Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2008., 11:30   #141
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
jel ima ko iskustva sa sušilicom rublja? Stiže zima,a sve se bojim da neću stizati sve posušiti
haj, pink i ja bi je trebala i izgleda da ću morati u rekonstrukciju kupaone nagodinu budući da nemam mjesta za nju a kažu da one 2 u 1 ne valjaju...mislim vešmašina + sušilica...uvijek je bolje odvojeno...tako da planiram maknuti kadu...staviti tuš kabinu i onda će mi stati sušilica
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:33   #142
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a zašto bebina robica mora mirišat po umjetnom slatkastom mirisu?
(tak meni miriše i lenor i silan sensitiv, neki nedefinirani, blagi, ali vanilijasto-slatkasti miris)
koristim prirodni omekšivać, koji ne miriši

(no, dobro, meni su općenito ti sintetički mirisi, na bilo čemu, ..a osobito ta opsjednutost da odeća mora mirišat na cvjetnu livadu, egzotične otoke il kokos)

on topic: s obzirom da koristim blage, prirodne detergente, perem bepsku robicu skupa s našom. pokakano namačem prije u vanishu.
e stvarno imaš problema sa samom sobom ....

ti uvijek nađeš dlaku u jajetu...kaj misliš pa vanish je čisti otrov
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:33   #143
Quote:
Thai kaže: Pogledaj post
Pliz jel možeš napisat koji je to omekšivač i di ga kupuješ?

frosch, u konzumu, dm-u...nije ni skup jako
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:36   #144
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
jel ima ko iskustva sa sušilicom rublja? Stiže zima,a sve se bojim da neću stizati sve posušiti
Mi je imamo: Indesitovu perilicu-sušilicu. I ja sam prvo mislila da te 2u1 nisu dobre, ali evo naša radi besprijekorno već godinu i pol. Zapravo, sad sam i zadovoljna što nismo uzeli posebno sušilicu, jer ju koristim s vremena na vrijeme, tj. ne tako često, a živimo u jednosobnom stanu, nas troje i ne mogu se pohvaliti da imam gdje veš sušiti
Obično ju koristim kad imam par mašina za prati i najčešće ne sušim do kraja, radije do pola, a ostatak se suši na štriku ili tako poluvlažno ispeglam. Bitno ti je da veš izvadiš odmah kad završi sušenje, jer će se inače jako izgužvati.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:36   #145
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
haj, pink i ja bi je trebala i izgleda da ću morati u rekonstrukciju kupaone nagodinu budući da nemam mjesta za nju a kažu da one 2 u 1 ne valjaju...mislim vešmašina + sušilica...uvijek je bolje odvojeno...tako da planiram maknuti kadu...staviti tuš kabinu i onda će mi stati sušilica
a meni je čak netko rekao da se sušilica može staviti na veš mašinu. Nemam ni ja mjesta,stavila bi je u garažu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:37   #146
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
e stvarno imaš problema sa samom sobom ....

ti uvijek nađeš dlaku u jajetu...kaj misliš pa vanish je čisti otrov
nije stvar u tome jel otrov il nije nit prigovaram nego pitam - zašto je bitno da miriši?
meni taj miris smeta. ne vidim ništa dobrog u tome da bebi orba miriši slatkasto- vanilijasto.

ja bih koristila i lenor i silan sensitive, samo kad ne bi mirišali, a vidim da ti navodiš miris kao nešto super, odlično je jer miriši danima...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:40   #147
Ja robicu perem s Dreftom za bebe. Još nisam stavljala omekšivač budući se omekšivač ne ispire, pa da bebina koža ne dolazi u kontakt sa kemijom (odnosno da taj kontakt svedem na najmanju moguću mjeru ) Uglavnom perem bebinu odjeću odvojenu od naše, eventualno ubacim neki naš osjetljiviji komad odjeće s njenim. Do šestog mjeseca starosti nisam uopće miješala naš i njezin veš. Što se mrlja tiče ubacim vanish, ali za mrkvicu i bananu još nisam našla lijek Pelene sam iskuhavala kada je bilo neophodno.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:41   #148
ksenija mami mi ima isto 2u1,boschovu,ali nije zadovoljna sušilicom. Kaže da nesmije staviti više od par komada odjeće i da je dosta izgužvana kad je tako osuši
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:43   #149
Ajde, curke, netko voli mirisne omekšivače, netko ne. Tko voli, nek izvoli.

Samo, za bebe se ne preporuča koristiti omekšivače, koliko god da na njima piše "Sensitive", jer bebe imaju preosjetljivu kožu, i ništa im neće biti ako im odjeću u početku peremo samo praškom. Ja sam osobno za malog počela koristiti omekšivač tek od njegove prve godine, a ranije sam ga koristila eventualno za dekice ili neke njegove stvari koje ne idu direktno na kožu. a i sada kad stavljam omekšivač, nakon toga još jednom stavim robu na ispiranje.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:44   #150
I mi imamo Indesitovu perilicu i sušilicu 2u1. Sušilicu jako rijetko koristim ali u kriznim situacijama dobro dođe. Važno je da se mašina ne pretrpa jer veš bude užasno zgužvan.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:46   #151
Osobno, meni i Dreft dobro miriši. Onako, na čisto
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:49   #152
nijednom mojem klincu nije smetao omekšivać ...osobno mislim da je odjeća prekruta ako ga se ne stavi

a dash je zakon....u biti robica uopće ne miriši od omekšivaća nego od njega
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:49   #153
Evo ja odabrala dreft(za bebe),barem za ovo prvo vrijeme i kao šta kaže sunnyah baš lijepo miriši.Omekšivač neću stavljati još neko vrijeme sigurno,a kasnije ću vidjeti.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:50   #154
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ksenija mami mi ima isto 2u1,boschovu,ali nije zadovoljna sušilicom. Kaže da nesmije staviti više od par komada odjeće i da je dosta izgužvana kad je tako osuši

