Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 21:44   #41
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ja svojim frendovima i ljudima koji su mi zanimljivi itekako izadjem u susret, vozim ako treba na drugi kraj grada i zbilja ne brojim pare ako ih imam.
Ja se osjećam šugavo kada nekog tražim pare, uslugu, ako mi nešto netko plati, da, napravi a ja sam svjestan da ne mogu vratiti uslugu, osjećam se kao govno koje iskorištava ljude, a i sam osjećaj da nekom nešto duguješ nije nešto dobro. Tako da odnose pokušavam svesti da nema nekih usluga, ako i ima, da ih ja isto vratim
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:06   #42
Quote:
rachael kaže: Pogledaj post
To dosta ovisi o interesima, načinu života i prioritetima. Ako je nekom bogatijem najveća želja svako malo putovati i jesti u skupim restoranima, i jedino se na taj način socijalizira, naravno da se neće pronaći s onima koji si to ne mogu (ili mogu, a ne žele) priuštiti.

S druge strane, ako se ekipa skompa zbog svojih zajedničkih interesa i aktivnosti, sve može sasvim okej funkcionirati bez obzira na materijalne razlike. Postoje oblici druženja koji su financijski dostupniji od luksuznog putovanja ili skupog noćnog izlaska.

Naravno da se ljudi, nažalost, grupiraju (i) prema socijalnom statusu, i to ne možemo negirati, ali nije nemoguće da opstanu prijateljstva između ljudi različitog materijalnog stanja ako postoje druga dovoljno čvrsta uporišta i međusobno razumijevanje.
Svaka aktivnost košta, a naveo sam ti primjer besplatnog Sljemena, ali kada dođes na vrh stvari se promjene. Zamisli da se nas dvoje dogovorimo za Sljeme, kao što sam naveo, ja vadim nešto iz ruksaka za 10 kn, a ti naručuješ grah, štrukle , pivo, nije to sada ne znam kakav iznos, ali za nekoga je, ti ćeš reći ne, ja cu isto nešto za 10 kn, iako zarađuješ 4 puta više od mene i to si možeš priuštiti
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:11   #43
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Zašto si pola uvodnog posta napisala na teškom splitskom, a pola superknjiževno? Popustila koncentracija?

Ako je ovaj topik istinit, sumnjam da su te otpisali radi love.
Dobro primijećeno hehe. Ma Dalmatinka san, al trudin se pisat gramatički točno. Juče sam bila umorna i sva nikakva od cjelovečernjeg plakanja pa sam pisala pola-pola

Hvala vam svima na odgovorima. Stvarno ne znam šta sam im skrivila ako nije do novaca da bi me tako svi napustili. Jako san se trudila bit "dosadna" i minimalno pričat o poslu i svojim avanturama po inozemstvu, a više o njima.
Danas je bio sunčan dan, a ja opet nisam imala s kim na kavu pa sam cijelo popodne plakala u krevetu. Izgleda da mi je takva sudbina. Najgore mi je kad je ovako lijepo vrijeme. Svi su vani, druže se, a ja nemam s kim nego moram sjedit sama u kući.

Možda do idućeg ljeta bude bolje...
Etiketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:13   #44
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Dobro primijećeno hehe. Ma Dalmatinka san, al trudin se pisat gramatički točno. Juče sam bila umorna i sva nikakva od cjelovečernjeg plakanja pa sam pisala pola-pola

Hvala vam svima na odgovorima. Stvarno ne znam šta sam im skrivila ako nije do novaca da bi me tako svi napustili. Jako san se trudila bit "dosadna" i minimalno pričat o poslu i svojim avanturama po inozemstvu, a više o njima.
Danas je bio sunčan dan, a ja opet nisam imala s kim na kavu pa sam cijelo popodne plakala u krevetu. Izgleda da mi je takva sudbina. Najgore mi je kad je ovako lijepo vrijeme. Svi su vani, druže se, a ja nemam s kim nego moram sjedit sama u kući.

