Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2011., 22:08   #201
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
ne može nitko otvoriti račun unjesto tebe.
a žiro računa možeš imati po jedan u svakoj banci.
Kako je onda dotični žiro račun otvoren? Prosvijetli me.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 15:43   #202
koliko je vođenje tekućeg računa u zabi mjesečno?
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 21:40   #203
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Kako je onda dotični žiro račun otvoren? Prosvijetli me.
bahata si, a ja sad odoh otvoriti par žiro računa za par osoba, onako...

inače tek toliko da ti odgovrim, ne znam točno o čemu se radilo u tvome slučaju, niti kako je izgledao ugovor o stipendiji koji si potpisala, možda je neki račun za posebne namjene, možda se radi o nekom specijalnom aranžmanu, možda su u šumi, ali ako si ti vlasnik računa morala si potpisati neki kurac(ugovor) da bi to uopće bilo pravovaljano.

ili si maloljetna pa račun ni ne možeš otvoriti sama već to treba napraviti tvoj zakonski zastupnik(roditelj).

a možda ti je i centar za socijalnu skrb dodijeliio skrbnika jer si poslovno nesposobna pa ti je skrbnik otvorio račun, e u tom slučaju može. ova zadnja opcija mi se čini najvjerojatnijom.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.02.2011., 21:42   #204
Quote:
obicna kaže: Pogledaj post
koliko je vođenje tekućeg računa u zabi mjesečno?
9 ćuna.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 09:29   #205
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
9 ćuna.
nešto sam čula da će povećat na 14? ili sam to krivo negdje pročitala
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 10:10   #206
Pa nema par mjeseci da su digli s 5 na 9.
Koliko pohlepni mogu biti?!
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 16:22   #207
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Pa nema par mjeseci da su digli s 5 na 9.
Koliko pohlepni mogu biti?!
može biti da je to za neku lepezu usluga, možda nebude opet povećanje
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 20:37   #208
Ma kod Zabe me niš ne bi čudilo.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 23:05   #209
Quote:
obicna kaže: Pogledaj post
nešto sam čula da će povećat na 14? ili sam to krivo negdje pročitala
koliko znam nikakvog povećanja neće biti, već i ovih 9 kn za obični tekući je dosta.

al za 20 kn se može dobiti tekući, devizni, obročna otplata bez kamata, mobilno i internet bakarstvo, to je po meni skroz ok.

inače, ove godine većina banaka se fokusira na povećanje prihoda putem naknada i ostalih beskamtnih prihoda.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 12:20   #210
Quote:
lego kaže: Pogledaj post
Dali otvoriti tekuci racun u RBA; PBZ ili ZABA?
I zasto u njoj?
PBZ
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:51   #211
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
PBZ

pitanje je postavljeno prije 7 godina ,ali nikad se nezna mozda jos nije otvorio racun ..

19Mihael91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 07:22   #212
na temelju čega odabrati novu banku

želim otići iz pbz-a jer rade me muljaju s iznosima na računu.
naime, pogledam poslije posla doma na internet bankarstvu da li je sjela plaća. vidim da je. odem u dućan, platim maestrom. danas opet upalim internet bankarstvo i danas je situacija takva da su prvo skinuli novce s maestra radi čega mi se pojavio minus na računu, a tek onda je kao došla uplata plaće.
to nije prvi put da su napravili.

sada surfam da vidim što mi nudi koja banka, s obzirom da imam dosta štednje i u kn i u eurima. na temelju čega odabrati novu banku?
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 11:17   #213
To ti ne predstavlja nikakav problem jer je to stvar njihove obrade podataka koja se radi preko noći... Nemaš zateznu niti redovnu kamatu, što bi značilo da nisi bila u minusu. Meni kredit skine ujutro, ja popodne uplatim novce sutradan piše da sam prvo ja uplatio novce, a onda se naplatio kredit. Sve je to stvar knjiženja uplata i isplata... Na izvodu ti samo prikaže krajnje stanje nakon svih promjena taj dan. Taj minus u prometima i ne vidiš.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 11:53   #214
hmm...ok. no ipak sam zatražila sastanak s osobnom bankarkom pa da vidimo što će reći.
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:58   #215
Izbor banke

