Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2010., 15:33   #1
Odvrtanje vodovodnih cijevi

Majstori, molim pomoć,
trebam, u dugom nizu cijevi i koljena za vodu, odrvnuti jednu kraću cijev gdje moram ubaciti ventil.
Cijeli niz cijevi, koljena i T komada je desnog navoja, bez onog posebnog komada koji dopušta okretanje, tako da kod pokušaja odvrtanja spoja na jednoj strani cijevi, zavrćem spoj na drugoj strani.
Kako to izvesti i kako kasnije ubaciti nešto da se lakše odvrće u slučaju potrebe!

Molim, hitno je!

G
__________________
::Dijelimo da bismo imali::
GGap
ggap is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:40   #2
Quote:
ggap kaže: Pogledaj post
Majstori, molim pomoć,
trebam, u dugom nizu cijevi i koljena za vodu, odrvnuti jednu kraću cijev gdje moram ubaciti ventil.
Cijeli niz cijevi, koljena i T komada je desnog navoja, bez onog posebnog komada koji dopušta okretanje, tako da kod pokušaja odvrtanja spoja na jednoj strani cijevi, zavrćem spoj na drugoj strani.
Kako to izvesti i kako kasnije ubaciti nešto da se lakše odvrće u slučaju potrebe!

Molim, hitno je!

G

Evo, ovdje si pogledaj na jednom primjeru kako se toradi. Tako si i ti možeš pomoći. Ako nekaj nije jasno samo napiši, pa slijede upute.
http://www.forumgorica.com/sam-svoj-...oda-u-kuci/15/
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:52   #3
ništa bez rezanja i ugradnje prefabrikata
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:21   #4
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
ništa bez rezanja i ugradnje prefabrikata
Bolje je narezati navoje i ubaciti holender izletio je susjedu prefabrikat vatrogasci podrum ispumpavali
nema više prefabrikata sa onim čeličnim prstenom sad je od teflona stegneš ga dođi za 1h i još ide jedan krug do kraja navoja ga možeš stezati
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:47   #5
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Bolje je narezati navoje i ubaciti holender izletio je susjedu prefabrikat vatrogasci podrum ispumpavali
nema više prefabrikata sa onim čeličnim prstenom sad je od teflona stegneš ga dođi za 1h i još ide jedan krug do kraja navoja ga možeš stezati
ne razumjem, gdje mu je izletio? s obje strane je cijev, fiksna, ne moze izletiti. ili sam ocito nesto krivo shvatio?
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 18:07   #6
Quote:
ggap kaže: Pogledaj post
Majstori, molim pomoć,
trebam, u dugom nizu cijevi i koljena za vodu, odrvnuti jednu kraću cijev gdje moram ubaciti ventil.
Cijeli niz cijevi, koljena i T komada je desnog navoja, bez onog posebnog komada koji dopušta okretanje, tako da kod pokušaja odvrtanja spoja na jednoj strani cijevi, zavrćem spoj na drugoj strani.
Kako to izvesti i kako kasnije ubaciti nešto da se lakše odvrće u slučaju potrebe!

Molim, hitno je!

G
a da dio prešaltaš na plastiku i sve si riješio
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 20:39   #7
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
ne razumjem, gdje mu je izletio? s obje strane je cijev, fiksna, ne moze izletiti. ili sam ocito nesto krivo shvatio?
E ovdje je bilo koljeno sa druge strane i cijev je bila od zida 6cm imala je šelnu ali kak je škrt kupiti regulator tlaka jednostavno se izvukla cijev
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 08:57   #8
Pa nikad ne otpuštaš fitinge bez dodatnih kliješta. Uvijek moraš imati kontra alat jer inače napraviš pizdariju.
Taj tvoj mistični fiting koji dopušta okretanje se zove holender i uvijek se stavlja na dijelove koji se jednog dana možda trebaju rastaviti, zamijeniti i sl.

Ja sam ljetos kupio prefabrikat, pocinčani sa čeličnim "češalj" prstenom i svi su dijelovi koliko se sjećam bili metalni. Samo što je bilo u pitanju 1/2" ne znam za veće dimenzije. K tome je cijev u betonu i nije bilo šanse na njoj narezati navoj ni jednom nareznicom (mada bi mi to bila draža solucija).
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 08:47   #9
Hvala na linku za forumgorica.com
Izveo sam to s prefabrikatom (ima čelični konus s navojima, pa se nadam da neće izletit!).
Pozdrav!
__________________
::Dijelimo da bismo imali::
GGap
ggap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 18:07   #10
Quote:
ggap kaže: Pogledaj post
Hvala na linku za forumgorica.com
Izveo sam to s prefabrikatom (ima čelični konus s navojima, pa se nadam da neće izletit!).
Pozdrav!
I ubuduće.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.