Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 23:47   #2361
Drage zene,vidim da imate iskustva pa da vas pitam jer vec ludim polako.
Sin mi ima 2 i po godine i ne prica.Tj.prica ali nekim svojim jezikom.Zna reci mama,tata,did,baba,to,ono i jos par stvari ali ne spaja mi recenice.Vecinom je usvom jeziku.Nitko ga ne razumie sto me frustrira jer svi njegovi mali prijatelji i rodjaci vec se super sporazumjevaju.
Treba li s njim krenti na neke pretrage?Svi govore da ne brinem ali ne mogu vise, ludim.
splitjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 08:20   #2362
Quote:
ja.sam.xyz kaže: Pogledaj post
Da li netko zna koliko se ceka za vjezbice u suvagu? Napravili smo obradu na Goljaku i uputili su nas na privatnu praksu?! buduci se oni bave tezim slucajevima i kod njih bi dosli na red za cca godinu dana, sto nam je dugo za cekati. Trebali bi ispraviti CZS i R. Ili ima netko ideju gdje se jos mogu odraditi vjezbice preko uputnice. Hvala!
Debelo preko godine dana sigurno na Suvagu, a i ne znam da prihvate tuđu obradu ili bi i za to morala čekati
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 08:21   #2363
Quote:
splitjanka kaže: Pogledaj post
Drage zene,vidim da imate iskustva pa da vas pitam jer vec ludim polako.
Sin mi ima 2 i po godine i ne prica.Tj.prica ali nekim svojim jezikom.Zna reci mama,tata,did,baba,to,ono i jos par stvari ali ne spaja mi recenice.Vecinom je usvom jeziku.Nitko ga ne razumie sto me frustrira jer svi njegovi mali prijatelji i rodjaci vec se super sporazumjevaju.
Treba li s njim krenti na neke pretrage?Svi govore da ne brinem ali ne mogu vise, ludim.
Pročitaj par stranica unatrag, bila je mama sa istim problemom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 08:29   #2364
Ne prihvacaju tudju obradu u Suvagu.
Splitjanka, krenite, ne na pretrage, nego na obradu (logoped, psiholog, a vjerojatno i neuropedijatar i otorinolaringolog). Dijete zaostaje u jezicno-govornom razvoju, moze biti sve ok kasnije, ali bolje da strucnjaci iskljuce jos neke dijagnoze.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 08:58   #2365
splitjanka, pravac kod pedice po uputnicu i obavezno neka ti da za logopeda jer se za njih dugo čeka, a ovak taman stigneš na vrijeme da se nešto napravi. vjerojatno ćeš ići i na druge obrade u sklopu toga (moj je dobio samo psihologa). imao je isti problem. s 3 je došao na pregled i sa 4 krenuo na logoterapiju (između još poneki pregled).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:00   #2366
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Debelo preko godine dana sigurno na Suvagu, a i ne znam da prihvate tuđu obradu ili bi i za to morala čekati
Info iz prve ruke za Suvag: u 12mjesecu ce primati predbiljezbe za iducu godinu. Naravno prvo za dijagnostiku, pa tek nakon toga vjezbice. Uglavnom cca godina dana cekanja sigurno. Strahota!
ja.sam.xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:48   #2367
Quote:
ja.sam.xyz kaže: Pogledaj post
Info iz prve ruke za Suvag: u 12mjesecu ce primati predbiljezbe za iducu godinu. Naravno prvo za dijagnostiku, pa tek nakon toga vjezbice. Uglavnom cca godina dana cekanja sigurno. Strahota!
Bez obzira na to, treba se prijaviti. Mi smo isto dugo čekali, za to vrijeme išli privatno. Ali isplatilo se čekati skroz!
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:16   #2368
Curica ima 2g. i 9mj. Nedavno je pocela mucati. Odnosno imam osjecaj da bi puno tog htjela reci i onda se zbuni. Inace super prica. S 2 g. smo bili kod logopeda i sve ok bilo, pricala je vec tad..i to bas lijepo, logopedica bila zadovoljna (isli smo jer su blizanci, pa eto poslala nas neuroped.na goljaku da i to obavimo).
Sto sad s ovim, jel to moze biti prolazno?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 18:52   #2369
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Curica ima 2g. i 9mj. Nedavno je pocela mucati. Odnosno imam osjecaj da bi puno tog htjela reci i onda se zbuni. Inace super prica. S 2 g. smo bili kod logopeda i sve ok bilo, pricala je vec tad..i to bas lijepo, logopedica bila zadovoljna (isli smo jer su blizanci, pa eto poslala nas neuroped.na goljaku da i to obavimo).
Sto sad s ovim, jel to moze biti prolazno?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Moj je to imao u toj dobi. Receno mi je da je to fiziolosko mucanje, jer im mozak brzo radi, a ne znaju jos toliko dobro pricati pa mucaju. Da, prolazno je. Kod nas je trajalo negdje godinu dana ali mucanje nije bilo konstantno.