Imam tekući, žiro i devizne u St banci s e-bankarstvom. Žiro i devizni su besplatni, a tekući se plaća 6, odnosno e-bankarstvo 2 kn. Sad čujem da dižu s 2kn na 10kn (mislim, smiješno, povećanje cijene za 400% se ničim ne može opravdati i zavređuje tužbu), pa me zanima koja je banka trenutno najjeftinija za posjedovanje tekućeg i e-bankarstva?
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.07.2012., 23:28   #216
ja ti samo mogu reci da se naknada za vodjenje tekuceg racuna u hypo banci koje ti salju mailom naplacuje 11.90kn.
filter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 09:20   #217
OTP banka: tekući 7, ebanking 10, nalog 2
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 09:36   #218
PBZ i RBA su 15-16 kn ; s tim da u PBZ-u plaćaš još extra deviznu karticu
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 19:11   #219
Krasno, u prijevodu, lopovluk isti svugdje.
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 14:47   #220
Molim sve s više iskustva po ovom pitanju da mi pomognu kojim korisnim savjetom

Naime, privatni sam korisnik u PBZ-u 7 godina, a zadnjih godinu dana i poslovni korisnik. Kao privatni korisnik sam više manje bila zadovoljna, no otkad sam postala poduzetnik i poslovni korisnik cijelu godinu s njima mučim muku! Naime, taj njihova PBZ Sinergija je katastrofa - u mom gradu postoje kao prvo samo 2 poslovnice u kojima ured PBZ Sinergije postoji, no ni u ta 2 ureda službenika nikad nema: ili su na pauzi, ili na seminaru ili nitko ne zna gdje su ni kad se vraćaju! Neću vam ni spominjati koliko puta sam otišla obaviti neku jednostavnu stvar i vraćala se natrag neobavljena posla jer nikog nema! Apsolutno drsko trošenje mog vremena kojeg ionako nemam Nadalje, i kad bi uspjela konačno doći do nekog, koji god zahtjev sam imala spram banke, nailazila sam samo na zapreke - apsolutno su nefleksibilni i nepoticajni za male poduzetnike
Sad sam im prije 15-ak dana obratila kao privatni korisnik, treba mi kredit od smješnih 10.000 eura, prosjek plaće mi je dovoljan, nisam kreditno zadužena nigdje, sve obveze uredno plaćam, međutim njih muči što sam si dio godine isplaćivala minimalac, a sad zadnjih 4 mjeseca veću plaću (heeelooou, pošteno sam pokretala posao i čekala da stane na noge da bi si isplaćivala veći iznos ), pa su mi odbili prvi zahtjev i tražili sudužnika, a evo danas mi je javljeno da mi nije prošlo ni sa sudužnikom jer je riječ o pomorcu koji je plaćen po ugovoru Enivej, to cut the long stor short, izvozali su me ko mladog majmuna, drugog sudužnika nemam, a i da imam, ne želim više ni dizati kredit kod njih niti općenito poslovati s njima iz principa!

E sad mene zanima, koju drugu banku bi mi preporučili? Prvenstveno po pitanju poslovnog računa, ali i privatnog. Po pitanju privatnog mi je bitan brz i moderan net banking, mogućnost mjenjanja deviza putem istog isl., a po pitanju poslovnog mi stvarno treba banka koja je fleksibilnija od PBZ-a i koja ima dobru i brzu službu za poslovne korisnike.

Ljudi oko mene su koliko vidim najzadovoljniji s Erste i OTP bankom, a mene zanimaju i vaša iskustva, pa pomažite
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.