Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2012., 18:46   #81
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post

Čuj, mene je mama tako učila. Jedan je za tijelo, drugi za lice. Jednom dnevno tuširanje - to znači 7 puta korištenja. Ne mislim da je to puno. Što je tebi nekoliko puta? I da, mislim da tema treba promijeniti naziv u "koliko često perete odjeću i ostalo?".
pa uglavnom 3 puta, odnosno 3 dana.
ali moja gora polovica se tušira 2 puta dnevno i svaki put uzima novi ručnik.
srećom zna sam staviti robu prati.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 18:50   #82
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
pa uglavnom 3 puta, odnosno 3 dana.
ali moja gora polovica se tušira 2 puta dnevno i svaki put uzima novi ručnik.srećom zna sam staviti robu prati.
Znači, kod mene je nešto više od dvostruko.
A svašta, izludila bih s takvim. Već sam rekla, to mi je skroz suludo.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 18:59   #83
Ja sam prije ručnike često koristila prije nego bi ga bacila na pranje, al sad sam stvorila šemu

ručnik za tuširanje koristim jednom i onda ide na pranje. do mene je, al gadljivo mi je da se opet brišem s istim ručnikom gdje se brisalo sve i svašta, a znamo o čemu se radi :P

ručnik za lice, mijenjam ga svako 3 do 4 dana. služi za jutarnje i večernje umivanje.

ručnik za ruke obrišem s ovim ručnikom koji je bio za tuširanje jer ga ionako kasnije stavim na pod da ne idem s bosim i mokrim nogama na hladne pločice i onda završno ide na pranje

i super mi je ovaj sistem i svaki put mi se teško naviknuti kada odem negdje na put a da pritom ne ponesem barem 3 ručnika hahah
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 19:06   #84
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Vi ste svi neki čistunci, ručnike bacate u prljavi veš nakon jednog korištenja! Ja ručnike koristim tjedan dana, ako već perem nešto želim biti sigurna da to treba oprati, a nakon jednog korištenja mi je zbilja suludo.
nemaš pojma kakva sam ja prljavica ručnici, gaće i ruke su zapravo jedine stvari koje mahnito perem...nije stvar u tome da se bojim prljavštine i bakterija, nego mi se naprosto gadi brisat se ručnikom za kojeg znam da je bio upotrijebljen...

...a da ne govorim da mi se uopće ne da ulagat nikakv napor u odlaganje takvih ručnika za kasniju upotrebu...tko bi zapamtio s kojim sam brisala lice, a s kojim papke i guzicu...odmah frknem u mašinu i nemam briga jedini ručnik koji preživi više od jedne upotrebe i jedini koji uopće stoji u kupatilu je onaj za ruke...
...je da mi se ručnici brže isfucaju, al to mi je potpuno nebitno dok su čisti i u jednom komadu


edit: sad sam se sjetila još jednog razloga zbog kojeg ručnike za tuširanje ionako moram odmah bacit u mašinu, a to je što budu natopljeni baby uljem...ne koristim mazalice na suho, nego se mokra namažem s tim i onda obrišem...kad bi takav ručnik ostavila neopran, prilično bi se usmrdio od tog ulja, pitanje jel bi ga nakon nekog vremena uopće uspila pošteno oprat
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 12.11.2012. at 19:12.
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 21:56   #85
OMG koliko novih stvari sam ovdje pročitala. Bila sam vesela kad sam tu i tamo došla do nekog posta u kojem piše isto ono što i sama radim.

Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Koliko ljudi imaš u kućanstvu da pereš veš svaki dan? Onak' ozbiljno? Jednom tjedno je neka normala kad radiš i nosiš odjeću, nakupi se. Ali otkud ti veša za svaki dan?
Dok sam bila doma, bilo nas je troje, mama, tata i ja. Roba se prala skoro svaki dan, a ormarić s robom nam je uvijek bio barem do pola pun. Sad smo samo ja i dečko i opet se roba pere skoro svaki dan. Razlog zašto se ne pere baš svaki dan je taj što nam se ne skupi dovoljno robe koja može ići skupa u pranje. Zbog toga nekad imamo 2 dana pauze pa onda operemo 2 mašine u jednom danu.

Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
Samo ja patim od sortiranja, stoga perem donji veš, pidžame i ručnike posebno, radno od muža posebno, posebno tamni veš, posebno bijeli ili lagano žuti, posebno smeđe nijanse sa sličnim nijansama, posebno crveno i ljubičasto. I tak...
Evo ovo je razlog zašto čekam da mi se napuni mašina. Dragi je prije sve zajedno prao na 40 stupnjeva. Od kad sam mu se uselila, dobio je papirić s popisom što ide zajedno, na koliko stupnjeva, na koji program i s kojim praškom za robu i omekšivačem.

Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Čista pidžama svaki drugi dan, a posteljina jednom tjedno?!!! Bolje je da ne čitam više. Čovjek očekuje da su ljudi različiti, ali baš da se higijenski standardi u istoj zemlji toliko mogu razlikovati... Ea. Baš neobično.
Ovo je jednom na Oprah bilo, da ona mijenja posteljinu svaki dan ili dva pa su komentirali koliko "normalnih" ljudi si to može priuštiti. Ja sam si inače posteljinu i piđame mijenjala recimo na 10-ak dana, a dragi svaki vikend.
Što se tiče ručnika, imam jedan za tuširanje kojeg koristim više puta, imam jednog za lice kojeg mijenjam na tjedan dana. Ali za lice koristim veliki ručnik pa se trudim brisati svaki put s različitim dijelom ručnika. I mali ručnik za ruke kojeg koristimo svi zajedno. Taj ide u pranje svakih par dana.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:01   #86
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
pa sad baš tjedan dana ručnike koristiti.
ni ja ih ne bacam na pranje nakon jednog korištenja (kao moj dragi) ali nekoliko puta ih iskoristim.
kod njega me živcira to čistunstvo.
fuuuuj.

šugaman nakon jednog korištenja ide na pranje.drugačije bi mi se gadilo.osim onog za ruke kojeg minjam svakih 5,6 dana.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:18   #87
Grudnjaka imam desetak (baš sam neki dan pobacala neke koje uopće ne nosim, tako da je sad spalo na to), nosim ih dva - tri puta i onda na pranje. Često ih perem ručno, ali tu i tamo ih ubacim u mašinu, u vrećicama.

Gaće mijenjam onoliko puta koliko se tuširam, a tuširam se minimalno jednom dnevno, nekad i češće. Ostalu odjeću nosim kako kad, ali rijetko više od dva puta, ovisi o faktorima. Ako uđem u birc i usmrdim se od onog prokletog dima, ide na pranje odmah, isto tako ako se oznojim, ili općenito ako mi miris ne paše, a rijetko mi paše.

Ručnike mijenjam svaki drugi dan, nekako mi se ne čine prljavi jer sam se ja čista i okupana s njima obrisala. Obično tim tempom i perem kosu, tako da ide u pranje nakon pranja kose.

Posteljina je jednom tjedno, a pidžame mijenjam svako malo. Nekako mi nakon par dana više ne miriše onako fino čisto oprano i ne paše mi biti u njima .

I da, nas je 5 u kući, od čega smo 4 ženske, tu ima veša ko u priči. Pere se uglavnom svaki dan, nekad i po dvije mašine. Suši se posvuda, kad je lijepo vrijeme, vani, a sad u kući na one dvije metalne za sušenje veša i po radijatorima. Nema problema sa sortiranjem, jer se jako brzo nakupi svih boja dovoljno za mašinu.
Tethys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:21   #88
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
nemaš pojma kakva sam ja prljavica ručnici, gaće i ruke su zapravo jedine stvari koje mahnito perem...nije stvar u tome da se bojim prljavštine i bakterija, nego mi se naprosto gadi brisat se ručnikom za kojeg znam da je bio upotrijebljen...:
Ali ti si ga upotrijebila! Meni je to čisto i posve se glupo osjećam ako moram prati nešto što smatram čistim.

Quote:
gica kaže: Pogledaj post
:...a da ne govorim da mi se uopće ne da ulagat nikakv napor u odlaganje takvih ručnika za kasniju upotrebu...tko bi zapamtio s kojim sam brisala lice, a s kojim papke i guzicu...odmah frknem u mašinu i nemam briga jedini ručnik koji preživi više od jedne upotrebe i jedini koji uopće stoji u kupatilu je onaj za ruke...
...je da mi se ručnici brže isfucaju, al to mi je potpuno nebitno dok su čisti i u jednom komadu :
To mi nije problem - ovi za lice (i prsa i leđa) su manji, a za ostatak tijela veći. I drugačijih su boja tako da se baš nikako ne mogu zabuniti.

Quote:
gica kaže: Pogledaj post
:edit: sad sam se sjetila još jednog razloga zbog kojeg ručnike za tuširanje ionako moram odmah bacit u mašinu, a to je što budu natopljeni baby uljem...ne koristim mazalice na suho, nego se mokra namažem s tim i onda obrišem...kad bi takav ručnik ostavila neopran, prilično bi se usmrdio od tog ulja, pitanje jel bi ga nakon nekog vremena uopće uspila pošteno oprat
Ovo ne radim. Da radim onda bi definitivno morao odmah na pranje.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:26   #89
Bit će da je to samo kod mene, ali ja ručnike nekako koristim nakon pranja. Tik nakon pranja. Dakle, kad sam najčišća što uopće mogu biti. Ne znam samo što bi taj nesretni ručnik uprljalo.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:30   #90
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Evo ovo je razlog zašto čekam da mi se napuni mašina. Dragi je prije sve zajedno prao na 40 stupnjeva. Od kad sam mu se uselila, dobio je papirić s popisom što ide zajedno, na koliko stupnjeva, na koji program i s kojim praškom za robu i omekšivačem.
mogla si prepisati taj papirić s popisom tu. naime upravo sam shebala mašinu robe.