Možda do idućeg ljeta bude bolje...
Zašto moraš biti u kući ? nedaj bože da se odeš sama prošetati
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:26   #45
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Svaka aktivnost košta, a naveo sam ti primjer besplatnog Sljemena, ali kada dođes na vrh stvari se promjene. Zamisli da se nas dvoje dogovorimo za Sljeme, kao što sam naveo, ja vadim nešto iz ruksaka za 10 kn, a ti naručuješ grah, štrukle , pivo, nije to sada ne znam kakav iznos, ali za nekoga je, ti ćeš reći ne, ja cu isto nešto za 10 kn, iako zarađuješ 4 puta više od mene i to si možeš priuštiti
Takva situacija sigurno ne znači odmah raspad prijateljstva i automatsko razilaženje. Onaj tko ima može počastiti. Ili se može prilagoditi i naručiti nešto skromnije, neće taj jedan dan umrijeti od gladi. A mislim da je lakše bogatijem se odreći nekog užitka ili ga samo odgoditi za drugu priliku, nego onome tko nema izmisliti nepostojeći novac ili pasti u dugove.

Pitanje za Etiketu: misliš li da bi udaljavanje moglo biti zbog nekog drugog razloga koji nije vezan uz posao i financije? Je li bilo kakvih drugih neslaganja? Jesu li ti što spočitavali? Sad kad ovako pišeš, teško mi je vjerovati da je samo novac u pitanju.
__________________
čisto protuslovlje
rachael is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:28   #46
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Zašto moraš biti u kući ? nedaj bože da se odeš sama prošetati
Prošetala sam ovo ljeto cijeli Zagreb 18 puta. Povraća mi se više od šetanja jer me samo još više baca u depresiju gledati sve te sretne ljude.
Samo želim sjest u kafanu ka pravi balkanac i tračat prolaznike, a nemam s kim.
Etiketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:30   #47
Quote:
rachael kaže: Pogledaj post
Pitanje za Etiketu: misliš li da bi udaljavanje moglo biti zbog nekog drugog razloga koji nije vezan uz posao i financije? Je li bilo kakvih drugih neslaganja? Jesu li ti što spočitavali? Sad kad ovako pišeš, teško mi je vjerovati da je samo novac u pitanju.
Pa nije bilo nekog posebnog neslaganja da se mogu sjetit. Puno sam razmišljala o tome i ništa mi ne pada na pamet..
Etiketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:34   #48
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Prošetala sam ovo ljeto cijeli Zagreb 18 puta. Povraća mi se više od šetanja jer me samo još više baca u depresiju gledati sve te sretne ljude.
Samo želim sjest u kafanu ka pravi balkanac i tračat prolaznike, a nemam s kim.
A jebiga, znam kako ti je, mene malo drugačiji problem muči ali dođe mi na isto kao i tebi, ne znam što da ti kažem, valjda ćeš nekoga upoznati
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:42   #49
Fala... Nema druge. Upoznala sam već dosta novih ljudi, al kao što rekoh, oni imaju svoje živote i za druženje su možda jednom mjesečno, a o izlascima ni ne razmišljaju tako da sam i dalje sama ka pseto do daljnjega.
Etiketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:48   #50
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Prošetala sam ovo ljeto cijeli Zagreb 18 puta. Povraća mi se više od šetanja jer me samo još više baca u depresiju gledati sve te sretne ljude.
Samo želim sjest u kafanu ka pravi balkanac i tračat prolaznike, a nemam s kim.
A nije kraj svijeta, naći češ neku novu ekipu. Za početak barem u Zg su česta druženja forumaša pa odi na koje. Upoznati ćeš malo novih ljudi, popiti koju i tko zna možda uloviti kakvu curku za neke buduće tračerske kave.
Znam da ti to ne zvuči kao nadomjestak za staro društvo u ovom trenu ali i takve promjene su dio života. Pogotovo u nas koji ne puštamo korijenje preduboko i skloni smo promjenama sredina.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 07:40   #51
Kad sam ja zatvorio svoju novcanu pipu broj "prijatelja" se sa brojke 100 prebacio na brojku 100 "poznanika".

Takve osobe ne trebam u svom zivotu
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 07:58   #52
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Trazim novo drustvo, idem na razne tecajeve, ali nije nimalo lako.
Na kakve tečajeve ideš? Jel' to stvarno želiš ili to radiš samo da upoznaš nekog novog?

Jako je teško održati prijateljstva desetke godina. Ljudi spoznaju različite interese i putevi im se raziđu, pa upoznamo neke nove ljude... i tako u krug.

