrov, a sasvim slučajno smo otkrili da je u njemu problem. Poslije sam dva put proprala veš - pa si zamislite kakva je to gadna kemija kada je trebalo toliko vode i pranja da se ukloni. Ekcem je gadna stvar! Baš mi žao vaših bebica! Sretno mamice u rješavanju problema!
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.