Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2004., 22:36   #1
Anonimni uplatitelj

moze li se anonimno uplatiti novac na neciji racun? ako da - zanima me u kojoj banci; pokusala sam u posti, ali mi nisu dopustili, a bas mi se i ne ide od banke do banke


ne znam spada li ovo na ovaj podforum...
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 23:04   #2
Pa kod manjih iznosa se ne provjerava identitet uplatitelja.
Tako da možeš napisati ime koje god želiš.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 23:15   #3
iznos nije velik, ali glupo mi je napisati nesto lazno, a u posti mi nisu dali da uplatim bez ispunjenih podataka o platitelju... zanima me gdje mogu uplatiti bez ikakvih podataka
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 03:08   #4
Na istoj banci gdje korisnik ima račun; samo kažeš da polažeš pare na račun taj i taj - isprintaš ili ispišeš broj računa na papiriću koji daš službenici. Done that...
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 11:08   #5
hvala


i ja sam jednom davno tako uplacivala i nisu me nis pitali (ocito sam bila u banci u kojoj taj korisnik ima racun), ali sam mislila da su na snazi neka nova pravila kad su me ovi u posti onako cudno gledali

sad jos samo da otkrijem gdje ova banka ima poslovnicu u mojim krajevima
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 18:07   #6
E, bravo na pitanju.
Ja sam isto tako nedavno išla uplačivati u banku neke pare i bila sam stavila X (doslovno) na mjesto potpisa, službenica je pogledala i otišla pitati voditeljicu ili šeficu ili neku direktoricu koja je odgovorila da to ne smije biti tako nego mora biti potpis. Nije bilo potrebno dati identifikacijski dokument.
Zna li netko zašto takav paradoks?
luđače is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 18:50   #7
Quote:
luđače kaže: Pogledaj post
E, bravo na pitanju.
Ja sam isto tako nedavno išla uplačivati u banku neke pare i bila sam stavila X (doslovno) na mjesto potpisa, službenica je pogledala i otišla pitati voditeljicu ili šeficu ili neku direktoricu koja je odgovorila da to ne smije biti tako nego mora biti potpis. Nije bilo potrebno dati identifikacijski dokument.
Zna li netko zašto takav paradoks?
O Bože
Ti se ne moraš potpisati imenom i prezimenom štampanim slovima, jednostavno se parafiraš ili nešto zaškrabaš bez veze i to je to.
Mogla si slobodno reći službenici da je taj x tvoj paraf i kaj ti može
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 18:57   #8
Quote:
ivanea1 kaže: Pogledaj post
O Bože
Ti se ne moraš potpisati imenom i prezimenom štampanim slovima, jednostavno se parafiraš ili nešto zaškrabaš bez veze i to je to.
Mogla si slobodno reći službenici da je taj x tvoj paraf i kaj ti može
Haha, e sad me i nasmijavaš - nema ljutnje.
Pa naravno znam, ali sam malčice drugacije postavila pitanje.
Dobra si
luđače is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:18   #9
Quote:
luđače kaže: Pogledaj post
E, bravo na pitanju.
Ja sam isto tako nedavno išla uplačivati u banku neke pare i bila sam stavila X (doslovno) na mjesto potpisa, službenica je pogledala i otišla pitati voditeljicu ili šeficu ili neku direktoricu koja je odgovorila da to ne smije biti tako nego mora biti potpis. Nije bilo potrebno dati identifikacijski dokument.
Zna li netko zašto takav paradoks?
Mene su u Zabi tražili da se identificiram, jer, kao, uveli su novo pravilo.

Inače, ako se ne varam, po zakonu uplate preko 105.000kn moraju biti identificirane.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:43   #10
Quote:
ivanea1 kaže: Pogledaj post
O Bože
Ti se ne moraš potpisati imenom i prezimenom štampanim slovima, jednostavno se parafiraš ili nešto zaškrabaš bez veze i to je to.
Mogla si slobodno reći službenici da je taj x tvoj paraf i kaj ti može
Ja sam se u takvim situacijama potpisivala kao Tito.
Doslovno ovako
Ponekad i kao "Pajo Patak" ili "Talični Tom". Ne baš skroz čitljivo, ali da se netko zagledao skužio bi. Mislim da je bilo veselo kasnije ako je netko to provjeravao
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:48   #11
Ja sam često uplaćivao kao Clint Eastwood ili Marco Polo.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:58   #12
Mislim, da novi Zakon o platnom prometu kaže da je obvezna identifikacija i upisivanje imena uplatitelja.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 07:28   #13
Quote:
Marlea kaže: Pogledaj post
Mislim, da novi Zakon o platnom prometu kaže da je obvezna identifikacija i upisivanje imena uplatitelja.
U pbz-u nije obvezna identifikacija ako se, naravno, radi o manjim iznosima. Ali mora se upisati ime uplatitelja, jer te program ne pusta ako ta rubrika ostane prazna. E sad, ti mozes staviti bilo koje ime, ali nesto se mora upisati.
theodora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.