Na svakoj perilici i sušilici piše kolika težina robe se može staviti u bubanj. U principu mi se čini da je s velikom većinom sušilica ista stvar: veš se gužva, a gužva se još više ako ga osušiš i zaboraviš izvaditi odmah. Zato ti kažem da ja gotovo nikada ne sušim do kraja nego radije prosušim. I imaj na umu da sušilice troše puno više energije od perilica. Često ti na onoj kategorizaciji perilica-sušilica piše A klasa za perilicu, a C za sušilicu. I obrati pozornost na to je li ventilirajuća ili kondenzacijska sušilica. Zašto? Piše ti na ovoj temi. I da, može se staviti sušilica na perilicu. Vidjela sam to davno kod mamine kolegice.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:53   #155
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Na svakoj perilici i sušilici piše kolika težina robe se može staviti u bubanj. U principu mi se čini da je s velikom većinom sušilica ista stvar: veš se gužva, a gužva se još više ako ga osušiš i zaboraviš izvaditi odmah. Zato ti kažem da ja gotovo nikada ne sušim do kraja nego radije prosušim. I imaj na umu da sušilice troše puno više energije od perilica. Često ti na onoj kategorizaciji perilica-sušilica piše A klasa za perilicu, a C za sušilicu. I obrati pozornost na to je li ventilirajuća ili kondenzacijska sušilica. Zašto? Piše ti na ovoj temi. I da, može se staviti sušilica na perilicu. Vidjela sam to davno kod mamine kolegice.
da ako nemaš bojler iznad vešmašine ko ja
ja ću morati raskopati cijelu kupaonu...da dođem do cilja
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:54   #156
Ma, vjerujem da većini beba ni nebi smetao omekšivač. Ali čula sam da kad jednom počneš koristiti omekšivač na neki način 'uništiš odjeću' pa ga onda zaista uvijek treba koristiti jer u suprotnom roba stvarno bude kruta. Ono kao i sa kosom, dok nisam počela korisitit regenerator kosa mi je bila mekana, ali sada se bez regeneratora ne mogu ni počešljati.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:57   #157
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
da ako nemaš bojler iznad vešmašine ko ja
ja ću morati raskopati cijelu kupaonu...da dođem do cilja
I ja sam mislila napravit "katnicu" u kupaoni pa sam na kraju ipak stavila veći kupaonski ormarić na zid i Indesit 2u1 Al ajde, vas ima više u obitelji, ako se ne varam, pa sigurno namjeravaš i češće koristiti sušilicu. Onda je bolje kupiti 2 odvojena aparata.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 12:01   #158
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
I ja sam mislila napravit "katnicu" u kupaoni pa sam na kraju ipak stavila veći kupaonski ormarić na zid i Indesit 2u1 Al ajde, vas ima više u obitelji, ako se ne varam, pa sigurno namjeravaš i češće koristiti sušilicu. Onda je bolje kupiti 2 odvojena aparata.
a jel ti dobra ta 2 u 1. jel dobro posuši veš jel ga moraš peglati... moja susjeda ima petero djece i sušilicu posebno i veli da nemora niš od klinaca peglati da je sve fino mekano i samo se treba posložiti...nas je šestero sad...a kad pogledam što će mi kada ,kad se svi uglavnom tuširamo ....a ako stavim tuš kabinu dobijem mjesto za sušilicu...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 12:09   #159
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
a jel ti dobra ta 2 u 1. jel dobro posuši veš jel ga moraš peglati... moja susjeda ima petero djece i sušilicu posebno i veli da nemora niš od klinaca peglati da je sve fino mekano i samo se treba posložiti...nas je šestero sad...a kad pogledam što će mi kada ,kad se svi uglavnom tuširamo ....a ako stavim tuš kabinu dobijem mjesto za sušilicu...

Gle, meni je dobra, ali nas je 3, a vas 6 Činjenica je da ako nešto često koristiš da će se brže "istrošiti" pa će se tako i 2u1 prije pokvariti. Radije kupi tu sušilicu koju ti ima susjeda ako ne treba peglati. Izgužvanost ovisi o više stvari: o sušilici, o dužini sušenja, o količini robe koja se suši i o tome izvadi li se osušeno odmah iz bubnja ili ne.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 12:11   #160
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
kad se svi uglavnom tuširamo ....a ako stavim tuš kabinu dobijem mjesto za sušilicu...
Onda stavi ti lijepo tuš kabinu i "katnicu" da si ne razbijaš glavu
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.