Ti si sad na jednom raskrsnici, kad očito s dosadašnjim "prijateljima" više nemaš dodirnih točaka, i vrijeme je za nove ljude. Mislim da previše forsiraš da se svima svidiš. Probaj naći neku zanimaciju van posla i uživati u tome, i već ćeš upoznati nekog novog.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 08:22   #53
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Ja se osjećam šugavo kada nekog tražim pare, uslugu, ako mi nešto netko plati, da, napravi a ja sam svjestan da ne mogu vratiti uslugu, osjećam se kao govno koje iskorištava ljude, a i sam osjećaj da nekom nešto duguješ nije nešto dobro. Tako da odnose pokušavam svesti da nema nekih usluga, ako i ima, da ih ja isto vratim
Ja sam isti takav. Ali imam 2-3 prijatelja, al baš prijatelja, koje mogu bez srama, pritiska i tih osjećaja upitat koju kintu ako zaškripi. I obrnuto.

Da sad neke poznanike sa strane pitam lovu, nema šanse.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:22   #54
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Možda imaš pravo. Nisam nikad imala previše prijatelja, ali ove koje sam imala sam jako cijenila i trudila se da ostanemo u dobrim odnosima čak i za vrijeme dok sam bila vani. Stalno sam organizirala neka okupljanja i svašta, al u zadnjih pola godine su me svi iz nekog razloga napustili. Ja pretpostavljam da je zbog novaca jer ne vidim drugi razlog. Nisam im ništa nažao napravila ili ih uvrijedila ičim koliko se sjećam. Odjednom su bez riječi odlučili da me ne žele više u svojim životima i prestali se javljat, a moje pozive na druženja redovito odbijaju izmišljajući da imaju nešto drugo. Baš da 6 mjeseci nemaš vremena ne vjerujem...

jesi li Etiketa ih ikad pitala, poslala poruku??

bok...mene zanima to i to jer sam primjetila to i to... Jesam li vam što učinila, rekla, jel vama netko rekao nešto za mene , vi u to vjerujete i maknuli ste se od mene,
Nije mi jasno, ali molila bih iskren odgovor jer sam mislila da smo prijatelji, a svi ste se udaljili od mene..koji je razlog?

pitaj, ne muči se sama
imaš pravo pitati, i imaš pravo svojim zarađenim novcem raditi što te volja.
počela si trošiti kad si sama svoje zaslužila, to ipak vrijedi po mojem puno.

ako je istina tvoja pretpostavka, ok...jadni tvoji prijatelji što su tako nisko pali...i stvarno...znaš i sama... to nije iskreno prijateljstvo..
iako to ništa neće tebi pomoći...jer samoća jest samoća....pitaj direktno i iskreno u čemu je problem.

ostani svoja i ok do kraja...
a možda netko i shvati da vrijediš više od novaca..i vrati se i obnovite u nešto jače od površnog prijateljstva..


ako si blizina Vža, javi se meni...i ja bih ok ljude oko sebe...nedostaju dobri, staloženi...ok oni

sretno
__________________
rolling in the deep
dadana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:21   #55
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Danas je bio sunčan dan, a ja opet nisam imala s kim na kavu pa sam cijelo popodne plakala u krevetu. Izgleda da mi je takva sudbina. Najgore mi je kad je ovako lijepo vrijeme. Svi su vani, druže se, a ja nemam s kim nego moram sjedit sama u kući.


Da, jadna ti. Samo plači. To je najbolji magnet za kronične boleštine.

Previše ima ljudi koji ne znaju koliko im je dobro, pa plaču. Previše.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:35   #56
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Ima li još netko ovaj problem?

Dolazin iz familije visokoobrazovanih. Roditelji uspješni u poslu, velika kuća, nikad nam ništa nije zafalilo. Nismo bogati u smislu da živimo luksuzno, ali smo oduvijek bili dobro zbrinuti, rekla bi neki viši srednji sloj. Krize u smislu novaca nije nikada bilo, za kredite neznamo.

Moje drustvo su nasuprot tome oduvik ljudi slabijih primanja i soc. statusa. Tako se jednostavno poslozilo, to su ljudi iz djetinjstva i skole. Dok san se skolovala nije se osjetila ta razlika, skupa smo izlazili i sve. Iako san uvik imala stotku vise u novcaniku, nisan se nikad htjela isticat i to sam uvijek skrivala i prilagođavala se njihovoj situaciji. I sve je super funkcioniralo dok nisam pocela radit i dobro zarađivat (inače sam IT struke). Jedno vrijeme sam provela i u inozemstvu gdje sam jos bolje zarađivala i društvo je to počelo primjećivati. Koliko se god trudila nisam više uspjela sakrit svoje imovinsko stanje i sad svi znaju da sam dobrostojeća. Par puta se potegla tema novca i moje plaće, okrenula sam koju rundu i počeli su me sve više izbjegavat jer misle da ja cascenjem zelim pokazat da imam vise novaca i preseravam se, a zaista nije tako nego sam samo htjela pomoci jer znam da su oni u financijski puno tezoj situaciji od mene. Rezultiralo je time da sam kroz ca. 2 godine ostala bez svih prijatelja.