ja imam isključivo svoje ručnike koje nitko od ukucana ne koristi. naravno velike i ružičaste (da se zna da su moji). uglavnom ih čak perem u odvojenoj mašini, a nisam neki eksta čistunac.
__________________
Oh well, whatever, nevermind
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:50   #91
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Čitam pa se čudim... Živim sama i jednom tjedno napunim jednu mašinu veša. Rijetko češće. Ali ovim tempom koji neki tu opisuju: jedno nošenje i šlus u pranje - pa kako bi to uspijevali da recimo u kući živi četvero ili šestero ljudi?! Pa to bi bila mašina veša dnevno! Gdje sve to posušiti? Posebno po zimi? Kad opeglati? Bože, nesvjestica me hvata...
seru ljudi malo preveć

da tim istim zaviris u kucu garant bi nogu slomila prije kraja hodnika
znam i ja te sto pričaju o pranju svega i svačega dnevno a 5 godina vec u firmi drzi prsluk koji oblaci na sebe i nikad jos nije išao doma na pranje...bio je žarko crveni nekad...danas je trula višnja
ali puna usta veš mešaine u javnosti

ja također spadam u prljavu kategoriju
jedva nakupim mašinu tjedno šarenog...i svaka 2 tjedna masinu bjelog (članova 2)

masina ima 7 kila...komotno stanu 2x posteljina, 5-6 ručnika, kuhinjske krpe i ostalo za otkuhavanje

gace, čarape, majice dnevno grudnjak 2kom tjedno (osim ljeti da se ne lazemo skidas sve mokro i bok na dnevnoj bazi pa cak i 2x )
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:55   #92
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
ručnik za ruke obrišem s ovim ručnikom koji je bio za tuširanje jer ga ionako kasnije stavim na pod da ne idem s bosim i mokrim nogama na hladne pločice i onda završno ide na pranje
E, ovo je meni sumanuto. Nema šanse da bih se brisala s nečim s čime sam brisala pod pa da je ne znam koliko puta iskuhano i oprano. Bljakić.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:17   #93
haha ne kažem da sam brisala pod, nego je samo bio na podu tih 5 min koji je, bez brige, čist... tepih ili ostale stvari koje idu tu mi se nisu pokazale praktičnima
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:20   #94
Prvo, niste normalne. NISTE. Prati grudnjak nakon jednog nošenja?

Ja sam čista. Jebeno čista i zdrava. Ne znam kako vi, ali ja se perem. Vodom i sapunom. Grudnjaci su mi čisti i spremna sam u svaki tren polizati površinu im.

Nosim samo crne grudnjake, perem na ruke. Nije mi teško. Veći problem je traženje. Mrzim ih kupovati jer ili potrošim previše vremena na rondanje i traženje nečeg nečipkanog i nekičastog u onoj hrpetini sexsy govana ili uletim i kupim prvi koji liči na moj Idealni Grudnjak a zapravo to nije. Bez grudnjaka ne mogu zamisliti izlazak iz stana ni u teoriji (), nažalost, pa je tlaka traženja neminovna.

Da, odgovor na pitanje, ne perem grudnjake
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:26   #95
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
haha ne kažem da sam brisala pod, nego je samo bio na podu tih 5 min koji je, bez brige, čist... tepih ili ostale stvari koje idu tu mi se nisu pokazale praktičnima
Ma čitam i ne vjerujem. Kako to da ja ne znam ovakve teške čistunce?
btw, i ja isto radim to s ručnikom na podu. Posve mi je normalno. Cijeli život radim tako. Još sam živa i zdrava.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:32   #96
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
mogla si prepisati taj papirić s popisom tu. naime upravo sam shebala mašinu robe.
Kako? Znatiželjna sam.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:35   #97
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
Ma čitam i ne vjerujem. Kako to da ja ne znam ovakve teške čistunce?
btw, i ja isto radim to s ručnikom na podu. Posve mi je normalno. Cijeli život radim tako. Još sam živa i zdrava.
haha, upravo to
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:39   #98
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
E, ovo je meni sumanuto. Nema šanse da bih se brisala s nečim s čime sam brisala pod pa da je ne znam koliko puta iskuhano i oprano. Bljakić.
Pa kak se onda brišeš s ručnicima u hotelima? Oni su svi bezbroj puta bili na podu.
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:42   #99
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Pa kak se onda brišeš s ručnicima u hotelima? Oni su svi bezbroj puta bili na podu.
Ne ide po hotelima?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:43   #100
Ne mislim o tome. Još najbolje da se opterećujem time što rade u hotelima.


I dajte, pliz, kud ja sad ispadam čistunka kraj svih ovih luđaka koji bacaju ručnike u pranje nakon svakog brisanja?

Zadnje uređivanje klonka : 12.11.2012. at 23:55.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.