Vazno je da okolina ne reagira, odnosno da strpljivo priceka dok ne kaze sto zeli jer svaka neprimjerena reakcija moze izazvati probleme.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:49   #2370
Ima li tko iskustva s dr.Marijom Meštrović, djecjom neurologinjom iz KBC Split?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:09   #2371
Moj malac se ipak nije uspio izvuci od logopeda.
Mucanje se ponavlja periodicki, nekad je bas jako i muci se izgovoriti rijeci, a nekad je slabije, ali svejedno prisutno.
Bila je vrticka logopedica u grupi i promatrala ih je pa nas je ipak ponovo pozvala na razgovor.
Idemo drugi tjedan.
Ja imam tak losa iskustva s logopedima. Niti jedan mi nije pomogao...
Nadala sam se da cemo to izbjeci, ali eto... no, skodit mu ne moze, mozda ce ipak kod njega biti neke koristi. Mozda je problem sto se kod mene nije dovoljno rano interveniralo... ne znam. Uf... bas bzvze

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:17   #2372
Ma sigurno ce rana intervencija biti od pomoci!
Moja mala isto pocela zamuckivati, idemo u 12.mj.na kontrolu na goljak pa cu vidjet sto ce reci..
Za malog nam je vec receno da ce morat na vjezbice ako se ne popravi s,š itd.do 3.godine, to cemo isto vidjet na tom pregledu (zajedno idu, blizanci).
Vokabular im je ok.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 00:02   #2373
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Moj malac se ipak nije uspio izvuci od logopeda.
Mucanje se ponavlja periodicki, nekad je bas jako i muci se izgovoriti rijeci, a nekad je slabije, ali svejedno prisutno.
Bila je vrticka logopedica u grupi i promatrala ih je pa nas je ipak ponovo pozvala na razgovor.
Idemo drugi tjedan.
Ja imam tak losa iskustva s logopedima. Niti jedan mi nije pomogao...
Nadala sam se da cemo to izbjeci, ali eto... no, skodit mu ne moze, mozda ce ipak kod njega biti neke koristi. Mozda je problem sto se kod mene nije dovoljno rano interveniralo... ne znam. Uf... bas bzvze

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Ma budite sretni da se netko želi baviti njime! Što bih ja dala da vrtićka logopedica želi uzeti moju curku na neku terapiju.
Treba ustrajati na terapiji, sigurno će mu biti bolje.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:45   #2374
I ja se nadam da ce rana intervencija pomoci. Bas me zanima kakav je intenzitet rada s vrtickim logopedom. Vjerojatno jednom tjedno jer je puno klinaca. Hm, zanima me hoce li i roditelj morati biti prisutan ili samo uzmu dijete iz grupe. Zna li netko? Jer do sada oba puta su termini bili ujutro, a vidim da logopedica isto izlazi otprilike popodne kad i mi dolazimo po malog. Doduse, mozda radi smjenski ali kako god bilo, ako roditelj mora dolaziti, jedan od nas ce morati izlaziti s posla.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:50   #2375
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
I ja se nadam da ce rana intervencija pomoci. Bas me zanima kakav je intenzitet rada s vrtickim logopedom. Vjerojatno jednom tjedno jer je puno klinaca. Hm, zanima me hoce li i roditelj morati biti prisutan ili samo uzmu dijete iz grupe. Zna li netko? Jer do sada oba puta su termini bili ujutro, a vidim da logopedica isto izlazi otprilike popodne kad i mi dolazimo po malog. Doduse, mozda radi smjenski ali kako god bilo, ako roditelj mora dolaziti, jedan od nas ce morati izlaziti s posla.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
A zašto bi morali vi biti s malim, pa kod nas logopedica hoda po svim grupama, i radi samo s predskolcima. Vjerovatno uzme sjete iz grupe, i isto tako ga vrati, pa ostaju u istom objektu, ne idu nigdje.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:31   #2376
Bela, da tako je kako si rekla. Pitala sam danas tetu. Samo na inicijalni razgovor dolaze roditelji.


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:40   #2377
Bili smo kod logopedice. Procjenila je malca kao visoko rizicnog i dogovorile smo oblik terapije "Parent child interaction" u cemu sudjeluju oba roditelja.
Cini mi se kao dobar izbor. Sreca je da si oboje mozemo priustiti da nas puste ranije s posla pa stignemo. Prvo ce biti jednom tjedno, kasnije dvotjedno. Ako sam dobro skuzila, za sad je predvideno 8 dolazaka, a kasnije bumo vidli.
Da nemamo izbora, vjerojatno bi ona uzela malca iz grupe kako nam je rekla teta. Ne znam, nisam pitala...
Nadam se da ce ovo pokazati rezultate. I muzu i meni ce dobro doci da naucimo nesto novo i olaksamo sebi i njemu.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:11   #2378
nykas, ako krećete u ranu intervenciju, toplo preporučam knjigu Dr.Greenspana, Dijete s posebnim potrebama....jako lijepo kroz primjere pokazuje princip kako doprijeti do dijeteta i kako razradom igre dijete napreduje i u govoru i u komunikaciji. Nemojte se prepasti imena knjige, meni je isto bio malo grč u želucu kad sam vidjela.

Mi smo uspješno prošli ranu intervenciju, u razdoblju od 2-4god, sad imam dijete naprednije od prosjeka u svemu, idemo još logopedu da i gramatika bude za sjedi,5. Samo hrabro!
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 09:23   #2379
Ja isto moram reći da je moje dijete jezično sada u nekim stvarima naprednije od vršnjaka, u nekima čak i od moje starije kćeri.
Naravno, imamo još posla.

Tako da se zaista isplati uložiti vrijeme u ranu intervenciju.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 00:11   #2380
Logoped

Pozdrav svima!
Trebala bi mi mala pomoc pa ako se tko susreo sa slicnim problemom neka pomogne.
Djevojcica obavila pregled. Dijagnoza je nedovoljno razvijen govor. Dob 4 god.
Logopedica je na nalazu izmeduostalog naznacila da moli podrsku logopeda u vrticu (uz naravno, dodatne odlaske logopedu bilo privatno, bilo preko hzzoa).
Ono sto mene zanima jest sljedece: koliko se striktno toga vrtic mora pridrzavati?
Pitam zato sto mi je u vrticu receno da vrticki logoped za to nema vremena i da se bavi starijom djecom i da to nije moguce i da onu podrsku nece/ne mogu pruziti.
Unaprijed zahvaljujem.
sonnenblumen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.