Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2003., 21:39   #1
Zadah iz usta

Kod odraslih je uzrok zadaha iz usta pokvaren zub ili probavni problemi. Ne znam kako to funkcionira kod djece, ali ako je zadah stalno prisutan, popricaj s pedijatrom, mozda treba obaviti neke pretrage.

Drzim fige da sve bude u redu.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 22:11   #2
Moja kći je imala loš zadah zbog treće mandule. To + hrkanje + roktanje dok je jela.
Zbog toga nije poboljevala od prehlada i sl.. Osim toga bila je zdravo djete.
Posjetite otorinca.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 22:46   #3
Da, zaboravio sam spomenuti hrkanje, jer sam mislio da nema veze sa zadahom. Mala je gora hrkalica od mene. Sa jelom nema problema.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 18:59   #4
Uzrok losem zadahu moze cesto biti upala grla, koja ne mora biti jaka.Nekad je dovoljna lagana prehladica i malcice crveno grlo, pa da dijete ima los zadah iz usta.
Ovo ti pisem iz iskustva sa svojim dijetetom i ne moj se ni posto na to osloniti nego se obrati pedijatru.
 
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 08:15   #5
I moj je Junior u toj dobi imao "superhik" dah i vjechno mu je bio nos zachepljen i hrkao je i jeo otvorenih ustiju ~ treci krajnik.

Poslije on atrofira pa ne radi smetnje, uglavnom.

Idi pedijatru i reci simptome.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 22:39   #6
Hvala na savjetima.

Ostaje posjeta lijecniku.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 12:41   #7
Moja kći na koncu morala ići na operaciju. Problemi su počeli oko 8 godine i sa 9,5 ga je morala izvaditi.
Dahtala je kao asmatični pesonja, o bavljenju sportom nije bilo niti govora, a to joj je bilo iznimno važno. I tako je djete ostalo bez mandule. Prva i druga su i dalje na svom mjestu.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:01   #8
Moje dijete u zadnja 3 dana ima zadah po kiselini. Trenutno ima virozu, temp. i kašalj, jel bi to bilo povezano?
Ima 19 mj. pa prema tome nijedan pokvareni zub, to baš ide iz želuca.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:15   #9
moj mali isto ima zadah vec neko vrijeme (na pocetku trudnoce mi je bilo koma ujutro.

vidi ovaj link (eng. sorry)

http://www.babycentre.co.uk/toddler/...dbreathexpert/
__________________
happy
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 01:39   #10
Uzrok su najvjerojatnije streptokoki...ako iskljucimo pokvarene zubice i zelucic!
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 10:30   #11
ako vam smrdi po acetonu bebici iz usta onda je dehidracija..čitala sam o tome negdje
 
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:43   #12
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Moje dijete u zadnja 3 dana ima zadah po kiselini. Trenutno ima virozu, temp. i kašalj, jel bi to bilo povezano?
Ima 19 mj. pa prema tome nijedan pokvareni zub, to baš ide iz želuca.
Ova situacija koju opisuješ može biti da je miris ipak kiselkasto-voćni, tj. po acetonu. U akutnoj bolesti djeca trebaju više tekućine, imaju slabiji apetit i ne jedu adekvatno pa pojačano troše masnoće i zbog toga se stvara acetona. Nudi tekućinu u bilo kojem obliku te ono što voli jesti. Ako odbija tekućinu, dijete je bezvoljno i slabo mokri, pravac doktoru.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 14:08   #13
Jedan od uzroka zadahu je i refluks! Jer se kiselina i sadržaj želudca u malim količinama vraća u jednjak! Ali to pedijatrice baš ne prepoznaju!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 00:01   #14
Moja cura je svaki put imala zadah kad joj je rastao novi zubić, sad ima sve zube i ne mudi više.
Zone01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 00:58   #15
Moj sin zna imati zadah kad je prehladjen.Zeludac mu je ok,zubi isto.Svako jutro i vecer grglja caj od kadulje i pomogne.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 01:10   #16
Upaljeni,gnojni ili hipertrofični krajnici imaju gadan zadah,kod nas je to slučaj.
A miris po kiselini,acetonu dehidracija.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.