Kako dalje? Izbjegavaju moje pozive na druzenja, iskljucili me svi iz zivota. Trazim novo drustvo, idem na razne tecajeve, ali nije nimalo lako. Usamljena sam i tuzna... Subota navecer je, a ja sjedim doma jer me nitko vise nigdje ne zove niti se zeli druzit samnom...
Teško da si baš samo zbog novaca ostala bez prijatelja. Imala sam situaciju ali ja sam bila u ekipi ovih manje financijski situiranih. Dakle, osoba je isto kao i ti pokušavala ne naglasiti imetak, plaću i dobrostojljivost ali od siline pokušavanja i izbjegavanja ispalo je upravo kontraproduktivno. Dobro, mi nismo osobu izbacili iz društva ali s vremenom smo malo zahladili, nije nam ugodno da netko konstantno zove na kave, cuge,večere i ina događanja koja zahtjevaju pare ako ti ne možeš nikako uzvratiti takve pozive, osjećaš se jadno.

Možda je kod tebe više slučaj da to i nisu bili neki prijatelji, ne odbacuješ pravog prijatelja samo tako, barem ja tako mislim.
__________________
Covjeku da bi bio sretan trebaju tri stvari; nekog da voli, nesto da radi i necemu da se nada. M.S.
kikica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:15   #57
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Kako dalje? Izbjegavaju moje pozive na druzenja, iskljucili me svi iz zivota. Trazim novo drustvo, idem na razne tecajeve, ali nije nimalo lako. Usamljena sam i tuzna... Subota navecer je, a ja sjedim doma jer me nitko vise nigdje ne zove niti se zeli druzit samnom...

Krasni neki prijatelji ako su te otkantali zbog toga. Jalnuši.

No uvijek ti ostaju forum, tinder, okcupid i slično

Ili kreni na neki sport... Hrpa ljudi se upozna i počne družiti na trčanju primjerice. Kroz sport sam upoznao parsto ljudi, a s mnogima se redovno družim.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:11   #58
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
I sve je super funkcioniralo dok nisam pocela radit i dobro zarađivat (inače sam IT struke). Jedno vrijeme sam provela i u inozemstvu gdje sam jos bolje zarađivala i društvo je to počelo primjećivati. Koliko se god trudila nisam više uspjela sakrit svoje imovinsko stanje i sad svi znaju da sam dobrostojeća. Par puta se potegla tema novca i moje plaće, okrenula sam koju rundu i počeli su me sve više izbjegavat jer misle da ja cascenjem zelim pokazat da imam vise novaca i preseravam se, a zaista nije tako nego sam samo htjela pomoci jer znam da su oni u financijski puno tezoj situaciji od mene. Rezultiralo je time da sam kroz ca. 2 godine ostala bez svih prijatelja.
ako u tom društvu nije bilo nikad navike međusobnog čašćenja onda ih razumijem ako si ti odjednom odlučila okrenuti rundu nakon što su saznali koliko zarađuješ, ali ako svi tako ponekad znaju počastit sve ostale onda bi to trebalo biti normalno, inače sve u svemu, veoma veoma nezrelo društvo, i nemojmo se zavaravati, izrazito ljubomorno
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:39   #59
Uzalud takvo društvo kada se mjeri dubinom džepa, a ne dubinom odnosa i sve što ste zajedno prošli. To je ta zavidnost koja vlada među ljudima kada je netko imućniji i uspješniji, odmah je proklet, novci su ga obuzeli i tako .

Odmakni se od tog društva i traži one koji te cijene radi osobe kakva jesi, a ne zbog tvoje reputacije i financijskog stanja.
arctica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:44   #60
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Dugoročno se nitko neće spuštati ispod svojih mogućnosti, u određenom trenutku bi se zapitao, zašto sam ja učio trudio se a sada jebeno radim da imam, i onda ispada da ponovo nemam. Ljudi se druže sa sebim sličnima, i to se možda nekome neće svidjeti, ali to je tako
potpisujem
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.